Moda

Pielęgnacja włosów: Prawda i fikcja

Pin
Send
Share
Send
Send


Ludzkie włosy z czasów starożytnych obdarzone różnorodnością mistycznych właściwości. Wiele narodów wierzyło, że we włosach zawarta jest energia życiowa. Powszechnie znany jest mit Starego Testamentu o Samsonie, którego sekret niezwykłej mocy tkwi w długich włosach.

Do tej pory istnieje również wiele mitów i nieporozumień dotyczących pielęgnacji włosów. Która z nich jest prawdziwa, a co nie?

1. Aby włosy stały się gęste, musisz czasami mieć krótką fryzurę.

Fikcja. Z fryzury nie pojawiają się nowe mieszki włosowe. Po strzyżeniu włosy wydają się grubsze, ponieważ ich waga zmniejsza się, dzięki czemu zwiększa się objętość. Tworzenie objętości na długich włosach jest zawsze trudniejsze.

2. Marka szamponu powinna być zmieniana raz w miesiącu, w przeciwnym razie włosy przyzwyczają się do tego i wpłynie to na ich objętość.

Fikcja. Włosy nie przyzwyczajają się do szamponu. Musisz tylko wybrać odpowiedni dla siebie środek do mycia głowy. Szampon Satinique Volume jest w stanie zwiększyć objętość włosów do 37%. Szampon zawiera opatentowany kompleks dodatnio naładowanych lipidów, kreatyny i nasyconych kwasów tłuszczowych. Te elementy przenikają przez trzon włosa, usuwają elektryczność statyczną i przywracają uszkodzone obszary.

3. Częste mycie głowy prowadzi do suchych włosów i wypadania włosów.

Fikcja. Częste mycie nie wpływa na zdrowie włosów. Powinny być myte, ponieważ są zanieczyszczone rodzajem szamponu, który odpowiada ich typowi.

4. Stres prowadzi do utraty włosów.

Prawda. Stres fizyczny i emocjonalny niekorzystnie wpływa na tempo wzrostu włosów i może powodować wypadanie włosów. Zjawisko to ma jednak inne powody: niezrównoważoną dietę, palenie tytoniu, przedłużony post i ciągnięcie włosów w ciasne kiście i ogony.

5. Przy pomocy klimatyzacji można pozbyć się rozdwojonych końców.

Fikcja. Odżywka może chronić włosy przed uszkodzeniem i nadać im połysk, ale nie jest w stanie naprawić rozdwojonych końców.

6. Suszarka do włosów powoduje wypadanie włosów.

Fikcja. Gorące powietrze może wysuszyć włosy i spowodować ich kruchość, jednak nie ma wpływu na mieszki włosowe.

7. Farbowanie włosów przyczynia się do ich utraty.

Fikcja. Składniki wielu kolorów mogą źle wpływać na strukturę włosów, ale nie wpływa to na ilość włosów.

8. Nie możesz wyciągnąć siwych włosów, dzięki temu będą jeszcze bardziej.

Fikcja. Jeśli wyciągniesz siwe włosy, na ich miejsce wyrosną te same siwe włosy. Nie wpłynie to na kolor pozostałych włosów. Jednak wyciąganie włosów jest niepraktyczne - może uszkodzić mieszki włosowe.

Pin
Send
Share
Send
Send