Piękno

Jak narysować strzałki na oczach? (50 zdjęć) - instrukcje krok po kroku

Pin
Send
Share
Send
Send


Którzy z naszych rodaków nie znają i kochają wieczne klasyki - strzały w ich oczach ?!

Którzy z naszych rodaków nie znają i kochają wieczne klasyki - strzały w ich oczach ?! Nikt nigdy nie pamięta pierwszej kobiety, która je malowała, ale wydaje się, że zawsze tak było. Nie sposób wyobrazić sobie kobiet znanych na całym świecie bez porażki oczu - Sophia Loren, Marilyn Monroe, dla której strzały stały się znakiem rozpoznawczym stylu, a wkładki i kredki do oczu są obowiązkowymi środkami w kosmetyczce. A Kleopatra - królowa Egiptu, której wizerunek oszczędził nam czas? I obrazy egipskich faraonów?

Nikt nigdy nie pamięta tej pierwszej kobiety, która narysowała strzały, ale wydaje się, że zawsze były

Nie sposób wyobrazić sobie kobiet znanych na całym świecie bez porażki oczu - Sophia Loren, Marilyn Monroe, dla której strzały stały się znakiem rozpoznawczym stylu

A Kleopatra - królowa Egiptu, której wizerunek oszczędził nam czas? I obrazy egipskich faraonów?

Jak do tego doszło?

Od czasów starożytnego Egiptu zaczyna się historia pochodzenia strzał. I ci pierwsi mieli religijne znaczenie i odtwarzali kocie oczy kota, a przecież Egipcjanie czcili koty jako święte zwierzęta. Strzałki nałożono na oczy czarną farbą (mieszanką gliny, henny i szlamu z Nilu). Wąski pas z rogu oczu sięgał niemal do uszu.

Od czasów starożytnego Egiptu zaczyna się historia pojawienia się strzał

I ci pierwsi mieli religijne znaczenie i odtwarzali kocie oczy kota

Strzałki nałożono na oczy czarną farbą (mieszanką gliny, henny i szlamu z Nilu). Wąski pas z rogu oczu sięgał niemal do uszu

Wraz z kampaniami Macedonii Grecy zaczęli podsumowywać swoje oczy, a potem Rzymianie. Muszę powiedzieć, że ołów był używany do produkcji farb. Dlatego dzieci z Rzymu wcześnie się zestarzały, ich skóra została dosłownie zniszczona przez ołów.

Mieszkańcy średniowiecznych haremów należeli do narodzin nowej, orientalnej tradycji „strzały”, kiedy strzały były już pomalowane mieszaniną antymonu z baraniny, oleju migdałowego i Basmy. Czasami dodawano popiół.
Po chwilowym zapomnieniu epoki odrodzenia, moda na pozwolenie na oczy narodziła się na nowo. Zapamiętały je Włochy, pierwsze w Europie XIV wieku. Narysowany na twarzy, która była tak obficie wybielona, ​​że ​​wydawało się, że artysta maluje na płótnie: brwi, strzały nad oczami, usta. Nawet zakazy kościoła nie mogły powstrzymać rozkwitu kosmetyków. Nie tylko kobiety musiały zdobić się strzałami. To zaangażowani i mężczyźni.

Z Włoch Francuzi przejęli mistrzostwo. To tutaj modne stało się nie tylko długie, duże linie, ale raczej ozdobny, zakrzywiony, skręcony w loki w kolorach czarnym, fioletowym, niebieskim i bordowym.

Do XIX wieku w fabryce produkowano już kosmetyki. Wkładki sprzedawano na sucho i rozcieńczano wodą przed zastosowaniem. Naturalny makijaż, piękno powietrza w modzie. Same strzały stały się krótsze i cieńsze, często dość krótkie - ledwo zauważalne wycięcia w rogach oczu. Dopuszczalne było rysowanie ich długimi i grubymi damami tylko w półmroku.

Do XIX wieku w fabryce produkowano już kosmetyki. Wkładki sprzedawano na sucho i rozcieńczano wodą przed zastosowaniem.

Same strzały stały się krótsze i cieńsze, często dość krótkie - ledwo zauważalne nacięcia w rogach oczu.

Dopuszczalne było ciągnięcie ich długo i grubo tylko do pań w półmroku

Miniony wiek wprowadził własne zmiany. Najpierw małe i nieśmiałe, potem ostre i wyraźne, grube ze spiczastym końcem na górnej powiece, jak Audrey Hepburn, lub bardzo cienkie, jak Twiggy. Czarne strzały zmieniły kolor na złoty i srebrny, po czym znów stały się czarne, dłuższe i grubsze, ale tak gładkie, zakrzywione, kobiece.

Współczesny wybór strzał nie jest ograniczony niczym, może przez fantazję i smak.

Strzałki powinny być idealne.

Wraz z nimi wygląd staje się wyrazisty. Każda kobieta to wie. Ale jeśli uważasz, że nie warto z trudem rysować prostych strzał - to złudzenie.

Wskazówka!Spróbuj tego po raz pierwszy. Nigdy więcej nie nazwiesz czegoś takiego łatwym.

Ze strzałkami wyraz staje się wyrazisty.

Ale jeśli uważasz, że nie warto z trudem rysować prostych strzał - to złudzenie

Przesuwaj strzałki nierównomiernie, krzywo lub nie pasując do innej długości lub wysokości, a makijaż będzie beznadziejnie zepsuty

Przesuń strzałki nierównomiernie, krzywo lub nie pasując do innej długości lub wysokości, a twój makijaż będzie beznadziejnie zepsuty. Musimy zacząć od nowa. Wszakże czystość twojego obrazu zależy od tych pozornie zwykłych linii narysowanych na przestrzeni wieków.

Jak poprawnie sumować strzałki?

Najpierw wybierz odpowiednią opcję:

 • strzały ostre i cienkie, tradycyjne;
 • szerokie linie, zawsze w modzie;
 • podwójne strzały, tajemnica i szyk;
 • „kocie oczy”, przebiegły i uwodzicielski.

Szerokie linie w modzie zawsze

Strzały są ostre i cienkie, tradycyjne

„Oczy kota”, przebiegły i uwodzicielski

I musisz zacząć od ogólnego makijażu na twarzy, aż dotkniesz oka: zabarwiaj skórę, pudruj, reguluj brwi. Następnie, w zależności od celu makijażu (dzień lub wieczór), zastosuj cienie. Jeśli w planach nie ma cieni, tęsknisz za tym momentem.

Sekrety właściwego strzelca

 • Rozpocznij linię przed lustrem, aby oświetlenie było dobre. Zobaczysz swój każdy ruch.
 • Oprzyj łokieć na stole. Nie ma potrzeby obciążania, zwłaszcza gdy ułożenie jest niewygodne. Niech lustro stanie przed tobą, a nie w twoich rękach.
 • Gdy umieścisz strzałki, powieksz powieki nieco w bok i do góry, i przechyl lekko głowę do tyłu. Uzyskaj gładszą linię.

Rozpocznij linię przed lustrem, aby oświetlenie było dobre. Zobaczysz każdy twój ruch.

Oprzyj łokieć na stole. Nie ma potrzeby obciążania, zwłaszcza gdy ułożenie jest niewygodne. Niech lustro stanie przed tobą, a nie w twoich rękach.

Gdy umieścisz strzałki, powieksz powieki nieco w bok i do góry, i przechyl lekko głowę do tyłu. Uzyskaj gładszą linię.

 • Niech oko pozostanie na wpół otwarte. Zobaczysz wszystkie nierówności w procesie rysowania linii.
 • Najpierw narysuj cienką strzałkę, a następnie zgęstnij w razie potrzeby. Łatwiej będzie uczynić go grubszym, a usunięcie nieregularności z grubości jest znacznie trudniejsze.
 • Spróbuj narysować linię jak najbliżej linii rzęs. Otrzymasz wrażenie wizualne, że rzęsy są bardzo grube, a jednocześnie unikniesz między krawędzią oka a strzałką białego paska - wygląda to tak brzydko.
 • Upewnij się, że strzałki po obu stronach są jednakowo długie i szerokie. W tym przypadku asymetria jest niedopuszczalna.
 • Nie chcę, żeby twoje oczy wyglądały smutno - skieruj czubek strzałki w górę. Zazwyczaj wytyczną jest linia dolnych rzęs. Strzałka służy jako kontynuacja.
 • Po wewnętrznej stronie oka kontur powinien być ledwie zauważalny, a po zewnętrznej stronie powinien być kilka razy opuszczony.
 • Jeśli powieki są również stosowane cienie, powinieneś narysować na nich strzałki, a nad nimi również cienie o podobnym odcieniu.

Niech oko pozostanie na wpół otwarte. Zobaczysz wszystkie nierówności w procesie rysowania linii.

Najpierw narysuj cienką strzałkę, a następnie zgęstnij w razie potrzeby. Łatwiej będzie uczynić go grubszym i znacznie trudniej będzie usunąć nierówności z grubszego.

Spróbuj narysować linię jak najbliżej linii rzęs. Otrzymasz wrażenie, że rzęsy są bardzo grube.

 • Wszystkie dopuszczone nieprawidłowości wyczyścić bawełnianym wacikiem, który jest zanurzony w miękkim środku do demakijażu (bez olejków) lub toniku. Gdy linia wyjdzie szczególnie nierówna, ciemne cienie zastosowane od góry i cieniowane do zewnętrznych krawędzi oczu pomogą.
 • Powinieneś dodać równie jasne rzęsy do jasnych strzał, więc nie zapomnij o tuszach do rzęs.

Z tak zauważalnym naciskiem na oczy, zadbaj o nieskazitelnie wyglądający obszar w pobliżu oczu: są to ukryte kręgi pod oczami i wyrównanie odcienia skóry.

Wskazówka! Postępuj zgodnie z tymi tajemnicami, a rezultat cię nie zawiedzie.

Strzałki i kształt oka

Podsumowując oczy, ich kształt jest zawsze brany pod uwagę. Zasada ta pozostaje bardzo ważna. Zła linia, taka sama jak nierówna, jest uszkodzonym makijażem, nie wspominając o obrazie.

Upewnij się, że strzałki po obu stronach są jednakowo długie i szerokie. W tym przypadku asymetria jest niedopuszczalna

Nie chcę, żeby twoje oczy wyglądały smutno - kieruj czubek strzałki w górę

Wszystkie dopuszczone nieprawidłowości wyczyścić bawełnianym wacikiem, który jest zanurzony w miękkim środku do demakijażu (bez olejków) lub toniku

 • Dla oczu, nad którymi powieszają się powieki, idealna jest cienka, nie rozszerzająca się strzałka.
 • Nie ma potrzeby prześledzenia konturu oczu, bez mniejszych oczu zrobisz jeszcze mniej.
 • Od tyłu rzęs, użyj eyelinera w złotym lub srebrnym odcieniu - osiągniesz efekt powiększenia.
 • W wąskich oczach strzały najlepiej wykonywać na rogach. Osiągniesz wyraziste oczy, jeśli kontury w środku górnej i dolnej powieki są szerokie.
 • Ozdobą okrągłych oczu będzie szersza strzałka.
 • Mając oczy zamknięte, lepiej narysować linię od połowy wieku, zagęszczając ją jednocześnie. Gdy oczy są ustawione, przeciwnie, na całej górnej powiece należy narysować grubą linię strzał.

W wąskich oczach strzały najlepiej wykonywać na rogach. Osiągniesz wyraziste oczy, jeśli kontury w środku górnej i dolnej powieki zrobią się szerokie

Nie jest konieczne okrążanie oczu wokół konturu, zrobisz jeszcze mniej bez tych małych oczu

Lekko odsuń się od rzęs, użyj złotego lub srebrnego eyelinera - uzyskasz efekt powiększenia

Pamiętaj! Nieudane oczy trafiają do absolutnie wszystkich kobiet. Najważniejsze jest, aby je poprawnie narysować i wybrać spośród wielu, które idealnie do Ciebie pasują.

Opcje makijażu

Istnieje wiele opcji dla strzałek dla oczu. Najbardziej znane i popularne:

 • Przez górną powiekę. Pasuje do okrągłych oczu. Zmieniając grubość strzałki, kierując ją do świątyni, wzrokowo wyciągasz oko.
 • Przez górne i dolne powieki. Mogą łączyć się w zewnętrznym kąciku oka lub wewnętrznym. Może pozostać odłączony. Grubość strzał może również zależeć od sytuacji. Doskonale uzupełniają wieczór, fantazyjną sukienkę lub świąteczny makijaż.

Instrukcje krok po kroku dotyczące stosowania makijażu wieczorowego ze strzałkami

 • Według dolnej powieki. Strzałka uzupełnia istniejący makijaż stworzony przez cienie, a nawet uzupełnia obraz. Czarny kolor jest dla niej całkowicie opcjonalny. Możesz użyć koloru oczu do powiek, a na górnej powiece - innych cieni.
 • Od połowy wieku. Więc trochę powiększasz oczy. Strzałki powinny wyglądać naturalnie, bez ostrych granic, i całkiem dobrze jest używać ich w ciągu dnia.
 • Powtarza kontury oczu. Oczy będą wyraźniejsze. Te strzały nie idą do skroni, ale kończą się w zewnętrznych kącikach oczu. Możesz użyć, jeśli stworzysz zadymiony makijaż.

Elegancki i uroczysty makijaż

Wskazówka! Wypróbuj różne opcje, eksperymentuj, fantazjuj i znajdź swoją opcję.

Co i jak zawieść?

Powinieneś także o tym pomyśleć. Narysowane strzałki powinny być trwałe. We współczesnym przemyśle kosmetycznym wielu producentów produktów kosmetycznych próbowało rozwiązać ten problem już dawno temu. Zatem kobieta ma dziś do dyspozycji najbardziej różnorodne środki.

Strzałki za pomocą liniowca i ołówka

W swojej kosmetyczce do tych celów musisz mieć wybór:

 • Wkładka to ten sam płynny eyeliner. Początkujący nie powinni go używać. Potrzeba dobrej praktyki, aby uzyskać pełną rękę.
 • Kredka do eyelinera - będzie wygodniejsza dla wkładki, ale nie dla początkujących.
 • Eyeliner to świetne narzędzie dla początkujących. Zawsze można usunąć lub naprawić błędy. Są wady. Cały dzień ołówek na oczach nie będzie trwał. Ale możesz nałożyć na nią eyeliner lub cień. Nawiasem mówiąc, ołówek powinien być idealnie naostrzony.
 • Suchy eyeliner / cień do oczu to fajna rzecz dla nowych. Zawsze mieszaj, jeśli dłoń drży, oszczędzając makijaż.

Piękny sposób na eyeliner

Strzałki z oznaczeniem eyeliner

Wszystkie te narzędzia różnią się znacznie pod względem spójności i rezultatu.

Sposoby rysowania strzałek

 • Zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Kontur zaczyna prowadzić od wewnętrznej strony powieki wzdłuż linii rzęs na zewnątrz.
 • Zaczynając od środka oka. Przede wszystkim od środka do zewnętrznej krawędzi, a następnie od wewnętrznego rogu do środka. Spraw, by strzałka była jeszcze łatwiejsza.

Jasna i surowa strzała

Jak rysować strzałki: krok 1-4

Jak rysować strzałki: Krok 5-8

Jak rysować strzałki: Krok 9-10

Jeśli uważasz, że łatwiej jest narysować jedną ciągłą linią, mylisz się. Znacznie łatwiej jest to zrobić w dwóch rundach: wewnętrzny narożnik to środek, stąd do zewnętrznego.

W górnej powiece, wzdłuż całego konturu, kilka punktów układa się za pomocą eyelinera i łączy z linią.

Technika rysowania

W zależności od wybranego agenta jest on nieco inny.

Aby narysować nawet piękne strzały za pomocą płynnego eyelinera, lepiej posmarować nadmierną ilość pędzlem na krawędzi rury. Następnie nałóż pędzel na podstawę rzęs tak blisko, jak to możliwe, a teraz możesz pewnie, ale płynnie narysować żądany kontur. Jeśli dłoń nadal jest drżona, linię można skorygować bawełnianym wacikiem. Linia będzie czysta i wcale nie tłusta.

Narysuj strzałki: krok 1

Rysuj strzałki: krok 2-3

Narysuj strzałki: krok 4

Płynny eyeliner, suszący, napina skórę. Aby temu zapobiec, spryskaj powiekę. Jeśli stosowane są cienie, dokręcanie nie ma miejsca.

Znacznik eyeliner jest wygodny dla grubych strzał. Maluje nieco ponad linią rzęs, a następnie maluje na środku.

Ciekły eyeliner ze strzałkami. Krok po kroku

Ciekły eyeliner ze strzałkami. Krok po kroku

Ciekły eyeliner ze strzałkami. Krok po kroku

Ołówek - bardziej wszechstronne narzędzie. Aby proces przebiegał gładko, powieka powinna być lekko uniesiona jednym palcem, dla którego w miejscu zgięcia brwi pociągnij powiekę do góry. A następnie delikatnie narysuj strzałkę wzdłuż linii wzrostu rzęs.

Aby narysować strzałki z cieniami, podnieś cienki pędzel tak, aby jego koniec był sfazowany, lekko zwilż go i wpisz cienie.

Strzałki do makijażu dziennego. Krok 1-4

Strzałki do makijażu dziennego. Krok 5

Wskazówka! Nie bierz zbyt wielu cieni, spadną, gdy zostaną nałożone. Po narysowaniu strzał resztki pędzla machają szerokim pędzlem, a obszar wokół oczu jest lekko sproszkowany.

Przy okazji, dzięki cieniom, możesz stworzyć efekt zadymionych oczu. W tym przypadku strzałki rysują ołówkiem, a następnie cieniują cienie odpowiedniego koloru.

Znacznik eyeliner ze strzałkami. Krok 1-2

Znacznik eyeliner ze strzałkami. Krok 3-4

Znacznik eyeliner ze strzałkami. Krok 5

Inne opcje

Nawiasem mówiąc, wiele kobiet woli makijaż permanentny od siedzenia w lustrze do rysowania doskonałych strzelców. Kiedy to przeszkadza, używają henny.

Ale tutaj trzeba pamiętać o pewnych subtelnościach. Malowanie henną jest odpowiednie, jeśli Twoja skóra jest tłusta lub mokra. W przeciwnym razie grozi Ci podrażnienie.

Wiele kobiet woli makijaż permanentny, aby siedzieć w lustrze, aby rysować idealną strzelankę

Możesz także rysować strzałki z henną.

Malowanie henną jest odpowiednie, jeśli Twoja skóra jest tłusta lub mokra. W przeciwnym razie grozi Ci podrażnienie.

Tylko zewnętrzne strzały rysują henną, aby nie uderzyły w błonę śluzową oka. Najbardziej odpowiedni do tych celów jest henna brązowa i imbirowa. Czarny zawiera parafenylenodiaminę (PPD) - bardzo silny alergen.

Aby mieć fascynujący wygląd, nie wystarczy cieszyć się pięknem natury.
Od dawna wiadomo, że prawidłowo wykonany makijaż rozwiązuje różne problemy. Poprawia wizualny kształt i rozmiar oczu, a wygląd staje się wyrazisty. Dzięki tej roli strzałki doskonale się trzymają. Dzięki nim Twój wizerunek zostanie doprowadzony do perfekcji. Musisz nauczyć się perfekcyjnie opanować sztukę rysowania strzał, jak kobiety robią dla ciebie od wieków.

Pin
Send
Share
Send
Send