Zdrowie

5 najbardziej niezwykłych diet: kto to wymyślił?

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy, kto kiedykolwiek próbował schudnąć, wie, jak trudno jest znaleźć dietę odpowiednią i naprawdę działającą. Nowe pojawiają się prawie codziennie, a niektóre z nich są sprzeczne ze wszystkimi metodami zdrowego odżywiania i uderzają w ich absurdalność. Zebraliśmy najbardziej niezwykłe diety odchudzające, których niewielu ludzi obojętnie.

Dieta bananowa

Zwykle dietetycy nalegają na wyłączenie bananów z menu, ponieważ są to bardzo wysokokaloryczne owoce o wysokiej zawartości węglowodanów. Ale nie twórcy tej diety. Jednak wszystko wydarzyło się przez przypadek.

Aby schudnąć, zaleca się jeść niedojrzałe banany.

Kiedy japoński bankier Hitoshi Watanabe zdał sobie sprawę, że przybiera na wadze i zaczął się źle czuć, jego żona, farmaceuta Sumiko, opracowała dietę bananową specjalnie dla swojego męża. Owoce muszą być niedojrzałe, ponieważ zawierają więcej błonnika niż dojrzałe. 1-2 banany są spożywane na śniadanie ze szklanką wody w temperaturze pokojowej - to połączenie, według dziewczyny, powinno przyspieszyć metabolizm. W ciągu dnia można jeść według własnego uznania, z wyłączeniem posiłków po godzinie 20:00, alkoholu i produktów mlecznych. A od co najmniej tygodnia.

Według Hitoshi, udało mu się stracić 13 kg, a dieta zyskała niespotykaną popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Japonii (tak bardzo, że przez jakiś czas trudno było znaleźć banany w sklepach, ponieważ każdy, kto chciał wypróbować metodę odchudzania, kupił je w kilogramach).

Banany dietetyczne na śniadanie

Jednak z dietą bananową należy uważać na osoby cierpiące na hipoglikemię (niski poziom glukozy we krwi), przewlekłą chorobę jelit lub żołądek.

Czekolada

Kolejny program dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do odmawiania sobie słodyczy, nawet do odchudzania. Jednak nie jest tak przyjemnie usiąść na diecie czekoladowej, jak mogłoby się wydawać, ponieważ czekolada (i tylko czarna gorzka) to wszystko, co można jeść podczas szybkiej utraty wagi.

Czekolada to wszystko, co możesz jeść podczas takiej diety.

Autorzy diety oferują codziennie 100 gramów czekolady, w razie potrzeby dzielą ją na kilka posiłków. Dodatkowo możesz pić czarną kawę bez cukru, która ma przyspieszyć metabolizm.

Pomimo faktu, że lekarze nie popierają tej diety ze względu na niską kaloryczność, brak równowagi i ryzyko zaburzeń metabolicznych, wielu z nich używa jej w celu pozbycia się kilku dodatkowych kilogramów w krótkim czasie (4-7 dni). Na przykład rosyjska piosenkarka Alsou jest wielbicielką diety czekoladowej.

Singer Alsou pasuje do czekolady

Jednak czekolada ma również wiele zalet: obniża ciśnienie krwi i podnosi ton ciała, zawiera wiele przeciwutleniaczy i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Najważniejsze jest, aby mądrze podchodzić do takich diet.

Alkoholowy

Dieta zbudowana na alkoholu? Brzmi przynajmniej wątpliwie. Niemniej jednak taka dieta naprawdę istnieje i rozwinęła brytyjską dietetykę Connie Guttersen. Jego istota polega na tym, że można jeść absolutnie wszystko, ale jedzeniu powinna towarzyszyć niekompletna szklanka wytrawnego czerwonego wina. Taki napój ma wiele korzystnych właściwości i przyczynia się do rozkładu tłuszczów, ostatecznie uwalniając organizm od dodatkowych kilogramów.

Czerwone wino wytrawne pomaga zwalczać tłuszcz

Aby wino przynosiło korzyści, a nie szkodziło, należy dawać pierwszeństwo tylko gatunkom wysokiej jakości i pić nie więcej niż 70 gramów podczas lunchu i kolacji.

Wybierając podobną dietę, musisz zrozumieć, że alkohol czasami zwiększa apetyt i nie przesadza z wielkością porcji, w przeciwnym razie zamiast tracić na wadze, możesz osiągnąć odwrotny rezultat. Również lekarze nalegają, aby nie zastępować wina innymi napojami alkoholowymi - brandy, wódką, piwem, a nawet mniejszym spożyciem alkoholu, nie podczas kolacji, ale zamiast tego. Takie działania mogą poważnie wpłynąć na stan skóry, pracę żołądka, wątroby i innych narządów.

Bretarian

Teoria Bretharyzmu, czyli pranoedie, czyli żywności przy pomocy światła słonecznego i powietrza, była aktywnie propagowana w latach 80. w wyniku zainteresowania hinduizmem i ajurwedą. Przede wszystkim prezentowano prano-learning jako okazję do osiągnięcia oświecenia i oczyszczenia duszy i ciała, porzucenia fizycznego pożywienia i przejścia na energię słoneczną. Wkrótce jednak antynaukową metodę przyjęli ci, którzy za wszelką cenę chcieli pozbyć się znienawidzonych kilogramów.

Dieta Brittany jest odrzuceniem fizycznego pożywienia na rzecz energii słońca.

Pomimo swojej absurdalności, ta dieta ma wielu fanów na całym świecie, wśród nich wcześniej była słynna amerykańska aktorka Michelle Pfeiffer. Niemniej jednak nie ma badań potwierdzających możliwość rezygnacji z jedzenia i wody przez długi czas bez skutków zdrowotnych, ale odnotowano już kilka zgonów dla zwolenników takiej diety.

Jednak Wiley Brooks, założyciel Instytutu Bretarian Ameryki, który wcześniej twierdził, że energia słoneczna i pierwiastki chemiczne w powietrzu są wystarczające do życia, dziś nie zapomina o zastrzeżeniu, że podobnie jak w każdej diecie, konieczne jest również zrobienie przerw w bretarianizmie o której godzinie możesz swobodnie jeść ... nawet hamburgera z colą!

Wormy dieta

Prawdopodobnie jedna z najbardziej niesamowitych i ekstremalnych diet - próba schudnięcia za pomocą pasożytów.

Podczas gdy niektórzy ludzie desperacko próbują pozbyć się robaków w swoich ciałach, inni celowo zamieszkują larwy tasiemców. Według zwolenników tak szokującej metody, nie można martwić się o pasożyty na temat tego, ile zostało zjedzone podczas obiadu, ponieważ robaki z łatwością poradzą sobie z całym nadmiarem żywności.

Według autorów „wormy”, robaki jedzą wszystko, co może zamienić się w tłuszcz

Wormy dieta pojawiła się na początku XX wieku w Ameryce, kiedy ludzie zaabsorbowani swoją wagą zaczęli zażywać pigułki z larwami robaków. Podobne pigułki, znane pod nazwą „Thai”, zyskały popularność również w krajach WNP pod koniec lat 90-tych. W ich składzie były dwie pigułki - jedna z robakiem pasożytniczym, a druga miała ją zniszczyć, gdy osiągnięta zostanie niezbędna waga. Oczywiście nie wszyscy byli świadomi składu takich cudownych tabletek, a wielu nie tylko straciło na wadze, ale także spowodowało nieodwracalne szkody dla ich zdrowia.

Wiadomo, że popularna śpiewaczka operowa Maria Callas była zobowiązana do swoich robaków (straciła 36 kilogramów w ciągu półtora roku!). Krążyły plotki, że Claudia Schiffer i inne gwiazdy lubiły niezwykłą dietę.

Wyniki odchudzania Marii Callas mogą zazdrościć każdej dziewczynie

Podobnie jak wormy, tylko dieta ryb była popularna w latach 30-tych w Ameryce. Zamiast larw robaków konieczne było połknięcie małych żywych ryb. Założono, że oczyszczają jelita z nadmiaru jedzenia. W tym samym czasie nikt nie myślał o tym, jak nieszczęśliwe stworzenia mogą przetrwać, gdy dostaną się do ludzkiego ciała.

Korzystają na tym nie wszystkie systemy żywności, nawet przy odpowiednim podejściu. Wybierając metodę na odchudzanie, nie należy zapominać o zdrowym rozsądku, tak aby opuszczone kilogramy nie stały się znacznie poważniejszymi problemami.

Obejrzyj film: 15 Złych Rad jak stać się Popularnym Youtuberem (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send