Piękno

Fairy Tale City of Karlowe Wary - Główne atrakcje (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Karlowe Wary - słynne miasto sanatoryjne ze źródłami leczniczymi

A jakie atrakcje Karlowych Warów znasz? Przede wszystkim jest to słynne miasto sanatoryjne, w którym co roku przyjeżdża około 50 tys. Osób tylko po to, by przywrócić im zdrowie i witalność. Oprócz 12 źródeł mineralnych, urlopowiczom oferuje się takie rodzaje leczenia, jak tlenoterapia, termoterapia i kąpiele w suchym dwutlenku węgla. Rosyjscy arystokraci i intelektualiści jeszcze w czasach carskich przybyli tu na leczenie. Obecnie Karlovy Vary to nie tylko wspaniałe zabiegi balneologiczne, ale także dobrze wyposażone hotele i różne wycieczki do najpiękniejszych miejsc w mieście i okolicach. Chodźmy i przejdziemy przez nie.

Rosyjscy arystokraci i intelektualiści jeszcze w czasach carskich przybyli tu na leczenie

Oprócz 12 źródeł mineralnych, urlopowiczom oferuje się takie rodzaje leczenia, jak tlenoterapia, termoterapia i kąpiele w suchym dwutlenku węgla.

Obecnie Karlovy Vary to nie tylko wspaniałe zabiegi balneologiczne, ale także zadbane hotele i różne wycieczki do najpiękniejszych miejsc w mieście i okolicach.

Niewiele o mieście

To właśnie w Czechach znajduje się piękny europejski kurort Kalova Vary. Wszystkie jego atrakcje znajdują się 130 km od czeskiej stolicy, Pragi. Karlowe Wary to szpital i ośrodek o niesamowitej urodzie.

Historyczna własność miasta - kolumnady, obiekty uzdrowiskowe i źródła naturalne.

To właśnie w Czechach znajduje się piękny europejski kurort Kalova Vary

Karlowe Wary to szpital i ośrodek o niesamowitej urodzie.

Historyczna własność miasta - kolumnady, ośrodki wypoczynkowe i źródła naturalne

Według legendy uważa się, że cudowne źródła odkryły czeskiego króla Karola I

Według legendy uważa się, że król czeski Karol I odkrył cudowne źródła, a po urazie umył stopę w wodzie leczniczej i ból minął. Następnie nakazał wybudować w tym miejscu zamek myśliwski, a powstałe wokół niego miasto nazwano imieniem króla.

Pod koniec XVII wieku rozpoczął się aktywny rozwój kurortowego życia miasta. Większość reszty była sławnymi i bogatymi gośćmi z różnych krajów. Przybyłem tu nawet Piotr I.

Budowanie miasta angażującego najlepszych wiedeńskich architektów. Ośrodek rozkwitł w XIX wieku. Po 1989 r. Wszystkie szpitale i hotele zostały sprywatyzowane.

Po zranieniu Karol umył stopę w uzdrawiającej wodzie i ból minął

Następnie nakazał zbudować w tym miejscu dom myśliwski, a powstałe wokół niego miasto nazwano imieniem króla.

Budowanie miasta angażującego najlepszych wiedeńskich architektów. Ośrodek rozkwitł w XIX wieku

Oto najbardziej znane fakty dotyczące miasta:

 • Najbardziej znany kurort gorących źródeł mineralnych. Na jego terytorium znajduje się 12 źródeł leczniczych. Główny, Vřídlo, może wznieść się na wysokość 12 metrów.
 • Światowej sławy likier Becherovka pojawił się po raz pierwszy w tym mieście. Jego skład zawiera 42 zioła zgodnie z receptą farmaceuty Josepha Bechera.
 • To jedyne miasto w Republice Czeskiej, gdzie wiele osób mówi po rosyjsku.
 • Karlovy Vary to najbardziej komfortowe miasto w Republice Czeskiej.
 • Przybyły takie gwiazdy jak Gogol, Breżniew, Piotr I, Bach, Schiller, Beethoven, Mozart, Paganini, a nawet Kazanowa.

Główne źródło źródła termalnego może wzrosnąć do wysokości 12 metrów

Światowej sławy likier Becherovka pojawił się po raz pierwszy w tym mieście. Zawiera 42 zioła zgodnie z receptą farmaceuty Josepha Bechera.

Karlovy Vary to najbardziej komfortowe miasto w Republice Czeskiej

Wskazówka! Otoczenie miejskie cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów. Możesz zobaczyć średniowieczne zamki, malownicze kaniony i zrobić wycieczki wzdłuż malowniczych ścieżek.

Niesamowite: zabytki Karlowych Warów

Aby dowiedzieć się więcej o Karlowych Warach i zabytkach tego miasta, powinieneś zapoznać się z licznymi zdjęciami i opisami ciekawych miejsc.
Ponieważ główną atrakcją są źródła, zacznijmy od nich.

Unikalne źródła termalne

Wejście do wszystkich kolumnad jest bezpłatne, więc możesz rozpocząć inspekcję od głównego źródła. Wskazania do leczenia uzdrowiskowego to przede wszystkim choroby narządów trawiennych, a także problemy z procesami metabolicznymi w organizmie i układzie mięśniowo-szkieletowym. W mieście znajduje się 125 uzdrowisk. Goście mogą połączyć procedury z spacerami po 21 rozwiniętych trasach. Na terenie ośrodka znajduje się 185 km dróg rowerowych i 20 pól golfowych.

Wskazania do leczenia uzdrowiskowego to przede wszystkim choroby narządów trawiennych, a także problemy z procesami metabolicznymi w organizmie i układzie mięśniowo-szkieletowym

Leczenie uzdrowiskowe obejmuje spożycie wody mineralnej, stosowanie kąpieli mineralnych, kompresów, inhalacji i okładów. Stosowano również metody takie jak masaż, fizjoterapia i terapia odruchowa.

Warto więc zwrócić uwagę na następujące obiekty spa:

 • Najgorętsze i największe źródło - Gejzerowa kolumnada lub Vřídlo. Tylko on może dostarczyć wodę do wszystkich ośrodków balneologicznych w mieście. Wstęp jest bezpłatny i otwarty od 9 do 19 rano. Tutaj możesz obserwować erupcję źródła na wysokość 12 metrów. W pobliżu znajduje się Wieża Zamkowa, Kościół św. Marii Magdaleny i Plac Teatralny.

Najgorętszym i największym źródłem jest kolumnada Gejzer lub źródło termalne. Tylko on może dostarczyć wodę do wszystkich ośrodków balneologicznych w mieście.

Kolumnada Młyńska powstała w XIX wieku jednocześnie dla pięciu źródeł: Młyn z wodą radonową, Skalny, Libuse, Syreny i źródła Księcia Wacława

Kolumnada jest również przeznaczona do uprawiania turystyki pieszej.

 • Młyńska kolumnada powstał w XIX wieku jednocześnie dla pięciu źródeł: Młyn z wodą radonową, Skalny, Libuse, Syreny i źródła Księcia Wacława. Kolumnada jest również przeznaczona do uprawiania turystyki pieszej.
 • Kolumnada targowa zawiera dwa źródła: Charles IV i Market. Źródło zdobi płaskorzeźba przedstawiająca polowanie słynnego króla.
 • W pobliżu hotelu Termal otwarty basen, który jest trzeci wypełniony ze źródła Vřídlo i ma temperaturę 30 stopni.

Kolumnada targowa zawiera dwa źródła: Charles IV i Market

W pobliżu hotelu Thermal znajduje się otwarty basen, który jest napełniony jedną trzecią wiosną Vřídlo i ma temperaturę 30 stopni

 • Pod skarbcem Kolumnada ogrodowa Ogród, Serpentyna i źródło wolności.
 • W Kolumnada zamku Znajduje się górne i dolne źródło.

Aby udać się do Karlowych Warów, aby zobaczyć zabytki i poddać się leczeniu, warto wiedzieć, że cena leczenia ambulatoryjnego w lokalnym sanatorium będzie kosztować około 6500 koron tygodniowo.

Pod sklepieniem kolumnady ogrodowej znajduje się ogród, wąż i źródło wolności.

Górne i dolne źródła znajdują się w kolumnadzie Zamkowej.

Wskazówka! Mapę z istniejącymi trasami można uzyskać bezpłatnie w dowolnym centrum informacyjnym lub balneologicznym.

Słynne muzea

Muzea są kolejnym znanym punktem tego miasta. Warto iść Muzeum Jana Bechera. Popularna nalewka Becherovka uważana jest za 13. źródło miasta. Ona jest jego prawdziwym symbolem. Zwiedzanie muzeum opowie o cechach przygotowania tego napoju. Ponadto możesz wziąć udział w degustacji i kupić zestaw do domu.

Warto wybrać się do Muzeum Jana Bechera. Popularna nalewka Becherovka uważana jest za 13. źródło miasta.

Innym popularnym obiektem jest muzeum szkła Moser. Zawód hutnika nadal istnieje, ponieważ takiej umiejętności nie można zastąpić automatami.

Innym muzeum, które spodoba się wszystkim miłośnikom architektury i historii, jest Muzeum Krajoznawcze w Karlowych Warach. Oto stare zdjęcia, antyki i lokalne wykopaliska archeologiczne.

Innym popularnym obiektem jest Muzeum szkła Moser. Zawód hutnika nadal istnieje, ponieważ takiej umiejętności nie można zastąpić automatami. Od ponad 150 lat w fabryce szkła produkuje się piękne okulary, wazony i kieliszki do wina. Produkty o najmniejszych wadach nie przechodzą kontroli jakości.
W tym muzeum można zobaczyć wszystkie szczegóły produkcji, a także kupić pamiątki.

Kolejne muzeum, które spodoba się wszystkim miłośnikom architektury i historii - Muzeum Krajoznawcze w Karlowych Warach. Oto stare zdjęcia, antyki i lokalne wykopaliska archeologiczne.

Możesz iść na wycieczkę i wejść Galeria Sztuki w Karlowych Warach. Oto zebrane dzieła czeskich artystów i rzeźbiarzy pracujących w drugiej połowie XX wieku. W galerii często odbywają się różne wystawy, a także koncerty i przedstawienia. Sam budynek został zbudowany w stylu neoklasycznym.

Możesz wybrać się na wycieczkę do Galerii Sztuki w Karlowych Warach

Oto zebrane dzieła czeskich malarzy i rzeźbiarzy pracujących w drugiej połowie XX wieku.

Wskazówka! W mieście znajdują się specjalne centra informacyjne i biura turystyczne. Są otwarte od 9:00 do 17:00. W nich możesz uzyskać nie tylko bezpłatne trasy, ale także informacje o mieście, możliwościach uprawiania sportu i rozrywki kulturalnej. Sprzedają także pamiątki, znaczki, karty telefoniczne, bilety na wycieczki. Tutaj możesz wynająć samochód lub rower. Oferowane są również trasy wycieczek.

Najlepsze obiekty architektury

Podczas zwiedzania Karlowych Warów należy zwrócić uwagę na zabytki architektury z najbardziej entuzjastycznymi recenzjami.

Wzdłuż rzeki Tepla znajdują się kolorowe stare budynki. Możesz zorganizować spokojne spacery po pięknych ulicach na własną rękę.

Wspaniałą atrakcją miasta jest teatr miejski, zbudowany w stylu neobarokowym.

Najstarszym budynkiem jest wieża zamkowa. Jest jedynym zachowanym po pożarze na zamku Karola IV.

Godnym uwagi przykładem architektury prawosławnej jest kościół Piotra i Pawła. Jest zbudowany w stylu rosyjskich kościołów z XVII wieku.

Oto najciekawsze obiekty, które warto zobaczyć:

 • Wielką atrakcją miasta jest teatr miejskizbudowany w stylu neobarokowym. Zasłona, która została namalowana przez utalentowanych artystów, zasługuje na szczególną uwagę.
 • Najstarszy budynek - wieża zamkowa. Przeżyła tylko po pożarze w zamku Karola IV.
 • Godny uwagi przykład architektury prawosławnej - Kościół Piotra i Pawła. Został zbudowany w stylu rosyjskich kościołów z XVII wieku.
 • Kościół św. Marii Magdaleny Styl barokowy. Piękne arcydzieła rzeźby, architektury i malarstwa można oglądać wewnątrz budynku.
 • Ciekawe atrakcje - Grand Hotel Pupp. Ta niezwykła budowla jest nie tylko arcydziełem architektury, ale także znanym ze swoich słynnych gości. Pewnego razu w hotelu przebywał Lew Tołstoj, Kafka i Piotr I.
Kościół św. Marii Magdaleny wykonany jest w stylu barokowym. Piękne arcydzieła rzeźby, architektury i malarstwa można oglądać wewnątrz budynku

Grand Hotel Pupp to nie tylko arcydzieło architektury, ale także znane ze swoich słynnych gości. Pewnego razu w hotelu przebywał Lew Tołstoj, Kafka i Piotr I.

Wskazówka! Nasycone życie kulturalne miasta. W czerwcu goście ośrodka mogą odwiedzić festiwal muzyczny „Mozart i Karlovy Vary”, w lipcu - festiwal festiwalu muzyki dawnej i filmowej, w sierpniu - dni Beethovena i festiwal filmów studenckich, we wrześniu - festiwal folklorystyczny w październiku, słynny tydzień Karlovskaya.

Co warto zobaczyć w pobliżu?

Na szczególną uwagę zasługują zabytki w pobliżu Karlowych Warów. Możesz podróżować po okolicy samochodem lub zarezerwować wycieczkę po następujących miejscach:

 • Na rzece Ohře jest piękna zamek loket.
 • Bečov nad Teplá To kolejny starożytny zamek obronny.
 • 20 km od miasta w mieście Klašterec nad Ohře jest wspaniały park wodny.
 • 10 km od Karlowych Warów Anielska Góra. Można tam zobaczyć ruiny gotyckiej twierdzy, a także podziwiać wspaniałe widoki na przyrodę.

Na rzece Ohře znajduje się piękny zamek Loket

Bečov nad Teplou to kolejny starożytny zamek obronny

10 km od Karlowych Warów znajduje się Góra Anielska. Można tam zobaczyć ruiny gotyckiej twierdzy, a także podziwiać wspaniałe widoki na przyrodę.

 • Svatoshskie skały jak wielu turystów ze względu na ich niezwykłe formy.
 • Może odwiedzić Fabryka piwa Krusovice i browar w Pilźnie.
 • Jedną z niezwykłych atrakcji jest wieża widokowa Diana na szczycie Douba Mountain. W pobliżu jest Dom Motyligdzie mieszkają setki tych pięknych stworzeń. Także w pobliżu jest mini zoo i restauracja Elephant.

Wielu turystów jak skały Svatosh ze względu na ich niezwykłe kształty.

Wieża widokowa Diana na szczycie góry Doubsky

Wskazówka! Z Karlowych Warów można wybrać się na jednodniową wycieczkę do Niemiec. Na przykład odwiedź miasta takie jak Bamberg, Drezno lub Rottenburg. Możesz wybrać się na krótką wycieczkę do Wiednia i Salzburga. Są wycieczki na 2-3 dni w Szwajcarii, Francji lub we Włoszech.

Oferuje wakacje w Karlowych Warach

Miasto ma kilka platform widokowych i wież. Można do nich dotrzeć kolejką linową lub wspinać się pieszo.

Wybierając się w podróż, należy wziąć kartę bankową lub euro w gotówce.

Kantory w mieście świadczą swoje usługi w bardzo nieopłacalnym tempie.

Zalecane są długie spacery po mieście i okolicy. Można to zrobić nie tylko podczas wycieczki z przewodnikiem, ale także niezależnie.

Powinieneś zdecydowanie iść główną ulicą miasta, gdzie zbierają się wszyscy miejscowi artyści.

Oto przydatne zalecenia, które z pewnością przydadzą się przy organizacji wakacji:

 1. Wybierając się w podróż, należy wziąć kartę bankową lub euro w gotówce. Kantory w mieście świadczą swoje usługi w bardzo niekorzystnym tempie.
 2. Zalecane są długie spacery po mieście i okolicy. Można to zrobić nie tylko podczas wycieczki z przewodnikiem, ale także niezależnie.
 3. Powinieneś zdecydowanie iść główną ulicą miasta, gdzie zbierają się wszyscy miejscowi artyści.
 4. Kulinarne arcydzieło to lokalne słodycze - gofry z różnymi nadzieniami.

Do Karlowych Warów można dostać się samolotem lub z Pragi. Jest na to kilka sposobów:

 1. Idź na całodniową wycieczkę.
 2. Niezależnie od autobusu Agencji Studentów. Te żółte autobusy wyjeżdżają codziennie do Karlowych Warów. Podróż trwa dwie godziny i kosztuje około 5 euro.
 3. Samochodem, wynajętym, ale potem trzeba wydawać pieniądze na benzynę.

Kulinarne arcydzieło to lokalne słodycze - gofry z różnymi nadzieniami

Oryginalne wycieczki oferowane są w mieście Karlowe Wary.

Idź na zakupy do sąsiednich miast, wycieczki konne, wędkowanie na prywatnym jeziorze, a nawet loty samolotem nad okolicą.

To miasto łączy zrelaksowany rytm życia z wartościami historycznymi.

W mieście Karlowe Wary oferowane są oryginalne wycieczki. Na przykład wycieczki do sąsiednich miast, jazda konna, wędkowanie na prywatnym jeziorze, a nawet loty samolotem nad okolicą.

W mieście znajdują się duże centra handlowe z hipermarketami. Jednym z głównych ośrodków jest Varada, na którego terytorium znajduje się ogromny hipermarket i szeroki wybór sklepów. Drugi kompleks Fontana obejmuje ponad 30 sklepów, a na jego terenie znajduje się także hipermarket spożywczy, restauracje i kawiarnie.

W mieście znajdują się również duże centra handlowe z hipermarketami.

Jednym z głównych ośrodków jest Varada, na którego terytorium znajduje się ogromny hipermarket i szeroki wybór sklepów.

Dzięki odpowiedniej organizacji podróży możesz nie tylko uzyskać wysokiej jakości leczenie wodą mineralną

Odwiedź także najbardziej wyjątkowe i słynne zabytki miasta i jego okolic.

Ten ośrodek jest wybierany przez wiele gwiazd.

Wskazówka! Na pamiątkę warto kupić szkło Moser, słynne gofry, nalewkę Becherovka, wodę mineralną, biżuterię z lokalnych minerałów, sól karlowarską do mycia ciała i naturalne kosmetyki karlowarskie.

Dzięki odpowiedniej organizacji podróży możesz nie tylko uzyskać wysokiej jakości leczenie wodą mineralną, ale także odwiedzić najbardziej wyjątkowe i słynne zabytki miasta i jego okolic.

Pin
Send
Share
Send
Send