Piękno

50 pomysłów na modną farbę do włosów w 2019 r. (Zdjęcie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dziś kobiety mody uciekają się do farbowania włosów, aby zmienić swój wizerunek, podkreślić fryzurę lub ożywić matowy naturalny kolor.

Jeszcze przed naszą erą dziewczęta znały wiele sposobów na zmianę koloru loków, ponieważ kolorowanie włosów było w tym czasie znaczące społecznie. Podkreślił status i pochodzenie szlacheckie, pomógł przyciągnąć uwagę mężczyzn. Kobiety stosowały naturalne barwniki (henna, basma) i różne dostępne substancje - sok z cytryny, kwaśne mleko, popiół.

Ombre barwienie na długich brązowych włosach ciepłej blond nigdy nie wychodzi z mody

Czekoladowe akcenty na czarnych włosach

Popularne techniki farbowania

Dziś kolorowanie ma również znaczenie praktyczne - pozbycie się siwych włosów, ale częściej jest stosowane w celu zmiany obrazu, podkreślenia fryzury lub ożywienia matowego naturalnego koloru. Nie ma już potrzeby stosowania podejrzanych środków ludowych, ponieważ wybór kolorów umożliwia wdrożenie w życie dowolnych, nawet najbardziej nietypowych pomysłów. Ale kobiety, które ćwiczą okresowe zmiany koloru włosów wiedzą, że rezultat nie zawsze jest przyjemny. Loki często stają się kruche, przesuszone, a ich cień jest daleki od pożądanego. Wymyślmy, jak zapobiegać błędom w barwieniu różnych rodzajów włosów i wybierać spośród modnych metod, które są dla Ciebie odpowiednie.

Cięcie Pixie i pojedynczy kolor

Klasyczna monochromatyczna kolorystyka, w której loki mają taki sam odcień na całej długości, jest idealna dla kobiet, które chcą ukryć siwe włosy. Ale ma wadę - większość barwników wysusza włosy, czyniąc je kruche. Dlatego został zastąpiony nowymi, oszczędnymi technikami. Pozwalają uzyskać ciekawe efekty, prawie bez uszkadzania struktury włosów.

Ale farbowane włosy wymagają specjalnej opieki. Niestety, prawie wszystkie produkty wiodących producentów szamponów i balsamów zawierają substancje szkodliwe dla włosów. Jeśli na etykiecie znajduje się siarczan sodu laurylowy, siarczan laurowy sodu, siarczan kokosowy lub PEG, należy zaprzestać używania tego produktu. Najlepiej dbać o swoje włosy za pomocą całkowicie naturalnych kosmetyków. O tym jednym głosem mówią dermatolodzy. Według najnowszych testów najlepsze kosmetyki do włosów produkuje Mulsan Cosmetic. Zdecydowanie zalecamy odwiedzenie strony mulsan.ru i wybranie odpowiedniego szamponu i balsamu. Pozwoli to zachować piękno i zdrowie twoich włosów.

Podświetlanie i kolorowanie

Zastosuj podkreślenie, aby starannie oczyścić włosy. Istotą tej techniki jest kontrastowanie ciemnych (naturalnych) i bielonych pasm, przechodzących od korzenia do czubka. Są równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni głowy lub tworzą kilka jasnych linii na twarzy, zachowując kolor głównej masy włosów. Jeśli jest już zauważalny szary, możesz go ukryć, podświetlając cień „sól i pieprz”. W tym przypadku włosy są najpierw malowane w kolorze popielatym, a następnie poszczególne pasma są rozjaśniane o 2-3 tony.

Zastosuj podkreślenie, aby starannie oczyścić włosy. Istotą tej techniki jest kontrastowanie ciemnych (naturalnych) i bielonych pasm.

Podczas barwienia naturalne loki są „rozcieńczane” jasnymi nutami. Fryzury z kontrastowymi pasmami różnych, często nienaturalnych kolorów (czerwony, fioletowy, różowy, zielony), są odpowiednie dla odważnych i niezwykłych dziewczyn.

Kolorując naturalne loki „rozcieńczone” jasnymi nutami

Kolorystyka pasuje do niezwykłych osobowości.

Kolorowanki do włosów różowe

Rezerwacja

Bronding to sposób na połączenie jasnych i ciemnych włosów. Jest podobny do kolorowania, ale zamiast jasnych kolorów brązowy, kawa, złote odcienie są używane. Zaczynają się pasemka farbujące, oddalające się o kilka centymetrów od korzeni, dlatego częsta regulacja nie jest wymagana. W rezultacie włosy wyglądają naturalnie, a jasne linie na włosach wywołują efekt blasku słońca.

Bronding to sposób na połączenie jasnych i ciemnych włosów. Jest podobny do zabarwienia, ale zamiast jasnych kolorów stosuje się brązowe, kawowe, złote odcienie.

Bronding na ciemnych włosach

Bronding na blond włosach

Ombre farbowanie włosów

Technika ombre zakłada miękkie połączenie dwóch kolorów wzdłuż linii poziomej. Górna połowa włosów w tym samym czasie ma naturalny kolor, po którym następuje przejściowy odcień, a poniżej jest nasycony i farbowany. Jest bardziej odważna wersja z wyraźną granicą między kontrastującymi tonami. Obie metody są z powodzeniem stosowane zarówno na jasnych, jak i ciemnych lokach wszystkich odcieni.

Technika ombre sugeruje miękkie połączenie dwóch kolorów wzdłuż poziomej linii.

Górna połowa włosów w tym samym czasie ma naturalny kolor, po którym następuje przejściowy odcień, a poniżej nasycony kolor

Czekoladowy Ombre na ciemnych włosach

Farba do włosów Balayazh

Ten rodzaj barwienia przypomina podświetlenie. Ale prostowanie odbywa się od połowy długości włosów, stając się bardziej nasycone do końcówek. Częściej technika ta jest stosowana do ciemnych loków, chociaż na blondynach balayazh również wygląda interesująco.

Balayazh przypomina podkreślenie. Ale prostowanie odbywa się od połowy długości włosów, stając się bardziej nasycone do końców.

W ramach metody, zamiast rozjaśniać, nici mogą być malowane jednym lub kilkoma kontrastującymi kolorami. Ale częściej cień jest dobierany tak, aby pasował do większości włosów, aby uzyskać efekt wypalania końcówek.

Wskazówka!Balayazh jest w pełni ujawniony na kędzierzawych lokach, więc właściciele prostych włosów powinni je przekręcić lub zrobić chemiczną perm.

Najczęściej balayazh spędzają na ciemnych włosach

Ale można znaleźć balayazh na włosach w kolorze jasnobrązowym.

Nowość w przemyśle farbiarskim

Co jeśli docenisz naturalne piękno i miękkość włosów, ale nadal chcesz eksperymentować z ich kolorem? Na ratunek przyjdą nowe technologie kolorowania.

Barwienie Elyuminirovaniem

Jest to najdelikatniejsza metoda, która poprawia strukturę twoich loków. Do procedury użyj specjalnej kompozycji Elumen, zawierającej tylko naturalne barwniki. Produkt nadaje się nawet do bardzo suchych i łamliwych włosów, zwiększa ich objętość i przywraca zdrowy połysk.

Elucja jest najdelikatniejszą metodą barwienia.

Jedynie naturalne barwniki są częścią żelu do elucji.

Farba skutecznie usuwa siwe włosy i jest wystarczająco odporna - efekt utrzymuje się do dwóch miesięcy. Jedynym minusem jest wysoki koszt procedury. Ze względu na specyfikę zastosowania kompozycji, kapitan musi posiadać obraz, który posiada odpowiedni certyfikat potwierdzający posiadanie technologii aluminizacji.

Kolor kredowy

Czasami istnieje potrzeba wypróbowania zupełnie nowego obrazu z jasnym obrazem przez jeden dzień. Łatwo to zrobić, używając kredy do włosów sprzedawanej w wyspecjalizowanych sklepach. Aby uzyskać nowy kolor, wystarczy trzymać je na suchych pasmach, a po umyciu ich głów będą znowu takie same. Ich paleta kolorów jest ogromna i łatwo jest znaleźć dowolny odcień. Pamiętaj jednak, że kredki suszą włosy, więc nie używaj ich regularnie.

Czasami istnieje potrzeba wypróbowania zupełnie nowego obrazu z jasnym obrazem przez jeden dzień. Jest to łatwe do zrobienia za pomocą kredy do włosów.

Aby uzyskać nowy kolor, wystarczy trzymać małe kawałki na suchych pasmach, a po umyciu włosów włosy staną się takie same.

Kredki do włosów pozwalają prowadzić nieograniczone eksperymenty z wyglądem

Jak wybrać cień?

Wybór nowego odcienia włosów jest kluczowym etapem farbowania. Wskazane jest, aby skonsultować się z profesjonalnym stylistą w tej sprawie, ale jeśli zdecydujesz się zrobić wszystko sam, postępuj zgodnie z ogólnymi kryteriami zgodności tonów, a także weź pod uwagę kolor oczu i skóry. Zauważa się, że ciemnoskóra więcej kręci się w ciepłych kolorach, a dziewczęta z bladą skórą, zwłaszcza niebieskookimi i szarymi oczami - zimne.

Ciemne włosy

Bardzo ciemne włosy zalecane są do farbowania w odcieniach czekolady, kasztanów, jagód, wiśni i wina. Nie powinieneś eksperymentować z blondem - istnieje duże ryzyko, że nie uzyskasz odpowiedniego koloru i nie zepsujesz włosów. Jeśli nadal chcesz się rozjaśnić, lepiej wybrać technikę kolorowania, która nie wpływa na korzenie - ombra, balayazh lub brondirovanie.

Bardzo ciemne włosy zaleca się farbować w odcieniach czekolady, brązu, jagód, wiśni i wina.

Przejście z ciemnych włosów na karmelowe

Farbowanie balayazh na ciemnych włosach

Kolor włosów czerwony

Czerwone loki nadają się do barwienia trudniej niż inne odcienie. Aby wyjaśnić, możesz użyć kolorów tonów popiołu, radząc sobie z żółtym po wyjaśnieniu. Ale nie ma gwarancji uzyskania pożądanego rezultatu w domu.

Czerwone loki mogą być barwione trudniej niż inne kolory, dlatego farba powinna być starannie dobrana

Kolor cynamonu jest zalecany z ciemnych odcieni, dopuszczalne są również czerwień, czekolada i miedź. W każdym razie powinno być blisko rodzimego. Dotyczy to naturalnych rudych włosów, ale jeśli odcień zostanie uzyskany za pomocą henny, nie zostaną one przemalowane. Musimy poczekać na odrodzenie poprzedniego koloru i dopiero potem dalej eksperymentować.

Jeśli włosy są farbowane henną, przemaluj je nie działa

Ombre na rudych włosach

Odcienie do jasnych i jasnych włosów

Dziewczęta o jasnych włosach nadają się do karmelu, miodu, piasku, popiołu i złotych odcieni. Jeśli oczy są ciemne, warto wybrać jasny kasztanowy kolor i odcień mokki. Ciemnobrązowe loki można rozjaśnić delikatnymi metodami, na przykład przez podświetlenie.

Dziewczęta o jasnych włosach nadają się do karmelu, miodu, piasku, popiołu i złocistych odcieni.

Jaśniejsze ciemnobrązowe loki mogą być technikami oszczędzania, na przykład podświetlania

Wszelkie włosy spadają na blond włosy najłatwiej

Wskazówka! Dając danej osobie pewien kolor włosów, natura działa mądrze. Aby zachować harmonijność obrazu po kolorowaniu loków, nie należy zmieniać koloru o więcej niż 3 tony w dowolnym kierunku.

Wybierz rodzaj farby

Decydując się na pożądany kolor, ważne jest, aby wybrać odpowiednią farbę. Jego głównym kryterium jest wytrzymałość. Na tej podstawie istnieją trzy typy kompozycji:

 • narzędzia barwiące pierwszego poziomu oporu;
 • półoporne barwniki drugiego poziomu;
 • odporne farby trzeciego poziomu.

Pierwszy typ obejmuje różne barwione szampony, balsamy, pianki. Nie powodują blokad krzywdy, ale nie trwają długo - około dwóch tygodni. Częściej takie barwienie jest stosowane w celu odświeżenia naturalnego koloru.

Tonujące szampony trwają około dwóch tygodni, ich celem jest krótka zmiana obrazu

Druga kategoria zawiera miękkie barwniki w niewielkiej ilości. Pozwalają one zmienić kolor kolorowych nici o 1-2 tony i utrzymać do dwóch miesięcy. Ze względu na ich delikatny efekt, są one stosowane nawet na łamliwych włosach.

Trzeci typ daje trwały rezultat i skutecznie radzi sobie z malowaniem siwych włosów. Ta farba nadaje się również do radykalnej zmiany koloru. Powoduje to jednak większe uszkodzenie włosów, a jeśli nie jest prawidłowo pomalowane, powoduje poważne uszkodzenie ich struktury.

Najlepszą opcją jest druga kategoria farb, która zawiera miękkie barwniki w niewielkiej ilości. Pozwalają zmienić kolor kolorowych nici o 1-2 tony i trwać do dwóch miesięcy

Długość włosów i technika farbowania

Istnieją pewne różnice w barwieniu krótkich i długich loków pod względem rodzaju i technologii. Krótkie fryzury pozostawiają mniej miejsca na wyobraźnię. Zwykle takie włosy są farbowane jednym tonem, chociaż w razie potrzeby stosuje się połączenie dwóch odcieni. Na średniej długości można zastosować większość znanych technik - podświetlanie, brondirovanie, kolorowanie. To samo dotyczy długich loków, ponadto są one idealne do tworzenia ombre z płynnym przejściem kolorów i techniką balarazh.

Farbowanie krótkich włosów

Krótkie włosy z dwupoziomowym farbowaniem

Karmel barwiący balayazh na ciemnych krótkich włosach

Z monochromatycznym barwieniem krótkich włosów można zarządzać niezależnie. W domu robią to w ten sposób:

 1. Przygotuj farbę zgodnie z instrukcjami.
 2. Zastosuj mieszankę na całej długości włosów.
 3. Rozczesuj pasma grzebieniem, aby równomiernie rozłożyć farbę.
 4. Zakryj włosy plastikową torbą lub załóż czepek.
 5. Pod koniec zalecanego czasu ekspozycji przemyj mieszaninę bieżącą wodą.

Jasne monochromatyczne farbowanie krótkich włosów może być wykonywane samodzielnie w domu.

Strzyżenie fryzurą z barwieniem gradientowym

Aby dobrze zabarwić, „złap”, umyj głowę szamponem tylko 3 dni po barwieniu. W przyszłości pożądane jest stosowanie balsamu pielęgnacyjnego i innych środków regenerujących.

Średni i długi kolor włosów

Procedura farbowania długich loków ma swoje własne niuanse. Kiedy zmieniasz kolory po raz pierwszy, jedyną różnicą w stosunku do krótkich włosów jest większa ilość użytych barwników (zazwyczaj wystarczają dwa opakowania).

Farbowanie balayazh na średnich włosach

Jeśli potrzebujesz pomalować tylko odrośnięte korzenie, zastosuj mieszankę. Najpierw delikatnie oklej linię podziału, a następnie wycofaj ją z 1,5-2 cm, zrób nową i rozłóż na niej kompozycję. Powtarzaj, aż wszystkie korzenie zostaną przetworzone. Dziesięć minut przed zmyciem farby jej resztki rozłożone są na całej długości loków.

W przypadku długich włosów zazwyczaj trzeba wydać dwie paczki farby.

Podkreślenie jasnych włosów

To ważne!Pasemka w pobliżu skroni są cieńsze i można je malować szybciej niż na innych częściach głowy. Dlatego mieszanina jest na nich nakładana jako ostatnia.

Kolor wina z ciemnymi pasmami

Barwienie balayazh

Kalendarz księżycowy powie Ci, kiedy malować

Zaobserwowano, że faza księżyca wpływa na wynik barwienia. Korzystnym czasem na zmianę koloru loków jest okres jego wzrostu. Aby wynik był trwały, a cień leżał równomiernie, radzimy wysłuchać zaleceń astrologów z 2019 r., Sporządzonych z uwzględnieniem kalendarza księżycowego:

 • Pierwszy miesiąc roku jest idealny do odważnych eksperymentów z kolorem.
 • W lutym radykalne zmiany są niepożądane, lepiej poświęcić czas na utrzymanie zdrowia loków.

Wynik barwienia wpływa na fazę księżyca. Korzystnym czasem na zmianę koloru loków jest okres jego wzrostu.

 • Marzec to dobry okres na aktualizację odcienia, naturalne odcienie mają tę zaletę.
 • W kwietniu zwróć uwagę na pielęgnację włosów, powstrzymując się od radykalnego barwienia.
 • Jeśli planujesz zmienić kolor loków na ciemniejszy, maj to odpowiedni czas.
 • W czerwcu przychodzi czas na rozjaśnienie i farbowanie w odcieniach imbiru.
 • Lipiec to także świetny czas, aby zostać blondynką.
 • W sierpniu pozwól włosom odpocząć, zaleca się przeprowadzenie zabiegów regeneracyjnych.

Zanim zmienisz kolor loków, spójrz na barwienie kalendarza

 • Wrzesień jest powodem do zmiany fryzury lub koloru loków.
 • W październiku czas na eksperymentowanie z kolorem i długością włosów trwa.
 • Jeśli loki są wyblakłe, listopad to dobry moment, aby dodać jasne włosy do włosów.
 • Ostatni miesiąc, grudzień, wzywa do improwizacji i wypróbowania nowych przedmiotów, których nie można było wcześniej zdecydować.

Włosy po farbowaniu: funkcje pielęgnacyjne

Malowane loki wymagają większej uwagi. Wskazane jest dbanie o nie z tej samej serii, tej samej marki co farba. Zużyte szampony, balsamy i odżywki powinny mieć funkcję ochrony koloru.

Malowane loki wymagają większej uwagi. Wskazane jest dbanie o nie z tej samej serii, tej samej marki co farba.

Z potężnej suszarki do włosów i curlingu należy porzucić loki, aby nie przesuszać loków. Jeśli zauważysz łamliwość lub rozdwojone końcówki, powstrzymaj się od czesania drobnymi przegrzebkami, zwłaszcza na mokrych włosach. To pogarsza problem i jeszcze bardziej je szkodzi.

Przydatne maski regeneracyjne i balsamy, ale z nimi musisz wiedzieć, kiedy przestać. Wystarczy raz w tygodniu, w przeciwnym razie cień szybko zmyje się i zniknie. Katastrofalny wpływ na kolor i chlorowaną wodę. Dlatego ci, którzy odwiedzają basen, muszą użyć specjalnej czapki do pływania.

Przydatne maski regeneracyjne i balsamy, ale z nimi musisz wiedzieć, kiedy przestać. Wystarczy raz w tygodniu, w przeciwnym razie cień szybko zmyje się i zniknie.

Nie zapominaj, że włosy wzmacniają nie tylko na zewnątrz. Okresowe przyjmowanie kompleksów witaminowych jest gwarancją silnych, zdrowych loków i ogólnego dobrego samopoczucia.

Pin
Send
Share
Send
Send