Piękno

Jak wybrać okulary damskie do okrągłej twarzy? - Najlepsze zdjęcia z 2019 roku

Pin
Send
Share
Send
Send


Znalezienie okularów do kobiecej okrągłej twarzy nie jest takie trudne.

Podnoszenie okularów do kobiecej okrągłej twarzy nie jest takie trudne. Najważniejszą rzeczą jest znać podstawowe zasady konstruowania geometrycznych kształtów i umiejętnie z nich korzystać.

Najważniejszą rzeczą jest znać podstawowe zasady budowy geometrycznych kształtów i umiejętnie z nich korzystać.

Prawidłowo dopasowane okulary są tym samym pełnym atrybutem stylu, jak na przykład zegarek na rękę lub torebka.

Ale nawet najmodniejsze modele mogą zredukować idealny obraz do zera, jeśli absolutnie nie pasują.

Wykrywanie typu twarzy

Prawidłowo dopasowane okulary są tym samym pełnym atrybutem stylu, jak na przykład zegarek na rękę lub torebka. Ale nawet najmodniejsze modele mogą zredukować idealny obraz do zera, jeśli absolutnie nie pasują.

Aby zrozumieć, jaki kształt twarzy posiadasz, możesz zrobić własne zdjęcie, na którym jest ono przedstawione z przodu, i okrążyć go wokół konturu.

Jeśli nie ma zdjęcia pod ręką, zabij włosy, aby nie przeszkadzały, idź do lustra, oprzyj się o nie i zakreśl twarz miękkim ołówkiem

W zależności od wyniku określ, jaki to jest typ.

Aby zrozumieć, jaką masz formę twarzy, możesz zrobić własne zdjęcie, na którym jesteś przedstawiony z przodu, i okrążyć go wokół konturu (można to zrobić mentalnie). Jeśli nie ma zdjęcia pod ręką, zabij włosy, aby nie przeszkadzały, idź do lustra, oprzyj się o nie i zakreśl twarz miękkim ołówkiem.

W zależności od wyniku określ, do którego typu należy:

 • owal: jest uważany za odniesienie, linie są gładkie, podbródek jest tylko nieco szerszy niż czoło i zwężony, kości policzkowe nie są zbyt wystające;

Owalny: jest uważany za odniesienie, linie są gładkie, podbródek jest tylko nieco szerszy niż czoło i zwężany w dół, kości policzkowe również są podświetlone

 • okrągły: ma gładkie przejścia i miękkie linie; szerokość i wysokość twarzy są prawie takie same;

Okrągły: ma gładkie przejścia i miękkie linie; szerokość i wysokość twarzy są prawie takie same

 • kwadrat: twarz jest bardziej kanciasta, szczęki wystające, czoło szerokie, linia czoła, policzki i kości policzkowe są w przybliżeniu równe wielkości;

Prostokątny: typ twarzy jest podobny do poprzedniego, ale twarz jest bardziej wydłużona

 • prostokątny: typ twarzy jest podobny do poprzedniego, ale twarz jest bardziej wydłużona;
 • trójkątny (serce): czoło jest znacznie szersze niż podbródek;
 • w kształcie gruszki: linia czoła jest węższa niż linia kości policzkowych;
 • w kształcie rombu: szczęka i czoło mają jednakową szerokość, ale czoło, podobnie jak podbródek, jest lekko zwężone.

Rama, noski i skronie nie powinny być zbyt ściskające i zbyt twarde

Wszelkie okulary powinny być wygodne w noszeniu.

Wysokiej jakości okulary, wszystkie śruby, które zabezpieczają ramiona, są wystarczająco mocno skręcone i nie rozluźniają się nawet przy długotrwałym zużyciu.

Wskazówka Wszelkie okulary powinny być wygodne w noszeniu. Obręcz, noski i skronie nie powinny być zbyt ściśnięte i zbyt twarde. W wysokiej jakości okularach wszystkie śruby mocujące ramiona są wystarczająco mocno skręcone i nie rozluźniają się nawet przy dłuższym zużyciu.

Podstawowe zasady wyboru

Aby dostosować kształt twarzy, użyj następujących wskazówek podczas wybierania punktów:

Punkty powinny być nieco szersze lub prawie równe najszerszej części twarzy.

 • Nigdy nie kupuj ramy, która całkowicie powtarza swój kontur. To znaczy, z okrągłą twarzą, zatrzymaj się na okularach prostokątnych, kwadratowych, a nawet trójkątnych, ale w żadnym razie nie okrągłych.
 • Małe okulary lub cienkie okulary na okrągłej twarzy również będą wyglądać śmiesznie. Wolumetryczne modele prostokątne pasują tylko do wystarczająco grubej ramy. Co więcej, im większe cechy, tym większa powinna być rama.
 • Nawet duże okulary nie powinny całkowicie zamykać linii brwi. Najlepiej byłoby, gdyby ich szczyt był tylko na nich.
 • Punkty powinny być nieco szersze lub prawie równe najszerszej części twarzy. Zbyt mocno przyciśnięte do skroni sprawią, że policzki będą bardziej widoczne.
 • Aby okulary nie patrzyły na twarz obcym obiektem, ale aby stworzyć efekt integralności, ich dolna część powinna całkowicie podążać za konturem orbity.
 • Powinny mieć dokładnie taki rozmiar, nie naciskać za uszami i nie przesuwać się w dół od grzbietu nosa.
 • Jeśli potrzebujesz wizualnie skrócić nos, nie powinieneś wybierać okularów, które są zbyt wysoko na nosie; ich bluza powinna znajdować się bliżej środka.
 • Kolor ramki należy łączyć nie tylko z wybranym stylem, ale także z rodzajem skóry i kolorem włosów i oczu.

Nigdy nie kupuj ramy, która całkowicie powtarza swój kontur.

Małe okulary lub cienkie okulary na okrągłej twarzy również będą wyglądać śmiesznie.

Nawet duże okulary nie powinny całkowicie zamykać linii brwi. Najlepiej byłoby, gdyby ich szczyt był tylko na nich

To ważne! Aby nie popsuć wizji, nie zdobywaj punktów od wątpliwych sprzedawców. Świetnie, jeśli jest na nich znak CE - europejski standard jakości.

Kształt obręczy

Jak już wspomnieliśmy, przy wyborze okularów należy preferować ramy o kształcie kwadratowym, prostokątnym lub trójkątnym, czyli modele o minimalnej liczbie krzywych: tylko proste i ostre rogi. Rama powinna być wystarczająco duża, ale nie masywna. W przeciwnym razie twarz będzie zbyt szorstka.

Jak już wspomnieliśmy, przy wyborze okularów należy preferować ramy o kształcie kwadratowym, prostokątnym lub trójkątnym.

Rama powinna być wystarczająco duża, ale nie masywna.

Ponieważ musimy optycznie rozciągnąć twarz, zbyt wąskie produkty są bezwzględnie przeciwwskazane

Ponieważ musimy optycznie rozciągnąć twarz, zbyt wąskie produkty są bezwzględnie przeciwwskazane. Jak również Lenon (Tishaydy) z całkowicie okrągłymi okularami. Należy zachować ostrożność w przypadku modeli takich jak:

 • lotnik: w kształcie kropli z lekko wypukłymi soczewkami;
 • półksiężyce: zbyt wąskie, tylko wizualnie rozszerzają twarz;
 • Panto: z prawie okrągłymi soczewkami, lekko wydłużonymi w rogach;
 • a la chanterelles: z małymi ostrymi narożnikami;
 • ważka: z okrągłymi soczewkami zwężonymi na dziobie.

Zarząd. Kupując kilka ramek różnych modeli, możesz w każdej chwili całkowicie zmienić swój wizerunek - od energicznej damy do wyrafinowanej eleganckiej damy.

Równoważenie proporcji i zasłonięcie okrągłych linii może mieć miejsce w następujących rodzajach ramek:

 • całkowicie kwadratowy lub prostokątny;
 • wykonane w formie trapezu lub niewyraźnego trójkąta;
 • możesz spojrzeć na felgi, lekko podniesione do skroni („kotów”), dadzą tej osobie szczególną pikanterię;
 • w kształcie skrzydeł motyla;
 • typ strażaka w plastikowej ramie trapezowej;
 • clubmaster: z ciemnymi łukowatymi liniami na górze;
 • ramki o jasnym dużym wystroju, najlepiej z akcentem na górze.

Wskazówka Okulary w metalowych oprawkach są bardziej połączone z surową klasyczną odzieżą. Zwykły lub kolorowy plastik z szeroką gamą wkładek można łatwo łączyć z dowolnym innym stylem.

Materiał obręczy

Do produkcji ram można stosować różne materiały: od tradycyjnego pojedynczego lub wielowarstwowego tworzywa sztucznego i metalu po kości i skórę. Jak już zdecydowaliśmy, cienkie felgi nie są dla nas odpowiednie. Dlatego, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z plastiku lub drewna, możesz wybrać modele ze srebra lub metali nieżelaznych z dość dużymi dekoracyjnymi nakładkami z tworzywa sztucznego lub skóry. Oryginalny wygląd i plastikowe modele z metalowymi wstawkami.

Do produkcji ram można stosować różne materiały: od tradycyjnego pojedynczego lub wielowarstwowego tworzywa sztucznego i metalu po kości i skórę

Jak już zdecydowaliśmy, cienkie felgi nie są dla nas odpowiednie.

Znaczna część wyrobów z tworzyw sztucznych jest wytwarzana z mieszaniny octanu celulozy - mieszanki bawełny i wełny, traktowanej w specjalny sposób.

Znaczna część wyrobów z tworzyw sztucznych jest wytwarzana z mieszaniny octanu celulozy - mieszanki bawełny i wełny, traktowanej w specjalny sposób. Okulary te są bardzo plastyczne, przyjemne w dotyku i dostępne w szerokiej gamie odcieni kolorów.

Nieźle, a Kevlad również się ugruntował - bardzo trwały rodzaj plastiku, z którego często produkowane są nie tylko okulary korekcyjne, ale także modele chroniące przed słońcem. Jeśli widziałeś na ladzie produkty z różnymi wtrąceniami - kawałkami tkaniny lub metalu - oznacza to, że okulary są wykonane z materiału optycznego, materiału na bazie żywic epoksydowych.

Wskazane jest, aby był wykonany z silikonu medycznego.

Metalowe ramy są najczęściej wykonywane na bazie stopów miedzi (nie srebra lub metalu monelowego), niklu, lekkiego aluminium i nierdzewnego tytanu srebrnego. Aby chronić skórę, są lakierowane lub obojętne.

Niezły i sprawdzony Kevlad - bardzo wytrzymały rodzaj plastiku, który często jest nie tylko okularami do korekcji wzroku, ale także modelami chroniącymi przed słońcem

Jeśli widziałeś na ladzie produkty z różnymi wtrąceniami - kawałkami tkaniny lub metalu - oznacza to, że okulary są wykonane z materiału optycznego, materiału na bazie żywic epoksydowych

W przypadku alergii lepiej jest pozostać na ramie, wykonanej na bazie nylonu

Wskazówka W obecności alergii lepiej jest pozostać na ramie, wykonanej na bazie nylonu. Rozpoznawanie takich produktów jest łatwe - mają większą elastyczność. Alergie mogą nawet powodować oporność na nos. Pożądane jest, aby były wykonane z silikonu medycznego.

Wybór kolorowych ramek

Aby wyglądać jasno, efektownie i nadać osobie oryginalność, należy starannie rozważyć nie tylko wybór kształtu ramy, ale także jej kolor. Przecież „zły” cień może zepsuć całe wrażenie: sprawić, że skóra stanie się tępa, a oczy - absolutnie nie ekspresyjne.

Największą trudnością jest wybór ramek dla jasnoskórych blondynów. Zbyt jasne kolory zmienią nawet najbardziej spektakularną kobietę w bezbarwną mysz, a ciemne sprawią, że jej twarz będzie zbyt szorstka i agresywna. Co więcej, jasne kolory „uzupełniają” nawet twarz, więc właściciele okrągłych kształtów są po prostu przeciwwskazani.

Aby wyglądać jasno, efektownie i nadać osobie oryginalność, należy starannie rozważyć nie tylko wybór kształtu ramy, ale także jej kolor

Przecież „zły” cień może zepsuć całe wrażenie: sprawić, że skóra stanie się tępa, a oczy - absolutnie nie ekspresyjne

Zbyt jasne kolory zmienią nawet najbardziej spektakularną kobietę w bezbarwną mysz, a ciemne sprawią, że jej twarz będzie zbyt szorstka i agresywna.

Idealnie, okulary na okrągłą twarz powinny być tak ciemne, jak to możliwe. Ale w obecności delikatnej porcelanowej skóry lepiej jest skupić się na ciemnych beżowych, purpurowych, bordowych lub szarawo-brązowych kolorach. Typ skóry „jesień” (żółtawo-złoty) doskonale komponuje się z ciepłymi odcieniami czerwonawego, czerwono-żółtego lub koniakowego.

Idealnie, okulary na okrągłą twarz powinny być tak ciemne, jak to możliwe. Ale w obecności delikatnej porcelanowej skóry lepiej jest skupić się na ciemnych beżowych, purpurowych, bordowych lub szarawo-brązowych kolorach.

Ponadto absolutnie nie ma potrzeby wybierania kolorowych okularów z sukienką, bluzą, koszulą lub kurtką

Odcień ramy powinien być w doskonałej harmonii ze stylem ubrań

Ciemne srebrne, niebieskie, fioletowe lub śliwkowe odcienie są idealne dla właścicieli zimnych kolorów: dziewcząt lub kobiet o beżowo-oliwkowej skórze. Ciemnoskóre kobiety mogą sobie pozwolić na jaśniejsze kolory: czarny lub ciemnobrązowy, intensywny niebieski.

Właściwy wybór kolorowych ram - gwarancja indywidualnego wizerunku i stylu

Odcień ramy powinien być w doskonałej harmonii ze stylem odzieży. Ponadto absolutnie nie ma potrzeby wybierania kolorowych okularów z sukienką, bluzą, koszulą lub kurtką. Wystarczy, że nie jest z nimi zbyt ostro skontrastowany.

Przy zamkniętych oczach należy unikać zbyt dużych ramek.

Na tym tle ten niedostatek będzie bardziej uderzający.

Wskazówka Przy zamkniętych oczach należy unikać zbyt dużych ramek. Na tym tle ten niedostatek będzie bardziej uderzający.

Rodzaj szkła

Przy wyborze soczewki należy kierować się nie tylko kolorem i wzornictwem, ale także materiałem produkcyjnym. Szkło (mineralne) ma niższy współczynnik załamania światła niż tworzywo sztuczne, co jest szczególnie ważne przy dużej utracie wzroku. Wszakże nawet przy poważnych problemach z widzeniem będą wyglądać na twarz znacznie cieńsze, schludniejsze i bardziej eleganckie. Jest jednak szklanka i poważna wada - jest bardzo łatwa do rozbicia, więc powinieneś obchodzić się z takimi okularami tak ostrożnie, jak to możliwe.

Przy wyborze soczewek należy kierować się nie tylko ich kolorem i wzornictwem, ale także produkcją materiału

Plastikowe soczewki są bardziej praktyczne i bezpieczne. Nie walczą, są bardzo lekkie i prawie nie czują się na naszych oczach.

Szkło (mineralne) ma niższy współczynnik załamania światła niż tworzywo sztuczne, co jest szczególnie ważne przy dużej utracie wzroku

Plastikowe soczewki są bardziej praktyczne i bezpieczne. Nie walczą, są bardzo lekkie i prawie nie czują się na naszych oczach. Ponadto są one znacznie łatwiejsze w formowaniu, dzięki czemu można tworzyć z nich soczewki o niemal dowolnym kształcie geometrycznym. Zaleca się jednak częstszą zmianę modeli z tego materiału - tworzywo sztuczne jest szybko pokryte zadrapaniami, nawet przy najbardziej ostrożnym obchodzeniu się z nim. Soczewki z tworzywa sztucznego ze specjalną powłoką hartującą są mniej trwałe i bardziej odporne na zarysowania.

Zaleca się jednak częstszą zmianę modeli z tego materiału - ponieważ tworzywo sztuczne jest szybko pokryte zadrapaniami, nawet przy najbardziej ostrożnym obchodzeniu się z nim.

Wskazówka Okulary z przyciemnionymi gradientami, wielobarwne lub fotochromowe (zaciemnienie tylko w jasnym świetle) można nabyć tylko wtedy, gdy będą używane sporadycznie. Dla stałego zużycia lepiej jest podnieść produkt z całkowicie przezroczystym lub lekko zabarwionym szkłem. Ta opcja jest bardziej praktyczna i idealnie połączona z dowolnym stylem.

Okulary przeciwsłoneczne

Przy wyborze kobiecych okularów przeciwsłonecznych na okrągłą twarz należy kierować się tymi samymi zasadami, jak przy zakupie konwencjonalnych okularów korekcyjnych. Ramka dla nich może być większa niż zwykle, rozmiar i mieć bardziej intensywny kolor.

Przy wyborze kobiecych okularów przeciwsłonecznych na okrągłą twarz należy kierować się tymi samymi zasadami, jak przy zakupie zwykłych okularów korekcyjnych

Ramka dla nich może być większa niż zwykle i być bardziej intensywna w kolorze.

Nie zaleca się noszenia długich okularów o intensywnym kolorze szkła, które przepuszczają trochę światła, ponieważ może to poważnie wpłynąć na wzrok.

Rodzaj okularów ochronnych można wykonać:

 • z okularami w kolorach szarym, brązowym i zielonym; Szary kolor jest w stanie wchłonąć prawie wszystkie fale świetlne, dlatego jest najbardziej wygodny dla oczu;
 • brązowe i zielone koją oczy i łagodzą ich napięcie;
 • żółte poprawiają kontrast, więc są idealne dla kierowców; ale modne różowe lub fioletowe okulary są bardziej ozdobą niż poważną ochroną przed słońcem;
 • powłoka antyrefleksyjna;
 • powłoka lustrzana chroniąca przed promieniowaniem UV (znakowanie UV380-400);
 • powłoka utwardzająca lub hydrofobowa;
 • lustrzana powłoka ochronna.

Rodzaj okularów ochronnych można wykonać w okularach w kolorach szarym, brązowym i zielonym

Brązowe i zielone koją oczy i łagodzą napięcie

Okulary przeciwsłoneczne są idealnym uzupełnieniem Twojego wyglądu.

Wskazówka! Długie noszenie okularów o intensywnym zabarwieniu okularów, które wpuszczają trochę światła, nie jest zalecane, ponieważ może to poważnie wpłynąć na wzrok.

Gwiazdy o podobnym typie twarzy

Większość właścicieli tego typu osób uważa to za poważną wadę. Jednak wśród pulchnych jest wiele sławnych piękności, które podbiły nawet Hollywood: pamiętajcie przynajmniej o wyrafinowanym Cameron Diaz, odpornym Drew Barrymore, czy Emma Stone jest dziarska. Zgadzam się, policzkuje ich nawet do twarzy.

Większość właścicieli tego typu osób uważa to za poważną wadę.

Jednak wśród pulchnych jest sporo sławnych piękności, które podbiły nawet Hollywood: pamiętajcie przynajmniej o wyrafinowanym Cameron Diaz, Drew Barrymore, który jest odporny, lub Emma Stone

Zgadzam się, policzkuje ich nawet do twarzy

Czy zauważyłeś, że modelka Miranda Kerr, reprezentująca znaną firmę sprzedającą bieliznę Victoria's Secret, nigdy nie rozstaje się z masywnymi okularami przeciwsłonecznymi? Za pomocą dużego obrzeża o wyraźnym kształcie geometrycznym z powodzeniem koryguje bardzo ładną, zaokrągloną twarz.

Soczewki okularów z kolorowym szkłem powinny być równomiernie zacienione. W przeciwnym razie oczy będą się męczyć zbyt szybko.

Wskazówka! Soczewki okularów z kolorowym szkłem powinny być równomiernie zacienione. W przeciwnym razie oczy będą się męczyć zbyt szybko.

Pin
Send
Share
Send
Send