Piękno

Jak powiedzieć mężowi o rozwodzie: 5 najgorszych opcji

Po wielu przemyśleniach postanowiłeś powiedzieć mężowi, że chcesz się rozwieść. Jak poinformować drugą połowę o rozwodzie, nie niszcząc związku i nie rozpoczynając wojny totalnej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale oto kilka wskazówek, jak nie powiedzieć dokładnie małżonkowi o zerwaniu.

Zakręć złością, zacznij głośno płakać, walczyć i łamać naczynia

Czy po długim ciężkim dniu wróciłeś do domu, czy odkryłeś, że twój ukochany małżonek cię zdradza? Najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe złożenie wszystkich skarg, które zgromadziły się przez cały czas twojego życia razem głośno, z patosem, aby oświadczyć, że składasz wniosek o rozwód. Przecież pomyśl o swojej decyzji, daj swojemu mężowi czas na jej przyjęcie, omów wszystkie niuanse i formalności - to strata czasu.

Dlaczego nie można tego zrobić. Nawet jeśli współmałżonek wie, że w twoim małżeństwie są problemy, najprawdopodobniej zdenerwuje się po poznaniu rozwodu. Twoje napady złości będą mu się wydawać próbami zemsty lub po prostu zorganizowania kolejnego skandalu. W każdym razie twój mąż nie potraktuje tej rozmowy poważnie.

Rozważ możliwość rozstania próbnego

Kiedy skończy się skandal, twój gniew ustąpi, a współmałżonek pójdzie do różnych pomieszczeń, po chwili możesz porozmawiać z nim o rozstaniu próbnym. Najlepiej jest pocieszać współmałżonka, dając mu „pożegnalną noc”, a jednocześnie dostarczając sobie i jemu dodatkowy emocjonalny ból i cierpienie.

Dlaczego nie można tego zrobić. Jeśli poważnie myślisz o rozwodzie, twoja decyzja powinna być jednoznaczna. Mąż może poprosić o rozstanie próbne lub zapytać, czy można zacząć od nowa. Powinieneś być przygotowany na takie problemy i natychmiast po podjęciu decyzji o rozwodzie przestań uprawiać seks ze współmałżonkiem.

Natychmiast omów wszystkie szczegóły nadchodzącego rozwodu.

Powiedziałeś swojemu partnerowi życiowemu, że chcesz z nim zerwać. Czy jest zdenerwowany i przygnębiony decyzją? Nadszedł czas, aby omówić wszystkie szczegóły postępowania rozwodowego w ramach umowy małżeńskiej! Powiedz mu, że już zdecydowałeś, w jaki sposób podzielisz się nieruchomością, z którą pozostaną dzieci. A także nie zapomnij dodać, że jest gotowa zwrócić kolczyki przekazane na rocznicę ślubu. Upewnij się, że jeśli będzie zszokowany takimi wiadomościami, będzie mógł uważnie słuchać twojego gorącego monologu, a wtedy będzie cię nienawidził do końca życia.

Dlaczego tak nie jest? Taka rozmowa nie tylko uniemożliwi mężowi zrozumienie i podjęcie decyzji, ale także pokaże mu całkowitą obojętność wobec jego uczuć. Oczywiście, jeśli temat rozwodu został już kilkakrotnie podniesiony, możesz zacząć z nim rozmawiać o podziale własności i omówić wysokość alimentów. Jeśli wiesz, że będzie to szok dla twojego mężczyzny, lepiej odłożyć dyskusję na temat szczegółów.

Powiedz mężowi o rozwodzie w miejscu publicznym lub telefonicznie

Jeśli nie ma już siły do ​​zniesienia i chcesz natychmiast rzucić okiem, najlepszym rozwiązaniem byłoby nie ciągnąć bolesnej rozmowy, ale natychmiast powiadomić współmałżonka o swoich uczuciach. Bez względu na to, gdzie jesteś - natychmiast rozpocznij trudną rozmowę, możesz w kawiarni, restauracji lub podczas spotkania z przyjaciółmi w przyrodzie. Jeśli męża tam nie było i chcesz natychmiast zerwać związek, możesz to zrobić online, wysłać mu SMS lub wiadomość w sieci społecznościowej.

Jest nawet lepiej, jeśli takie przesłanie zbiega się z kolejnym nieprzyjemnym wydarzeniem w życiu twojego małżonka. Jeśli chcesz zamienić swoje życie w piekło, wyślij SMS-a z tekstem „Rozwiodę się z tobą”, zwłaszcza jeśli wiesz, że zachorował lub został niedawno zwolniony z pracy.

Dlaczego tak nie jest? Mówienie o rozwodzie w niewłaściwym czasie lub w niewłaściwym miejscu tylko pogorszy już napięte stosunki i znacznie zwiększy szanse na skandal.

Powiedz o rozwodzie wszystkim przyjaciołom i znajomym, ale ukryj to przed mężem

Podziel się decyzją o rozwodzie ze wszystkimi przyjaciółmi, powiedz im o niedociągnięciach męża, przez długi czas iz dobrym smakiem opisuj problemy rodzinne swoim kolegom i wszystkim, którzy chcą to usłyszeć. Przecież w ten sposób będziesz w stanie uratować się od trudnej rozmowy - na pewno mąż dowie się o twoim pragnieniu rozwodu, nie od ciebie, ale od kogoś innego.

Dlaczego tak nie jest? Musisz omówić rozwód ze współmałżonkiem - to on powinien być pierwszym, który dowie się o twoich zamiarach. Przyciągnięcie do tego innych ludzi skomplikuje sytuację i sprawi, że będziesz wyglądał głupio.

Twoja decyzja może być bolesna dla partnera. Powinieneś wiedzieć, że trudna rozmowa będzie miała długoterminowe konsekwencje nie tylko dla niego, ale także dla ciebie i twoich dzieci. Nie spiesz się, krytycznie oceniaj słowa i działania, weź pod uwagę uczucia otaczających Cię ludzi. I na pewno nie przestrzegaj powyższych szkodliwych wskazówek.