Zdrowie

Sheer Madness: 15 najbardziej nietypowych konkursów na świecie

Pin
Send
Share
Send
Send


Konkurencja jest motorem postępu. Ludzie przez całą swoją historię rywalizowali ze sobą w sile, inteligencji, zręczności. Ale czasami chęć bycia pierwszym prowadzi do nieoczekiwanych rezultatów. Przedstawiamy waszą uwagę przegląd najbardziej nietypowych konkursów na świecie, w których uczestnicy nigdy nie chcą rezygnować z dłoni.

Kto przyciągnie więcej pszczół, Chiny

Bardzo popularny konkurs w Państwie Środka, którego celem jest zasadzenie jak największej liczby owadów. Powinien to być „płaszcz pszczeli”. Warunki mistrzostw są dość surowe - uczestnicy mają tylko punkty i kąpielówki. Aby obliczyć wyniki, najpierw mierzy się wagę samego uczestnika, a następnie oblicza się, ile kilogramów pszczół na nim siedziało. W tej chwili Księga Rekordów Guinnessa odnotowała wynik 39 kilogramów, czyli około 350 tysięcy owadów.

Prasowanie w ekstremalnych warunkach, Wielka Brytania

Pierwsze zawody, a dokładniej mistrzostwa świata w tej dyscyplinie, odbyły się w 2002 roku. Następnie 70 uczestników, przedstawicieli 10 krajów, przybyło na miejsce zawodów. Gdziekolwiek nie prasują - na skale, na tylnym siedzeniu samochodu, zawieszone, związane. „Inwentaryzacja” jest także inna - prasowanie koszulek, koszul, produktów z delikatnego jedwabiu. W pierwszym turnieju wygrali zwycięzcy drużyn mistrzowskich, a ich drużyna składała się wyłącznie z mężczyzn.

Kto rzuci telefon komórkowy, Finlandia

Konkurs, w którym uczestniczyli prawie wszyscy, którzy mają telefon komórkowy, dobrowolnie lub dobrowolnie. W przeciwieństwie do codziennych sytuacji, w mistrzostwach uczestnicy nie kierują się gniewem, ale pragnieniem zwycięstwa. Istnieją ścisłe zasady i surowi sędziowie. Na przykład, możesz wyrzucać tylko markowe produkty, podrobione, zanim uczestnictwo nie będzie dozwolone. W 2000 r. Konkurs odbył się po raz pierwszy w Finlandii, od tego czasu zyskał popularność na całym świecie, w tym w 2005 r. Mistrzostwa odbyły się w Rosji.

Konkurs na żonę, Finlandia

Konkurs ten otrzymał nawet osobny artykuł w Wikipedii. Niesamowicie zabawna rywalizacja, której celem jest szybkie pokonanie toru przeszkód z żoną na ramionach. W nagrodę - piwo, którego masa jest równa ciężarowi małżonka, nawiasem mówiąc, zgodnie z zasadami nie powinno być lżejsze niż 49 kilogramów. Warto zauważyć, że w 2017 r. Zwycięzcami byli małżeństwo z Rosji. Nieformalne mistrzostwa odbywają się w całej Europie i USA. Korzenie konkursu sięgają średniowiecznej Finlandii.

Walczący aligator, USA

Dawno, dawno temu, aby przetrwać, Indianie musieli złapać aligatory i trzeba było przywieźć ich do obozu jako żywych żywotów. W naszych czasach uczestnicy muszą zapłacić 250 USD, aby pokazać swoje umiejętności. Dość niebezpieczny konkurs dla brutalnych mężczyzn.

Gry z Redneck (Rustic), Georgia, USA

Bardzo dziwne mistrzostwa, które odbywają się w tym stanie od 1996 roku. Dyscypliny są typowe dla rednecks i powodują pewien szok dla innych ludzi. Tutaj uczestnicy rywalizują w rzucaniu sedesów, skacząc w błocie i łapiąc zęby kości kurczaka z wody. Zwykle te gry odbywają się w atmosferze szaleństwa i zabawy, wylewa się dużo tradycyjnego piwa, a coraz więcej osób próbuje spróbować swoich sił za każdym razem. Wszystkie pieniądze uzyskane podczas Olimpiady są przekazywane fundacjom charytatywnym.

Głębokie freediving, Bahamy

W 2018 r. Odbyło się dziesiąte mistrzostwo w tej dyscyplinie. Uczestnicy są zanurzeni na głębokość około 100 metrów, podczas gdy nie wolno im używać butli z tlenem. Konkurencja nie tylko wiąże się z poważnym zagrożeniem dla życia, ale także potrzebujesz certyfikatu i opłaty w wysokości 645 USD. Niemniej jednak mistrzostwa są uważane za prestiżowe, ustanowiono na nich rekordy świata. Miejsce jest wyjątkowe - tzw. „Blue hole Dina”. Jego głębokość wynosi 202 metry i znajduje się zaledwie kilka metrów od wybrzeża.

Pływać na gumowych kobietach, Rosja

Nie ominęła mnie dziwna zabawa i nasz kraj. Zawody pływackie z towarami ze sklepów erotycznych odbywały się w Rosji od ponad 10 lat, ale w zeszłym roku niestety zostały zakazane. Główną zasadą było najszybsze dotarcie do mety, nie tracąc po drodze swojej gumowej dziewczyny. Zapasy przywieźli ze sobą lub kupili na miejscu. Jeśli chodzi o zabawę i szaleństwo, to mistrzostwo nie było co najmniej gorsze od „Gry Rednecks”. Oficjalna strona konkursu to stale aktualizowane informacje o przyszłych konkursach.

„Wyścig śmierci”, USA

To mistrzostwo jest bardziej jak trening sił specjalnych. Uczestnicy muszą przejść bardzo długi tor przeszkód na trudnym terenie. Obejmuje to bieganie i pełzanie w błocie i bagnach, pokonywanie drutu kolczastego, potłuczone szkło, noszenie różnych ciężarów, pracę w lesie i na polach. Maraton może trwać dłużej niż 70 godzin. Na zdjęciach z konkursu duża liczba uczestników jest pokryta krwią. Nic dziwnego, że do mety nie dociera więcej niż 10 procent „sportowców”. Opłata za udział wynosi 300 dolarów.

Konkurs na pokrzywy, Anglia

Przetestuj układ trawienny uczestników. Chodzi o to, aby jeść jak najwięcej trawy. Wielu zawodników traci dystans z powodu wymiotów. Za zwycięstwo daje 100 funtów, opłaty za uczestnictwo są również obecne. Dwa lata temu ustanowiono rekord - 24 metry łodyg roślin.

Volvo Ocean Race, Anglia

Niebezpieczny wyścig żeglarski, w ciągu 39 tygodni uczestnicy muszą minąć prawie 40 tysięcy mil morskich. Konkurs odbywa się co 3 lata i jest uważany za bardzo prestiżowy. Wielu charakteryzuje go jako najniebezpieczniejsze regaty na świecie.

Mistrzostwa Świata w robakach, Anglia

Celem tego konkursu jest kontrolowanie robaków, niezależnie od tego, jak dziwnie to może brzmieć. W specjalnie zamkniętym miejscu uczestnicy czołgają się po ziemi i powodują wibracje, które ofiara musi uważać za deszcz i czołgać się. Atmosfera mistrzostw jest dość zabawna, widzowie rywalizowali ze sobą, by doradzać „czarodziejowi” w zakresie zwycięskich strategii. Dziś 567 robaków to rekord, który udało nam się oszukać za pół godziny.

„Shahbox”, Europa

Te zawody najlepiej pasują do definicji zawodów sportowych, ponieważ zasadniczo składają się z dwóch dyscyplin - szachów i boksu. Możesz wygrać zarówno na ringu, jak i na planszy. Mija 11 rund, każda z nich trwa trzy minuty. Sparingi i praca intelektualna na przemian. Istnieją różne kategorie wagowe. Co ciekawe, przedstawiciele Rosji wygrywali najczęściej i na dwa sposoby.

Szybkie loty, Finlandia

Znaczenie zawodów polega na jak najszybszym upadku z góry w locie swobodnym. Wysokość wynosi około 800 metrów, za udział trzeba wyłożyć 50 dolarów. Z tego konkursu powstaje jedno z najbardziej ekscytujących zdjęć i filmów na świecie.

Kto będzie jadł więcej jaj byków, Montana, USA

Dość smaczne danie, jeśli dobrze je ugotujesz, je się tu na skalę przemysłową bez kulinarnych przysmaków. Cel jest prosty - za 10 minut uczestnicy muszą spożywać jak najwięcej bydlęcych jąder i udowodnić, że ma najbardziej odporny żołądek. Wymioty są integralną częścią zawodów.

Niektóre konkursy są bardzo zabawne, inne są niebezpieczne i ekscytujące, inne wydają się zupełnie bez znaczenia. Ale przygotowują się do nich, gromadzą coraz więcej uczestników każdego roku i jedno łączy ich wszystkich - pragnienie osoby, aby wygrać i być najlepszym.

Pin
Send
Share
Send
Send