Piękno

The Magic Trilogy of The Chronicles of Narnia (50 zdjęć) - Aktorzy i główni bohaterowie

Pin
Send
Share
Send
Send


Najlepsi aktorzy kina angielskiego i światowego są zaangażowani w jeden z najlepszych filmów ostatnich lat w stylu bajki fantasy „The Chronicles of Narnia”

W jednym z najlepszych filmów ostatnich lat w stylu baśniowej fantazji „The Chronicles of Narnia” zaangażowali najlepsi aktorzy w angielskim i światowym kinie. Andrew Adamson, najbardziej znany z kreskówki Puss in Boots and Shrek, nakręcił trzy książki Lewisa, stworzył trylogię Trilogy of Narnia: Lew, czarownica i magiczny gabinet - 2005, Prince Caspian - 2008, The Last Battle - 2010 rok

Andrew Adamson, znany z kreskówki Puss in Boots and Shrek, nakręcił trzy książki Lewisa, stworzył trylogię „The Chronicles of Narnia”

W 1950 roku przyszedł pierwszy z nich: „Lew, czarownica i szafa”

Narnią rządzi zła Biała Czarownica

Bardzo krótka treść filmowa

Clive Staples Lewis - Angielski pisarz z początku XX wieku. Karierę literacką rozpoczął jako poeta. Ale stał się sławny jako autor serii książek The Chronicles of Narnia. W 1950 roku przyszedł pierwszy z nich „Lew, czarownica i szafa”. Czworo dzieci, Lucy, Edmund, Susan i Peter, w szafie trafia do bajkowego kraju, gdzie czekają na nich bezprecedensowe przygody. Narnią rządzi zła Biała Czarownica. Wielki lew Aslan i inni mieszkańcy kraju przełamują jej zaklęcie. Ta ekscytująca historia była kontynuowana w książce Prince Caspian i pięciu kolejnych książkach.

Ta ekscytująca historia była kontynuowana w książce Prince Caspian i pięciu kolejnych książkach.

Aktorzy filmowi Narnia Chronicle

W pierwszych dwóch częściach aktorzy są tacy sami. Głównymi bohaterami są dzieci z rodziny Pevensey - Lucy, Peter, Edmund i Susan, książę Kaspian i Wielki Lew Aslan. Nadal jest zła Biała Czarownica. Podczas kręcenia trzech części kroniki Narnii aktorzy i role zmieniali się tylko nieznacznie.

Głównymi bohaterami są dzieci z rodziny Pevensey - Lucy, Peter, Edmund i Susan, Prince Caspian i Great Lion Aslan

 • Grał George henley w dwóch częściach Lucy pavensi. Urodziła się w 1995 roku w West Yorkshire. Studiowała w szkole, w której studiowała w grupie teatralnej. Kiedy powstał pierwszy film „The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe”, miała mniej niż 10 lat. Za tę pracę w sensacyjnej adaptacji filmowej otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki dziecięcej. Następnie Georgie zagrał Jane Eyre w telewizyjnej wersji powieści o tym samym tytule na kanale BBC.

George henley w dwóch częściach granych przez Lucy Pavensi

Urodziła się w 1995 roku w West Yorkshire.

Studiowała w szkole, gdzie studiowała w kręgu dramatycznym.

 • Peter Pevensey grał we wszystkich wersjach angielskiego aktora William Moseley. Urodził się w 1987 roku w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. W rodzinie - troje dzieci. Poza Williamem jest siostra i brat. Jego ojciec zrobił dobrą karierę w branży filmowej. Chłopiec uczył się w swoim rodzinnym mieście, Shipskomb, po czym uczęszczał do Wycliffe College w Gloucester. Kariera aktorska chłopca rozpoczęła się w wieku 11 lat. Zagrał kilka mniejszych ról w pracy filmowej „Cider with Rosie” i „Goodbye, Mr. Chips”. Ale miał prawdziwą popularność po pracy nad rolą Petera w trylogii Lewisa.

Peter Pevensey grał we wszystkich wersjach angielskiego aktora Williama Mousleya

Urodził się w 1987 roku w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. W rodzinie jest troje dzieci

Kariera aktorska chłopca rozpoczęła się w wieku 11 lat

Rzucanie na wybór aktorów trwało półtora roku. W 2003 roku William został zatwierdzony do jednej z najważniejszych ról w opowieści. Przyniosła mu światową sławę. Później młody artysta powróci do postaci Piotra trzy razy w następnej adaptacji filmu Clive'a Lewisa.

Oprócz tej roli Moseley zagrał jeszcze 13 postaci z filmu. Za swoją pracę młody aktor ma nagrody:

 1. 2006 - Nagroda CAMIE - najlepszy występ w filmie (na grę w wersji filmowej dzieła Clive'a Lewisa)
 2. 2008 - Najlepszy młody aktor
 3. Nominowany do wielu prestiżowych nagród.

Oprócz tej roli, Mousley zagrał jeszcze 13 postaci filmowych.

 • Keynes Skandara grany przez Edmunda Pavensiego. Pełna nazwa aktora - Alexander Emin Casper, w skrócie - Skandar - wnuk Karola Darwina. Urodzony w Londynie w 1991 roku. Matka ma mieszane pochodzenie - wśród jej przodków są Libańczycy, Turcy, Persowie. Ojciec - angielski pisarz, ekolog. W rodzinie - historycy, dyplomaci, profesorowie Cambridge, naukowcy - fizjolodzy. W Skandar mieszana krew europejska i azjatycka.

Skandar Keynes grany przez Edmunda Pevensie

Pięć lat przyszły aktor studiował w szkole teatralnej Anny Sher

Urodzony w Londynie w 1991 roku

Przez pięć lat przyszły aktor studiował w szkole teatralnej Anny Sher. W 2008 roku ukończył prywatną szkołę dla chłopców. Zawsze w dzieciństwie i młodości był aktywnym uczestnikiem produkcji teatralnych, aw 2003 roku zagrał 11-letniego Enzo Ferrari w filmie o tym samym tytule.

Pod koniec występu dyrektor Adamson przypisał Scandarowi rolę Edmunda Pevenseya w pierwszym filmie „The Chronicles”. Następnie zagrał tę rolę w następnej serii. Ale po gwiezdnym starcie młody aktor zakończył karierę. Ukończył uniwersytet i wykonał swoją zwykłą pracę.

 • Anna Popplewell - zagrał w filmie starszej siostry Lucy Susan we wszystkich seriach „Kroniki”.

Anna Katherine Popplewell urodziła się w 1988 r. W Londynie. Od szóstego roku życia rozumie sztukę gry teatralnej. W wieku 9 lat po raz pierwszy zagrała w filmach. Zagrała w filmie „The Coast of Cutthroats” (1998). Do 2002 roku występowała w rolach dziecięcych w kilku filmach i programach telewizyjnych. W 2003 roku miała szczęście pracować nad tym samym setem ze Scarlett Johansen i Colin Firth, gdzie grała Märgy w „Girl with a Pearl Earring”.

Anna Popplewell - zagrała w filmie starszej siostry Lucy Susan we wszystkich seriach „Kroniki”

Podobnie jak wielu aktorów w filmach The Chronicles of Narnia, Anna stała się sławną aktorką po roli Susan.

Po udanym starcie młoda aktorka ma do wyboru wiele ról.

Podobnie jak wielu aktorów w filmach The Chronicles of Narnia, Anna stała się sławną aktorką po roli Susan. To jedna z głównych ról filmu, choć w ostatniej serii Popplewell pojawia się tylko w kilku odcinkach.

Po udanym starcie aktorka Young ma do wyboru wiele ról. Zagrała w 17 filmach, z których ostatni - Going to Dawn, Payback Season, Kingdom.

 • Książę Kaspian, dziesiąty grający aktor Ben Barnes. Nazywają go tajemniczym nieznajomym, ponieważ niechętnie komunikuje się z prasą i rzadko udziela wywiadów. I drugi Johnny Depp jest mu wskazywany, naprawdę jest bardzo podobny do niego. Jest piękny i tajemniczy.

Prince Caspian dziesiąty zagrał aktor Ben Barnes

Nazywają go tajemniczym nieznajomym, ponieważ niechętnie rozmawia z prasą i rzadko udziela wywiadów.

Miastem rodzinnym Benjamina Thomasa Barnesa był Londyn, gdzie urodził się w 1981 r., A następnie grał w musicalowym teatrze młodzieżowym

Miasto rodzinne Benjamin Thomas Barnes był Londynem, gdzie urodził się w 1981 roku, a następnie grał w teatrze młodzieżowym, ukończył z wyróżnieniem uniwersytet, gdzie studiował literaturę krajową i sztukę dramatyczną. Zagrał już w wielu filmach, z wyjątkiem Opowieści z Narnii, w tym Doriana Graya w filmie o tym samym tytule. Ojciec aktora był zaangażowany w psychiatrię, matka - słynny terapeuta rodzinny w Anglii. Ben ma młodszego brata.

Grając w teatrze młodzieżowym do 2003 roku aktor nauczył się podstaw muzyki, opanował grę na fortepianie. Ogólnie rzecz biorąc, młody człowiek miał wszelkie potrzeby, by zostać dobrym muzykiem. Z jego demonicznie pięknym wyglądem mógł stać się królem muzyki pop. Tak więc pierwsze brawa, które otrzymał na scenie.

Stodoły - osobowość jest wszechstronna. W 2004 roku wystąpił w grupie Hyrise, która wzięła udział w selekcji do konkursu Eurowizji. Był wokalistą zespołu.

Barnes - wszechstronna osobowość

Nagle zmieniła karierę aktorską Bena na lepsze, obraz w stylu fantasy „Stardust”. Tutaj spotkał się w tym samym miejscu z Robertem De Niro, Sienną Miller, Michelle Pfeiffer.

Ten film był przygotowaniem do głównej opowieści w jego życiu - trylogii „Opowieści z Narnii”. Wielki projekt z budżetem 225 milionów dolarów trwał kilka lat jako aktor. Barnes zagrał jedną z głównych ról księcia Caspiana w dwóch częściach - The Chronicles of Narnia: Prince Caspian i The Chronicles of Narnia: The Conqueror of Dawn. Szlachetny wizerunek księcia - podróżnika, króla - odnawiającego tradycje, opiekuna swego ludu przyniósł Benowi niespotykaną popularność.

Ben jest utalentowanym aktorem

Ben jest utalentowanym aktorem. Podejmuje różne role - gra w komedii, w adaptacji filmowej Oscara Wilde'a, w fantastycznych projektach. Z ostatnich prac należy zauważyć obrazy „Jackie and Ryan”, „Bóg wie tylko”.

 • Jedna z głównych ról w filmie - zagrał magiczny Wielki Lew z Narnii Chronicles aktor liam neeson.

I chociaż postać nie pojawia się w ludzkiej postaci, przechodzi przez wszystkie trzy części fabuły. Lew pojawia się w najważniejszych momentach opowieści, zmieniając bieg wydarzeń, pomagając głównym bohaterom walczyć ze złem. Ma niesamowitą moc magiczną. Ta ważna postać jest wyrażana przez słynnego angielskiego aktora Liama ​​Neesona.

Jedną z głównych ról w filmie - magiczny Wielki Lew z Narnii Chronicles zagrał aktor Liam Neeson.

Jego dorobek obejmuje takie słynne obrazy jak Lista Schindlera, Prawdziwa miłość, Les Miserables, Air Marshal, Silence i filmowa trylogia Hostage

William John Neeson urodził się w 1952 roku w Irlandii

Jego dorobek obejmuje takie słynne obrazy jak Lista Schindlera, Prawdziwa miłość, Les Miserables, Marszałek powietrzny, Cisza i trylogia filmu zakładników.

William John Neeson urodzony w 1952 r. w Irlandii. W młodości lubił boks, podczas jednej z walk złamał nos. W pewnym momencie został mistrzem wśród amatorskich bokserów. Ale jego prawdziwą pasją był teatr. Przez pewien czas studiował na Uniwersytecie w Belfaście, ale nie ukończył go. Ale z powodzeniem grał na scenie Belfastu i Dublina. Pierwsza rola filmowa, jaką aktor otrzymał w filmie „Escalibur” w 1981 roku.

W młodości lubił boks, podczas jednej z walk złamał nos

W 1999 roku Lim Neeson otrzymał królewską nagrodę Orderu Imperium Brytyjskiego

W 1999 roku Lim Nison otrzymał królewską nagrodę Orderu Imperium Brytyjskiego. Podczas swojej kariery aktorskiej zagrał w 70 filmach. Był żonaty, owdowiał, ma dwóch synów, jest fanem Liverpoolu.

Teraz aktor mieszka w Millbrook.

 • Biała Czarownica - negatywna postać, która konfrontuje głównych bohaterów obrazu. Grała po angielsku aktorka tilda swinton. Pochodzi ze starożytnej szkockiej rodziny, która ma tysiącletnią historię i prowadzi ją od króla Alfreda Wielkiego. Własność Swinton znajduje się w starożytnej posiadłości Kimmerheim w Szkocji.

Biała Czarownica - negatywna postać, która sprzeciwia się głównym bohaterom obrazu

Pochodzi ze starożytnej szkockiej rodziny, która ma tysiącletnią historię i prowadzi ją od króla Alfreda Wielkiego

Aktorka urodziła się w rodzinie dziedzicznych angielskich arystokratów w 1960 roku

Aktorka urodziła się w rodzinie dziedzicznych angielskich arystokratów w 1960 roku. Ojciec - siódmy władca Kimmerheim, generał armii brytyjskiej, matka urodziła się i wychowała w Australii. Dziewczyna z edukacji otrzymała w prywatnej szkole w Kent, gdzie jej koledzy byli córkami rodzin arystokratycznych, w tym przyszłej księżnej Walii Diany.

Dziewczyna z edukacji otrzymała w prywatnej szkole w Kent, gdzie jej koledzy byli córkami arystokratycznych rodzin

W szkole Tilda z powodzeniem studiowała, uprawiała sport, brała udział w studenckich przedstawieniach teatralnych, śpiewała w chórze kościelnym

Pojawienie się aktorki - wyrafinowanej i oryginalnej, umożliwiło odgrywanie roli czarodziejki w trylogii reżysera Adamsa

W szkole Tilda z powodzeniem studiowała, uprawiała sport, brała udział w studenckich przedstawieniach teatralnych, śpiewała w chórze kościelnym.

Wygląd aktorki - wyrafinowany i oryginalny, dał szansę zagrania roli czarodziejki w trylogii reżysera Adamsa.

W 2008 roku Tilda Swinton Nagrodzony główną nagrodą filmową Oscara dla najlepszej aktorki.

 • Zły król Miraz - przeciwnik legalnego księcia Kaspiana, grany przez Włocha Sergio Castellitto. Urodził się w Rzymie w 1953 roku. Castellitto to nie tylko aktor. Zrealizował kilka filmów jako reżyser, producent i scenarzysta. Ale jego główny zawód filmowy działa. Zaczął pojawiać się w filmach dość późno, w wieku 28 lat. Podczas swojej działalności twórczej grał w 88 filmach o różnej roli i wielkości. Najbardziej udane filmy Castellitto to „Blue Abyss”, „The Irresistible Martha”, „Don't Go!”, „Paris, I Love You!”.

Zły król Miraz - przeciwnik legalnego księcia Kaspiana, grany przez Włocha Sergio Castellitto

Urodził się w Rzymie w 1953 roku. Castellitto to nie tylko aktor

Zaczął pojawiać się w filmach dość późno, w wieku 28 lat

Aktor jest żonaty, ma czworo dzieci.

Informacje o wersji filmu

Film różni się nieco od wersji książki:

 1. Dzieci wchodzą do Narnii przez portal londyńskiego metra. W książce - jest to stacja kolejowa.
 2. Susan nie miała w książce wentylatora.
 3. Peter walczy z chuliganami tylko na ekranie, w książce brakuje tej sceny.
 4. W bajce Caspian ma 13 lat, aw wersji filmowej - 17. Nie ma szczegółowego opisu jego dzieciństwa, wyrzeźbiona jest historia jego dawnego nauczyciela o bajecznej Narnii.
 5. W książce nie ma sceny próby na Kaspijsku.
 6. Film jest ogromnym sukcesem, w szczególności dzięki kolorowym scenom z efektami specjalnymi. Dodano dramatyczny epizod Narnian atakujących zamek telmarin.
 7. Dr Carnelius w bajce sam opuszcza więzienie, aw wersji filmowej zostaje uratowany przez Kaspiana.
 8. Obraz Narnian wrogów Telmarines jest przesadzony.

Dzieci wchodzą do Narnii przez portal londyńskiego metra. W książce znajduje się stacja kolejowa

Film jest ogromnym sukcesem, w szczególności dzięki kolorowym scenom z efektami specjalnymi.

Obraz wrogów Telmarinów Narnian przesadził

 • Nauczyciele kaspijscy dr Cornelius zagrał belgijskiego aktora Vincent Grass. Oprócz tej roli zagrał w ponad 85 filmach różnych gatunków. Ukończył karierę aktorską w 2015 roku.

Nauczyciele kaspijscy dr Cornelius grany przez belgijskiego aktora Vincenta Grassa

Urodził się w 1949 r. W Brukseli, studiował w Królewskim Konserwatorium

Urodził się w 1949 r. W Brukseli, studiował w Królewskim Konserwatorium. Pracował w teatrach w Liege i Brukseli. Pierwsza rola filmowa - w filmie „Palliter” w 1976 roku. Bardziej znany jako lektor w filmach Asterix i the Vikings, Agent Smith w The Matrix.

 • Trumpkin jest rudym gnomem z brodą, której szukał Pevensey. Grał aktora Peter Dinklage. Ma 48 lat, urodził się w Morristown, USA. Wysokość artysty - 135 cm, w 76 filmach. Brał również udział w wielu programach telewizyjnych.

Trumpkin to rudowłosy gnom z brodą, której szukał Pevensi.

Ma 48 lat, urodził się w Morristown, USA

Wysokość artysty - 135 cm, w 76 filmach

 • Pan Tumnus jest płowym, który bierze udział w trzech opowieściach o Narnii. To przyjaciel Lucy Pevensey, on jej pomaga. Scott gra go w filmie James McAvoy. Urodził się w Glasgow w 1979 roku.

Pan Tumnus jest płowym, który bierze udział w trzech opowieściach o Narnii

To przyjaciel Lucy Pevensey, on jej pomaga.

Gra czarownica Narnian Clara Issova, Minotaur Asteriusa - Josh Campbell.

Czarownicę Narnian gra Clara Issova

Łącznie wzięło w nich udział 56 aktorów narnii. Niektóre z nich wyrażają bohaterów poza ekranem.

Łącznie wzięło w nich udział 56 aktorów narnii

Pin
Send
Share
Send
Send