Moda

Tabela rozmiarów butów USA-Rosja - Wybór odpowiednich butów!

Pin
Send
Share
Send
Send


Tabela rozmiarów butów USA Rosja jest dla Ciebie przydatna, jeśli zdecydujesz się na zakup importowanych butów na stronie

Tabela rozmiarów butów USA Rosja jest dla Ciebie przydatna, jeśli zamierzasz kupić importowane buty na stronie internetowej. W poprzednich latach, kiedy wybór butów był niewielki i sprzedawano go wyłącznie w sklepach, poszliśmy tam i wybraliśmy buty i buty, przymierzając każdy model. W dzisiejszych czasach często szkoda wybierać dużo czasu, a usługa zakupów stała się bardziej mobilna. Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z usług internetowych, w których można wybrać buty z katalogu, a otrzymasz je prosto do domu. Aby nie przyciemnić radości z zakupów, musisz wybrać odpowiedni rozmiar obuwia, dzięki czemu nie musisz go odsyłać ani szukać miejsca na małe lub duże buty.

Aby nie popełnić błędu w wyborze, należy znać cechy siatki wymiarowej w każdym kraju i być w stanie przetłumaczyć parametry importu na nasze zwykłe liczby.

Dzięki zakupom online rozszerzyła się nie tylko gama produktów, ale także geografia produkcji. Teraz można kupić buty produkcji chińskiej, amerykańskiej, czeskiej i austriackiej. W związku z tym istnieją trudności z wyborem odpowiedniego rozmiaru. W końcu każdy kraj ma własne standardy. Na przykład chińskie buty, nawet wykonane na eksport, są prawie zawsze niskie. Amerykańskie modele są nawet nieco większe niż nasz rozmiar, rosyjski. Aby nie pomylić się z wyborem, należy znać cechy siatki wymiarowej w każdym kraju i być w stanie przetłumaczyć parametry importu na nasze zwykłe liczby. Na każdej stronie sprzedaży znajdziesz rozmiar oczek do importowanych butów.

Różne rozmiary

Branża obuwnicza koncentruje się na trzech systemach pomiarowych - systemie numerycznym CIS, francuskiej wkładce i angielskim systemie calowym.

  • System CIS wyrażona w milimetrach. Długość stopy jest określona od wypukłości pięty do czubka najdłuższego palca. Zazwyczaj jest to duży pierwszy palec, ale dla niektórych osób najdłuższy jest drugi palec. Tak więc i określ punkt końcowy pomiaru. Ta metoda określania najłatwiejszego, więc jest używana częściej.
  • Francuska wkładka - pomiar tradycyjnych i zrozumiałych dla Francuzów trudno jest dokładnie określić bez umiejętności. Wyraża się to w określaniu rozmiaru wkładki. Sąsiednie wymiary różnią się od siebie skokiem 6,6 mm. Uwzględnia się tolerancję na wykończenie krawędzi o szerokości 1 cm, co jest dla nas trudnym i niewygodnym sposobem określenia rozmiaru stopy, ale trzeba o tym wiedzieć, jeśli kupisz francuskie buty.
  • Po angielsku stopa jest również określona przez wkładkę, ale z mniejszym błędem niż w systemie francuskim. Punktem wyjścia przy zwiększaniu rozmiaru jest długość stopy noworodka. Średnio wynosi ona 4 cale - 10,1 cm, a kolejne numery są zwiększane o jedną trzecią cala w porównaniu ze standardem i dochodzą do 13. Następnie wartości są liczone od trzynastej liczby. To jest rozmiar drugiego etapu. Jest to również trudna metoda ustalenia siatki rozmiarów.

Branża obuwnicza koncentruje się na trzech systemach pomiarowych - systemie numerycznym CIS, francuskiej wkładce i angielskim systemie calowym.

Nie mniej mylący jest amerykański system pomiarowy. A ponieważ parametry są różne w różnych systemach, ich zgodność jest względna.

Tabela pokazuje, jak francuska i europejska siatka wymiarowa różni się w stosunku do długiej stopy:

System metryczny (rozmiar stopy, cm)Rozmiar Shihmassovy (francuski)Rozmiar angielski (europejski)
172610
17,52710 1/2
182811
18,52911 1/2
192912
19,53012 1/2

Jak praktycznie mierzyć stopy?

Najpierw spójrzmy, jak dokładnie określa się rozmiar nóg. Każda osoba ma swoje własne cechy anatomiczne struktury nóg. Ale rzadko szyjemy buty na zamówienie. Dlatego, aby było wygodne, konieczne jest prawidłowe wykonanie pomiarów i ustalenie przez nich swojego rozmiaru.

Bose stopy stoimy na kartce białego papieru. Asystent poprosi o okrążenie nogi ołówkiem. Spróbuj przycisnąć ołówek bliżej stopy i trzymaj jego końcówkę pod kątem do ciała stopy. Od dokładności rysunku zależy rzeczywistość określania rozmiaru buta.

Rozmiar nóg najlepiej rozpoznać po ścieżce narysowanej na kartce papieru. Lub użyj specjalnych arkuszy pomiarowych

Teraz przymocuj linijkę od pięty do kciuka. Jeśli liczby na prawej i lewej nodze różnią się, przyjmuj większą wartość, zaokrąglając ją do 0,5 cm w górę. Zdobądź rozmiar buta.

Ale to nie wszystko. Aby dokładnie określić indywidualny rozmiar, musisz znać pełnię nóg. Taśma jest układana od zewnątrz stopy do wnętrza najwyższego miejsca. W praktyce jest to linia w pobliżu zakrętu stopy wzdłuż góry. Koncepcja „podnoszenia” jest dobrze znana balerinie. Pociągnij skarpetę, a zobaczysz to wybrzuszone miejsce. Istnieje 10 poziomów kompletności. Korzystając z przykładu rozmiaru 35, pokażemy, która kompletność odpowiada pomiarom w cm:

RozmiarPełność (wzrost) w cm
2345678910
3519,720,220,721,221,722,222,723,223,7

Zmierz parametry stopy w pozycji stojącej. Następnie jest dociskany bliżej podłogi, a kontury stają się bardziej realistyczne. Jeśli zrobisz to posiedzenie, liczby będą mniejsze, a buty o wynikowym rozmiarze będą ciasne. Lepiej jest nosić nylonową skarpetę, a kontury nóg będą bardziej dokładne. Jeśli twoje nogi to hotele, poczekaj, aż opadnie.

W ten sam sposób pomiary powinny być pobierane ze stóp dziecka.

Pamiętaj! Dzieci rosną szybko, obuwie należy zmieniać co sześć miesięcy. I wybierz jedną z dwóch opcji, które lubisz, powinny być bardziej.

Tabela rozmiarów obuwia dziecięcego w USA i Rosji

Na stronach amerykańskich markowe przedmioty są czasami tańsze niż w rosyjskich zasobach internetowych. Tłumaczy to fakt, że Amerykanie nie przeceniają kosztów towarów dla marki. Z pewnością zauważy się tych, którzy kupują amerykańskie ubrania i buty. Dotyczy to również obuwia dziecięcego. Problemem dla nowo przybyłych do takich zakupów jest wybór odpowiedniego rozmiaru.

Jaka jest różnica między amerykańskimi i rosyjskimi rozmiarami obuwia dziecięcego:

  • Dla dzieci najmniejszy rozmiar w USA to 0,5, aw Rosji - 16.
  • Krok między sąsiednimi rozmiarami w Rosji wynosi 1, aw USA 0,5.

Kompletność stopy w wynikach dzieci nie jest brana pod uwagę. Zazwyczaj jest to standard dla każdej długości podeszwy niemowlęcej. Ale jest jeszcze inny wymiar, który pozwoli ci dokładnie wybrać obuwie dziecięce. Jeśli dziecko ma szeroką stopę, konieczne jest zmierzenie jej przez palce. Łacińskie litery B, D, E i EE oznaczają tę wartość, której A jest najmniejsza.

Buty dla dzieci zawsze lepiej kupować dla wzrostu

Nie ma konkretnego algorytmu do obliczania zgodności rozmiarów dzieci amerykańskich i rosyjskich. Są względne i względne. Zagraniczne rozmiary można podzielić na trzy klasy:

  • rozmiary niemowląt od 0,5 do 5;
  • od jednego do sześciu lat - wielkość 6 - 13,5;
  • od 7 lat i powyżej numeracja rozmiarów występuje w skali dla dorosłych od 1 do 7 rozmiarów.

Od kciuka do wewnętrznej krawędzi buta, przy zakupie nowego buta powinna być przestrzeń do półtora centymetra.

Tabela przybliżonych rozmiarów obuwia dziecięcego w USA i Rosji:

Przybliżony wiekDługość stopy, cmRozmiar, usaRozmiar, Rosja
1-1,5 lat12,75,520
13621
13,36,521
14722
14,37,522
2 lata14,6823
15,28,524
15,6924
4 lata15,99,525
16,51026
16,810,526
5 lat17,11026
17,811,528

Tabela dopasowanych rozmiarów butów amerykańskich i Rosji dla dorosłych

Zakup online importowanych butów może przerodzić się w rozczarowanie, jeśli nie znasz funkcji oznaczania rozmiarów za granicą. Dokonaliśmy przeglądu przybliżonej korespondencji dla obuwia dziecięcego, ale częściej na stronach wirtualnych dokonuje się zakupów obuwia damskiego i męskiego. Prawidłowo określ rozmiar butów potrzebnych w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc Ci w zdobyciu wiedzy.

Jak wspomniano powyżej, przy dobrach dziecięcych wszystko jest prostsze, u dzieci nie bierze się pod uwagę pełni stopy. Te 4 parametry szerokości stopy nieco komplikują wybór rozmiaru buta, ale nie jest trudno je zrozumieć. Litera A oznacza wąską nogę, B - trochę szerszą i tak dalej. W butach dla dorosłych wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Szczególnie ostrożnie powinieneś studiować obce rozmiary, jeśli kupujesz buty lub wysokie buty. Musisz znać pełnię nogi, mierząc ją wzdłuż linii blisko wzrostu. W przeciwnym razie będzie ci trudno ciągnąć but za nogę, nawet jeśli jest idealny dla ciebie na całej długości stopy. Nie można uniknąć rozczarowania i zmarnowanych pieniędzy w tym przypadku.

System rozmiarów odzwierciedla cechy anatomiczne mieszkańców regionu, w którym buty są wykonane. Europejczycy mają wąską stopę, co oznacza, że ​​kompletność takiego obuwia powinna być wybierana z marginesem. Lepiej jest błądzić i kupować buty brytyjskiej lub francuskiej produkcji w rozmiarze większym. Jak pamiętacie, skok powiększenia ma tylko 6 mm, więc w żadnym wypadku nie będą się trzymać na zakupionych ekskluzywnych butach.

Jeśli nie jest możliwe dokonanie dokładnego pomiaru stopy, możesz użyć wkładki obuwia o odpowiednim rozmiarze

Z chińskimi butami wszystko jest dużo bardziej skomplikowane. Ogromne ilości obuwia są dostarczane z tego kraju, jak również inne towary. Należy pamiętać, że nie tylko jakość w masowej produkcji może ucierpieć, ale także standardy rozmiarów obuwia. Chińskie towary mają niezaprzeczalną przewagę - są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki z Rosji lub krajów europejskich. Chińskie buty - malomerki. Producenci często koncentrują się nie na mieszkańcach obozu, w którym są eksportowane buty, ale na ich tradycyjnych parametrach anatomicznych. Chińczycy, jak pamiętacie, są krótsi, szczupli i mają miniaturowe nogi. Szyją na nich buty. Nie ma już jednego kroku, aby zwiększyć wybór rozmiaru, ale przynajmniej dwa.

Tutaj również pomoże ci stół do korespondencji. Wskazuje długość stopy i jest taka sama w cm dla Chińczyków i Europejczyków. Następnie możesz zobaczyć oznaczenie rozmiaru odpowiadającego tej wartości.

Jeśli nie jest możliwe dokonanie dokładnego pomiaru stopy, możesz użyć wkładki obuwia o odpowiednim rozmiarze.

Tabela rozmiarów obuwia męskiego

Mężczyźni prowadzą aktywny tryb życia, poza tym noszą zamknięte buty, w których nogi nie mają wystarczającego przepływu powietrza. U mężczyzn stopy często pocą się, szczególnie latem. W końcu, aby pracować w biurze, nie mogą lubić dziewcząt nosić otwarte sandały lub lekkie buty. Dlatego do wyboru męskich trampek i butów należy podchodzić szczególnie ostrożnie.

Aby Twoja stopa była komfortowa, powinieneś wybrać buty w klasycznym lub sportowym stylu z prawdziwej skóry. I to nie jest tani zakup. Tym bardziej obraźliwy, aby popełnić błąd w rozmiarze.

Twój mężczyzna będzie szczęśliwym butem idealnie siedzącym pieszo

W tabeli zgodności wielkości rosyjskich i zagranicznych uwzględnia się wszystkie parametry - długość wkładki, pełnię (podnoszenie).

W Stanach Zjednoczonych przyjęto brytyjski system rozmiarów obuwia. Zaczyna się od 0,5 dla najmniejszej nogi dziecka. Osiąga 13 i wykonuje drugą rundę, co odpowiada rozmiarom dorosłych. W tabeli możesz to zobaczyć:

Długość wkładki w cmRozmiar rosyjskiAmerykański rozmiar
25397
25,539,57,5
26408
26,540,58,5
27419
27,541,59,5
284210
28,542,510,5
294311
29,543,511,5
304412

Tabela rozmiarów kobiet Stany Zjednoczone - Rosja

W przybliżeniu te same zasady określania rozmiaru obuwia są istotne dla nowoczesnych obuwia damskiego. Szybko i dokładnie przetłumacz długość wkładki na rozmiar amerykańskich butów, możesz nawet nie znać swojego rosyjskiego rozmiaru. Wystarczy zmierzyć kontur swojej stopy za pomocą linijki i zobaczyć, który obcy rozmiar odpowiada tym wartościom. Dzięki stołowi możesz wybrać dokładne parametry buta, który lubisz w sklepie internetowym.

Możesz kupić tam buty ze Stanów Zjednoczonych, koncentrując się na tym stole:

Długość wkładki w cmRozmiar RFRozmiar USA
21,5355
2235,55,5
22,5366
2336,56,5
23,5377
2437,57,5
24,5388
2538,58,5
25,5399
2639,59,5

Wybierając buty w Internecie, skorzystaj z kalkulatorów online, które znajdują się w wielu witrynach sprzedaży. Musisz wprowadzić miarę pełni stopy (szerokość stopy), a kalkulator określi dokładny rozmiar importowanych butów.

Pin
Send
Share
Send
Send