Moda

10 najbardziej niezwykłych muzeów na świecie: wow!

Czy uważasz, że muzeum jest nudne i całkowicie niezgodne z interesującym świętem? I nie! Na świecie jest wiele wystaw, które mogą zaskoczyć odwiedzających, a czasem powodują ich strach i wstręt. Gdzie są najbardziej niezwykłe muzea na świecie i jak wyglądają ich eksponaty?

Katakumby Kapucynów (Palermo, Włochy)

Katakumby Kapucynów to muzeum cmentarne z około 8 000 zmumifikowanych ciał.

Katakumby Kapucynów są muzeum cmentarnym z około 8000 zmumifikowanych ciał. W ogromnym pokoju najbardziej prawdziwe zabalsamowane zwłoki kobiet, mężczyzn, dzieci, mnichów, polityków i innych postaci siedzą, stoją, wiszą i tworzą przerażające kompozycje. Najbardziej popularnym wśród odwiedzających jest ciało Rosalii Lombardo, dziewczyny, która zmarła na zapalenie płuc w wieku dwóch lat na początku XX wieku i była doskonale zachowana dzięki staraniom miejscowego lekarza.

Museum of Witchcraft (Cornwall, England)

Oto przedmioty poświęcone czarnej magii i czary.

W małym miasteczku Boscastle w Foggy Albion znajduje się niezwykła wystawa, która zawiera tematy poświęcone czarnej magii i czarownictwu. Został założony przez słynnego brytyjskiego okultystę Cecila Williamsona, który w czasie II wojny światowej był dyrektorem centrum badań okultystycznych rytuałów brytyjskiego wywiadu (tak, nie tylko III Rzesza była zainteresowana siłami nieziemskimi). Muzeum prezentuje różne uroki, rytualne noże, kryształowe kule, książki o kulcie Szatana, kiście suszonych ziół i wielu innych eksponatów.

Muzeum Fallusa (Reykjavik, Islandia)

To muzeum prezentuje ponad 300 genitaliów męskich ssaków.

W jednym z najbardziej niezwykłych muzeów świata, położonym w stolicy Islandii, narażonych jest około 300 genitaliów męskich ssaków. Największym eksponatem jest penis płetwal błękitny - jego długość wynosi 170 cm, a waga 70 kg, a najmniejszy to fallus chomika o długości zaledwie 2 mm, dlatego należy go oglądać pod szkłem powiększającym. A także sala odlewów ludzkich osiągnięć narodowej drużyny piłki ręcznej, zabawna ekspozycja rzemiosła wykonanego przez lokalnych rzemieślników poświęconych tematowi głównemu, a także kiosk, w którym można kupić małą pamiątkę o zrozumiałej formie.

Museum of Lie (Küritz, Niemcy)

Niezwykłe muzeum, w którym wszystkie eksponaty są podróbkami

Motto tego muzeum mówi „Nie wierz swoim oczom”, które dokładnie opisuje jego istotę - wszystkie eksponaty są tylko fałszywe. Jego dyrektor twierdzi, że dostali go od prawnuczki barona Munchhausena, ale niezwykle trudno w to uwierzyć. Wśród eksponatów są latający dywanik, wąsy Hitlera, ucięte ucho Van Gogha, mopa należącego do rodziny Stalina i inne rzeczy, które są w rzeczywistości śmieciami. Przy wejściu wszyscy odwiedzający mają okazję wypić „miksturę wiecznej młodości” i zafundować sobie „bardzo smaczne” plastikowe ciasto.

Muzeum Tortur (Praga, Czechy)

Eksponaty tego muza to urządzenia i urządzenia do wszelkiego rodzaju tortur.

W kilku miastach na świecie znajdują się muzea tortur jednocześnie, ale jedna z najbardziej znanych znajduje się w stolicy Czech. Istnieją nie tylko kopie przedmiotów i urządzeń do uzyskiwania zeznań i mrożących krew w żyłach egzekucji, ale także oryginały, które zostały użyte zgodnie z przeznaczeniem kilkaset lat temu. Eksponaty obejmują zarówno urządzenia do dość prostych tortur, takich jak palenie w ogniu, jak i urządzenia do najbardziej wyrafinowanych kar - legendarny „hiszpański but”, mechanizmy do murowania w ścianie, rozciągania na stojaku lub miażdżenia czaszki.

Museum of Bad Art (Boston, USA)

Oto najgorsze i niealentowane obrazy znalezione na śmieciach i pchlim targu

Luwr, Ermitaż i inne galerie sztuki na świecie oferują odwiedzającym podziwianie dzieł uznanych artystów, ale organizatorzy muzeum w Bostonie wybrali inną drogę - prezentują najgorsze i mierniejsze obrazy znalezione na wysypiskach śmieci i pchlich targach. Perłą kolekcji jest dzieło sztuki „Lucy na niebie z kwiatami”, a cała wystawa ma około 600 obrazów. Początkujący i doświadczeni artyści nieustannie wysyłają swoje prace do właścicieli galerii, ale tylko najgorsze z nich są zaszczycone wystawieniem ich.

Muzeum toalet (Delhi, Indie)

To muzeum ma ogromną kolekcję starych i nietypowych akcesoriów toaletowych.

Toaleta i wszystko, co związane jest z zaspokajaniem potrzeb fizjologicznych, nie są najbardziej odpowiednie na wystawę, ale w stolicy Indii znajduje się oryginalne muzeum poświęcone temu tematowi. Tutaj znajdziesz ogromną kolekcję starych i nietypowych akcesoriów toaletowych - pisuary, nocne garnki, bidety, spłuczki i wiele innych. Wśród eksponatów znajduje się kopia toalety tronowej króla Ludwika XII, krzesło Elżbiety I i mobilna toaleta z czasów średniowiecza, wykonane w formie skrzyni z klejnotami (złodzieje, którzy ją ukradli, byliby bardzo zaskoczeni).

Muzeum Medycyny (Bruksela, Belgia)

Pokazuje, które odzwierciedlają rozwój medycyny, od czasów starożytnych po nowoczesność.

Eksponowane jest Muzeum Medycyny w Brukseli, które odzwierciedla rozwój nauki od czasów starożytnych po nowoczesność. W kolekcji znajdują się figurki woskowe, bardzo naturalistyczne w pokazywaniu różnych chorób na różnych etapach i metodach ich leczenia, różnych narzędzi chirurgów i kosmetologów. Perłą muzeum jest ekspozycja ludzkich ciał dotkniętych chorobami przenoszonymi drogą płciową, którą niegdyś pokazywano w celu budowania europejskich targów.

Muzeum Parazytologiczne (Tokio, Japonia)

Nie powinieneś iść na tę wystawę po obfitym lunchu.

Kolejna wystawa, która nie powinna iść po obfitym lunchu. W Meguro, jednej z dzielnic Tokio, znajduje się muzeum z największą kolekcją pasożytów na świecie. Na pierwszym piętrze znajdują się różne rodzaje organizmów żyjących w ciałach ludzi i zwierząt, a na drugim piętrze znajdują się organy zakażone podłymi stworzeniami. Wśród eksponatów jest robak o długości 8,8 metra, który żył w ciele młodego Japończyka, a także genitalia mężczyzny z olbrzymimi genitaliami - konsekwencja choroby zakaźnej zwanej wuchereriasis.

Muzeum Złamanych Serc (Zagrzeb, Chorwacja)

To muzeum zawiera rzeczy związane z rozstaniem kochających się par.

Ekspozycja muzeum nie jest związana z fizjologią, ale ze sferą emocjonalną - są przedmioty związane z separacją zakochanych par. Każdemu eksponatowi towarzyszy znak z krótką historią miłosną, z których niektóre sprawiają, że się uśmiechają, podczas gdy inne powodują łzy. Jedna para podarowała muzeum zabawkę, która podczas powieści była uważana za zwykły talizman podczas podróży, a dziewczyna z Chorwacji podała do połowy pustą butelkę szamponu do higieny intymnej. To jedyna rzecz, która pozostała z rzeczy byłego kochanka, kiedy opuścił jej mieszkanie.

Jeśli znajdziesz się w pobliżu jednego z tych muzeów, nie przegap okazji, aby zobaczyć swoje oryginalne eksponaty na własne oczy - na pewno nie pozwolą ci się nudzić!