Piękno

Czy warto robić „strzały” na oczy tatuażami? - Zdjęcia przed i po zabiegu

Pin
Send
Share
Send
Send


Miliony kobiet każdego dnia z kosmetyczką w dłoniach, która stara się, by ich oczy były bardziej jasne i wyraziste. Większość tej nudnej procedury można zastąpić tatuowaniem oczu „strzałki” (patrz zdjęcie przed i po). Rozważ to bardziej szczegółowo.

Makijaż permanentny to ten sam tatuaż, co regularny tatuaż artystyczny na ciele.

Co to jest permanentny makijaż oczu?

W rzeczywistości makijaż permanentny to ten sam tatuaż, co zwykły tatuaż artystyczny na ciele. Istnieją jednak różnice. Jeśli w drugim przypadku głębokość nakłuć wynosi około 2 mm, przy trwałym tatuowaniu skóra jest mniej uszkodzona i zostaje przebita tylko o 1 mm.

Ta procedura jest inna i rodzaj barwników. Aby twarz wyglądała jak najbardziej naturalnie, pigmenty są wybierane tylko naturalnie, z odcieniami jak najbliższymi naturalnemu.

Ponieważ nasze ciało ma tendencję do „pozbywania się” obcych substancji, z czasem zaczyna „przetwarzać” pigmenty, więc farba na twarzy zanika z czasem, aw ciągu 2–5 lat lub trochę bardziej całkowicie znika. Dlatego taki tatuaż wymaga okresowych aktualizacji. Najbardziej stabilne i trwałe są pigmenty z dodatkiem substancji mineralnych, ale ich koszt jest droższy. Barwniki z dodatkiem składników roślinnych są tańsze, ale są przechowywane przez maksymalnie 2 lata.

Jasne i soczyste syntetyczne pigmenty nakładane na ciało za pomocą zwykłych wzorów na ciele, ciało jest znacznie trudniejsze do usunięcia. Ten tatuaż trwa do końca ludzkiego życia. Zaczynają zanikać dopiero po bardzo długim czasie.

Najbardziej stabilne i trwałe są pigmenty z dodatkiem substancji mineralnych, ale ich koszt jest droższy

Wskazówka! Czas trwania makijażu permanentnego zależy nie tylko od składu pigmentów, ale także od szybkości odnowy skóry. Dla każdej osoby jest inaczej.

Zawiera „strzałki” tatuażu

Przy pomocy takiego makijażu na powiekach narysowane są cienkie lub grubsze wyraźne linie, bardzo podobne do zwykłego eyelinera narysowanego podczas nakładania kosmetyków. Strzały mogą być zlokalizowane tak szybko, jak na górnej powiece, i nakładane jednocześnie na górną i dolną powiekę.

Mogą być zarówno jasne i dekoracyjne, jak i lekkie, prawie niezauważalne. W tym drugim przypadku często stosuje się tatuaż do makijażu krzyżowego, w którym przestrzeń między rzęsami nie jest całkowicie wypełniona, i nakładane są tylko małe ciemne kropki lub pociągnięcia, które wizualnie sprawiają, że rzęski stają się ciemniejsze i grubsze. Bardziej skomplikowaną procedurą jest wtapianie - strzałki, które nie mają wyraźnie zdefiniowanych linii. Wizualnie wyglądają jak eyeliner z miękkim ołówkiem lub cieniami.

W zależności od formy „strzelca” można wykonać stały tatuaż:

 • od początku wzrostu rzęs: ze standardową odległością między oczami;
 • na całej długości powieki od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka cień wewnętrznego narożnika staje się ciemniejszy; w przypadku szeroko rozstawionych oczu podobna technika pomaga wizualnie wygładzić tę wadę;
 • od połowy wieku do zewnętrznego rogu: recepcja służy do zamykania oczu; pigment w wewnętrznych rogach w tym przypadku jest nieco lżejszy;
 • linia biegnie od połowy stulecia do zewnętrznego narożnika i lekko się wznosi, jeśli na dolnej powiece znajduje się linia, ona również podnosi się, nie łącząc się z drugą;
 • wychodząc poza granice oczu („orientalne”) i wznosząc się lekko w górę: w ten sposób można dostrzec duże i okrągłe oczy.

Przy pomocy takiego makijażu na powiekach narysowane są cienkie lub grubsze wyraźne linie, które wyglądają bardzo podobnie do zwykłego eyelinera narysowanego podczas nakładania kosmetyków

Grubość „strzałek” można wykonać:

 • tak cienki jak to możliwe i niezbyt rzucający się w oczy: służy do azjatyckich oczu lub małych oczu, ta technika pozwala im wizualnie powiększyć;
 • z piórem (wyglądają bardziej jak cienie): metoda jest stosowana do ciężkich powiek, ciemna linia sprawia, że ​​są mniej zauważalne;
 • szerokie „strzały”: jasny tatuaż dla dużych oczu w kształcie migdałów.

Wskazówka!Blondynki o jasnej karnacji powinny wybrać mniej jasny ciemnoszary lub niebiesko-szary pigment dla strzelca. Brunetki mogą sobie pozwolić na ciemnobrązowe, bogate w zielone, prawie czarne odcienie.

Strzałki tatuażu oczu: zdjęcie przed i po

Jak wybrać mistrza?

Praca z twarzą jest najtrudniejsza i odpowiedzialna. W tym przypadku kosmetyczka powinna być również doświadczoną wizażystką, aby w kilka minut zobaczyć, jak powinny się znajdować „ręce” i jak uczynić je najbardziej naturalnymi.

Podczas tworzenia tatuażu na innej części ciała, odchylenia rzędu kilku milimetrów są oczywiście również niepożądane, ale ogólny wygląd wzoru pozostanie. W przypadku tatuażu na twarzy nawet takie przeoczenie może przerodzić się w poważną uciążliwość. Kształt i ekspresja oczu natychmiast się zmieniają, stają się niegrzeczne i nienaturalne.

W przypadku braku znaczących doświadczeń kosmetyczka może rozciągnąć procedurę na długi czas i nigdy nie należy tego robić. Wszakże z czasem miejsce nakłuć nieznacznie się puchnie i trudno będzie wykonać nakłucia w sąsiednich obszarach - linia zastosowania po prostu nie będzie widoczna.

Duże znaczenie i dobór kolorów i odcieni. Zbyt ostre linie czerni w tatuażu na twarzy prawie nigdy nie są używane. Aby stworzyć najbardziej naturalny tatuaż, wybierane są stałe kolory i ściśle zgodne z rodzajem skóry i jej odcieniem.

Duże znaczenie i dobór kolorów i odcieni. Zbyt ostre czarne linie w tatuażu na twarzy prawie nigdy nie są używane.

Ponadto stosowanie barwników niskiej jakości może prowadzić do tego, że z czasem kolor tatuażu ulegnie zmianie i będzie miał nieprzyjemny zielony, czerwonawy lub niebieski odcień. Będziemy musieli dokonać korekty, zamknąć nieudaną linię, a nawet usunąć tatuaż. Co więcej, ta ostatnia procedura może być nawet dłuższa i bardziej bolesna niż sam tatuaż. Nawet po wysokiej jakości pracy mistrza małe blizny na pewno pozostaną na skórze.
Dlatego nigdy nie oszczędzaj na tatuażu oczu. Jeśli nie masz okazji odwiedzić drogiego salonu, lepiej całkowicie odrzucić tę procedurę. W końcu z tatuażem od przypadkowego czarodzieja możesz dostać zakażenia brudnymi igłami, które są obarczone poważnym stanem zapalnym.

Wskazówka! Jeśli jesteś skłonny do alergii, pamiętaj o tym, aby ostrzec swojego kosmetologa. On wybierze dla ciebie najbardziej łagodną hipoalergiczną kompozycję. Chociaż doświadczeni rzemieślnicy są zobowiązani do przeprowadzania testów skórnych i stosowania w swojej pracy barwników od europejskich sprawdzonych producentów, rzadko dając reakcje.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Procedura Procedura

Opisujemy główne etapy tego procesu:

 • Początkowo mistrz bada klienta i uzgadnia z nim rodzaj i kolor pigmentu, a także kształt i grubość tatuażu; aby klient mógł na własne oczy zobaczyć przyszłe wyniki, aby pokazać powieki standardowym ołówkiem kosmetycznym, można zastosować linie, które dokładnie przekazują przyszły kształt;
 • jeśli wymagana jest specjalna korekcja powiek, wykonywane są specjalne wzory w postaci strzałek; przy zwykłym tatuażu nie są wymagane - w końcu kształt samych oczu jest już konturem;
 • powieki są mocowane specjalnym kremem lub żelem i stosowane są do nich preparaty znieczulające;
 • w przypadku cienkich igieł igły nakłucie przebija wstrzyknięcie pigmentu pod skórę;
 • po zakończeniu pracy kosmetyczka traktuje miejsca aplikacji za pomocą środka do gojenia ran i wykonuje wraz z klientem instrukcje dotyczące dalszej pielęgnacji tatuażu.

Wybór odcieni kolorów dla wieku tatuażu jest wystarczająco duży, więc lepiej będzie, jeśli weźmiesz pod uwagę paletę kolorów i upewnisz się, że ten konkretny kolor Ci odpowiada. Ponadto w większości salonów znajduje się portfolio, w którym dostępne są wszystkie opcje strzelca. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak wyglądają w ostatecznej wersji.

Wybór odcieni kolorów dla wieku tatuażu jest wystarczająco duży, więc lepiej będzie, jeśli weźmiesz pod uwagę paletę kolorów i upewnisz się, że ten kolor Ci odpowiada

Wskazówka! Nie przejmuj się, jeśli wynik jest natychmiast widoczny po tatuażu strzałek (zdjęcie spuchniętych oczu pokazano poniżej), wynik nie będzie widoczny. Po 1-3 dniach ten mały guz przejdzie. Nie przejmuj się tym, że w ciągu jednego lub dwóch tygodni lub trochę dłużej strzałki będą jaśniejsze. Po tym czasie otrzymają pożądany odcień.

Pielęgnacja oczu po makijażu permanentnym

Po zastosowaniu tatuażu ważne jest spełnienie wszystkich wymagań kosmetyczki:

 • w ciągu dnia zabronione jest mycie oczu;
 • miejsca tatuażu muszą być leczone preparatami antyseptycznymi;
 • aby nie było żadnych blizn na skórze, nie należy usuwać ani zwilżać skór, które wysychają w miejscu ran; z czasem upadną na własną rękę;
 • przez kilka tygodni nie powinieneś chodzić do sauny lub solarium; należy myć tylko pod prysznicem - gorące kąpiele są zabronione; ponieważ pot może dostać się do ran, nie zaleca się odwiedzania siłowni i intensywnego prowadzenia zajęć fitness;
 • w tym samym czasie należy chronić skórę w miejscu nałożenia tatuażu z ekspozycji na światło słoneczne; w gorące letnie dni lepiej jest używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym lub ciemnych okularów; Należy również uważać, aby oczy nie były zakurzone i brudne.

Przez kilka tygodni po tatuażu nie powinieneś chodzić do sauny lub solarium

Wskazówka! Pamiętaj, aby słuchać rad kosmetyczki. Oczywiście jego zadaniem jest spełnianie wszelkich zachcianek klienta. Jednak nie narzekaj później, że „strzałki” okazały się zbyt jasne lub ich kształt nie pasuje do ciebie.

Czy potrzebuję dodatkowej korekty?

Zaraz po zabiegu tatuaż „strzałek” oczu będzie bardziej żywy, więc trudno będzie określić, która korekta jest wymagana. Dlatego salon będzie musiał odwiedzić tylko miesiąc po nałożeniu tatuażu.

Z reguły niewielka korekta jest przeprowadzana w 80-90% przypadków. W końcu skóra może inaczej reagować na barwniki, a jej odcień może się nieznacznie różnić w różnych miejscach. Druga procedura będzie trwała znacznie krócej niż pierwsza i poprawienie może zająć nie więcej niż 5-10 minut.

Wskazówka! Skóra w miejscach szybciej się goi, nigdy nie odwiedza salonu po stresie, w dniach złego stanu zdrowia i menstruacji. Zabrania się wykonywania tej procedury w okresie karmienia piersią, problemów z krzepnięciem krwi.

Plusy i minusy stojących strzał

Jakie są zalety tej techniki?

 • czas na zastosowanie kosmetyków będzie znacznie krótszy;
 • strzałki na oczach nigdy nie zmyją się wodą, więc zawsze pozostaniesz jasny i atrakcyjny nawet po prysznicu, basenie lub w deszczu;
 • za pomocą „strzałek” tatuażu masz możliwość zmiany kształtu oczu, wizualnego ich powiększenia, ułożenia w orientalnym stylu i sprawienia, by sekcja oczu była bardziej zachęcająca;
 • Ta technika jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku.

Strzałki na oczach nigdy nie zmywają wody, więc zawsze pozostaniesz jasny i atrakcyjny nawet po prysznicu, basenie lub w deszczu

Tatuaż „strzały” niestety ma swoje wady:

 • przez jakiś czas oczy będą lekko opuchnięte, więc lepiej jest przeprowadzić procedurę na wakacjach lub przynajmniej przed długimi weekendami lub wakacjami;
 • przez 2-5 lat, aż makijaż permanentny zniknie i zniknie całkowicie, nie będzie można zmienić obrazu.

Wskazówka! Aby wyleczyć się jak najszybciej, dzień przed wizytą w salonie, staraj się nie brać alkoholu, rozszerzając naczynia krwionośne. Zmniejsz lub wyeliminuj herbatę i kawę, które rozrzedzają krew. Aby uniknąć obrzęków, zmniejsz ilość spożywanego płynu w tych dniach.

Czy bicie tatuażu na oczy?

Oczywiście nawet małe przebicia, szczególnie w okolicach oczu, procedura nie jest przyjemna. Ale ponieważ przebicia nie są robione zbyt głęboko, ból nie jest zbyt silny i jest całkiem możliwe, aby go znieść. Ponadto przed zabiegiem wykonuje się specjalne znieczulenie powiek, a także wprowadza się specjalne krople do oczu w celu znieczulenia gałek ocznych.

Wiele zależy od profesjonalizmu kosmetyczki. Wykwalifikowany mistrz wykonuje przekłucia ze skrupulatną precyzją, zapobiegając wnikaniu igły głębiej w warstwę skóry właściwej z dużą liczbą zakończeń nerwowych. Ponadto poważne salony są wyposażone w najnowsze urządzenia do stosowania trwałego tatuażu ze specjalnym systemem chłodzenia, łagodzące ból. Co więcej, im bardziej profesjonalny i kosztowny jest sprzęt, tym szybciej zakończy się procedura, a wynik będzie lepszy. Ponieważ procedura ta nie jest tak krótka - około 1,0–1,5 godziny - na życzenie klienta można zastosować znieczulenie miejscowe.

Poważne salony wyposażone są w najnowsze urządzenia do stosowania trwałego tatuażu ze specjalnym systemem chłodzenia, zatrzymujące ból

Wskazówka! Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz wziąć znieczulenie przed pójściem do salonu. Trzeba się przygotować i psychicznie, co również jest ważne.

Tak więc, czy zrobić tatuaż „strzały” na oczy, zależy to od Ciebie. Ta procedura ma oczywiście istotne zalety i pewne wady.

Jak leczyć tatuaż: wideo w dzień i uczucie dziewczyny

Pin
Send
Share
Send
Send