Piękno

Jane Birkin: Lolita, Muse i Icon

Pin
Send
Share
Send
Send


Jane Birkin, jak sama mówi, nigdy nie wyróżniała się szczególnymi talentami i nie była wybitną aktorką ani piosenkarką. Ale w młodości tej kobiecie udało się stać się legendą - nie tylko dzięki długiemu romansowi z Serge'em Gainsbourg, ale także dzięki swojemu unikalnemu stylowi, który był o wiele wcześniejszy od jego czasów i inspirował więcej niż jedno pokolenie fashionistek. Jaki jest sekret chwytania i spektakularnych obrazów muz z lat siedemdziesiątych?

Biała koszula

Podstawą wielu obrazów Birkin jest luźna biała koszula lub bluzka. Tak jak w młodości, a teraz aktorka woli nosić ją nie do końca zapiętą, z rękawami podwiniętymi do łokci iw połączeniu ze spodniami lub dżinsami w swobodnym stylu.

Koszulka

Jane Birkin - prawdziwa królowa stylu casual, co trudno sobie wyobrazić bez koszulki. Często muza Gensbour sprawiała, że ​​casual wyglądał ciekawiej, zwijając krótkie rękawy. I oczywiście odważna, szczupła dziewczyna nigdy nie nosiła bielizny, nawet pod cienkim T-shirtem z tkaniny.

Flush

Oczywiście główny projektant mody w Paryżu lat siedemdziesiątych nie mógł oprzeć się wpływowi tego potężnego trendu: dżinsy i spodnie. Birkin połączył je ze zwykłymi koszulkami i polo.

Ultramini

Szczegółowo konsekwentnie związany ze stylem Jane Birkin to ultra-krótkie spódniczki, sukienki i szorty. W późnych latach sześćdziesiątych styl ten nie był zbyt powszechny, więc zdjęcia dziewczyny zaskoczyły, a nawet zszokowały wielu zwykłych ludzi - ale czuła się w ultramini absolutnie komfortowa.

Szczere stroje

Ale niektóre wyjazdy Birkin mogą teraz zaszokować opinię publiczną. Na przykład jej słynna czarna półprzezroczysta sukienka, którą dziewczyna nosiła w połączeniu z niewinnymi butami Mary Jane, lub szczery koronkowy strój, odsłaniający dekolt i brzuch.

Pończochy

Innym prowokacyjnym szczegółem, który zawsze patrzył na Jane bardzo ekologicznie ze względu na jej wizerunek i kształt, są wełniane pończochy. Dziewczyna połączyła je z zamkniętym topem i minispódniczką lub szortami.

Ubieranki

W bardziej dojrzałym wieku muza lat siedemdziesiątych była często widoczna w koszulach - z satynowej, aksamitnej lub błyszczącej tkaniny tweedowej.

Kurtka

Detal, który może sprawić, że nawet najbardziej przypadkowy wygląd będzie bardziej stylowy, to kurtka. Birkin preferuje luźne dopasowanie z wąskimi klapami.

Akcesoria

Kluczowe akcesoria, które uzupełniają niemal każdy wizerunek aktorki - długie łańcuchy (tylko dwa lub trzy) i koraliki. I oczywiście nie można zignorować legendarnego koszyka, który ostatecznie doprowadził do pojawienia się torby Hermesa: dziewczyna nosiła go nie ze względu na oburzające, ale ze względu na przestronność, która nie mogła zapewnić żadnej torebki.

Oczywiście odzież odgrywa ważną rolę w wizerunku Jane Birkin. Ale bez jej bezpośredniego charakteru, odwagi i zdolności inspirowania utalentowanych mężczyzn styl modnej ikony byłby niepełny.

Pin
Send
Share
Send
Send