Moda

Jak zrobić „muszlę” na różnych długościach włosów: kursy mistrzowskie

Pin
Send
Share
Send
Send


Fryzura „muszla” jest jedną z najbardziej stylowych stylizacji na co dzień i na specjalne okazje. Nadaje się dla kobiet w każdym wieku o różnej strukturze i długości włosów. Ponadto, używając „powłoki” możesz wizualnie wydłużyć szyję i nadać zdjęciu bardziej elegancki wygląd.

Rodzaje włosów

Twórz włosy „shell” mogą być bez żadnych dodatkowych narzędzi i urządzeń

Taka stylizacja jest prosta i szybka w wykonaniu, jeśli ćwiczysz z wyprzedzeniem w jej tworzeniu. Oczywiście od pierwszego razu nie wyjdzie całkowicie schludnie, ale później możesz zrobić jej włosy przez 10-15 minut.

Powłoka może być następujących typów:

 • Klasyczny.
 • Francuski (pojedynczy i podwójny).
 • Ślub
 • Wieczór.
 • Z grzywką.
 • Z tkaniem.
Istnieje kilka odmian tej fryzury, z których każda jest w stanie podkreślić cechy struktury włosów i uzupełnia jeden lub inny obraz.

Klasyczna wersja „powłoki”, układana gładko z jednej strony, jest najbardziej popularna wśród wszystkich rodzajów instalacji. Ale nadaje się tylko dla właścicieli prostych włosów.

Dziewczęta z kręconymi zamkami powinny zwrócić uwagę na podwójną lub pojedynczą „muszlę” po francusku, która z pewnymi modyfikacjami może stać się fryzurą ślubną

Wieczorna „muszla” to prawdziwy uroczysty klasyk, odróżniający się od zwykłych włosów obecnością wysokich włosów lub zamkniętego wałka dla objętości. Ten zestaw jest szczególnie odpowiedni do tworzenia obrazu retro na przyjęciach lub uroczystych przyjęciach.

„Skorupa” może być tworzona nawet w obecności grzywek o dowolnym kształcie, a ponadto jej włosy wyglądają bardziej oryginalnie.

Włosy z wałkiem wyglądają jak stare i oryginalne. Nadaje się nawet dla dziewcząt, które nie mają bujnych włosów, ale w tym przypadku konieczne jest wybranie odcienia wałka dla tonu włosów, aby był niewidoczny.

Wszystkie odmiany „muszelek” są tworzone w przybliżeniu w ten sam sposób, dlatego nauczywszy się tworzyć klasyczny styl, łatwo można opanować inne. Aby stworzyć klasyczną stylizację, potrzebny będzie tylko grzebień do masażu, grzebień grzebieniowy, ćwieki lub stealth, a także środki mocujące - lakier lub pianka.

Tworzenie „powłoki” na długie włosy

W przypadku długich włosów najbardziej popularne są następujące typy „muszli”.

Klasyczny z wydłużoną sylwetką

Ta fryzura jest szczególnie odpowiednia dla dziewczynek o okrągłej lub kwadratowej twarzy, ponieważ może wizualnie wydłużyć ją i sprawić, że obraz będzie bardziej rzeźbiony ze względu na dodatkową objętość w koronie

Jak to zrobić:

 1. Fryzurę wykonuje się na czystych, wilgotnych włosach, które następnie suszy się suszarką do włosów i prostuje.
 2. Przednie pasma lub grzywki są oddzielone do przodu za pomocą grzebienia, a na głównej części włosów tworzą podstawową objętość.
 3. Przednie pasma delikatnie przeczesują włosy i stały się niewidoczne.
 4. Całkowita masa włosów jest uformowana w skorupce, a końcówka jest albo przymocowana, albo zwinięta w drobne loki.
 5. Dół fryzury jest ustalony stealth lub stadniny, a także zabezpieczone lakierem.

Układanie na długich włosach, krótkie kaskadowe

„Skorupa” może być stworzona nawet z kaskadową fryzurą, w tym przypadku nierówna krawędź może sprawić, że fryzura będzie bardziej dopracowana, uzupełniając ją o małe kręcone kosmyki

Wykonywanie tej fryzury krok po kroku:

 1. Włosy zrobione na czystych, wilgotnych włosach, wysuszone suszarką do włosów i produktami do stylizacji.
 2. Krótkie pasma są uformowane w czapkę na czubku głowy, długie włosy zaczesane i równomiernie równomiernie rozłożone, natychmiast przyjmują postać muszli z tyłu głowy.
 3. Dno włosów jest ustalone ukradkiem lub spinką do włosów.
 4. Pozostające z przodu zamki są zwijane lokówką i równomiernie rozprowadzane przez włosy, a następnie mocowane niewidzialnymi włosami.

Jak zrobić prostą powłokę na długie włosy, zrób to sam: wideo

Powłoka o średniej długości

W przypadku długich włosów średniej wielkości istnieją również dwa najbardziej popularne i najłatwiejsze sposoby tworzenia muszli.

Klasyczny

Najprostszy sposób na fryzurę jest idealny do włosów średniej długości o prostej strukturze.

Wykonanie „powłoki”:

 1. Umyte włosy wysuszono i uczesano.
 2. Najkrótsze pasma są umocowane w wolumetrycznej pokrywie na czubku głowy, a długie są zaczesane do tyłu i formowane w „skorupę”.
 3. „Skorupa” na dole i wzdłuż linii zakrętu jest ustalana za pomocą ukrycia lub spinki do włosów.
 4. Końcówka zwijania jest również owinięta wewnątrz skorupy i niewidoczna.

Francuski

Francuska wersja tej fryzury jest bardziej kobieca i świetnie nadaje się do średniej długości włosów.

W przeciwieństwie do klasycznej „powłoki”, stylizacja może być wykonana nawet na kręconych włosach.

Etapy tworzenia:

 1. Czyste i wilgotne włosy suszy się suszarką do włosów i wygładza po bokach pianką, lekko lizując.
 2. Przednia część włosów jest odciągnięta do tyłu, mocowanie na szyi 2-3 niewidoczne.
 3. Pozostałe loki są zbierane na całej długości i skręcane w uprząż w kierunku nieruchomego niewidocznego. Koniec uprzęży jest wyświetlany w górę.
 4. Włosy są mocowane od dołu do góry szpilkami lub ukradkiem.
 5. Końcówka chowa się w „muszli” lub we włosach na koronie i jest również niewidoczna.

Stylizacja na krótkie włosy

Niezwykle trudno jest stworzyć klasyczną fryzurę w postaci muszli na krótkie włosy, ponieważ potrzebujesz przynajmniej średniej długości, ale nie powinieneś rozpaczać, ponieważ możesz stworzyć symulowaną „powłokę” za pomocą narzędzi do stylizacji

Strzyżenie „skorupa” zrób to sam krok po kroku:

 1. Mieszaj włosy grzebieniem.
 2. Połóż za pomocą środków do stylizacji z tyłu głowy, zbierając stosunkowo długie włosy w ogonie. Jeśli są za krótkie i nie można wykonać ogona, po prostu układaj żyłki oddzielnie w jednym kierunku.
 3. Przekręć powstały ogon po lewej stronie i zabezpiecz szpilkami lub ukradkiem.
 4. Umocuj włosy lakierem lub pianką.

Jak naprawić i udekorować włosy

Uzupełniając „muszlę” wstążkami lub stylowymi opaskami na głowę, możesz przekształcić ją w grecką fryzurę, idealnie nadają się do tego obręcze gumowe w tkanym stylu

Możesz przymocować włosy za pomocą spinek do włosów lub spinek do włosów, podczas gdy w wersji codziennej zaleca się dobranie akcesoriów pasujących do włosów, a na uroczystą - preferowanie biżuterii z koralikami i cyrkoniami. Wzmocnij stabilność stylizacji, używając mocnych narzędzi do stylizacji, takich jak pianka lub lakier.

Wszystkie powyższe fryzury są harmonijnie łączone ze strojami wieczorowymi i swobodnymi dżinsami, a dzięki niezawodnej fiksacji stylizacja może trwać dłużej niż jeden dzień. Chcemy wybrać opcję odpowiednią dla Ciebie i dowiedzieć się, jak ją utworzyć w ciągu kilku minut.

Pin
Send
Share
Send
Send