Zdrowie

Skuteczne zabiegi SPA dla rąk - Relaks i opieka

Pin
Send
Share
Send
Send


Ręce raczej stawiają czoło kobiecie, dlatego dla każdego konieczne są procedury uzdrowiskowe dla rąk

Ręce, a raczej twarze, przekazują wiek kobiety, dlatego zabiegi uzdrowiskowe na ręce są niezbędne dla każdego. Są „w czołówce” w naszym życiu, ponieważ są pod wpływem chemicznych detergentów, wybielaczy, brudu, kurzu, gorącej wody i tak dalej. W rzeczywistości skóra jest bardzo wrażliwa i cienka. Zimą cierpi z powodu mrozu, latem z suchego gorącego powietrza. Ręce potrzebują nie mniej starannej i ostrożnej opieki niż twarzy.

W dłoniach skóra jest bardzo wrażliwa i cienka. Zimą cierpi z powodu mrozu, latem z suchego gorącego powietrza.

Rodzaje zabiegów spa w salonie

Salony Spa oferują szereg zabiegów nawilżających, odżywiających skórę, przywracających skład komórkowy skóry rąk i wzmacniających paznokcie. Wszystkie te manipulacje pomagają zachować i zwrócić młodym kobietom ręce.

Nowoczesne metody pielęgnacji łączą nie tylko przydatność, ale także przyjemną rozrywkę podczas zabiegów. Stosuje się olejki aromatyczne, pachnące buliony i ekstrakty ziołowe. Preferowane jest stosowanie produktów naturalnych. Każda kobieta, po konsultacji z kosmetyczką, może wybrać, co najbardziej jej odpowiada. Z poważnymi uszkodzeniami naskórka opracowuje się cały cykl procedur.

 • Najbardziej znane i łagodne procedury są kąpiel ręczna z minerałami, solą morską, ekstraktami ziołowymi. To ćwiczenie przygotowuje skórę do bardziej radykalnych działań.
 • Peeling skóry dłoni - Obowiązkowe oczyszczenie martwych komórek. Usuwa górną warstwę naskórka za pomocą peelingów zawierających miękkie cząstki ścierne lub aminokwasy.
 • Maski rozwiązywać konkretne problemy, aby wyeliminować problemy ze skórą. Uzdrawiają, leczą zmiany, przebarwiają się. W zależności od zadań, skład masek zawiera różne składniki - wybielające, antybakteryjne, regenerujące. Skuteczna maska ​​nie może być wielofunkcyjna. Po oczyszczeniu skóry otwierają się kanały, przez które niezbędne substancje są szybciej wchłaniane do komórek. Lepiej jest wybrać jako główny element eliminujący główny problem skórny.

Salony Spa oferują szereg zabiegów nawilżających, odżywiających skórę, przywracających skład komórkowy skóry rąk i wzmacniających paznokcie.

 • Masaż dłoni - Przyjemna i przydatna procedura rozluźniania mięśni, która zapewnia przepływ krwi do komórek skóry. Wraz z fizycznym oddziaływaniem na mięśnie i wierzchnią warstwę naskórka, podczas masażu wciera się w skórę naturalne oleje lub specjalne kremy do masażu. Wzmacniają korzystny efekt.
 • Leczenie skóry parafinowej szczególnie pomaga w zimie. Głębokie warstwy skóry nagrzewają się, proces metabolizmu komórkowego jest bardziej intensywny. Zimne powietrze osusza skórę, pęka, łuszczy się, traci wilgoć. Podczas jednej sesji terapii parafinowej skóra ożywa i rozjaśnia się przed oczami, staje się elastyczna i młoda.

Okłady parafinowe są mieszane z olejkami aromatycznymi. Ta procedura musi być wykonana z wielką ostrożnością. Nie można go przeprowadzić w procesach zapalnych na skórze, głębokich zadrapaniach i ranach. Skóra rąk jest odtłuszczona i zdezynfekowana kompozycją alkoholową, a następnie pokryta kremem ochronnym, aby gorąca parafina nie paliła skóry.

Kąpiel parafinowa to długa procedura. Traktowane ręce zanurza się kilkakrotnie w stopionej parafinie. Po utworzeniu grubej warstwy na wierzch nakładane są rękawice polietylenowe i frotte. Po pół godzinie kompozycja ochładza się i można uwolnić ręce. Po tym owinięciu będziesz zaskoczony delikatną i delikatną skórą.

Leczenie skóry parafinowej szczególnie pomaga zimą. Głębsze warstwy skóry nagrzewają się, proces metabolizmu komórkowego jest bardziej intensywny.

Odżywcze, nawilżające kremy działają profilaktycznie, kompleksowo rewitalizując naskórek i płytkę paznokcia. Stosowanie kremów uzupełnia jedynie zabiegi spa, zapewniając im długotrwały efekt. Skład producentów kremów pielęgnacyjnych obejmuje naturalne składniki - oleje, ekstrakty i napary ziołowe. Takie związki chronią skórę przed agresywnym środowiskiem. Kremy przeciwstarzeniowe zawierają wodorosty.

Manicure medyczny

Manicure spa to nie tylko leczenie naskórka i kształtowanie paznokci. Zadaniem tej procedury jest poprawa skóry wokół paznokcia i wzmocnienie samej płytki. Cienkie warstwy skóry paznokcia mają tendencję do wysychania, utraty wilgoci. A potem nawet najpiękniejszy lakier i wspaniały kształt gwoździa nie będą wyglądać porządnie.

Do zabiegów spa potrzebne są następujące zabiegi: balsam lub napar do relaksującej kąpieli, regenerujący krem ​​do masażu, odżywcza maska, balsam nawilżający pod koniec zabiegu. Pielęgnacja dłoni składa się z czterech etapów:

 • Kąpiel zmiękczająca z balsamem;
 • Obróbka skórek;
 • Masaż kremem odżywczym;
 • Nakładanie lakieru na paznokcie.

Dokładniejsza pielęgnacja obejmuje peeling i odżywczą maskę po kąpieli.
Mistrz, przed rozpoczęciem wszystkich manipulacji, powinien dobrze przyjrzeć się dłoniom klienta i określić, jaka pielęgnacja jest potrzebna, jak uszkodzona jest skóra. Jeśli na skórze wystąpią zmiany chorobowe, należy anulować szereg procedur, na przykład owinięcie parafiną.

Manicure spa to nie tylko leczenie naskórka i kształtowanie paznokci. Zadaniem tej procedury jest poprawa skóry wokół paznokcia i wzmocnienie samej płytki.

Jeśli nie masz możliwości odwiedzenia spa w celu pielęgnacji skóry rąk, możesz to zrobić w domu, ale algorytm procedur jako całość pozostaje.

Zabiegi SPA dla rąk w domu

Jeśli zależy ci na tym, jak wyglądają Twoje ręce, zaufaj im pod opieką specjalistów. Samoopieka jest miarą utrzymania efektu uzyskanego w spa. Lepiej jest dbać o uchwyty w dzień wolny, kiedy prace domowe są zakończone i są 2-3 wolne godziny.

W domu wszystkie procedury będą łatwiejsze. W przypadku opieki w domu, musisz zaopatrzyć się w zestaw:

 • Bawełniana serwetka lub ręcznik lniany - tkanina frotte pozostawia kłaczki na skórze i paznokciach, więc lepiej jej nie używać. Ręczniki lniane - naturalne, miękkie i gęste;
 • Szeroka, głęboka kąpiel w dłoniach pasuje swobodnie;
 • Sól morska lub wywary z ziół do dodania do wody;
 • Oleje roślinne aromatyczne;
 • Środki do peelingu - peeling z miękkimi cząstkami ściernymi, delikatna sól morska, wodorosty, borowina;
 • Odżywczy krem, możesz dodać kroplę swojego ulubionego oleju.

Lepiej jest dbać o uchwyty w dzień wolny, gdy prace domowe są zakończone i są 2-3 wolne godziny

Kąpiel parafinowa może być przygotowywana w domu, ale należy podjąć środki ostrożności. Do relaksu i rozluźnienia mięśni dobrze jest użyć elektromassazherom. Uprości opiekę i uratuje Twoją siłę.

Przewodnik krok po kroku dotyczący domowej pielęgnacji dłoni w spa

Miej wolny czas, cierpliwość, opiekuj się sobą w miłej atmosferze. Włącz relaksującą muzykę i zacznij:

Krok 1. Przygotowanie

Wytrzyj stary lakier do paznokci, opłucz ręce ciepłą wodą. Aby usunąć lakier, użyj oszczędnego płynu z dodatkiem ziół i emolientów. Jeśli stale go używasz, pamiętaj: aceton niszczy warstwę ochronną płytki paznokcia. Po zastosowaniu należy umyć ręce.

Krok 2. Oczyszczanie

Nałożyć na skórę rąk na peeling łokciami, lekko pocierać ruchem okrężnym. Agresywne cząstki mogą uszkodzić skórę, więc powinieneś być odpowiedzialny za wybór środka czyszczącego. Pozostaw na skórze na 3-4 minuty, a następnie dobrze spłucz bez mydła. Działania te przygotują naskórek do dokładniejszej opieki.

Miej wolny czas, cierpliwość, opiekuj się sobą w miłej atmosferze. Włącz relaksującą muzykę i zacznij

Krok 3. Kąpiel

Ręce pary powinny łagodzić naskórek i przyjemny relaks. Wlej wodę w wygodnej temperaturze. Zbyt gorąca woda zdejmie skórę, puchnie i zmieni kolor na czerwony. Ten efekt jest całkowicie niepożądany. Dodaj łagodne detergenty, aromaty lub sól morską. Po pięciu minutach gotowania można przystąpić do dalszych działań.

Krok 4. Masaż

Nakładamy odżywczy krem ​​lub olej na dłonie i kolistym ruchem od palców do podstawy pędzla, wcierając go w skórę. Ruchy masażu powinny być miękkie, ale gęste. W rezultacie skóra ożywa, przepływ krwi do komórek wzrasta, zmęczone mięśnie są prostowane. Wykonując masaż, nie zapomnij o paznokciach. Wcierając krem ​​w naskórek, dajesz cienkiej suchej skórze moc.

Kąpiel parafinowa w domu może być wykonana, znając niektóre cechy procedury. Przed trzymaniem jej za ręce para nie powinna być gotowana na parze. Po oczyszczeniu zgodnie z krokiem 1, nałóż krem ​​ochronny i przystąp do wykonania okładu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować pojemnika do przygotowania parafiny, dodatków do niego, cienkich plastikowych rękawic i izolacji (możesz wziąć rękawiczki wełniane lub rękawice)

Kąpiel parafinowa w domu może być wykonana, znając wszystkie cechy procedury

Parafina jest sprzedawana w aptekach lub sklepach kosmetycznych.

Uwaga! Nie używaj wosku parafinowego! Jest w nim dużo chemikaliów.

Rozpuścić substancję w kąpieli wodnej do rozpuszczenia. Nie możesz doprowadzić do wrzenia. Staraj się nie palić skóry. Wyczyść ręce przez kilka sekund w stopionej parafinie. Poczekaj, aż utwardzi się w twoich ramionach. Staraj się nie poruszać palcami, aby „rękawiczki” pozostały nienaruszone. Następnie powtórz procedurę kilka razy, aż warstwa będzie dość gęsta. Poproś domowników, aby pomogły założyć gumowe rękawiczki, a następnie załóż na ręce ciepłe rękawiczki. Czas procedury wynosi 20-30 minut.

Po usunięciu parafiny skóra staje się miękka i gładka, ale dla czystej skóry konieczna jest odżywcza maska. Przecież sama kąpiel parafinowa nie zapewnia pielęgnującej pielęgnacji, po prostu pomaga otworzyć pory i pozbyć się warstwy rogowej.

Maska jest nakładana po kąpieli. Kompozycje mogą się różnić w zależności od tego, w jakim celu dążysz do pielęgnacji - wybielania, intensywnego odżywiania lub nawilżania.

Maska jest nakładana po kąpieli. Kompozycje mogą się różnić w zależności od celu, jaki realizujesz w opiece

Przepisy Anti-Aging Mask

 • Z ziemniakami - ugotuj ziemniaki w skórkach i zetrzyj je z tolkushkoy. Wyciśnij sok z jednego ogórka, wymieszaj przecier z sokiem i rozcieńcz go ciepłym mlekiem. Konieczne jest, aby kompozycja była dość gorąca, aby jej składniki przenikały do ​​rozszerzonych porów. Trzymaj maskę na rękach przez 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Wymieszaj 2 łyżki. l oliwa z oliwek z 1 łyżeczką. sok z cytryny. Dokładnie wymieszać kompozycję i wcierać w skórę dłoni i paznokci. Po regularnym stosowaniu tego narzędzia paznokcie nie będą już złuszczać, skóra będzie elastyczna i lekka.
 • Ubij białka dobrze i dodaj trochę oliwy z oliwek i cytryny. Nałóż mieszaninę na 15 minut na skórę. Pomoże to wyeliminować poparzenia słoneczne i złuszczanie po nim. Woda morska pobiera wilgoć ze skóry. Z jednej strony zaopatruje komórki naskórka w minerały, z drugiej strony sprawia, że ​​skóra jest sucha. Dlatego nawet w spoczynku nad morzem konieczne jest odżywienie skóry olejem lub kremem.

Większość składników maski odżywczej znajduje się w każdym domu.

 • Płyn ogórkowy jest produkowany z warzyw, alkoholu i gliceryny. Pokrojony ogórek zalać rozcieńczonym alkoholem lub wódką, pozostawić w ciemnym miejscu na 2 tygodnie. Następnie odcedź otrzymaną kompozycję i dodaj do zmiękczenia 3 łyżki. l glicerol. W nocy wytrzyj ręce.
 • Dokładne odżywianie daje miodową maskę. Naturalny miód miesza się z płatkami owsianymi mielonymi w mące. Dodaj żółtko i mieszaj, aż będzie gładkie. Wymazuje ręce i zakłada rękawiczki. W celu uzyskania dobrego efektu, maska ​​pozostaje na rękach w nocy. Dla starszej skóry jest to jednocześnie skuteczne odżywianie, złuszczanie i nawilżanie.

Przepisy na wannę

W wodzie rozcieńczyć 1 łyżkę. łyżkę soli morskiej, dodać kilka kropli rozmarynu lub pomarańczowego oleju. Ta kompozycja przyczynia się do leczenia suchej skóry.

 • Migdały i owoce dzikiej róży napinają i wygładzają skórę. Warto dodać do kąpieli kilka kropli witaminy A i E.

Preparaty do szorowania w domu

Nie ma potrzeby szukania peelingu odpowiedniego do składu w sklepie. Można to zrobić samodzielnie w domu.

 • Wymieszaj cukier trzcinowy z olejem roślinnym i nałóż na skórę rąk. Delikatnie pocierać kompozycję przez 10 minut, następnie zmyć ją ciepłą wodą i łagodnym mydłem i wykonać przez pięć minut ręczny prysznic kontrastowy.

Nie ma potrzeby szukania peelingu odpowiedniego do składu w sklepie. Możesz to zrobić dla siebie.

 • Jagody i skórki obrane z peelingu winogronowego kruszone są w blenderze, wymieszane ze zmieloną kawą. Masując kompozycję na dłoniach i pozostaw na 5-7 minut.

Nie ma znaczenia, gdzie trzymasz ręce i stopy podczas zabiegów spa w domu lub w salonie. Najważniejsze jest poświęcenie czasu i uwagi, aby wyglądać atrakcyjnie i czuć się pewnie.

Obejrzyj film: Profesjonalny zabieg SPA Dłoni w domowym zaciszu. (Czerwiec 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send