Piękno

50 pomysłów, jak rysować motyle na paznokciach - zdjęcia krok po kroku

Pin
Send
Share
Send
Send


Motyle na paznokciach wyglądają łagodnie i romantycznie

Piękne, zadbane kobiece dłonie, które zdobią motyle na paznokciach, zdjęcia różnych wersji tego popularnego wzoru sprawiają, że zastanawiasz się. Dlaczego ten obraz jest tak popularny, dlaczego najbardziej stylowe kobiety wybierają go, by ozdobić swoje dłonie, a przecież potrafisz opanować sztukę rysowania motyli na własnych paznokciach? Spróbujmy to rozgryźć.

Takie zdjęcie przywołuje wspomnienia wiosennego słońca i rekreacji na świeżym powietrzu.

Jasne i przewiewne motyle tworzą ten sam nastrój dzięki swojej obecności na paznokciach.

Opcje rysunków motyli na paznokciach mogą być różne

Dlaczego właśnie motyl?

Czy można stworzyć wizerunek eleganckiej kobiety bez stylowego manicure? Czy znakomity strój może współistnieć z zaniedbanymi rękami? Pytania retoryczne i odpowiedź na nie są jednoznaczne.

Różnorodność produktów do pielęgnacji dłoni i nowoczesne narzędzia pozwalają kobietom stworzyć niemal idealny manicure nawet w domu. Dzisiaj nie trzeba iść do specjalisty i wydawać fantastycznych pieniędzy na paznokcie. Wszystko, czego potrzebujesz, aby wyglądać stylowo, to wyobraźnia i odrobina cierpliwości!

Lekki i pełen wdzięku motyl od dawna uważany jest przez wiele narodów za symbol nieśmiertelności i radości życia.

A przemiana motyli z brzydkich gąsienic przez nudny kokon w uroczą istotę uczyniła ją ucieleśnieniem zmartwychwstania i odrodzenia

Motyl jest zawsze jasny, kolorowy, przypomina piękną młodą dziewczynę w błyszczącym tańcu

Oczywiście możesz ograniczyć lakier do paznokci do swojego ulubionego odcienia. Ale czy ta decyzja naprawdę zadowala wymagającą, a nawet zniewoloną kobietę mody, która mieszka w każdej dziewczynie? Jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego i złożonego, możesz ozdobić paznokcie różnymi wzorami.

Ostatnio wzory motyli na paznokciach damskich stają się coraz bardziej popularne. Przyjrzyjmy się bliżej temu trendowi.

Dlaczego motyle? Lekki i pełen wdzięku motyl od dawna uważany jest przez wiele narodów za symbol nieśmiertelności i radości życia. Przekształcenie motyli z brzydkich gąsienic przez nudny kokon w urocze stworzenie uczyniło ją ucieleśnieniem zmartwychwstania i odrodzenia. Motyl jest zawsze jasny, kolorowy, przypomina piękną młodą dziewczynę w błyszczącym tańcu.

Motyl może pojawić się na obrazie pod różnymi postaciami

Niektórzy artyści używają tego obrazu jako fizycznej manifestacji muz i inspiracji.

Dla innych staje się odbiciem wiecznej młodości i miłości.

Motyl może pojawić się na obrazie w różnych „przebraniach”. Niektórzy artyści (w tym projektanci paznokci) używają tego obrazu jako fizycznej manifestacji muz i inspiracji, dla innych staje się ona odbiciem wiecznej młodości i miłości. Są też inne interpretacje - na przykład motyl może stać się symbolem ciekawości, duchem naukowca, który jest nieskończenie zwabiony przez nowe i nieznane. Czy znasz takie motywy?

Ciekawe W Japonii motyle są uważane za strażników młodości i piękna. Poza tym Japończycy postrzegają motyle jako symbol dobrobytu w domu i rodzinie.

A co jeśli obrazy tych piękności mają takie same właściwości? Sprawdźmy tę hipotezę i nauczmy się rysować te efemeryczne stworzenia na paznokciach. Poniżej opisujemy, jak szczegółowo rysować wzór motyla na paznokciach, krok po kroku, z ilustracjami fotografii.

Motyl może stać się symbolem ciekawości, duchem naukowca, który jest nieskończenie zwabiony przez nowe i nieznane.

W Japonii motyle są uważane za strażników młodości i piękna

Ponadto Japończycy postrzegają motyle jako symbol dobrobytu w domu i rodzinie.

Możesz być osobą praktyczną i myśleć o pięknie paznokci

Aby te rysunki stały się naprawdę dekoracją naszych paznokci, powinieneś zapoznać się z podstawami projektowania i wybrać najbardziej udane warianty obrazu motyli na paznokciach. Taki projekt nosi nazwę zdobienia paznokci. Najprawdopodobniej spotkałeś się już z tym terminem w prasie i literaturze.

Obrazy motyli na paznokciach mogą być bardzo różnorodne. Proste rysunki, niemal abstrakcyjne, w których odgadywane są tylko kontury delikatnych skrzydeł, lub starannie śledzone dokładne obrazy, które fascynują realizmem i jasnymi kolorami. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest „pułap” twojej wyobraźni. Bądź kreatywny i pokaż światu owoce swojej wyobraźni!

Obrazy motyli na paznokciach mogą być bardzo różnorodne.

Połowa motyla na każdym palcu. Całą kompozycję uzyskuje się przez połączenie dwóch palców

Pokazane są tu tylko skrzydła motyla.

Takie rysunki mogą być wykonywane na innym tle. Jasna podstawa posłuży jako doskonałe tło dla konturu uroczej kreacji, a na paznokciach lakierowanych w pastelowych odcieniach można narysować wielokolorowy jasny motyl. A na jasnym tle motyle zazwyczaj wyglądają bardziej spektakularnie.

Wskazówka! Świetnym tłem do stworzenia takiego obrazu jest klasyczny francuski manicure.

Jeśli chcesz, możesz zakryć wszystkie palce tym samym wzorem, a możesz zrobić motyla tylko na jednym gwoździu. Odbiór jest również popularny, gdy skrzydła jednego motyla są przedstawione na dwóch sąsiednich gwoździach.

Zapożyczone od wiodących projektantów, to rozwiązanie będzie wyglądało świeżo i przyciągnie uwagę innych.

Tworząc obrazy motyli, możesz użyć folii do skrzydeł - odcień złoty lub srebrny według własnego wyboru.

Do manicure wykonanego na wieczór należy stosować specjalne techniki i materiały. Aby stworzyć taki manicure, użyj elementów modelowania, cyrkonii, brokatu, koralików. Jednak w tym przypadku, podobnie jak w każdym innym, ważne jest, aby mieć poczucie proporcji, aby uzyskać doskonały manicure, bez śladu zbędności i wulgarności. Nie chcesz negować wyników swojej ciężkiej pracy? Używając dużych cyrkonii, możesz umieścić tylko jeden kamyk na rogu skrzydła lub zamiast głowy o delikatnym pięknie.

Jasna podstawa posłuży jako doskonałe tło dla konturu uroczej kreacji, a na paznokciach lakierowanych w pastelowych odcieniach można narysować wielokolorowy jasny motyl

Świetnym tłem do stworzenia takiego obrazu jest klasyczny francuski

Jeśli chcesz, możesz pokryć wszystkie palce tym samym wzorem lub możesz pomalować motyla tylko na jednym paznokciu

Zadbany, gustownie wykonany manicure z motylami będzie odpowiedni zarówno latem, jak i zimą w każdym otoczeniu.

Motyle w nowoczesnym manicure

Od kilku lat manicure z motylami na paznokciach nie wychodzi z mody. Wydaje się, że zarówno kobiety, jak i projektanci specjalizujący się w sztuce zdobienia paznokci zakochali się w stworzeniach przypominających delikatne elfy i nie chcą się z nimi rozstawać pod żadnym pozorem. Dlatego projektanci dają nam coraz więcej nowych opcji zdobienia paznokci motyli. Nie zrezygnujemy z możliwości pożyczania oryginalnych pomysłów od naszych kolegów.

Od kilku lat manicure z motylami na paznokciach nie wychodzi z mody

Nawet jeśli każda kobieta w małym miasteczku robi podobny manicure, nie będzie powtórzeń.

Wzór motyla zdobią błyszczące cyrkonie.

Wszelkie katalogi z 2016 roku ze zdjęciem wzoru na paznokcie muszą zawierać zdjęcie delikatnych rąk z fruwającymi motylami. Patrząc na te zdjęcia, jesteś zdumiony różnorodnością ofert. W rzeczywistości w każdym przypadku widzimy tylko jeden obraz - motyla, ale nawet jeśli każda kobieta w małym miasteczku otrzyma podobny manicure, nie będzie powtórzeń. Z wdziękiem to pole do kreatywności, tak wielostronne możliwości, że w żadnym wypadku nie możesz przegapić swojej szansy na pokazanie talentu projektowego!

Oczywiście nie będzie powtórzeń, ale ogólne trendy są wyraźnie widoczne. Zdjęcia nowych osiągnięć w dziedzinie zdobienia paznokci, w tym motyli na paznokciach, pozwalają zrozumieć, co jest istotne w tym konkretnym sezonie. Łatwo będzie zauważyć, że paznokcie, niezwykle długie i ostre jak szpilki, należą do przeszłości, ustępując miejsca bardziej eleganckim rozwiązaniom.

Wskazówka! Paznokcie o umiarkowanej długości, wystające 2-3 mm powyżej palca, owalne lub w kształcie migdałów, znajdują się obecnie u szczytu modnych preferencji.

Nie ma już paznokci o niewiarygodnej długości. Teraz tematem są krótkie opcje, sugerujące, że wolna krawędź nie będzie większa niż 2-3 milimetry. Forma uległa także zmianom: w formach mody, które podążają za naturalnymi konturami, czyli owalnymi i migdałowymi. I oczywiście w dekoracji płytki paznokciowej pojawiły się również nowe przedmioty, których nie można pominąć.

Łatwo będzie zauważyć, że paznokcie, niezwykle długie i ostre jak szpilki, należą do przeszłości, ustępując miejsca bardziej eleganckim rozwiązaniom.

Nie ma już paznokci o niewiarygodnej długości. Teraz w temacie są krótkie opcje, sugerujące, że wolna krawędź nie będzie przede wszystkim 2-3 milimetry

W formie mody, powtarzając naturalne kontury, czyli owalne i w kształcie migdałów

W schemacie kolorów nie trzeba stosować tradycyjnych kolorów, ale jeśli to możliwe, należy unikać ostrego kontrastu. Wystrój i rysunki, w tym motyle, pożądane jest umieszczenie na jednym lub dwóch paznokciach. Ponadto bardzo popularny jest manicure z użyciem lakieru żelowego.

Każda kobieta, nawet w ramach tych wymagań, znajdzie to, co lubi. Manicure z rysunkami motyli doskonale pasuje do najnowszych trendów mody w dekoracji paznokci.

W schemacie kolorów nie jest konieczne stosowanie tradycyjnych kolorów, ale jeśli to możliwe, unikaj ostrego kontrastu

Wystrój i rysunki, w tym motyle, najlepiej umieszczone na jednym lub dwóch gwoździach

Manicure z żelowym lakierem jest bardzo popularny

Narysuj siebie

A teraz zrozummy, jak ozdobić paznokcie motylami, jak narysować je na paznokciach, zajmijmy się wszystkimi krokami i rozważmy zdjęcia, które krok po kroku pokazują cały proces.

Minimalistyczny i stylowy design

Mały motyl na kolorowej kurtce

Jasne motyle kontrastują z czarną powłoką na sąsiednich palcach

Najpierw przygotuj narzędzia, których będziemy używać podczas rysowania. Potrzebujemy:

 • Kropki do paznokci to specjalny kij, kończący się piłką. W skrajnych przypadkach kropki można zastąpić drewnianą wykałaczką.
 • Wąski pędzel.
 • Płaska szczotka.
 • Gąbka potrzebna tylko do utworzenia gradientu.
 • Pęseta, jeśli udekorujesz motyla dżetów.

Po złożeniu zestawu wymienionego powyżej należy przystąpić do przygotowania paznokci. Paznokci nadają pożądaną długość i kształt, układają się w naskórek. „Cloth” pokrywa podkładową warstwę lakieru i upewnij się, że całkowicie wyschnie, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Delikatny wiosenny manicure

Klasyczna kurtka ozdobiona pięknym motylem

Często ozdabia się motyle dżetów i cekinami.

Wskazówka! Tylko perfekcyjnie zadbane dłonie z prawidłowo wykonanym manicure będą idealną podstawą do takiego wykwintnego malowania.

Najłatwiejszy sposób rysowania motyli

A teraz przejdź bezpośrednio do aplikacji obrazu. Rozważ najprostszą opcję, której wdrożenie nie spowoduje trudności nawet dla niedoświadczonego wykonawcy. A ponieważ metoda ta wykorzystuje techniki malarstwa chińskiego, mamy szansę zapoznać się z elementami kultury starożytnego ludu wschodniego.

Najlepiej zacząć rysować na papierze, a następnie przejść bezpośrednio do paznokcia

Prosty sposób rysowania motyla. Zdjęcia krok po kroku

Instrukcje krok po kroku dotyczące rysowania skrzydeł motyla

 • Czarny lakier z cienką szczoteczką lub kropkami na paznokcie przedstawia gładką linię na jednym z zewnętrznych rogów paznokcia. Ta linia stanie się konturem skrzydła.
 • Rysujemy smugi skrzydeł. Aby to zrobić, użyj tego samego pędzla i czarnego lakieru, aby narysować linię do przeciwległego rogu paznokcia.
 • Przestrzeń między liniami pokryta jest jasnym lakierem. Całkowicie wyschnij.
 • Teraz rysunek powinien być bardzo starannie przymocowany przezroczystym lakierem.

Ta dość prosta technika pozwala uzyskać manicure o modnym wzorze bez poświęcania dużo czasu i wysiłku. Szybko i skutecznie!

Na jednym uchwycie motyl został całkowicie umieszczony na palcu serdecznym, a na drugiej połowie na dwóch gwoździach.

Taki manicure jest odpowiedni dla pani biznesu.

Odmiana manicure z motylem w połączeniu z jasnymi paznokciami

A teraz droga dla zaawansowanych

Istnieją inne, bardziej złożone sposoby rysowania motyli dla prawdziwych estetów. Zapoznajmy się z jednym z nich.

Ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana niż poprzednia, ale mimo to możliwe jest jej opanowanie nawet bez specjalnych umiejętności, ale obraz wykonany w ten sposób wygląda znacznie bardziej imponująco.

Jaskrawi motyle na turkusowym tle

Instrukcje krok po kroku. Krok 1-2

Instrukcje krok po kroku. Krok 3-4

 • Na małej powierzchni, która posłuży nam jako paleta, zastosujemy dwa kolory - biały i drugi wybrany do manicure.
 • Zanurz płaski pędzel w lakierze na palecie, tak aby na jednej końcówce był biały, a na drugiej miał kolor towarzyszący.
 • Umieść pędzel na gwoździu, aby podczas wykonywania ruchu kołowego pojawił się kontur skrzydła z białym rdzeniem i kolorową obwódką.
 • Powtórz i narysuj drugie skrzydło.
 • A teraz czarny lakier za pomocą cienkiego pędzla okrąża narysowane skrzydła, rysując kontur. Następnie narysuj żyły.
 • Za pomocą kropek między skrzydłami, umieść kropki w czarnym lakierze, rysując linię, która będzie imitować ciało motyla. Użyj delikatnego pędzla, aby wykończyć anteny.
 • W razie potrzeby możesz ozdobić motyla dżetów lub brokatem.
 • Po całkowitym wyschnięciu obrazu ostrożnie zamocuj go przezroczystym lakierem.

Wskazówka! Pamiętaj, że anatomicznie, górne skrzydła motyla są większe niż dolne. Rozważ to podczas rysowania.

Ponieważ nie ma dwóch identycznych motyli w przyrodzie, nie może być powtarzających się wzorów.

Każdy projekt jest wyjątkowy i indywidualny.

Cała masa motyli na każdej nodze

Zawsze pamiętaj o proporcjach podczas malowania paznokci, zwłaszcza jeśli chodzi o tak szeroki temat jak skrzydła motyla. Możesz ulec pokusie, aby przejść do szczegółów, ale nie zawsze daje to dokładny efekt, na który liczysz.

Nie nazywamy w żadnym razie ograniczeniem do minimalistycznego designu, ale nadmierny entuzjazm dla każdej żyły może zrujnować lekki i „przewiewny” projekt. Spróbuj spojrzeć na swoje paznokcie, jak na płótnie i stale oglądać cały obraz. Można więc uniknąć niepotrzebnego czasu i wysiłku - przedstawienie motyla w ścisłej zgodzie z jego rzeczywistym wyglądem, w ten czy inny sposób, nie odniesie sukcesu ze względu na fizyczne właściwości farby i lakieru.

Zawsze pamiętaj o proporcjach podczas malowania paznokci, zwłaszcza jeśli chodzi o tak szeroki temat jak skrzydła motyla

Być może uwierzysz w możliwość zagłębienia się w szczegóły, ale nie zawsze da to dokładnie taki efekt, na który liczysz.

Nadmierny entuzjazm dla każdej żyły może zrujnować lekki i „przewiewny” wzór.

Spróbuj spojrzeć na swoje paznokcie jak na płótnie i stale oglądać cały obraz.

Zawsze zostawiaj miejsce na swoją artystyczną wizję.

Butterfly Steamping

Dla tych, którzy nie czują się gotowi do rysowania, możesz zaoferować doskonałe opcje stemplowania lub gotowe naklejki.

Niewielki hack życia do zastosowania obrazu motyla poprzez odwrotne stepping za pomocą podkładki silikonowej. Zazwyczaj w zestawie do tłoczenia znajduje się jeden stempel, guma lub silikon, za pomocą którego wycisk jest wykonywany na gwoździu. Jeśli chcesz uzyskać obraz wykonany w kilku kolorach, musisz skorzystać z techniki odwracalnego stemplowania. Wygodnym urządzeniem do tego będzie zwykła silikonowa mata do ciasta, która jest sprzedawana w każdym supermarkecie. Doskonale nadaje się do robienia kilku pustych rysunków, które są następnie umieszczane i mocowane na łożu paznokci.

Instrukcje krok po kroku:

 1. Zastosuj aquabazu i dwie warstwy lakieru wybranego koloru lub wzoru.
 2. Oczekiwanie na całkowite wyschnięcie.
 3. Pin
  Send
  Share
  Send
  Send