Moda

Piękne warkocze na długie włosy (80 zdjęć) - Wszystkie rodzaje i tajemnice tkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie istnieje wiele różnych warkoczy na długie włosy, które będą pasować do każdego wizerunku i stylu.

Dawno temu warkocze na długich włosach były uważane za jedną z najbardziej kobiecych fryzur. Nie da się dokładnie ustalić, kiedy tkali po raz pierwszy, ale wiadomo, że dziewczęta i kobiety na całym świecie stosowały tę metodę do ograniczania zbuntowanych loków w starożytności. Fryzura cieszyła się powodzeniem u starożytnych Greków, Indian, Egipcjan, a także była częścią kultury słowiańskiej.

Dwa warkocze, splecione wokół głowy, idące do ogona konia

Spit Falls - idealny do długich włosów

Warkocze z długimi włosami są nie tylko piękne, ale także bardzo wygodne

Splot warkocze na długie włosy: wady i zalety

Od tego czasu wiele się zmieniło, ale warkocze nie straciły swojej popularności i zostały dostosowane do współczesnych realiów. Dzisiaj, z ich pomocą, możesz stworzyć surowy biznes lub delikatny romantyczny wizerunek, podkreślić cechy wyglądu i charakteru.

Znaleźli swoje zastosowanie w modzie ślubnej. Coraz więcej narzeczonych, wybierając fryzurę na uroczystość, preferuje wyrafinowane warkocze w stylu rzymskim lub francuskim. A młode kobiety mody i ich matki cenią sobie warkocze za praktyczność, ponieważ mała fryzura może utrzymać włosy w porządku przez tak długi czas, pomimo wszystkich dziecinnych figli.

Niezwykły warkocz pleciony od podstawy szyi

Istnieje kilka powodów, dla których plecionki są idealną fryzurą dla właścicieli długich włosów. Ich pierwszą zaletą jest wygoda. Oplot loki w warkocz, nie musisz ich stale poprawiać i czesać. Ponadto ta fryzura nie boli włosów, w przeciwieństwie do żelazek, loków i lokówek. Na rożnie loki są chronione przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, co pomaga zachować ich piękno i zdrowie.

Ogon konia z kosą

Ogon konia z kosą. Krok 1

Ogon konia z kosą. Krok 2

Kolejnym plusem jest różnorodność. Warkocze i fryzury z nimi są tak liczne, że z ich pomocą będziesz mógł zmieniać obrazy każdego dnia i zawsze wyglądać oryginalnie. Kolejnym argumentem na korzyść warkoczy jest uniwersalność. Ozdabiają kobietę w każdym wieku i dobrze wyglądają zarówno na uroczystościach, jak iw życiu codziennym - w pracy, szkole i czasie wolnym.

Wady tej fryzury trochę. Ale pracochłonność tego procesu i trudność tworzenia pewnych rodzajów tkania czasami przeraża początkujących. Należy również pamiętać, że zbyt ciasno pleciony warkocz często powoduje bóle głowy.

Plecionki i fryzury z nimi są tak liczne, że z ich pomocą możesz zmieniać zdjęcia każdego dnia i zawsze wyglądać oryginalnie

Połączenie plecionek i kształtów twarzy

Ponieważ warkocze przyciągają uwagę twarzy, ważne jest, aby ich połączenie z nią było harmonijne. Aby zrozumieć, która fryzura jest bardziej odpowiednia, możesz przeczytać kilka zaleceń stylistów.

Tak więc, zgodnie z formą, zwyczajowo rozróżnia się pięć głównych typów twarzy - okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, trójkątne. Każdy z nich dyktuje własne zasady przy wyborze fryzury warkoczowej:

Dwa tradycyjne rosyjskie warkocze po bokach - świetna fryzura pod czapką

Grube dziewczyny powinny założyć warkocz na czubek głowy i zaplecić go na całą długość włosów. Daje to wyrazistość twarzy i wizualnie ją wydłuża.

Oval jest uważany za idealną formę. Ta twarz pasuje do wszelkich plecionek i rodzajów tkania.

Jeśli twarz jest kanciasta, kwadratowa, wskazane jest wybranie fryzury, w której warkocz ją oprawi. Gładkie wygięcia wygładzają ostre kontury.

Fryzura z połączonych warkoczy na długie włosy. Krok 1-4

Fryzura z połączonych warkoczy na długie włosy. Krok 5-8

Wieczorem długi warkocz można skręcić w pełen wdzięku kwiat, zamieniając fryzurę dzienną w elegancką wersję wieczorową.

Dziewczęta o długiej prostokątnej twarzy lepiej dawać pierwszeństwo bujnemu tkaniu, które dotyczy wszystkich włosów (kłoska, francuski warkocz). Również grzywka wizualnie zmniejszy i zmiękczy twarz.

Dla trójkątnej twarzy fryzury, które tworzą objętość w dolnej części, będą dobrym rozwiązaniem. Mogą to być różne warkocze w połączeniu z długim hukiem.

Podstawowe zasady tkania plecionek

Aby zrobić warkocz schludny i zachować swój kształt przez długi czas, musisz odpowiednio przygotować włosy. Tkanie odbywa się tylko na umytych lokach, najlepiej lekko wilgotnych (łatwiej jest z nimi pracować). W celu zapewnienia trwałości nakłada się na nie specjalny mus, a gotowy warkocz spryskuje się lakierem.

Tkanie odbywa się tylko na umytych lokach, najlepiej lekko wilgotnych (łatwiej jest z nimi pracować)

Plecionka pleciona nie jest kompletna bez środków pomocniczych - stealth, spinek do włosów, spinek do włosów i zestawu gumy. Są one niezbędne do oddzielania i mocowania pasm podczas prac pośrednich. Lepiej jest wziąć grzebień za pomocą ostrego uchwytu, wygodnie jest zwiększyć objętość wspaniałych plecionek.

Wskazówka!Jeśli wybierzesz warkocze jako codzienną fryzurę, staraj się nie nosić ich ciągle przez ponad 8 godzin z rzędu. Stałe napięcie osłabia cebulki włosów.

Kolec toczący się po belce

Jak zrobić warkocz wolumetryczny?

Jeśli same włosy nie są zbyt grube, wizualnie dodaj odrobinę objętości, możesz rozciągnąć kilka pasm. Ale ważne jest, aby robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić tkania. Łatwiej będzie zachować porządek warkocza, jeśli najpierw nałożysz na niego lakier.

Jeśli same włosy nie są zbyt grube, wizualnie dodaj odrobinę objętości, możesz rozciągnąć kilka pasm

Nici pociągające zaczynają się od końca, stopniowo przesuwają się w górę. W tym samym czasie oplot jest trzymany jedną ręką, zapewniając zachowanie symetrii względem środka. Silne przyciąganie nie jest zalecane natychmiast. Lepiej najpierw lekko puszyć włosy, a następnie, jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę.

Warkocz wolumetryczny

Jak zrobić warkocz wolumetryczny. Krok 1-2

Jak zrobić warkocz wolumetryczny. Krok 3-4

Jak zrobić warkocz wolumetryczny. Krok 5-6

Jak zrobić warkocz wolumetryczny. Krok 7-8

Pluj: krok po kroku

Istota plecionki tkackiej polega na podzieleniu włosów na osobne, równe pasy o równej wielkości, które są następnie łączone w pewną sekwencję. Zwykle używają od trzech do pięciu wątków, chociaż w złożonych technikach jest ich więcej. Rozważmy krok po kroku tworzenie klasycznych rodzajów plecionek, które stanowią podstawę dla innych fryzur.

Prosty warkocz rosyjski

Włosy należy starannie czesać i podzielić na trzy identyczne części. Następnie są one splecione w następujący sposób: prawa nić jest obrócona między lewą i środkową, a lewa nić jest umieszczona między środkiem a prawą. Zmiana jest kontynuowana aż do osiągnięcia żądanej długości. Po zakończeniu tkania koniec oplotu jest wiązany za pomocą ciasnej elastycznej opaski.

Prosty rosyjski warkocz jest znany wszystkim dziewczynom od dzieciństwa i stanowi podstawę wielu złożonych fryzur.

Zwróć uwagę!Aby rożen zachował swój kształt i nie był postrzępiony, ważne jest, aby trzymać tkankę z niewielkim napięciem podczas tkania.

Trzy proste warkocze splecione w jeden

Warkocz

Ten oryginalny warkocz jest bardzo prosty. Loki są zbierane w ogonie na koronie i dzielone na dwa równe pasma. Każdy z nich wiruje w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, tworząc mocną uprząż. Skręcone pasma są połączone tak, że splatają się jedna wokół drugiej, a końce są przymocowane za pomocą spinki lub elastycznej taśmy.

Uprząż spit jest prosta do wykonania, ale nie mniej interesująca.

Loki są zbierane w ogonie na koronie i dzielone na dwa równe pasma. Każdy z nich wiruje w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, tworząc mocną uprząż. Skręcone pasma są połączone tak, że splatają się jedna wokół drugiej, a końce są przymocowane za pomocą spinki lub elastycznej taśmy.

Fryzura wygląda lepiej na równych włosach o tej samej długości. Kiedy kaskadowe końcówki fryzur, wybijanie uprzęży, psują cały obraz.

Skomplikowana wersja rożna z wici

Skomplikowana wersja rożna z wici. Krok 1-4

Skomplikowana wersja rożna z wici. Krok 5-8

Skomplikowana wersja rożna z wici. Krok 9-12

Warkocz w stylu francuskim

Fryzura jest podobna do tkania klasycznego warkocza, ale zaczyna się nie od kok, ale od czoła. Kolejność działań jest następująca:

 • Dobrze uczesz włosy.
 • Weź górną część loków i podziel je na trzy identyczne nitki.
 • Oplot włosy zgodnie z zasadą warkocza rosyjskiego, dodając nowe, równe pasma po bokach po każdym skrzyżowaniu.
 • Po osiągnięciu żądanej długości splot jest zakończony zwykłym warkoczem lub ogonem. Jeśli potrzebujesz bujnego warkocza, nici są grubsze i nie dociskają zbyt mocno.

Francuski warkocz jest popularnie nazywany kłoskiem

Dwa odwrotne warkocze francuskie

Francuska ramka z warkocza

„Fishtail”

W tym warkoczu znajdowały się cztery kawałki włosów, które sprawiają, że są szersze i gęstsze niż inne rodzaje tkania. Małe kosmyki przypominają wygląd łusek, dla których włosy mają swoją nazwę.

Pluć ogon ryby

Odwróć ogon ryby

Pluć odwrócony ogon ryby. Krok 1-4

Pluć odwrócony ogon ryby. Krok 5-8

Aby zaplecić „rybi ogon”, włosy zbierane są w kok na grzbiecie głowy, a następnie dzielone na dwie równe połowy. Z zewnętrznej części włosów w lewej ręce weź cienką nitkę i dodaj ją do loków w prawej ręce, te same czynności są wykonywane dla drugiej strony. Warkocz będzie symetryczny i dokładny, jeśli wszystkie pasma są tego samego rozmiaru. Fryzura może dawać francuskie nuty, zaczynając od tkania nie z tyłu głowy, ale z góry lub z boku głowy.

Boho Fishtail

Jak zaplecić warkocz fishtail. Krok 1-2

Jak zaplecić warkocz fishtail. Krok 3-4. Aby wynikowy warkocz był bardziej obszerny, musisz delikatnie pociągnąć każdą żyłkę.

Pluj na długie włosy grzywką

Huk jest w stanie uzupełnić stylowy wygląd i obrysować niewłaściwy kształt twarzy, ale w naszym przypadku poważnie komplikuje pracę. Splot go w standardowy warkocz nie jest łatwy, ponieważ niektóre krótkie włosy są stale wybijane z splotu. Dlatego fryzjerzy wymyślili warkocze dla miłośników warkoczy, aby wymyślić kilka sposobów harmonijnego łączenia grzywki z innymi elementami włosów.

Długie grzywki zawsze mogą być częścią oplotu

Wersja francuska z grzywką

Technika tkania jest taka sama jak konwencjonalnego francuskiego warkocza (kłoska). Umyte loki lekko nawilżają i wydzielają na czubku głowy trzy skórki - jedną z grzyw, drugą z grzywki i większą część włosów na pół, a trzecią tylko z długich włosów.

Francuski warkocz na długich włosach z grzywką. Krok 1-2

Francuski warkocz na długich włosach z grzywką. Krok 3-4

Francuski warkocz na długich włosach z grzywką. Krok 5-6

Francuski warkocz na długich włosach z grzywką. Krok 7-8

W trakcie tkania warkocza, nowe pasma są stopniowo dodawane, aż wybuch się zakończy. Następnie przejdź do głównej części włosów lub pozostaw grzywkę w formie obręczy, a jej koniec jest przymocowany wąsikiem lub niewidoczny. Po zakończeniu pożądane jest utrwalenie włosów lakierem.

Wodospad

Podstawą wodospadu jest również tkactwo francuskie, ale rezultat jest inny, z powodu uwolnienia części pasm w dół. Aby zrobić tę fryzurę, włosy są podzielone na boczne rozcięcie i są trzy identyczne pasma u podstawy huku.

Warkocz wodospad ze skręconymi lokami

Pierwsze 2-3 proletty działają podobnie do „kłoska”. Następnie uwalniana jest każda dolna nić, przyjmując nową dla niej od góry głowy. Wykończ włosy, wplataj w kółko warkocz i wbij niewidzialną świątynię. Ale możesz i wpuść ją ukośnie w dół włosów.

Wskazówka!„French Falls” wygląda bardziej romantycznie i elegancko, jeśli lekko zwijasz dolną część włosów.

Warkocz wodospad z kwiatem z włosów

Wypluj wodospad kwiatem z włosów. Krok 1-6

Wypluj wodospad kwiatem z włosów. Krok 7-10

Na podstawie uprzęży dostępna jest również prostsza wersja wodospadu plecionego

Klasa mistrzowska krok po kroku:

 1. Oddzielamy w świątyni pasmo włosów, które dzielimy na dwie części i rzucamy jedno pasmo na drugie:
 2. Z czubka głowy chwyć następną nić, przenieś ją między dwa skrzyżowane nici i pozostaw swobodny do powieszenia:
 3. Ściskamy przednie i środkowe pasma, krzyżujemy je. Podnosimy kolejną porcję z czubka głowy, a także wrzucamy ją między dwie i zostawiamy swobodnie do zawieszenia:
 4. Tak więc kontynuujemy splot na żądaną długość, pozostały ogon splata się w zwykły cienki warkocz.
 5. Naprawiamy go gumką i niewidoczni pod włosami.

  Nie można zaplecić warkocza, ale zapiąć gumką i przypiąć luźny ogon do reszty włosów we właściwym miejscu za pomocą pięknej spinki do włosów.

Fryzury z warkoczami

Szczególną uwagę należy zwrócić na fryzury, w których plecionki nie są jedynym elementem, ale uzupełniają ogólny obraz. Oto kilka interesujących opcji.

Warkocz snop

Wiązane włosy to wygodna codzienna fryzura, ale nudna i długa dla wszystkich. Możesz ją odświeżyć, zastępując ogon pięknymi warkoczami.

Pakiet spleciony w warkocze

Co musisz zrobić:

 • Mieszaj włosy tak, aby stały się bujne i zebrać je w ogon wysoko z tyłu głowy.
 • Podziel paczkę na dwie połowy i wyplataj z nich klasyczny warkocz.
 • Zawiąż końce dyskretnych gumek.
 • Delikatnie puść warkocze.
 • Owiń warkocze wokół podstawy belki, przykrywając je gumą. Wskazówki do wewnątrz.
 • Wzmocnij gotowe ćwieki do włosów.

Jeśli włosy w trakcie stylizacji są trochę rozczochrane, zmień luźne pasma za pomocą ukrycia. Na koniec spryskaj konstrukcję mocnym lakierem.

Plecionki plecione

Warkocze plecione w kok. Krok 1-2

Warkocze plecione w kok. Krok 3-4

Warkocze plecione w kok. Krok 5-6

Kwiaty do włosów

Opcja na uroczystą okazję - długie włosy, zaplecione w warkocz w formie kompozycji kwiatowej. Tworząc taką fryzurę, fantazja nie jest niczym ograniczona, jedyną wadą jest to, że trudno jest ją zrobić bez pomocy, a będziesz potrzebował pomocnika.

Opcja na uroczystą okazję - długie włosy splecione w kompozycję kwiatową

Podstawą jest zazwyczaj francuski warkocz, pochodzący ze świątyni i zwinięty wokół całej powierzchni głowy z łagodnymi zagięciami. Bliżej tyłu głowy, włosy, pozostając wolne, przechodzą do klasycznego tkania trzech pasm. Koniec plecionki jest zawiązany gumką, a sam jest złożony w formie kwiatu w spiralę, tak że końcówka jest w środku i owinięta w środku. Szpilka do strzyżenia, lepiej dekoracyjna.

Skomplikowane warkocze, zamieniające się w kwiaty

Fryzura z plecionek „Serce”

Potrzebujesz fryzury na romantyczną randkę? Plecione serce warkocze - ciekawe rozwiązanie, które nie zajmuje dużo czasu. Odgarnij włosy i rozłóż je poziomo. Następnie podziel górną połowę na pół pionowym podziałem, przechodząc od czoła do tyłu głowy. Warkocz proste warkocze z wierzchu włosów po obu stronach i pozostaw dno luźne. Tymczasowo zawiąż końce plecionek gumkami, aby się nie splątały.

Serce z warkocza - opcja na romantyczną randkę

Serce warkocza. Krok 1-2

Serce warkocza. Krok 3-4

Serce warkocza. Krok 5-6

Owiń każdy warkocz wokół podstawy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i zamocuj w tej pozycji szpilkami. Pozostaje połączyć końcówki plecionek w jedną całość za pomocą spinki do włosów. Luźne włosy są czesane, spryskane lakierem na powierzchni warkocza, a włosy w kształcie serca są gotowe.

Fryzura z sercem do włosów

Serce do włosów z włosów. Krok 1-2

Serce do włosów z włosów. Krok 3-4

Serce do włosów z włosów. Krok 5-6

Warkocze dla dziewczynek

Dla dzieci fryzury są specjalne wymagania. Powinny być wygodne, trwałe, piękne i najlepiej niezbyt skomplikowane. Oto kilka rodzajów plecionek do długich włosów, które odpowiadają tym parametrom.

Z powrotem francuski warkocz w małej fashionistce

Zwinięty ogon

Ta fryzura jest odpowiednia dla dziewcząt w wieku szkolnym. Robi się to w zaledwie 5-10 minut. Włosy dziecka są lekko posypane wodą z butelki z rozpylaczem, czesane i szczypane gumową opaską z tyłu głowy. Powstały ogon jest podzielony na trzy równe części.

Każdy z trzech wątków jest podzielony na dwie części. Połówki skręcają się i obracają wokół siebie. W rezultacie powstają trzy warkocze. Są one połączone w jeden duży warkocz i zabezpieczone gumką.

Wskazówka!Jeśli ozdobisz tę fryzurę od góry kokardką, otrzymasz elegancki, świąteczny wygląd.

Warkocze w stylu rockowym dla małych i dużych gwiazd rocka

Fryzura z warkoczami w stylu rocka. Krok po kroku

Fryzura z warkoczami w stylu rocka. Krok po kroku

Półkulki

Jest to uproszczona i dostosowana do dziecięcej improwizacji głowy francuskiego warkocza. Tkactwo zaczyna się od lewej skroni, dzieląc włosy w tym miejscu na pół. Dolna część włosów jest podzielona na trzy części i splata z niej warkocz. Nowe nici wychwytują tylko dno.

Dwa odwrócone francuskie warkocze wplecione w koński ogon

Sięgając po przeciwną stronę głowy, pozostałe włosy są zbierane w ogonie i mocowane za pomocą spinki do włosów. Inną opcją jest dodanie warkocza do prawej skroni i dokończenie go przez przekręcenie końcówki za pomocą bułki lub w kształcie kwiatu.

Korona

Na poranek lub inne święto odpowiedni jest warkocz z francuskim tkaniem, zakrywający głowę jak korona. Warkocz zaczyna się od tyłu głowy i kontynuuje, aż koło zostanie zamknięte. Nici do tej fryzury chwytają tylko zewnętrzną krawędź włosów. Gotowy plecionkę z powodzeniem uzupełnią 3-4 małe barrettes w formie kwiatów.

Warkocz tiara dla małej księżniczki

Jedna z najpiękniejszych i zarazem najprostszych odmian „korony” warkoczyków, która ma również bardziej prozaiczną nazwę kosza lub wieńca, splata się wokół głowy warkoczami.

Samouczek wideo

Wskazówka Не стоит пренебрегать венком из кос и взрослым девушкам. Ее вариации очень стильно смотрятся как в качестве повседневного, так и праздничного варианта.

Как видите, из кос можно сделать немало оригинальных причесок для девушек и девочек. Стоит только подключить фантазию и запастись терпением. I pamiętaj, że choć szkoda rozwikłać takie piękno, ale dla zdrowia twoich włosów, nie powinieneś nosić warkoczy dłużej niż 12 godzin.

Obejrzyj film: HAIR TUTORIAL - fryzura w 5 min (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send