Piękno

Modny szelak do manicure (50 zdjęć) - Wszystkie trendy na piękne pióra

Powłoka szelakowa łączy najlepsze właściwości lakieru do paznokci i żelu

W 2019 roku mistrzowie branży kosmetycznej zalecają zwrócenie uwagi na manicure szelakowy, którego zdjęcia są pełne na pierwszych stronach błyszczących czasopism. Powłoka łączy najlepsze właściwości lakieru do paznokci i żelu. Szybki wzrost popularności podyktowany jest zmiennością kolorów, długą trwałością, wygodą i przystępną ceną. Nie powoduje alergii.

Jest to profesjonalny zasięg, który nie jest tani. Ale przy regularnym stosowaniu oszczędności w salonach kosmetycznych zwrócą narzędzia na kilka miesięcy.

Szybki wzrost popularności jest podyktowany zmiennością kolorów, długą trwałością, wygodą i rozsądną ceną.

Każda powłoka szelakowa wygląda jasno, błyszcząca powierzchnia łatwo mieni się w słońcu.

Materiały i osprzęt

Popularność szelaku jest niepodważalna. Jednak nie wszyscy wiedzą, że Shellac był pierwotnie środkiem marki CND, a nie zwykłym dwutygodniowym manicure.

Osobliwością szelaku jest to, że szybko schnie, ale tylko pod wpływem specjalnej lampy LED. Jeśli jesteś profesjonalnie zajęty manicure, opłaci się po 10 zastosowaniach, więc jest to opłacalny zakup.

Jak wiadomo, szelak nie jest prostym żelem ani lakierem. Jest to profesjonalny zasięg, który nie jest tani. Ale przy regularnym użytkowaniu oszczędności w salonach kosmetycznych będą płacić za narzędzia przez kilka miesięcy.

Osobliwością szelaku jest to, że szybko schnie, ale tylko pod wpływem specjalnej lampy LED.

Na początek wystarczy trzy butelki szelaku: przezroczysta podstawa, utrwalacz i dowolny pożądany kolor.

Możesz także kupić szablony, dzięki którym możesz zrobić francuski manicure lub zastosować różne rysunki, które wymagają dokładności i symetrii

Zestaw do manicure zawiera:

  • Lampa ultrafioletowa, której moc nie jest niższa niż 36 watów do polimeryzacji powłoki. Urządzenie o niższych stawkach jest bezużyteczne, ponieważ szelak nie wyschnie pod nim.
  • Odtłuszczacz. Można go zastąpić płynem zawierającym aceton lub farmaceutyczne serwetki z alkoholem etylowym.
  • Primer wysusza płytkę i otwiera jej łuski. Dzięki zastosowaniu manicure jest noszony przez długi czas.
  • Nie pozostawiające włókien chusteczki do usuwania lepkiej warstwy. Niezbędne narzędzie, takie jak bawełniana gąbka lub papierowe serwetki, pozostawiają niechciane włosy.
  • Szelak. Na początek wystarczy trzy butelki: przezroczysta podstawa, utrwalacz i dowolny pożądany kolor.
  • Szablony, dzięki którym możesz zrobić francuski manicure lub zastosować różne rysunki, które wymagają dokładności i symetrii.
  • Górna powłoka do manicure trwałości. Zastosuj na wierzch szelaku na końcu procedury.
  • Olej do skórek sprawia, że ​​manicure jest świeży i schludny.

Ten manicure można nazwać naprawdę bogatym

Szelak do manicure w stylu nagim

Romantyczne aplikacje

Wskazówka! Nie trzeba przygotowywać paznokci przed zastosowaniem szelaku. Ale jeśli skóra jest wrażliwa, możesz zrobić kąpiel ręczną z odżywczymi olejkami. Rumianek jest idealny do łagodzenia i łagodzenia podrażnień.

Co jest modne?

Wśród trendów mody sezonu jesienno-zimowego należy podkreślić Nice manicure. Wykonany jest z szelaku ze złotym i srebrnym pigmentem. Istnieje kilka rodzajów aplikacji szelakowych:

  • ten sam kolor wszystkich paznokci;
  • tworzenie akcentów na kilku wybranych paznokciach;
  • inna konstrukcja każdej płyty;
  • przy użyciu szablonów do pomysłów projektowych.

Ten sam kolor wszystkich paznokci

Różne wzory każdej płyty

Łączenie manicure księżyca, marynarki i malowanie na paznokciach

Wiodąca pozycja w projekcie paznokci niedawno przybrała falisty manicure. Zamiast płaskich pasów, używaj gładkich linii, których lokalizacja wybiera głównego lub klienta. Delikatna konsystencja szelaku pozwala rysować piękne, schludne fale. Wielobarwne warianty sprawiają, że dłonie są zadbane i atrakcyjne.

Na wstępnie powleczonych paznokciach szelakowych modnie rysują kształty geometryczne, elementy kwiatowe, wzory tematyczne, wydruki zwierząt, abstrakcje. Ta odmiana nazywana jest manicure artystycznym. Do wizerunku detali użyj łodyg, wykładzin lakierniczych. Mistrzowie zalecają produkty CND na bazie wody. Nawet z niewielkim doświadczeniem i niewielkim wyborem kolorów, wzornictwo paznokci może być niezapomniane.

Podczas wykonywania manicure z szelakiem, mistrz jest ograniczony tylko własną wyobraźnią. Tekstura materiału jest łatwa do narysowania małych części, dodając elementy dekoracyjne. Każdy pomysł można łatwo wdrożyć.

Na wstępnie powleczonych paznokciach szelakowych modnie rysują kształty geometryczne, elementy kwiatowe, wzory tematyczne, wydruki zwierząt, abstrakcje

W celu uzyskania obrazu części za pomocą łodyg, wykładzin lakierniczych

Dekor 3-D

Wskazówka! Wybierając kolor lakieru, lepiej przyznać pierwszeństwo jesienno-zimowym delikatnym pastelowym tonom lub lekkiemu odcieniu wina. Monotonna powłoka jest najlepszym rozwiązaniem dla dziewczyny biznesu.

Jak szelak wygląda na krótkie paznokcie

Atrakcyjności długich paznokci nie należy kwestionować, ale zapomnienie o pięknie płyty o krótkiej długości jest jeszcze większym błędem. Dziś na okładkach czasopism częściej pojawiają się naturalne paznokcie o naturalnej długości. Przecież zwykła dziewczyna nie może sobie pozwolić na rozbudowę z powodu niedogodności. Gospodarstwa domowe prowadzą do częstego łamania, korygowania i dyskomfortu.

Nie należy kwestionować atrakcyjności długich paznokci, ale zapomnienie o pięknie płyty o krótkiej długości jest jeszcze większym błędem.

Szelak doskonale układa się na krótkim gwoździu, wzmacniając go i pozwalając mu trochę rosnąć

Uszkodzenie powierzchni paznokcia po pokryciu jest prawie niemożliwe, nawet jeśli płyta jest osłabiona

Szelak idealnie pasuje do krótkiego gwoździa, wzmacniając go i pozwalając mu trochę rosnąć, ponieważ uszkodzenie powłoki po pokryciu jest prawie niemożliwe, nawet jeśli płyta jest osłabiona.

Zasady harmonijnego projektowania krótkich paznokci:

  • unikać zbyt dużych lub niepotrzebnie małych elementów stylistycznych;
  • potrzeba porzucenia biżuterii masowej, rzeźbienia;
  • pionowe wzory i rysunki wizualnie wydłużają palce i dopasowują kształt płyty;
  • powinieneś starannie wybrać kolor lakieru, na przykład dużo czerni lub czerwieni zepsuje ogólny obraz;
  • Nie używaj przy projektowaniu więcej niż 2-3 odcieni.

Przy wyborze wzorów na krótkie odcinki zaleca się zwrócenie uwagi na pionowe wzory, linie ukośne, nadruki i modne kropki.

Unikaj zbyt dużych lub zbyt małych elementów stylistycznych.

Wygląda świetnie ombre. Najważniejsze jest, aby ułożyć kolory od jasnego tonu u podstawy do ciemności na końcach.

Pionowe wzory i wzory wizualnie wydłużają palce i dopasowują kształt płyty.

Wygląda świetnie ombre. Najważniejsze jest, aby ułożyć kolory od jasnego tonu u podstawy do ciemności na końcach. Odpowiednie odcienie szarości, niebieskiego, czerwonego, zielonego i fioletowego. Przy stosowaniu szelaku zamiast gąbki, tak jak w wersji standardowej, stosuje się technikę rozciągania za pomocą specjalnych pigmentów.

Wskazówka! Do krótkich paznokci doskonały manicure europejski lub klasyczny. Aby wizualnie wydłużyć płytkę, wybierz zalecany owalny kształt.

Księżycowy manicure

Najlepsza alternatywa dla klasycznego francuskiego - manicure księżyca. Ten rodzaj zdobienia paznokci był popularny w ostatnim stuleciu, kiedy tylko połowa paznokcia była pokryta lakierem, bez wpływu na bazę. W 2019 roku gwiazdy Hollywood powróciły do ​​mody.

Najlepsza alternatywa dla klasycznej kurtki - manicure księżycowy

W klasycznej wersji manicure księżycowego obejmuje nakrycie księżyca na czarno, a główną część czerwonego. Jednak projektowanie dzisiaj ma wiele opcji

Zaletą manicure jest to, że wygląda spektakularnie na paznokciach o dowolnym kształcie i długości

W klasycznej wersji manicure księżycowego obejmuje nakrycie księżyca na czarno, a główną część czerwonego. Jednak projekt tego projektu ma dziś wiele opcji. Oprócz klasycznego wykonania, trendy mody obejmują wersję dwukolorową, bez malowania dziury, przestrzeni negatywnej, geometrycznej, ombre, lustra i rewersu.

Zaletą manicure jest to, że wygląda spektakularnie na paznokciach o dowolnym kształcie i długości. Możesz eksperymentować nie tylko z kolorami powłoki, ale także z teksturami, kształtami otworów i rozmiarami.

W 2019 r. Rzeczywiste połączenie złota i srebra z czerwonym i czarnym.

Negatywna przestrzeń jest połączeniem powierzchni płyty i płyty nie pokrytej szelakiem. Im jaśniejsze użycie koloru, tym lepszy charakter właściciela oryginalnej powłoki.

Przestrzeń ujemna oznacza kombinację powierzchni płyty i płyty nie pokrytej szelakiem.

Wskazówka! Aby uzyskać idealnie gładki kształt księżyca, musisz użyć szablonów. Od tego zależy wygląd stylowego manicure.

Francuski: klasyczny nowy sposób

Francuski manicure nie ustępuje wiodącej pozycji w świecie piękna i stylu od kilku lat. Wynika to z wszechstronności, naturalności i łatwości wdrożenia. Jednak w 2019 r. Pojawiło się wiele odmian tego tematu. Płytkę paznokci można malować nie tylko beżowo, ale uśmiech jest całkowicie udekorowany na różne sposoby.

Francuski manicure nie ustępuje wiodącej pozycji w świecie piękna i stylu od kilku lat

Płytkę paznokci można malować nie tylko beżowo, ale uśmiech jest całkowicie udekorowany na różne sposoby.

Naga baza i jasne niebieskie końcówki

Popularny dziś jest gradientowy manicure francuski, nietypowe wzory jak dekoracje, brokat, kamienie i podwójna kurtka serwisowa. Połączenie jasnych kolorów i przeniesienie różnorodności manicure na nowy poziom.

Najbardziej modna opcja - epataż królewskiego manicure francuskiego VS. Jest on podzielony na dwa typy: z wykorzystaniem półprzezroczystych nagich odcieni i jasnych powłok, ozdobionych dżetów i innymi elementami dekoracyjnymi.

W 2019 r. Ważne jest, aby zmienić kształt koloru końcówek. Klasyczny biały pasek jest często zastępowany przez trójkąty.

Jeśli manicure francuski jest wykonywany z szelakiem, jest uważany za jeden z najtrudniejszych. Dlatego najpierw musisz nauczyć się podstawowych technik, ponieważ idealnie nawet uśmiech o tym samym rozmiarze może nie działać za pierwszym razem.

Jeśli manicure francuski jest wykonywany z szelakiem, jest uważany za jeden z najtrudniejszych. Dlatego najpierw musisz nauczyć się podstawowych technik, ponieważ idealnie nawet uśmiech tego samego rozmiaru może nie zadziałać za pierwszym razem.

Francuski ozdobiony kamieniami

Wskazówka! Podczas wykonywania szelaku francuskiego manicure należy pamiętać o fakturze lakieru. Aby uniknąć niedokładnych przerw lub smug, zaleca się nakładanie powłoki na kilka warstw, nie zapominając o wysuszeniu każdej z nich.

Manikiur szelakowy w domu

Manikiur szelakowy można wykonać w ciągu zaledwie pół godziny, jeśli jest lampa, lakiery i doświadczenie. Ten ostatni warunek jest łatwo spełniony, jeśli jest to pożądane.

Manikiur szelakowy można wykonać w ciągu zaledwie pół godziny, jeśli jest lampa, lakiery i doświadczenie

Przybij paznokcie do pożądanego kształtu, usuń naskórek i serwetkę środkiem odtłuszczającym z nakładką na paznokcie, przetrzyj płytki paznokciowe

Następnie, cienką warstwą podstawy, potraktuj cztery paznokcie, z wyjątkiem kciuka, i umieść je w lampie na minutę

Aby zrobić manicure z szelakiem w domu, potrzebujesz:

  • Wytnij paznokcie do pożądanego kształtu, usuń naskórek i serwetkę środkiem odtłuszczającym za pomocą nakładki na paznokcie i wytrzyj płytki paznokciowe.
  • Cienka warstwa podstawy do obróbki czterech gwoździ, z wyjątkiem kciuka, i umieść je w lampie na minutę.
  • Pomaluj paznokcie szelakiem, aby natychmiast potraktować zewnętrzną krawędź. Należy unikać przedwczesnych odprysków i pęknięć.
  • Wysuszyć powłokę pod lampą. Instrukcje wskazują czas suszenia lakieru. Wynosi od 30 sekund do 3 minut.
  • Nałożyć drugą warstwę lakieru na poprzednią zasadę.
  • Nałóż warstwę ochronną, aby nabłyszczać paznokcie i odporność na lakier do paznokci, susz w lampie LED.

Pomaluj paznokcie szelakiem, aby natychmiast potraktować zewnętrzną krawędź. Ma to na celu uniknięcie przedwczesnych odprysków i pęknięć.

Wysuszyć powłokę pod lampą. Instrukcje wskazują czas suszenia lakieru. Wynosi od 30 sekund do 3 minut.

Nałożyć warstwę ochronną na połysk i odporność na lakier do paznokci, wysuszyć lampą LED

  • Płytki do paznokci z procesu odtłuszczania. Zmyje lepką płytkę pozostałą po zabiegu. Serwetka powinna być używana bez kłaczków, aby nie przykleiła się do manicure i nie zepsuła.
  • Powtarzaj wszystkie manipulacje od początku do końca na kciukach.

Usuń konwencjonalny aceton z szelaku nie zadziała. Aby to zrobić, będziesz potrzebować pilnika do paznokci o ambrozji 180 jednostek. Musi pociąć powłokę, a następnie płynem z zestawu do manicure Led zwilżyć waciki i owinąć je w nie przez 10 minut. Aby przyspieszyć proces, możesz owinąć folię na wierzchu. Jeśli po tym lakierze nie zniknie sam, musisz mu pomóc pomarańczowym kijem lub plastikowym skrobakiem.

Płytki do paznokci z procesu odtłuszczania. Zmyje lepką płytkę pozostałą po zabiegu. Serwetka powinna być używana bez drzemki, aby nie przykleiła się do manicure i nie zepsuła.

Usuń konwencjonalny aceton z szelaku nie zadziała. Do tego potrzebny jest pilnik do paznokci o ambrozji 180 jednostek.

Obetnij powłokę, a następnie płynem z zestawu do manicure Led zwilż płatki kosmetyczne i owinąć je palcami przez 10 minut. Aby przyspieszyć proces, możesz owinąć folię na wierzchu.

Harmonijne połączenie manicure i pedicure

Wskazówka! Dla naturalności i piękna manicure zaleca się zmiękczenie naskórka za pomocą 1-2 kropli oleju.

Plusy i minusy szelaku

Jeszcze nie tak dawno wśród zabiegów na paznokciach najbardziej popularne było przedłużanie paznokci. Sytuacja radykalnie się zmieniła, gdy pojawił się szelak. Ale czy on naprawdę jest dobry?

Sztuczna płyta jest trwała, jeśli ją nosisz ostrożnie, ale codzienne obowiązki w domu, zabawy z dziećmi, a nawet praca biurowa psują każdy manicure, nawet wykonany w technice uszczelniania. Konwencjonalne lakiery od dawna nie wchodzą w trend z powodu ich krótkiego czasu trwania. Są szybko myte, mają nieprzyjemny zapach i suszą się przez długi czas.

Sytuacja zmieniła się radykalnie, ponieważ pojawił się szelak

Do nakładania paznokci szelakowych nie trzeba się nawarstwiać. Jest to kolorowa powłoka nakładana na naturalną płytkę.

Szelak nadaje się do krótkich i długich naturalnych paznokci

Do nakładania paznokci szelakowych nie trzeba się nawarstwiać. Jest to kolorowa powłoka nakładana na naturalną płytkę. Producenci twierdzą, że ma właściwości ujędrniające. Ponadto korzyści obejmują:

  • szeroka paleta nasyconych kolorów, które są istotne w każdym sezonie;
  • nadaje się do krótkich i długich naturalnych paznokci;
  • pozwala na wzrost płytki paznokcia dzięki gęstości powłoki;
  • okres działania sięga do 3 tygodni;
  • powłoka nie niszczy się z czasem, nawet przy stałej ekspozycji na wodę i detergenty;
  • nadaje paznokciom połysk;
  • bezpieczeństwo zdrowotne, ponieważ w kompozycji nie ma szkodliwych formaldehydów;
  • istnieje możliwość samodzielnego wycofania się.

Szeroka paleta nasyconych kolorów, które są istotne w każdej porze roku, podbija wiele fashionistek

Powłoka nie niszczy się z upływem czasu, nawet przy stałej ekspozycji na wodę i detergenty.

Szelak nadaje paznokciom połysk

Wśród niedociągnięć można wskazać:

  • suszenie lakieru zachodzi tylko pod lampą ultrafioletową;
  • procedura powlekania odbywa się w kilku etapach;
  • trudność w samodzielnym manicure;
  • wysokie koszty zabiegów w salonie;
  • regularna korekta rosnących paznokci;
  • Choroby płytki paznokciowej są spowodowane kolizjami temperaturowymi, po których gwóźdź rozszerza się i zwęża, tworząc mikropęknięcia z powłoki, aby bakterie mogły się rozwijać.

Przez minusy można przypisać złożoność niezależnego manicure

Wysoki koszt zabiegów w salonie. Ale jeśli opanujesz stosowanie szelaku w domu, możesz na tym zarobić

Ogólnie szelak jest doskonałym wyborem dla pięknych rąk.

Aby uniknąć grzybów i innych chorób paznokci, zaleca się regularne stosowanie środków antyseptycznych do rąk. Wpadają w mikropęknięcia i niszczą patogeny.