Moda

50 przykładów podświetlania na czarnych włosach - krótkie i długie fryzury (zdjęcie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Podświetlanie to technika farbowania pojedynczych pasm włosów przy jednoczesnym zachowaniu wysokości.

Podświetlanie na czarnych włosach to skuteczny sposób na aktualizację fryzury, dodawanie głębi i objętości do koloru. Podświetlanie to technika barwienia poszczególnych pasm włosów z zachowaniem głównego tonu. Z jej pomocą modne kobiety tworzą dla siebie indywidualny wizerunek, starsze kobiety malują pierwsze siwe włosy.

Dzięki szerokiej palecie odcieni podświetlenie pasuje do każdego odcienia źródła.

Barwienie ombre utrzymuje nienaruszone cebulki włosów, a tym samym ich nie szkodzi

Przy odrośniętych korzeniach tylko te same korzenie są barwione, reszta nici nie jest poddawana wielokrotnemu traktowaniu farbą.

Zalety takiego barwienia

Ta technika ma wiele zalet, w tym:

 • Wszechstronność. Dzięki szerokiej palecie odcieni podświetlenie jest odpowiednie dla każdego oryginalnego tonu;
 • Nie ma potrzeby kolorowania całej głowy. Możesz wyróżnić pasemka na podstawie naturalnego koloru;

Nowe odcienie uderzają w twarz, czyniąc kobietę młodszą o kilka lat.

Włosy przed i po barwieniu ombra

 • Nie ma potrzeby ponownego farbowania całego pasma. W odrośniętych korzeniach tylko te same korzenie są farbowane, reszta nici nie jest ponownie traktowana farbą;
 • Efekt wizualny Nowe odcienie wizualnie sprawiają, że twarz staje się młodsza, a włosy - większe.

Wyróżnienie na czarnych włosach wygląda najkorzystniej.

Podświetlanie na czarnych włosach może odświeżyć włosy i nadać objętości kolorowi

Podkreślanie czarnych włosów

Początkowo wyróżnianie było dystrybuowane wyłącznie wśród jasnowłosych dziewcząt, ale sam pomysł wybielania włosów pasemkami należy wyłącznie do brunetek. Siedząc godzinami w słońcu, powodując wypalanie się jej włosów, szlachetni ciemnowłosi Wenecjanie starali się uzyskać kontrastujące pasma. Podkreślenie jasnych włosów w celu osiągnięcia, przy okazji, tego samego efektu, zostało wymyślone znacznie później przez Francuza Jacques'a Dessange dla aktorki Brigitte Bardot.

Wkrótce ta technika została zastosowana na ciemnych włosach. A podkreślenie czarnych włosów zajęło odrębną niszę w dziedzinie fryzjerstwa. Gra w kontrastujących kolorach nie pozostaje niezauważona i przyciąga uwagę innych. Włosy wyglądają grubsze i obszerniejsze. Dzięki wielu technikom częściowego malowania, które istnieją dzisiaj, każda dziewczyna lub kobieta może wybrać dla siebie opcję, która najlepiej pasuje do jej stylu i wieku.

Podkreślanie czarnych włosów. Zdjęcia przed i po

Ombre na czarnych włosach. Zdjęcia przed i po

Wielobarwne pasemka czarnych włosów

Technika podświetlania graficznego nadaje wizualną objętość fryzurze, pozwalając pozbyć się efektu „ściśle na czaszce”, nieubłaganie ścigając właściciela delikatnych włosów, niezależnie od fryzury, którą zrobiła.

Wskazówka! Wybierając technikę podświetlania, rozważ także rodzaj twarzy, długość włosów i kolor skóry. Jeśli wykonasz tę procedurę po raz pierwszy, skonsultuj się z mistrzem.

Rodzaje podświetlania

Wśród wszystkich rodzajów tej techniki najbardziej popularne wśród właścicieli ciemnych i czarnych włosów są:

 • Welon (obróbka końcówek pasm woskiem, odpowiednia tylko do krótkich fryzur).
 • California lub American (nakładanie kilku odcieni na loki za pomocą folii).

Kalifornia podkreśla na czarnych włosach

Ombre Chocolate Blond Coloring

Podkreśla czarne włosy z odrobiną złota

 • Pióra (za pomocą specjalnej nasadki z dziurkami na pasma).
 • Weneckie (nakładające kilka odcieni na jedno pasmo, gładkie przejście od ciemności - 3 centymetry od cebulki włosów do bieli na końcówkach).
 • Ombre.
 • Częściowe barwienie.
 • Duży kontrast (silne rozjaśnienie ciemnych pasm).
 • Mazhimesh (użycie syntetycznych włosów kolorowych do farbowania loków).
 • „Szalone kolory” (kolorowanie za pomocą odcieni wszystkich kolorów tęczy).

Częściowe zabarwienie czarnych włosów na niebiesko

Zaznacz niezbyt kontrastowe odcienie

Czarny kolor jest dobry, ponieważ podkreślenie jaśniejszego odcienia będzie wyglądać imponująco i przyniesie obopólne korzyści. Jednak nie zapominaj, że ten kolor jest trudny do rozjaśnienia, więc bądź przygotowany na to, że potrzebujesz więcej niż jednej procedury dla uzyskania pożądanego efektu końcowego.

Wskazówka!Aby wyprostowane pasma utrzymywały cień jak najdłużej i wyglądały zdrowo, podkreślając piękno i połysk włosów, konieczne jest stosowanie materiałów wysokiej jakości. Dlatego nie bądź leniwy, aby skontaktować się z salonem fryzjerskim, w którym mistrzowie używają takich materiałów.

Czarny kolor jest dobry, ponieważ podkreślenie jaśniejszego odcienia będzie wyglądać imponująco i przyniesie obopólne korzyści.

Nie zapominaj, że ten kolor jest trudny do rozjaśnienia, więc bądź przygotowany na to, że będziesz potrzebować więcej niż jednej procedury dla uzyskania pożądanego wyniku końcowego

Najważniejsze cechy farbowanych czarnych włosów

Podkreślanie czarnych włosów wygląda naprawdę wspaniale. To jest tak eleganckie, że dziewczyny, które pomalowały na czarno, zastanawiają się - czy taka procedura jest do przyjęcia, jeśli ton nie jest naturalny? Odpowiedź jest ważna, ale podlega kilku zaleceniom.

Podświetlanie można zrobić na barwionych czarnych włosachPomiędzy pełną kolorystyką a wprowadzeniem nowych odcieni powinno zająć co najmniej miesiąc

Nie zaznaczaj, jeśli farbowane włosy są cienkie, kruche lub uszkodzone

Po pierwsze, między pełnym zabarwieniem a wprowadzeniem nowych odcieni powinno zająć co najmniej miesiąc. Po drugie, nie można robić podświetlania, jeśli same farbowane włosy są cienkie, kruche lub uszkodzone. Najpierw musisz potraktować trochę włosów, aby nie popsuć ich całkowicie. Pamiętaj: nawet naturalny czarny kolor wymaga więcej niż jednej procedury rozjaśniania, podczas gdy pomalowane na czarno pasma będą musiały być jeszcze bardziej rozjaśnione. Oczywiście takie efekty nie najlepiej odzwierciedlają piękno i zdrowie.

W przypadku farbowanych czarnych włosów najbardziej odpowiednimi opcjami są tonowanie amerykańskie (pasma są owinięte folią, a farba nie dotyka sąsiednich pasm) lub ombre. Najlepszym rozwiązaniem do podświetlania farbowanych czarnych włosów będą ciepłe lub jasne odcienie - czerwony, ognisty czerwony, miękki żółty.

W przypadku farbowanych czarnych włosów najbardziej odpowiednimi opcjami są amerykańskie tonowanie lub ombre.

Kalifornijskie atrakcje tworzą efekt bielonych na słońcu pasm

Najlepszym rozwiązaniem do podświetlania farbowanych czarnych włosów będą ciepłe lub jasne odcienie - czerwony, ognisty czerwony, miękki żółty

Wskazówka! Podczas używania odcieni popiołu nie bój się zmieniać ich na żółte. Zastosowanie czystego koloru popiołu stworzy szary efekt.

Podkreśla krótkie czarne włosy

Na krótkich czarnych włosach pióra wykonane za pomocą czapki z otworami wyglądają najkorzystniej. W połączeniu ze skalowaniem i stylizacją z efektem eleganckiego falbany ta technika wygląda szczególnie kobieco i oryginalnie. Kontrastowe podświetlenie również świetnie wygląda na krótkich włosach - technika ta polega na użyciu dwóch podobnych odcieni tonalnych i pasm o różnych szerokościach. Szklenie (jest to także „zasłona”) z kolorowaniem końcówek specjalną kompozycją zawierającą wosk przeznaczone jest wyłącznie do krótkich fryzur i wygląda niesamowicie na czarnych włosach!

Na krótkich czarnych włosach pióra wykonane za pomocą czapki z otworami wyglądają najkorzystniej.

Podkreślenie koloru na krótkich czarnych włosach

Podkreślenie Irokezów w strzyżeniu pixie

Podkreśla na czarnych włosach średniej długości

Na czarnych włosach o średniej długości prawie wszystko wygląda - i częściowe farbowanie (od korzeni do końców, nie wszystkie włosy są kolorowe, ale pojedyncze pasma), i pióra, i podkreślenie weneckie oraz kolorowanie w najbardziej niezwykłych i odważnych odcieniach!

Kolor ombre na czarnych włosach

Kolorowanka balayazh na czarnych włosach

Jasny ombre na asymetrycznej fryzurze

Ale najkorzystniejsza na czarnych włosach średniej długości wygląda oczywiście ombre. Ta technika, której nazwa jest tłumaczona z francuskiego jako „cień”, zapewnia jednolite zabarwienie dolnej części włosów, zachowując podstawowy ton u korzeni. Stosunek długości boiska do podświetlenia jest określany przez mistrza w zależności od początkowej długości włosów, rodzaju twarzy i fryzury, a także w oparciu o życzenia klienta. Jedną z zalet ombra jest brak konieczności regularnego zabarwiania odrastających korzeni i możliwość, w razie potrzeby, powrotu do naturalnego koloru w stosunkowo krótkim czasie.

Podkreślanie długich włosów

Na długich czarnych włosach wygląda bardzo efektownie weneckie podświetlenie. Długość pozwala uzyskać gładkie, a jednocześnie wyraźne przejście z jednego odcienia na drugi. Częściowa kolorystyka na całej długości sprawi, że obraz będzie bardziej wyrazisty, nada włosom dodatkową objętość, podkreśli ich strukturę. Technologia kalifornijska wygląda na długie włosy nie mniej korzystne niż weneckie. Ombra dla prostych długich włosów wygląda dobrze.

Turkusowy ombre na czarnych włosach

California podkreśla na długich czarnych włosach

Na długich czarnych włosach wygląda bardzo efektownie weneckie podświetlenie. Długość pozwala uzyskać gładkie i jednocześnie wyraźne przejście z jednego odcienia na drugi

Pomimo tego, że eksperci zalecają posiadaczom loków powstrzymywanie się od farbowania loków, niektóre kobiety mody nadal starają się urozmaicić swój codzienny wygląd. Do podświetlania czarnych loków pasuje tylko technika „piór”. Pasma do nakładania osadnika i farby powinny być idealnie wyprostowane.

Jasne pasemka na kręconych włosach

Karmelowe akcenty weneckie

Kolorowanie dolnych pasm na niebiesko

Ombre czarno-biała kolorystyka

Czerwone kosmyki na czarnych włosach

Podkreślanie czarnych włosów na czerwono pasuje do jasnych kobiet, które są skłonne do oburzających i odważnych eksperymentów z wyglądem. Może to być kontrastowe podświetlenie z użyciem dwóch odcieni czerwieni i jasnego ombre oraz piór, które wyglądają spektakularnie na stopniowanych fryzurach, oraz czerwonego zabarwienia przednich pasm i frędzli. Jednak dzięki odpowiedniemu doborowi odcieni czerwieni, podkreślenie tym kolorem nadaje się również dla dojrzałych pań, które chcą dodać rodzynki do obrazu i jednocześnie pomalować siwe włosy. Jeśli jasne i kontrastowe odcienie są najlepszym rozwiązaniem dla młodych kobiet o modzie, głębsze i bardziej nasycone odcienie czerwieni, harmonijnie uzupełniające podstawowy ton, są odpowiednie dla starszych kobiet.

Podkreślanie czarnych włosów na czerwono pasuje do jasnych kobiet, które są skłonne do oburzających i odważnych eksperymentów z wyglądem

Łatwe podświetlenie w kontrastowym kolorze

Wyróżniające się jasne barwy są idealne dla aktywnych dziewczyn

Kiedy nie warto podkreślać

Podświetlanie to świetny sposób na rozcieńczenie codziennego wyglądu nowymi pociągnięciami, aby odświeżyć zewnętrzną stronę. Istnieje jednak wiele przeciwwskazań do takiej procedury. Nie możesz wyróżnić, jeśli:

 • Minął niecały miesiąc od ostatniego obrazu;
 • Włosy zostały przepuszczone;
Podświetlanie to świetny sposób na rozcieńczenie codziennego wyglądu nowymi pociągnięciami, aby odświeżyć zewnętrzną stronę. Istnieje jednak wiele przeciwwskazań do takiej procedury.

Podświetlenie nie jest możliwe, jeśli od ostatniego zabarwienia minął mniej niż miesiąc

Jeśli włosy są uszkodzone i osłabione, lepiej jest unikać podświetlania

 • Włosy kruche, uszkodzone, ugryzione;
 • Istnieje tendencja do wypadania włosów;
 • Wykorzystano naturalną farbę (hennę lub basmę).

Nie można mieszać na włosach naturalnych barwników i substancji chemicznych, takich jak henna lub basmu z kompozycją do podświetlania

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabarwienia należy najpierw poprawić włosy.

Kolorowanie w domu

Ponieważ podświetlenie czarnego tonu obejmuje co najmniej dwa etapy - rozjaśnianie pasm i późniejsze tonowanie - jest prawie niemożliwe samodzielne wykonanie takiej procedury. Jednak z pewnymi umiejętnościami, dostępnością wysokiej jakości składników barwiących i niektórymi z twoich bliskich, aby sobie pomóc, jest to całkiem realne. Niemniej jednak zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z salonem. Mistrz nie tylko sprawi, że staniesz się piękna w profesjonalny sposób, ale również wybierzesz najbardziej odpowiednie produkty dla twoich włosów.

Czasami kobiety rozumieją technologię podświetlania tylko jako stworzenie kontrastowej zmiany ciemnych i jasnych pasm włosów, coś w rodzaju opcji „arbuza”. Należy pamiętać, że przebarwienia pasm tylko czarnych włosów bez ich późniejszego tonowania najprawdopodobniej dadzą efekt wczesnych siwych włosów, które planowano pozbyć się. Początkowo koordynuj z mistrzem dokładnie taki wynik, jaki chcesz uzyskać, a nie kroki procedury. W związku z tym natychmiast i określ z nim przybliżony koszt kolorowania, więc nie zdziwisz się, że „okazało się droższe niż się spodziewałem” i „dlaczego dwa, trzy, cztery ... farby, ale nie jedna?”.

Ponieważ podświetlenie czarnego tonu obejmuje co najmniej dwa kroki - rozjaśnianie pasm i późniejsze tonowanie - jest prawie niemożliwe samodzielne wykonanie takiej procedury

Idealne wyniki można osiągnąć tylko w kabinie

Recenzje dotyczące podświetlania dla brunetek

Współczesne dziewczyny, starając się spróbować czegoś nowego dla siebie, kierują się nie tylko opinią mistrza, ich własnymi życzeniami czy artykułami znalezionymi w Internecie. Ważną rolę odgrywają opinie prawdziwych ludzi, którzy doświadczyli tego lub tamtej rzeczy lub procedury. Podświetlanie czerni nie jest wyjątkiem. Poniżej kilka uwag na temat procedury od właścicieli naturalnych i farbowanych czarnych włosów.

Anna, Moskwa: „Mam średnią długość, malowałem czerń od kilku lat. Chciałem kilku czerwonych nitek. Kupiłem hełm z amoniakiem za radą mojego przyjaciela, rzekomo mający działanie żrące, aby nie rozjaśnić. Tylko czas i pieniądze wydane, bez efektu. trzy lub cztery sesje przed uzyskaniem pożądanego rezultatu. Nie wiem, może na naturalnych włosach byłoby trochę szybciej. Dziewczyny, nie trać czasu na domowe doświadczenia, idź prosto do dobrego salonu do dobrego mistrza! "

Olga, Perm: „Jestem czarny, mam krótką fryzurę. Zdecydowałem się poeksperymentować, zrobiłem woskowanie w salonie. Nie spodziewałem się takiego rezultatu! Wygląda to bardzo interesująco. Chyba znalazłem dla siebie wyróżnienie, które powinno być w każdej kobiecie!”

Zaznacz podświetlony niebieski

Oksana, Nowomoskowsk: „Mam 48 lat, jestem księgowym w małym biznesie. Pierwsze siwe włosy zaczęły się pojawiać. Bałam się całkowicie pomalować głowę. Mój przyjaciel poradził mi, żebym zrobiła pasemka. Byłem sceptyczny, ponieważ jestem osobą konserwatywną i dodawanie innego koloru jest dla młodych ludzi. Co więcej, moja praca nabiera ścisłego stylu, ale uległem perswazji, przyjaciel napisał mnie do znajomego mistrza, zrobili ze mnie bardzo gładko z ciemnoczerwonym kolorem. Byłem dziesięć lat młodszy! Nawet mój szef kuchni powiedział trochę więcej i ja Będę dla wybitna panna młoda dla młodych chłopców, to cuda, które potrafią zręczne ręce i farbowanie włosów. ”

Catherine, Krasnodar: „Mam naturalne czarne włosy, trudno je rozjaśnić. I chcę coś zmienić w moim wyglądzie! Chciałem czegoś radykalnego. Nie zastanawiałem się nad pełną kolorystyką. Dziewczyna zaproponowała, że ​​zrobi ombre w kremowych odcieniach. pojawiły się problemy, czy były niedoświetlone, czy nie wiem, ale w końcu musiałam skrócić mój bujny ogon o dobre dwadzieścia centymetrów!

Pin
Send
Share
Send
Send