Moda

Ciekawe wakacje 23 maja: Dzień żółwi i zbiór ziół leczniczych

Pin
Send
Share
Send
Send


Jakie rocznice są związane z datą 23 maja i jakie święta obchodzone są w tym dniu? Najbardziej różne: narodowe, religijne, niezwykłe. Co jest warte co najmniej jednego dnia żółwi! Ale najpierw najważniejsze.

Jakie święta obchodzone są w Rosji 23 maja

Niestety, oficjalne święto państwowe nie przypada na datę, której potrzebujemy, więc nie ma szans na przedstawienie kalendarza z uzasadnieniem prawnym dla szefa. Ale jeśli jesteś prawosławnym lub lubisz tradycje ludowe, spędzanie wieczoru przed telewizorem będzie co najmniej nieciekawe, ponieważ dziś w Rosji obchodzą Dzień Pamięci Apostoła Simona Kananita (Zeloty) - ten, na którego ślubie Jezus Chrystus zamienił wodę w wino, nie pozwalając mu psuć nowożeńców wakacje

W kalendarzu ludowym dzień Simonowa uważany jest za właściwy czas na zbieranie ziół leczniczych i poszukiwanie skarbów, więc stopy i ręce naprzód - kto jest w domu kościelnym i wędruje przez pola i łąki.

Interesujący może być spacer dla rekonstruktorów i graczy ról.

Poza Szymonem Zelotą, 23 maja, Kościół wspomina również:

 • Św. Szymon z Peczerska, biskup Włodzimierza i Suzdala, obecnie spoczywający w Kijowie;
 • Błogosławiony Simon Yuryevetsky z miasta Volga Yuryevets.

Urodziny dnia:

 • Bazylia;
 • Cyryl;
 • Onezym;
 • Szymon;
 • Taisiya.

Co jest obchodzone na świecie

W niedalekiej przyszłości za granicą:

 • w Azerbejdżanie - Dzień Ministerstwa Środowiska i Zasobów Naturalnych;
 • w Tadżykistanie - Dzień Młodzieży.

Ale w „wielkim świecie” uroczyste daty zostaną wpisane bardziej.

Najpierw nadchodzi Światowy Dzień Żółwia ogłoszony przez ONZ w 2000 r. Z inicjatywy Amerykańskiego Towarzystwa Ochrony tych cudownych i uroczych zwierząt. W niektórych miejscach planowane są prawdziwe karnawałowe procesje w kostiumach Tortilli i hojne smakołyki dla publiczności.

Na cześć święta zadbaj o swojego opiekuna „Złotego Klucza”

Po drugie, na Jamajce obchodzony jest Dzień Pracy, który jest raczej ogólnokrajowym dniem pracy. Szkoda, że ​​nie wszyscy obywatele Jamajki rozumieją jej prawdziwe znaczenie, woląc spędzać wakacje w hamakach.

Po trzecie, ludzie uprawiający judaizm spotkają się dziś z Lag Ba-Omer. To starożytne żydowskie święto, które ma kilka legend o jego pochodzeniu, obchodzone jest hałaśliwie, wspaniale, z rozpalonymi ogniskami, konkursami w łucznictwie i pochodniami pochodni. W miłości: podczas Lag B'Omer najgłośniejsze wesela są grane.

Zawsze jest dużo ognia, dużo hałasu i dużo zabawy

Wreszcie, 23 maja, jest uważany za miejsce narodzin religii Bahai, a samo święto nazywa się Zwiastowaniem Baba (według legendy Bab przyjął nazwę młodego Persa po podjęciu misji informowania świata o nowej monistycznej nauce). Obecnie Bahai są rozpowszechniane głównie w krajach muzułmańskich, ale kontynuują swój marsz przez świat.

Jak świętujemy?

Święta religijne, które każdy wierzący spotyka jako zasugerowane przez postulaty religii i sumienia, byłoby głupie i niezręczne pełzać tutaj z twoją radą.

Ale jeśli lubisz ziołolecznictwo, Dzień Simonowa stanowi doskonałą okazję do uzupełnienia twoich rezerw zgodnie z zaleceniami przodków. Czytamy i pamiętamy:

 • umyć się (tak, nie rób czystego biznesu brudnymi rękami);
 • ubrać się w pranie ubrań poprzedniej nocy;
 • złap sierp (mda, może być podkładka) lub czysta ścierka do naczyń.

Ważne: 23 maja konieczne jest przecięcie trawy sierpem lub oderwanie jej, owinięcie dłoni czystą tkaną szmatą.

Prawdziwi zielarze wiedzą, kiedy zaopatrzyć się w większość mikstur leczących.

Ci, którzy czerpią inspirację z pomysłów Jamajki, mogą zachęcić przyjaciół do zrobienia improwizowanego mini-subbotnika. Z pewnością jest miejsce w parku miejskim, w którym chcesz się gromadzić, więc dlaczego nie uporządkować go?

Czy duch awanturnictwa wciąż jest w tobie? Odwiedź zoo lub sklep zoologiczny, zaśpiewaj pieśń gratulacyjną po raz pierwszy na żółwiu i zostaw bukiet kwiatów w terrarium. Zrób to tak pozytywnie, jak to możliwe, w przeciwnym razie możesz zostać źle zrozumiany i zadzwonić na policję. Czy uważasz, że wyścigi biegowe od przedstawicieli prawa nie są uwzględniane w programie rozrywkowym?

Wymienione są święta, zaplanowane są sposoby na dobrą zabawę ... Ale jeśli czwartkowy zgiełk pracy nie pozostawi wigoru dla aktywnych działań, spróbuj wcześnie wpaść do łóżka i zabezpieczyć przyjemne sny po ponownym przeczytaniu kilku rozdziałów Złotego Klucza. Wpadanie w dzieciństwo jest czasami pomocne i przyjemne.

Pin
Send
Share
Send
Send