Piękno

Jakie są najdroższe kolczyki na świecie

Początkowo kolczyki były wyłącznie męską biżuterią, ale później kobiety również zaczęły je nosić. W różnych momentach moda dla nich rozbłysła, a potem opadła, zależała głównie od fryzur, kapeluszy i peruk. Jeśli pod nimi nie było widać pięknych kolczyków, to nie były noszone, ale po chwili moda wróciła. Zapotrzebowanie zawsze rodziło ofertę, więc od wieków jubilerzy rywalizowali w sztuce tworzenia wyjątkowej biżuterii. Następujące trzy pary produktów są obecnie najdroższymi kolczykami na świecie.

Niesparowane kolczyki „Apollo” i „Artemis” - najdroższe na świecie

Te biżuterię sprzedawano oddzielnie, chociaż zostały wykonane w formie pary kolczyków. Faktem jest, że diamenty w każdym kolczyku są unikalne i nie mają analogów na świecie. „Artemis” cieszy oko ogromnym różowym kamieniem o wadze 16 karatów. Apollo jest wykonane z 14,5 karatowego niebieskiego diamentu. Oba te dzieła biżuterii zostały zakupione na aukcji Sotheby przez jedną osobę, która chciała pozostać nierozpoznana.

Koszt tego arcydzieła biżuterii wynosi 57,4 miliona dolarów. Mimo to organizatorzy aukcji byli rozczarowani proponowaną kwotą, ponieważ cena przekroczyła cenę początkową o 7 milionów. Jubilerzy przewidywali sprzedaż od 50 do 70 milionów dolarów.

„Mirror of love”

Drugie miejsce w rankingu najdroższych kolczyków na świecie otrzymała para o nazwie „The Mirror of Love”. Zostały one sprzedane w Christie's pod koniec 2016 r. I przez prawie pół roku pozostały najdroższymi kolczykami na świecie. Ich koszt wyniósł 17,7 miliona dolarów. Kolczyki wykonane są z czystych białych diamentów przez dom jubilerski Boehmer et Bassenge. Oba kamienie mają krój w kształcie gruszki, a najciekawsze jest to, że mają prawie taki sam rozmiar, co jest niezwykle rzadkie wśród dużych kamieni. Waga jednego diamentu wynosi 52,55 karatów, a druga 50,47 karatów.

„Imperial Pillows”

Trzecie miejsce dla pary o nazwie „Imperial poduszki”. Te klejnoty zostały sprzedane w Christie's w połowie 2011 roku. Ich koszt wyniósł 9,3 miliona dolarów. Wykonane są z białego złota i diamentów. Kamienie wydobywano w kopalni sułtana indyjskiego, a ich nazwa pochodzi od ich niezwykłego kwadratowego kształtu. Waga diamentów wynosi 23,11 i 23,49 karatów.

Noszenie takiego luksusu nawet w najbardziej uprzywilejowanym społeczeństwie może być niebezpieczne z powodu jego kosztu, więc przez większość czasu ta piękność spędza w sejfach z wysokim systemem ochrony, zachowując status swojego właściciela.

Obejrzyj film: 5 NAJDZIWNIEJSZYCH MODYFIKACJI CIAŁA (Grudzień 2019).

Загрузка...