Moda

5 najdroższych marek obuwia damskiego na świecie

Bohaterka serialu „Seks w wielkim mieście” Carrie Bradshaw wymówiła kiedyś zdanie, z którym zgadza się każda kobieta - nie ma zbyt wielu butów. Każda dziewczyna, bez wyjątku, zatrzyma się na chwilę przy oknie wystawowym, gdzie wyświetlane są wspaniałe łodzie, sandały na szpilkach lub śliczne buty. To prawda, że ​​modele niektórych producentów nie są dostępne dla każdego klienta, ponieważ dla nich będą musieli zapłacić fortunę. Ile kosztuje najdroższe buty na świecie i jakie marki je produkują?

Najdroższe marki obuwia na świecie

Co sprawia, że ​​buty są luksusowe i drogie? Pod uwagę bierze się wiele czynników: projekt, materiał, z którego powstają produkty, reputacja producenta ...

Hermes

Hermes to jedna z najstarszych marek we Francji, znana przede wszystkim z chusteczek do nosa, torebek i perfum. Wśród produktów firmy znajdują się obuwie damskie, a producenci skupiają się na komforcie, trwałości i dyskretnym uszlachetnianiu modeli. Nie znajdziesz tu wysokich cienkich obcasów, niewygodnych sprzączek, dżetów ani innych niefunkcjonalnych atrybutów - tylko miękka skóra, wygodne buty i elegancki design. Szczególne miejsce wśród butów Hermes zajmują buty powyżej kolan na płaskiej podeszwie lub mały obcas, który można nosić ze spodniami lub ze spódnicą. Przybliżony koszt jednej pary butów to 1000 USD.

Manolo blahnik

Buty Manolo Blahnika stały się popularne dzięki tej samej Carrie Bradshaw i innej znanej fance marki - Madonnie, która kiedyś powiedziała, że ​​ten produkt jest znacznie lepszy niż seks. Kolekcje projektanta składają się głównie z butów o wysokich cienkich obcasach - pompek, sandałów i botków z oryginalnym designem i błyszczącymi dodatkami. Do produkcji obuwia Manolo Blahnik używa nie tylko skóry i zamszu, ale także tekstyliów, czasem najbardziej śmiałych kolorów. Co ciekawe, kamienie, broszki i cyrkonie na jego modelach nigdy nie wyglądają wulgarnie ani krzykliwie, co oznacza „zaawansowaną akrobację”. Para butów Manolo Blahnika będzie kosztować 1200-2500 dolarów.

Dolce & Gabbana

D & G to marka, która od dawna jest symbolem wdzięku, wyrafinowania i elitaryzmu. Buty damskie słyną z trwałości i niezwykłego, czasem nawet futurystycznego wzornictwa. Charakterystyczną cechą większości produktów jest pięta, która w wielu modelach ma niestandardową formę, ozdobioną tłoczonymi lub błyszczącymi elementami, kamieniami, a nawet girlandami kwiatów. Kolekcja marki obejmuje wiele modeli skór, zamszu, aksamitu, satyny i tekstyliów na różne okazje. Obuwie lub sandały będą kosztować 2-3 tysiące dolarów, a cena wakacji może osiągnąć 8 tysięcy.

Christian Louboutin

Produkty francuskiego projektanta Christiana Louboutina (Christian Louboutin), którego nazwa była nazwą marki, zyskały światową sławę dzięki czerwonym podeszwom i śmiałemu projektowi obuwia. Specjalizuje się w produkcji butów, sandałów i botków na wysokich obcasach, co podkreśla wygięcie kobiecej nogi - legendarny szewc uważa, że ​​jest to najbardziej zmysłowa część i można znaleźć bardziej komfortowe modele w sklepach firmowych. W tej pracy projektantka używa skóry, satyny, aksamitu, dżetów, metalowych akcesoriów, a czasem buty i dekoracje pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanych i oryginalnych kombinacjach. Koszt modeli z publicznie dostępnych kolekcji wynosi 7-10 tysięcy dolarów, marka produkuje również rękodzieła, które będą kosztować wiele razy więcej.

Stuart Weitzman

Pod względem wartości obuwie marki Stuart Weitzman pozostawia wiele drogich marek daleko w tyle, ponieważ nie są to zwykłe buty, ale prawdziwe dzieła sztuki. W swoich produktach couturier wykorzystuje skórę aligatora i inne drogie materiały, a jako dekorację - kamienie szlachetne i metale. Oczywiście mistrz nie koncentruje się na rynku masowym, ponieważ jego produkty są niedostępne dla zwykłych klientów, a nie można chodzić po ulicy w sandałach ozdobionych prawdziwymi diamentami. Klientami marki są gwiazdy filmowe, gwiazdy muzyki pop i inne znane osobistości, które regularnie uczęszczają na świeckie przyjęcia i wszelkiego rodzaju „czerwone dywany”. Cena ekskluzywnej pary butów Stuart Weitzman zaczyna się od 500 tysięcy dolarów.

Nie denerwuj się, jeśli nie stać Cię na produkty Christian Louboutin, Dolce & Gabbana lub innych drogich marek. Ale nie zapominaj, że prawdziwe buty damskie nie powinny być zbyt tanie. Jak powiedziała legendarna Marlena Dietrich, lepiej kupić jedną parę dobrych butów niż trzy pary złych.

Obejrzyj film: 5 NAJDROŻSZYCH BUTÓW NA ŚWIECIE! (Grudzień 2019).

Загрузка...