Piękno

10 najbogatszych kobiet w Rosji na liście Forbes-2018

Pin
Send
Share
Send
Send


Kobiety zdecydowanie zajmowały wiele stanowisk w polityce, zarządzaniu przedsiębiorstwami i przemysłem, a także w biznesie. Oczywiście wielu z nich staje się właścicielami dużych państw. Sam możesz łatwo przywołać kilka nazwisk osób bogatych w kraju i za granicą, ale jesteś gotów się założyć, że będą mężczyznami. Tak się złożyło, że sprawiedliwy seks jest mniej znany. Nie będziemy zagłębiać się w przyczyny tego, ale rozważmy listę najbogatszych kobiet w Rosji 2018 według Forbesa ...

Elena Baturina

Elena Baturina wygrała wiele procesów sądowych, treść głównego - kwestionowanie fałszywych informacji rozpowszechnianych przez media

Najsłynniejsza biznesmenka, która od dawna i mocno ugruntowała swoją pozycję w różnych rankingach, a po rosyjsku zawsze jest liderem. Warunek - 1200 mln USD. Należał do firmy Inteko, ale później ją sprzedał (jak się uważa, z powodu problemów z siłą męża, byłego burmistrza Moskwy Jurija Łużkowa). Obecnie posiada udziały w dużych firmach, w branży budowlanej w USA oraz w sieci hoteli w Europie.

Baturin rozpoczęła karierę w moskiewskiej fabryce, w której pracowali jej rodzice. Po ukończeniu instytutu zarządzania pracowała w instytutach badawczych, aw 1989 r. Wraz z bratem Wiktorem utworzyła spółdzielnię „wszystko z rzędu, aby zarabiać na coś poważnego”, która stopniowo stała się największą firmą w Rosji, Inteko. Teraz mieszka w Wielkiej Brytanii z powodu „prześladowań naszej rodziny” (słowa Jurija Łużkowa).

Tatyana Bakalchuk

Tatyana jest 165. w rankingu „200 najbogatszych biznesmenów Rosji 2018”

Prezes sklepu internetowego Wildberries. Stan na 2018 r. - 600 mln USD. Firma została założona z mężem. Wcześniej Tatiana uczyła angielskiego. W Internecie niewiele jest informacji o niej i jej rodzinie, a nawet mniej prawdziwych. Nie udziela wywiadów, nie przychodzi na imprezy towarzyskie. Nawet jej zdjęcia.

Tatiana rozpoczęła swoją działalność podczas urlopu macierzyńskiego. Był to marketing sieciowy - organizacja sprzedaży z niemieckich katalogów odzieży pocztą. Następnie, z pomocą męża, połączyła wszystkich dostawców odzieży z jej sklepem Wildberries. Potem pojawiły się w nim inne towary: elektronika, artykuły papiernicze, artykuły codziennego użytku itp. Bakalchuk nie bał się odważnych decyzji: dopasowania przed wydaniem, zapłacenia dopiero po otrzymaniu, a nie z wyprzedzeniem, prawie całkowitego braku reklamy. Nie poszła jak wszyscy, ale wymyśliła coś innego. I nie przegrał.

Elena Rybolovleva

Elena Rybolovleva z mężem wychowuje dwie córki

Wraz z przyszłym mężem Dmitrijem Elena Rybolovleva spotkała się podczas studiów w instytucie medycznym. Jednak kariera lekarzy w trudnych latach dziewięćdziesiątych nie przyciągnęła młodych absolwentów i założyli prywatną klinikę. Następnie, nabywając kapitał początkowy, para zaczęła angażować się w bardziej popularny i stabilny biznes - przemysł chemiczny. Stopniowo stali się głównymi udziałowcami lub właścicielami firm w obwodach Wołgi i Uralu.

W 2008 r. Uczucia między Dmitrym i Eleną ochłodziły się i postanowili się rozwieść. Małżonkowie nie mieli umowy małżeńskiej, więc zwykły sąd okręgowy w Szwajcarii, w którym rodzina mieszkała do tego czasu, zajmował się sprawą. Proces ciągnął się przez wiele lat, aż w końcu zakończył wypłatę ponad 600 milionów dolarów Elenie, która jest dzisiaj jej stanem. Teraz Rybolovleva jest zaangażowany w prywatne inwestycje.

Natalia Fileva

Fileva ma dyplom z ekonomii

Urodziła się w Nowosybirsku, gdzie otrzymała również wykształcenie jako inżynier, a także ukończyła wydział zarządzania w Instytucie Gospodarki Narodowej. Żonaty z dyrektorem generalnym S7 Vladislavem Filevem.

Natalia jest przewodniczącą rady dyrektorów S7, a jej majątek szacuje się na 600 milionów dolarów.

Firma lotnicza była przypadkiem w posiadaniu Filev. Wcześniej byli właścicielami firmy inwestycyjnej. Pod koniec lat 90. rząd regionu Nowosybirska zaproponował im wykupienie linii lotniczych Siberia Airlines, która znajduje się w stanie sprzed bankructwa. Filev zgodził się. Stali się więc właścicielami największej w grupie Federacji Rosyjskiej spółek S7, która obejmuje spółki zależne w dziedzinie transportu towarowego i pasażerskiego.

Olga Belyavtseva

Olga Belyavtseva znajduje się również na liście najbardziej wpływowych kobiet w Rosji

Przyszły milioner zaczynał od dołu drabiny kariery. W wieku 20 lat dostała pracę jako pakowacz w warsztacie produkcji soków. Następnie założyła firmę zajmującą się dystrybucją produktów różnych canneries. Następnie została kochanką przedsiębiorstwa Lebedyansky, jednego z największych producentów soków, żywności dla niemowląt i innych produktów, gdzie rozpoczęła karierę. Po przekształceniu zakładu w publiczną spółkę akcyjną Olga Belyavtseva zarobiła więcej pieniędzy i nabyła koncern Lipetsk, zajmujący się produkcją wody mineralnej. A także w jego aktywach znajdują się firmy rolnicze, kombajn do produkcji tektury i opakowań. Warunek - 500 mln USD

Polina Deripaska

Polina Deripaska kieruje dużym holdingiem wydawniczym Forward Media Group

Córki Valentina Yumasheva, zięcia pierwszego prezydenta Rosji B. N. Jelcyna i szefa jego administracji, miały szczęście urodzić się w bardzo zamożnej rodzinie. Studiowała dziennikarstwo w Anglii z dziećmi czołowych polityków i bogatych ludzi z całego świata.

Polina posiada udziały w firmie En + założonej przez jej męża, Olega Deripaskę, z którą wyszła za mąż w 2001 roku. Ponadto Pauline jest dyrektorką magazynów o modzie. Jej majątek osobisty szacuje się na 500 milionów dolarów. Jednak ze względu na bardzo słabe prognozy dotyczące udziałów spółek męża, jej sytuacja finansowa w przyszłości może zostać znacznie zachwiana.

Tatiana Kuźniewiczowa

Kieruje działem prawnym Novatek (właściciel - Michaił Prochorow). Jest także członkiem zarządu. Warunek - 400 mln USD Najpierw pracowała w filiach, a następnie przeniosła się do siedziby głównej. Jest także właścicielem około 3 procent akcji spółki.

Evgenia Guryev

Evgenia poznała swojego małżonka jeszcze w szkole

Ukończyła Moskiewski Instytut Lotnictwa. Pracowała w instytucie badawczym w departamencie MAI, jako inżynier radiowy na lotnisku Szeremietiewo. Posiada akcje męża spółki Andreya Gurieva „PhosAgro”, które przynoszą jej dochody w wysokości 400 mln USD. Kieruje rodzinnym funduszem charytatywnym. Stały kapitał rodziny należy do niej (przynajmniej tak ją zadeklarowano). Języki zła łączą to ze stanowiskiem Guryeva - był członkiem Rady Federacji.

Natalya Łucenko

Podobnie jak wiele kobiet biznesu, Natalya Łucenko rozpoczęła interesy z mężem. Współwłaściciele i założyciele grupy spółek Commonwealth, małżonkowie Alexander i Natalya Łucenko, rozpoczęli działalność w 1994 r. Od sprzedaży pasz rolniczych i dodatków paszowych. Następnie firma wybudowała dwa zakłady wydobycia ropy naftowej w specjalnej strefie ekonomicznej w Kaliningradzie i stała się największym producentem olejów roślinnych w Rosji, w tym soi i oleju palmowego. Stan wynosi około 400 milionów dolarów.

Marina Sedykh

Kończy pierwszą dziesiątkę rankingu Forbes 2018 wśród kobiet Marina Sedykh

Po ukończeniu wydziału prawa Marina Sedykh dostała się do zapomnianej wioski na Terytorium Primorskim na Dalekim Wschodzie. Potem miała szczęście zostać doradcą prawnym wielu spółek naftowych i gazowych, a później, w 2000 r., Kierować jednym z nich - Irkutsk Oil Company. Posiada 350 milionów dolarów

Ostatnia ocena (magazyn Forbes, jesień 2018 r.) Spośród 200 najbogatszych ludzi w Rosji obejmowała tylko sześć kobiet. Oczywiście, że jest trochę. Przyczyny dyskusji i badań pozostawimy socjologom, dziennikarzom i psychologom. A może motywuje młode dziewczęta, aby dobrze się uczyły, zarabiały pieniądze i czasem zdobywały nową ocenę.

Obejrzyj film: 10 NAJBARDZIEJ POSZUKIWANYCH OSÓB NA ŚWIECIE (Styczeń 2023).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send