Zdrowie

Co pomaga w bólu zęba? - Karetka w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Praktycznie każdy wie, jak silny jest ból zęba, ale niewielu może od razu zrozumieć, co pomaga w bólu zęba.

Prawie każdy wie, jak silny jest ból zęba, ale niewielu może od razu dowiedzieć się, co pomaga w bólu zęba. Zęby mocno bolą, szarpią, czasami ten ból boli bierze wszystkie myśli, więc musisz być w stanie poradzić sobie z tym szybko. Jeśli jednak jesteś w domu i nie możesz dostać się do najbliższej kliniki lub przynajmniej do apteki, jak możesz sobie pomóc? Dzisiaj porozmawiamy tylko o środkach, za pomocą których można ugasić ostry ból zęba, aby spokojnie odwiedzić dentystę.

Należy zawsze pamiętać o środkach, które mogą szybko ugasić ból zęba

Pierwsze działania w przypadku bólu

Jednak zanim zaczniemy łapać niektóre środki i produkty, wyobraźmy sobie sytuację, w której ząb ostro boli, na przykład podczas posiłku. Co musisz zrobić

 1. Pierwszym działaniem powinno być natychmiastowe płukanie jamy ustnej i mycie zębów. Oczyść całe usta przyklejonych kawałków mięsa lub owoców, które często utkną mocniej. Jest to ważne, aby pozostałe cząstki pokarmu nie mogły dalej podrażniać błony śluzowej jamy ustnej i rzeczywistego bolesnego miejsca.
 2. Powszechny stereotyp o zakładaniu lodu jest zapomniany jak zły sen! Oczywiście na początku staniesz się trochę lżejszy, a ból zniknie, ale późniejsze rozmrożenie miejsca przyniesie ci jeszcze więcej bolesnych doznań. Dzięki temu można schłodzić nerw zębowy, co doprowadzi do jeszcze większych problemów i pogorszenia choroby.
 3. O lodowatej wodzie w twoich ustach również zapominaj, ponieważ albo występuje taka sama sytuacja jak z lodem, albo masz spuchnięty topnik lub zapalenie. I tutaj wymagana będzie prawdziwa interwencja chirurga.
 4. Nawiasem mówiąc, ocieplenie chorego miejsca jest również obarczone kłopotami, a raczej nieprzyjemnymi odczuciami, ponieważ ciepło spowoduje nowy dopływ krwi do chorego miejsca, co doprowadzi do zwiększenia bólu.
 5. W żadnym wypadku nie przejmuj bólu niczym innym, aby uniknąć dostania się jedzenia na bolący ząb.

Nie rób kompresów chłodzących i rozgrzewających, może to tylko pogorszyć sytuację.

Wskazówka! Jeśli nie masz niczego, co jest dobre dla bólu zęba, spróbuj się rozpraszać. Obejrzyj ciekawy film, zagraj w grę planszową lub wideo, wymyśl dla siebie hobby lub po prostu idź na spacer (ale uważaj, aby nie chłodzić bolesnego obszaru). Główna zasada - nie kłam. Niestety, jeszcze bardziej aktywuje krążenie krwi, co, jak już wiemy, doprowadzi do zwiększenia bólu.

Środki i leki

Jeśli nie masz możliwości szybkiej wizyty u dentysty, spróbujmy użyć ich głównej broni - narkotyków. Opracowano wiele różnych maści, sprayów i pigułek, które podobno pomogą w tej sytuacji, naprawdę powiemy Ci, które tabletki i inne leki najlepiej pomagają w bólu zęba. Zacznijmy od tych, które są najczęściej używane przez większość ludzi:

Spazmalgon

Z nazwy staje się jasne, że główny efekt tego leku jest przeciwskurczowy, jednak jest także znieczulający. Jeśli twój ból nie jest tak silny i masz czas, aby skontaktować się z lekarzem tego samego dnia, Spasmalgon pomoże Ci uciec od bólu zęba.

 • Wskazania: Lekki ból głowy lub ból zęba, skurcze.
 • Akcja: Głównym składnikiem aktywnym jest analgin, który wraz z resztą leku przenika przez tkankę mięśni gładkich, pomagając im się rozluźnić i zablokować bóle zębów. Aby uzyskać pożądany efekt, stosuje się jedną lub dwie tabletki, ale nie więcej niż sześć dziennie.

Wskazówka! Przeciwwskazane dla dzieci w wieku poniżej sześciu lat, w czasie ciąży i karmienia piersią.

Analgin

Jeśli w poprzedniej wersji zastosowano analgin jako składnik, tutaj metamizol sodu jest prezentowany w czystej postaci. Wszyscy dobrze znamy Analgin, jednak czy to pomaga w bólu zęba? W rzeczywistości obecnie jest raczej słaby i, można powiedzieć, już przestarzały. Ale możesz spróbować użyć go, gdy nie ma nic więcej pod ręką.

 • Wskazania: Lekki ból głowy lub ból zęba, skurcze.
 • Akcja: Weź pół tabletki, aby zatrzymać bolesny skurcz, ale nie więcej niż cztery dziennie.

Wskazówka!Przeciwwskazane w ciąży i karmieniu piersią, spożyciu alkoholu, chorobach naczyń, wątrobie i nerkach.

Zawsze powinieneś mieć leki przeciwskurczowe w domowej apteczce.

Citramon

Ponieważ część tego leku jest nam znana, aspiryna, kofeina i paracetamol, które płynnie działają razem, pomagają pozbyć się wielu objawów. Lek jest dobrze znany i sprawdził się z najlepszej strony, dlatego biorąc Citramon, możesz być pewien, że pomoże on w bólu zęba.

 • Wskazania: Ból, stan zapalny, gorączka i upał.
 • Akcja: Citramon został stworzony jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy, więc dobrze radzi sobie z bólem i normalizuje krążenie krwi. Poprawia również przepływ krwi do mózgu i pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie ośrodka oddechowego, serca i nerek. Musisz przyjmować nie więcej niż trzy tabletki dziennie.

Wskazówka! Przeciwwskazany u dzieci poniżej piętnastego roku życia, w czasie ciąży i karmienia piersią, chorób przewodu pokarmowego, wrzodów i zapalenia żołądka, niewydolności wątroby i nerek, a także choroby wieńcowej serca.

Co pomaga w bólu zęba podczas ciąży?

Oczywiście kobiety w ciąży również mają tego rodzaju problemy, a najpowszechniejsze dla nich leki są zakazane i przeciwwskazane. Ale są też takie, które są odpowiednie dla kobiet w ciąży lub już karmiących piersią.

Niektóre leki można stosować w okresie ciąży.

Rozważmy kilka opcji:

Nie-shpa

Bardzo dobrze znany lek, który działa przeciwskurczowo. Często używany nawet do zapobiegania, co w dużej mierze mówi o jego bezpieczeństwie. Wiele opinii zwykłych ludzi zapewnia, że ​​No-shpa dobrze pomaga w bólu zęba, zgadzamy się również, że to naprawdę pomaga.

 • Wskazania: Ból głowy i ból zapalny zębów.
 • Akcja: Pomaga zmniejszyć spożycie jonów wapnia i rozluźnić tkankę mięśniową w jamie ustnej. Rozszerza naczynia krwionośne. Akceptowane No-shpa 60-120 miligramów dwa razy dziennie.

Wskazówka! Przeciwwskazane dla osób cierpiących na niewydolność nerek, wątroby i serca oraz dla dzieci do jednego roku życia przy użyciu tabletek.

Nurofen

Jeden z najpopularniejszych środków wszystkich środków przeciwbólowych, ponieważ ma szeroką gamę osób, do których można go stosować, w tym dziewczęta w ciąży i dzieci. Jest stosowany do różnych objawów, w tym Nurofen pomaga w bólu zęba.

 • Wskazania: Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, gorączka i gorączka.
 • Akcja: Możesz przyjmować nie więcej niż sześć tabletek dziennie (tysiąc dwieście miligramów).

Wskazówka!Przeciwwskazane dla dzieci poniżej trzeciego miesiąca życia, dla kobiet w ciąży w trzecim trymestrze ciąży i dla osób cierpiących na choroby krwi, nerek i wątroby, zaburzenia widzenia i słuchu.

Przed użyciem jakiegokolwiek leku uważnie przeczytaj instrukcje.

Paracetamol

Inny środek dozwolony zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dzieci. Według znacznej liczby ludności naszego kraju, Paracetamol jest dobrym lekarstwem na ból zęba, ale znany jest przede wszystkim z tego, że pomaga przeciwdziałać upałom i wiszącej temperaturze.

 • Wskazania: Gorąco, nie silny ból głowy lub ból zęba, gorączka.
 • Akcja: Lek jest bardziej ukierunkowany na obniżenie temperatury i zwalczanie gorączki, ale może przynieść lekką ulgę w bólu zęba lub bólu głowy. Jeśli nie masz nic innego pod ręką, Paracetamol będzie pasował przez krótki czas.

Weź nie więcej niż trzy lub cztery gramy dziennie i półtora grama naraz.

Wskazówka! Przeciwwskazany w niewydolności nerek i wątroby, a także w obecności zapalenia błony śluzowej odbytnicy, jeśli używasz doodbytniczego paracetamolu.

Folk Home Healers

Czasami jesteś przytłoczony bardzo silnym bólem zęba, ale pigułki, które znalazłeś, nie pomagają i nie można wezwać lekarza (na przykład, jest to głęboka noc). Następnie możesz spróbować zatrzymać lub krótkoterminowo spłacić ból, korzystając z popularnych porad. Z pewnością znajdziesz coś bardziej lub mniej odpowiedniego dla siebie i być może przyniesie ci to ulgę. Oto kilka opcji:

 • Nalewka z propolisu na alkohol za pomocą sterylnego polaru można przyczepić stan zapalny obok zęba i pozostawić runo na następne pół godziny. Jeśli masz propolis w płytach, masz nawet więcej szczęścia. Każda płytka, której potrzebujesz do zatkania dziury w próchnicy, możesz po prostu położyć obok zęba. Jeśli jednak jesteś uczulony na miód, droga jest dla ciebie przeciwwskazana.

Nalewka z propolisu na alkoholu za pomocą sterylnego polaru, można przyczepić stan zapalny obok zęba i pozostawić runo na następne pół godziny

 • Jedna łyżka stołowa szałwia zalać dwieście mililitrów przegotowanej wody i wlać roztwór do wrzenia przez piętnaście minut, a następnie ostudzić. Wpisz w usta trochę ciepłego bulionu i trzymaj go obok zęba przez pół minuty. Co następne sześć minut powtarzaj proces, aż wywar zostanie zakończony lub ból zęba zgaśnie.
 • Weź wódkarozgrzej go do temperatury pokojowej i zacznij płukać usta, nie połykając go. Twoje dziąsła powinny zacząć powoli drętwieć, a to pomoże ci pozbyć się bólu.
 • Weź kostka lodu w miejsce policzka umieść go między kciukiem a palcem wskazującym. To odwróci uwagę mózgu od bólu zęba. Jeśli nie ma lodu, po prostu dokładnie masuj to miejsce.
 • Znajdź miejsce, które pulsuje najbardziej na nadgarstku i pocieraj go ostrożnie. czosnek. I musisz posmarować ząb przeciwną ręką, to znaczy, jeśli ząb boli po prawej stronie, wtedy zawsze musi pozostać nadgarstek.
 • Weź parę zębów czosnek i trochę cebula, ale żeby oba składniki były w równej objętości. Zemleć je na drobnej tarce lub za pomocą dobrze naostrzonego noża, a następnie dokładnie wymieszać i lekko osolić. Powstałą mieszaninę należy ostrożnie umieścić tylko w miejscu dotkniętym próchnicą, a następnie pokryć całą górę sterylną watą i delikatnie chwycić ją zębami.

Kleik cebulowo-czosnkowy jest również w stanie uspokoić ból

Wskazówka! Przed użyciem każdej z tych wskazówek sprawdź na nadgarstku, czy masz alergię na jeden lub inny składnik. Jeśli nadgarstek zostanie pokryty wysypką lub stanie się czerwony, nie należy przeprowadzać takich eksperymentów ze zdrowiem.

Olejki eteryczne i masaż

Niektórzy z was mają różne niezbędne olejki aromatyczne w swoim domu, a ci ludzie mają wielkie szczęście, ponieważ jeśli dostaną ból zęba, to te oleje pomogą im w domu. Ale jak to działa, a jakie oleje są przydatne w tym przypadku? Lepiej natychmiast wytłumaczyć ostatnią rzecz: po pierwsze, pomogą ci oleje z drzew iglastych, zwłaszcza jodła, kwiaty goździka i lawendy, a także zioła mięty, kolendry i dziurawca.

Olejki eteryczne mogą również poradzić sobie z tym problemem.

Ale w jaki sposób warto skorzystać z tych wspaniałych leków? Weź sterylny polar, nałóż na niego olej, który masz, i delikatnie przyczep go do obolałego zęba, po czym zamknij szczękę. Przytrzymaj przez chwilę, aż ból zacznie znikać. Po zdjęciu polaru. Następnie musisz zacząć masować płatek ucha kciukiem i palcem wskazującym, aby naprawić wynik. Uśmierzysz ból na dłuższy czas, jeśli spróbujesz wziąć pigułkę lub wydać jedną z popularnych procedur.

Wskazówka!Wszystkie te procedury nie negują faktu, że musisz jak najszybciej udać się do lekarza. Powinieneś jak najszybciej udać się do dentysty, aby ból się nie powtórzył i nie ma poważniejszych problemów zdrowotnych.

Wszystkie te procedury nie anulują faktu, że musisz jak najszybciej udać się do lekarza.

Mamy nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne i pomogły Ci poradzić sobie z twoim problemem. Obserwuj swoje zdrowie!

Pin
Send
Share
Send
Send