Moda

Wielostronna strona fryzury: wybierz własną!

Pin
Send
Share
Send
Send


Co z retro? I prosto ze średniowiecza? Nie, nie, nie zamierzamy oferować tkania warkoczów wielopasmowych w pudełkach na taśmę ani golenia włosów na czole wraz z rzęsami i brwiami. Współczesne kobiety nie mają czasu ani pragnienia na taki nonsens. Jest to bardziej praktyczna fryzura, która narodziła się kilka wieków temu, ponownie na szczycie modnej fali na początku ubiegłego stulecia i od tego czasu regularnie pojawia się na pokazach mody i włosach piękności wszystkich pasków - niezwykle zwięzła, elegancka i kobieca strona fryzury.

Pielęgnacja włosów rozpoczyna się od wyboru produktów, które mają na nich dbać. Jeśli na etykiecie znajdują się produkty do pielęgnacji włosów: laurylosiarczan sodu, lauretosiarczan sodu, siarczan kokosowy i PEG, stanowczo zalecamy powstrzymanie się od jego stosowania. Siarczany niekorzystnie wpływają na włosy, sprawiając, że stają się kruche, matowe i pozbawione życia. Mogą również gromadzić się w organizmie i powodować poważne uszkodzenia narządów wewnętrznych. Dermatolodzy i styliści zalecają stosowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Obecnie jednym z liderów w produkcji takich produktów higienicznych jest firma Mulsan Cosmetic. Jej produkty wypadły dobrze podczas ostatnich testów laboratoryjnych. Szampony kosmetyczne, balsamy i maseczki do włosów Mulsan pomagają przywrócić zdrowie i urodę włosów oraz je utrzymać. Zalecamy odwiedzenie sklepu internetowego mulsan.ru i wybranie odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów.

Tysiącletnia fryzura

Historia mody zna wiele przypadków, gdy ta lub inna rzecz, która pierwotnie służyła jako przedmiot wyłącznie męskiej garderoby, z czasem przeniosła się do kategorii „sztuczek” kobiet i doskonale się do nich przyzwyczaiła: buty oksfordzkie, kurtki, spodnie ... Podobny los czekał na stronę fryzury, z wyjątkiem o tym, że jej droga „na drugą stronę” okazała się znacznie bardziej kręta i nieprzewidywalna - od niższych klas społecznych, aż po głowy gwiazd pierwszej wielkości.

Protoplasta strony, fryzura, która stała się podstawą przyszłego arcydzieła fryzjerstwa, narodziła się w średniowieczu. W tamtych czasach nosiła niewinną nazwę „pod garnkiem”, była przywilejem wyjątkowo prostego ludu i służyła jednemu celowi: utrzymywać głowę służących we względnym porządku, tak aby włosy spadające na oczy nie kolidowały z ich obowiązkami i nie drażniły właścicieli niechlujnym wyglądem. Z czasem sami panowie docenili wygodę prostej fryzury, więc nie tylko chłopcy ze stron zaczęli nosić fryzurę, ale także szlachetni rycerze, a także inni przedstawiciele szlachty.

Strona była pierwotnie męską fryzurą i wieloma służącymi

Jednak naprawdę kluczowy moment w jej losie przypadł na lata 20-te ubiegłego wieku. Były to czasy emancypacji, kiedy panie zdecydowanie rozpadły się na strefy aktywności, które do tej pory uważano za czysto męskie, odmawiały noszenia ciasnych gorsetów i krótko obcięły włosy zamiast zwykłego stylu, używając pary dziesiątek spinek do włosów i spinek do włosów. A ponieważ popyt tworzy podaż, fryzjerzy szybko zdali sobie sprawę, gdzie wieje wiatr, i zaprezentowali całą gamę praktycznych i kobiecych fryzur dla wojowniczych Amazonów: kwadratowych, bobów i odzyskali ich znaczenie, a jednocześnie stronę „zmienił płeć”. Kiedy Christian Dior, mistrz mody, który nie jest obcy chuligaństwu, podczas kolejnego pokazu, wydanego na wybiegu stado uroczych modeli w równym stopniu wykończonych nowym akcentem, popularność strony natychmiast wystartowała w przestworza.

W wersji klasycznej fryzura była wykonywana na krótkich, prostych włosach i była fryzurą, która została odcięta niemal na całym obwodzie miękką, ale wyraźnie wyprofilowaną krawędzią, końcówkami lekko zwiniętymi wewnątrz i prostymi grzywkami - niezbędny atrybut strony. Jednocześnie dzięki gładkim przejściom między grzywką a zamkami czasowymi, a także włosom z tyłu głowy, ogólna sylwetka fryzury uzyskała zaokrąglony kształt, przypominający czapkę, a loki wydawały się szczególnie gęste i grube.

Różnica od sesson i quadów

Trudno jest nieprzygotowanym spojrzeć na różnicę między stroną a jego „bratem bliźniakiem” sessonem (sessun), stworzonym w latach 60. ubiegłego wieku przez geniusza Vidala Sassouna. Czasami zmienna fryzura, która zdołała uzyskać wiele opcji wykonania, nawet pomylona z kwadratem i fasolą, chociaż każda z wymienionych fryzur ma swój własny smak, odróżniając ją od wszystkich innych.

Klasyczny sesson wyróżnia się specjalną techniką wykonania, pompą, półkolistymi grzywkami i włosami skróconymi w skroniach, w przeciwieństwie do prostego uderzenia i o równej długości z tyłu głowy i skroni stron.

Maestro Vidal zaprojektował słynną fryzurę specjalnie dla aktorki Mary Quant.

Zamek jest łatwy do zidentyfikowania dzięki wyraźnym, prawie geometrycznym liniom, nie bez powodu sama nazwa fryzury jest tłumaczona jako „kwadrat”. Strona jest nawet w zmodernizowanych wersjach bez końcówek skręconych do wewnątrz, do zaokrąglonej sylwetki. Jest to raczej piłka o specjalnej miękkości i gładkości konturów, działająca w kontraście z grafiką, jak posiekany huk.

Samochód charakteryzuje się prostymi liniami i wydłużonym zarostem

Głównym „chipem” nowoczesnej fasoli jest zauważalna objętość w górnej części głowy i szczególna uwaga, którą mistrz opłaca z tyłu głowy, podczas gdy strona jest gładką, prostą fryzurą, która opiera się na połączeniu prostoty i elegancji.

Główna objętość fasoli koncentruje się na górnej i tylnej części głowy.

To prawda, że ​​dzisiaj strona nie jest wcale taka, jak kiedyś, ponieważ przez te wszystkie lata nie stała w miejscu, ale intensywnie się rozwijała. Tak więc na początku zaczęli ciąć sobie włosy na dowolnej długości, a następnie poprawili swoje poglądy na grzywkę, która odtąd mogła mieć bardzo różne formy lub po prostu być nieobecna, wymyślona, ​​aby ozdobić stylową fryzurę nie tylko prostych pasm, ale także niesfornych loków ... Strona zapożyczyła różnice długości między włosy na skroniach i karku. Na placu dostrzegł ostre wskazówki. Próbowałem bałaganu w stylu grunge. Zostałem przyjaciółmi z dyplomem i kaskadą. Krótko mówiąc, strzyżenie stało się praktycznie uniwersalne, w stanie zadowolić, jeśli nie jakąkolwiek kobietę, to przytłaczająca większość płci pięknej nie budzi wątpliwości. Bez względu na to, jak szybko lata latały, a moda się nie zmieniła, strona nadal pozostawała na powierzchni, zmieniając się zgodnie z życzeniami fashionistek.

Nowoczesna strona ma dziesiątki różnych wersji

Biorąc pod uwagę wiele opcji, które ma obecnie popularna fryzura, a także fakt, że łatwo jest odróżnić nowoczesną sesję od strony, a nie każdy fryzjer może złożyć fasolę z salonu piękności, możesz udać się do salonu piękności ze zdjęciem fryzury, którą lubisz. Możesz więc łatwo wytłumaczyć mistrzowi, co chciałbyś zobaczyć na głowie w wyniku jego manipulacji i nie zawieść się.

Kim jest strona

Uniwersalna fryzura, jak kameleon, może naśladować potrzeby niemal każdego rodzaju wyglądu:

 1. Delikatne krótkie dziewczęta i młode panie o owalnych twarzach i drobnych rysach - zwłaszcza te, które mają piękny podbródek i rzeźbioną szyję - bez wątpienia mogą wybrać stronę o dowolnym kształcie dla włosów o dowolnej długości.
 2. Nie mniej udana fryzura w retrostyle spada na lekko wydłużoną, podłużną twarz. Klasyczna fryzura z prostym grubym hukiem „obetnie” je we właściwym miejscu i zrównoważy proporcje.
 3. Kwadratowa strona twarzy może się zmienić zarówno na lepsze, jak i na gorsze. Chcąc uzyskać imponujący wynik, wybierz podziałkę, asymetrię i długość włosów poniżej lub powyżej linii podbródka, ale jednocześnie trzymaj się z dala od tradycyjnych grzyw.
 4. Dla kobiet o okrągłych twarzach i opuchniętych policzkach, strzyżenie zrobi krzywdę, podkreślając wszystkie mankamenty ich wyglądu. To prawda, że ​​sprawie można pomóc, wybierając wydłużoną wersję strony i nadając jej ukośny huk.
 5. Twarze w kształcie diamentów dobrze wyglądają w ramce z długimi i półdługimi włosami, wyciętymi w formie miękkiego owalu.
 6. Ale trapezoidalna twarz z masywną dolną szczęką i wąską będzie wyglądać bardziej korzystnie z krótką fryzurą, która ledwo zakrywa górną część uszu.

Chociaż wizualnie strona sprawia, że ​​włosy są grubsze, nie jest zalecane dla cienkich, słabych i rzadkich zamków. Strzyżenie na nich nie będzie w stanie utrzymać kształtu, chyba że przyjmiesz zasadę przymocowania go kilkoma warstwami środków do stylizacji, co tylko pogorszy stan włosów.

Grając z grzywką, obramowaniem i długością strony, możesz wybrać idealną opcję dla swojej twarzy

Kto dokładnie powinien pomyśleć trzy razy, zanim złoży loki pod nożyczkami fryzjera, więc jest to duża kobieta. Wysokie, pełne lub, przeciwnie, sportowe i muskularne piękności na pewno stracą, udekorowując głowę fryzurą, która jest zbyt powściągliwa i gładka dla ich imponujących rozmiarów. Ponadto strona nie może dobrze współgrać z trójkątną twarzą, której kształt doprowadzi do estetycznego absurdu.

Technika wykonania

Zwodnicza prostota cięcia strony może sugerować, że sam możesz wykonać dobrą robotę w domu, uzbrojony w ostre nożyczki, parę spinek do włosów i grzebień z ostrym ząbkiem. Oprzyj się pokusie! Aby uzyskać naprawdę spektakularną fryzurę, nieskomplikowaną w formie, ale wyrafinowaną i kobiecą w treści, fryzjer musi mieć ogromne doświadczenie i silną rękę. Więc szukaj profesjonalisty.

Co się dzieje, gdy usiądziesz w wygodnym fotelu?

 1. Przede wszystkim myjesz włosy lub dobrze nawilżasz włosy.
 2. Następnie czesz je i podziel na pół pionowym rozcięciem.
 3. Następnie mistrz zaznaczy drugie przecięcie, tym razem poziome z tyłu głowy, chwyta wszystko, co znajdzie się nad klipsami, i wycina pozostałe pasma w formie półkola na żądaną długość. Ponadto będą odgrywać rolę kontroli.
 4. Teraz mistrz oddzieli nowe pasma od góry i wytnie je, koncentrując się na elementach sterujących, aż dotrą do czubka głowy, a następnie przyciąć włosy w skroniowej części głowy pod wybranym kątem i odciąć grube grzywki.
 5. Wreszcie mistrz ujawni możliwe błędy za pomocą czesania i poprawiania, a włosy zostaną ułożone i wysuszone za pomocą suszarki do włosów, skręcając ich końce do wewnątrz.

Będziesz musiał dostosować fryzurę jako odrastanie włosów średnio raz na trzy tygodnie.

Wideo: fryzura na stronie technologii

Pomysły na kobiece włosy cięte na długie włosy

Chociaż początkowo strona była postrzegana jako fryzura, która uwolniła kobiety od obowiązku poświęcenia dużej ilości czasu na codzienne stylizowanie włosów, z czasem osiadł na długich lokach, nadając płci pięknej kolejną możliwość pokazania innym luksusowej głowy włosów. I niech powstała fryzura będzie tak nieskończenie daleko od klasyków jak kostiumy kąpielowe z lat 20-tych z nowoczesnych mini-bikini, z jej wykonaniem, wszystkie podstawowe zasady strzyżenia kanonu są obserwowane: płynne linie, gładkie przejście z grzywki przez boczne pasma do tyłu głowy i U krawędź w kształcie, która dodaje miękkości stylizacji.

Strona na długich włosach wygląda interesująco, seksownie i delikatnie

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej fryzury, wiele uwagi poświęca się krawędziom włosów, które mogą być owalne, o gładkim kroju - dla zwolenników klasyki - lub kręcone i rozdarte - dla zwolenników nowych trendów mody.

Optymalny do ścinania jest długość łopatek lub nieco poniżej

Ważną rolę przypisuje się grzywce. Na przykład na długich włosach sławna strona jest często zaopatrzona w łukowate, półokrągłe lub bujne ukośne grzywki.

Proste uderzenia strony od dawna zostały wypchnięte z piedestału przez bardziej kreatywne opcje.

Jeszcze bardziej nieoczekiwany - i pomyślny - pomysł przekształcenia gładkiej fryzury był próbą połączenia go z kaskadą lub przynajmniej ukończeniem studiów.

Retro fryzura w pełnej zgodności z wymogami mody-2018? Nie ma problemu!

Ci, którzy są gotowi pójść jeszcze dalej w swoich eksperymentach, powinni starać się nosić stronę znaną z najwyższej staranności, modnie niedbale, tworząc rozmyślny bałagan na głowach. Szczególnie świeża jest taka fryzura w połączeniu ze stylizacją, w której loki nie zwijają się tradycyjnie do wewnątrz, ale są skręcone na zewnątrz lub w towarzystwie rozdartych woskiem, podartych końcówek.

Artystyczny bałagan na głowie teraz w modzie

Ale z podpowiedziami profesjonaliści radzą nie flirtować. Najlepsze „tło” strony jest uważane za głęboki kolor, zbliżony do naturalnego, a dla dziewczyn, które uważają tę opcję za zbyt nudną, grają kilka odcieni, które są zbliżone tonem lub kolorystyką, co sugeruje nakładanie się jednego koloru na inny - brązowanie, ombre.

Żywe odcienie i naturalne kolory są mile widziane.

Prosta codzienna strzyżenie do pielęgnacji długich włosów jest łatwiejsze niż proste, aby przekształcić się w efektowną wieczorową stylizację, po prostu rozciągając loki żelazem lub zwijając je w duże fale.

W każdym wykonaniu fryzura będzie idealna

Opcje dla włosów średniej długości

Półdługie włosy pozwalają stworzyć jak najbliżej tradycyjnych opcji cięcia strony, a także fantazjować „na dany temat”. Na przykład w wersji klasycznej główną atrakcją fryzury są zaokrąglone linie i grzywki, które łączą się z masą włosów.

W tym przypadku obrzeże może być równe i równe w zależności od głównej idei cięcia

Włosy krzewów, miękkie do ramion, często tworzą udany duet z łukowatymi, francuskimi, a nawet łukowatymi grzywkami, które mogą zakrywać brwi lub kończyć się w znacznej odległości od nich. Ponadto szeroko stosowane są filety, warstwowanie, podarte „pióra” i inne przysmaki wymyślone przez stylistów dla tego ważnego elementu fryzury dla kobiet.

Proste grzywki są zarówno stylowe, jak i modne, ale nie trzeba rozwodzić się nad jednym.

Czasami artyści z grzebieniem i nożyczkami w dłoniach tworzą wspaniałe miksy, uzupełniając podstawowy pomysł strony stylowymi nutami boba lub boba. Jeśli wpadniesz w ręce takiego mistrza, możesz zdobyć prawdziwe arcydzieło.

Wydłużone zamki na twarzy, rozładowane grzywki, narożniki - pole do eksperymentów jest ogromne

Różne sposoby stylizacji - dzięki skręceniu końcówek do wewnątrz, na zewnątrz lub za pomocą lekkiego spiralnego zwijania - dodaj objętość nawet do włosów, które nigdy się od nich nie różnią, dzięki czemu na włosach średniej długości strona nie powinna być „płaską” fryzurą.

Romantyczne loki lub odważne loki zmieniają włosy nie do poznania

Jeśli nie jesteś obcy pragnieniu nowości, spróbuj przymierzyć „dwupoziomową” stronę fryzury dla średnich włosów, łącząc krótką fryzurę z długimi prostymi nitkami.

Możesz wybrać szokującą wersję fryzury i spokojniejszy model.

Cóż, ostateczny szlif twojego obrazu może być wykonany za pomocą spektakularnego kolorowania lub kolorowania.

Podkreśl swój styl z odnowionym kolorem włosów.

Strona fryzury dla krótkich włosów - zdjęcie

Strona na krótkich włosach jest najbliższa samej fryzurze, oryginalnemu źródłu, które Christian Dior przyozdobił główkom swoich modelek na znaczącym pokazie, ale pozostawia dużo miejsca dla kobiet mody na patelnie. Jeśli masz już dość pragnienia współczesnych stylistów na rzecz naturalności graniczącej z niedbałością, a nie boisz się klikać trendów mody na nosie w poszukiwaniu swojej indywidualności, wybierz klasyczną wersję strony z włosami stylizowanymi na pasma włosów - trudno wymyślić schludną i stylową fryzurę.

Długość „krótkiej strony” różni się w zależności od rodzaju osoby, ale model pokrywający płatek ucha jest uważany za tradycyjny.

Chcę zapewnić gładką fryzurę z wyjątkową atrakcją? Wezwij asymetrię pomocy, najpewniejszy sposób na zwrócenie uwagi na najkrótszą fryzurę.

Gładkie i proste nie znaczy nudne

Jeśli w pełni popierasz trendy nowoczesnej mody i nie masz nic przeciwko łatwemu bałaganowi, twoim wyborem powinno być ukończenie szkoły, wielopoziomowa lub podarta fryzura, kręcone brzegi i cieńsze grzywki.

Obraz ekstrawaganckiego, ale słodkiego, wielokrotnie bully-to-face

Nawiasem mówiąc, jeśli w tym samym czasie dodasz „zużytą” fryzurę z podświetleniem lub innym kolorem z rozciąganiem kolorów, efekt jest oszałamiający.

Niech słońce świeci w twoich lokach!

Dolna część włosów jest najbardziej plastyczną częścią fryzury, dzięki czemu możliwe jest tworzenie nowych obrazów niemal jednym kliknięciem. Wystarczy położyć wskazówki nieco inaczej, gładko, zdrapać, a można podziwiać zaktualizowane odbicie w lustrze.

Suszarka do włosów, grzebień i cuda fantazji

I jak strona jest przekształcana z długim i grubym ukośnym hukiem!

Wyrafinowany urok czy śmiałe wiry?

Poważną zaletą strony, wykonanej na krótkie włosy, jest łatwość pielęgnacji. Zaledwie kilka pociągnięć pędzla, a na głowie już afiszuje się zgrabna czapka. Nawiasem mówiąc, jest idealny dla młodych kobiet, a jednocześnie rzuca lata dla kobiet w średnim wieku.

Kilka dodatkowych centymetrów zmienia wszystko!

А ещё многоликий паж нередко "вступает в сговор" с другими стрижками, выдавая обворожительные гибриды паж-боб или паж-каре. Но создать их способна только твёрдая рука умудрённого опытом мастера.

Зачем застывать в одной, раз и навсегда выверенной форме?

И даже если ваш выбор падёт на самый минималистичный вариант стрижки, всегда останется возможность пофантазировать.

Забавно, до чего женственной выглядят порой "мальчишеская" причёска

Po pierwsze, do waszej dyspozycji będzie rozdarty brzeg lub grzywka.

Styl zależy od drobnych szczegółów, które decydują o wszystkim.

Po drugie - pasemka na skroniach i tylnej części głowy.

Dla miłośników szokujących modnych i odważnych detali zostanie przycięty kark

Po trzecie - nasycone kolory. Najprostszy sposób na ożywienie obrazu bez radykalnej zmiany długości i kształtu fryzury.

Nie zamieniaj się w tęczę! Albo jeden nasycony cień, albo 2-3, bliski tonowi

Warto zauważyć, że skrócona wersja fryzury nie jest zabroniona do wykonywania nawet na słabych i rzadkich włosach. Waga stylizacji nie pozbawi pasm ostatniego zdrowia, przycięta długość nie zapobiegnie leżeniu krótkich loków zgodnie z przeznaczeniem, a włosy zyskają widoczną grubość.

Zewnętrznie, prymitywna fryzura zawiera dziesiątki opcji do wdrożenia

Z i bez grzywki

O grzywkach - prostych, ukośnych, gładkich, podartych, półkolistych, długich, krótkich - mówiono wystarczająco. Czy można to zrobić bez tego obowiązkowego atrybutu strony?

Początkowo takich swobód i mowy nie można było przejść, ponieważ strona bez idealnie „zgodnie z linią”, zamki przecięte na czole nie były uważane za stronę. Ale dzisiaj, gdy kobiety mody dzielnie naruszają najbardziej ugruntowane zasady, wszystko stało się możliwe, więc masz świetną okazję, aby spróbować beztrosko. Dlaczego nie?

Jeśli masz czystą skórę i piękne czoło, nie ukrywaj ich pod włosami.

Na falistych i prostych pasmach

Strona na falujących włosach to kolejny przykład dobrze obalonego stereotypu. Styliści długo odpoczywali, zapewniając: fryzura będzie wyglądać wyłącznie na gładkich pasmach, podczas gdy kręcone lub po prostu kręcone na raz stracą precyzyjnie dopasowany kontur, a tym samym lwią część ich uroku, więc musisz albo pomijać loki codziennie przez rozgrzane do czerwoności żelazko, albo wybrać inny mniej wybredna fryzura ... Jednak praktyka pokazała, że ​​gładka główka włosów i równomierne cięcie na stronie - nie najważniejsze.

Ta fryzura ma niewiele wspólnego z klasyczną stroną, ale to nie sprawia, że ​​wygląda gorzej.

Duże miękkie fale dobrze wyglądają w codziennych fryzurach, a chwytliwe guziki w świątecznej stylizacji.

Jeśli włosy są zwinięte z natury, dlaczego by ich nie użyć i nie podkreślać ich za pomocą lokówki?

Skręcone spirale zamieniają głowę w mniszek lekarski lub strzyżenie towarzyskie, w zależności od elastyczności loków.

Kolejny plus: kręcone włosy nigdy nie pozostaną bez głośności

A nawet przewijanie ciasnych włosów „jagnięcych” pod wpływem strony uzyskuje, jeśli nie ścisłe, to przynajmniej dekorowany kształt i pewną kolejność.

Piękno lat 20. nie rozpozna takiej strony, ale kogo dzisiaj obchodzi?

A najlepszym argumentem w obronie „kręconej strony” są zdjęcia dziewczyn, które już odważyły ​​się zignorować instrukcje stylistów i tylko zwycięzców. Jak, na przykład, mieszkaniec Hollywood z rosyjskimi korzeniami, piękna Milla Jovovich i jej wersja słynnej fryzury?

Czasami łamanie zasad jest pomocne.

Strona, jak przystało na dobrze wyszkolonego sługę, wiernie służy więcej niż jednemu pokoleniu kobiet - lojalna, wygodna, gotowa do zmiany, aby odpowiadała życzeniom gospodyń domowych i najnowszej mody. Być może dlatego nadal nie traci na znaczeniu, niezależnie od upływu czasu? Może to być również strona wyglądająca jak zwykła, która okaże się tą samą fryzurą, której tak długo szukałeś, wybierając swój niepowtarzalny styl. Czy nie powinieneś rozważyć jego kandydatury, gdy chcesz się ponownie zmienić?

Obejrzyj film: Transformers: Rescue Bots Polska - 'Wybierz Własną Interakcję' EXCLUSIVE (Marzec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send