Piękno

50 pomysłów na lunarny manicure - trendy w modzie i zdjęcia 2019

Pin
Send
Share
Send
Send


Księżycowy manicure to połączenie dwóch lakierów w kontraście w kolorze z wyborem korzeniowej części paznokcia w postaci księżyca

Lunar manicure, zdjęcie jest dobrym wyświetlaczem, jest odmianą projektu paznokci w stylu francuskim. Podobnie jak w przypadku Francji, powłoka wykorzystuje lakiery w dwóch kontrastujących kolorach. Jednak to nie końcówki są malowane jasnym lakierem, ale otwory na paznokcie (dlatego ta metoda nazywa się księżycową).

Po raz pierwszy księżycowa kurtka pojawiła się w latach 20-tych. Uważa się, że podobna metoda została po raz pierwszy zastosowana przez kobiety z wyższych sfer

Ozdabiając paznokcie lakierem, pozostawili część płytek paznokci otwartych, aby podkreślić ich naturalne piękno.

Niektórzy historycy mody twierdzą, że pojawienie się manicure księżycowego było promowane przez aktualną opinię, że barwienie tylko części płytek paznokciowych pozwala im „oddychać” lepiej.

Kto wynalazł manicure księżycowy?

Po raz pierwszy księżycowa kurtka pojawiła się w latach 20-tych. Uważa się, że ta metoda została po raz pierwszy zastosowana przez kobiety z wyższych sfer. Ozdabiając paznokcie lakierem, pozostawili część płytek paznokci otwartych, aby podkreślić ich naturalne piękno. Niektórzy historycy mody twierdzą, że pojawienie się manicure księżycowego było promowane przez aktualną opinię, że barwienie tylko części płytek paznokciowych pozwala im „oddychać” lepiej.

Szablony w tym czasie nie były jeszcze używane. Doświadczony mistrz spędził tylko trzy uderzenia pędzlem: pośrodku i dwukrotnie wokół krawędzi. A początek skoku miał dokładnie spadać na linię otworu. Wszelkie odchylenia uznano za błąd.

Szablony w tym czasie nie były jeszcze używane. Doświadczony mistrz spędził tylko trzy uderzenia pędzlem: pośrodku i dwukrotnie wokół krawędzi

A początek skoku miał dokładnie spadać na linię otworu. Wszelkie odchylenia uznano za błąd.

Klasyczna wersja manicure księżycowego w stylu lat 20-tych wygląda jak czerwony jako kolor podstawowy

Dzisiaj w Europie ten typ projektu paznokci nazywa się manicure Dior. Przecież to dzięki Diorowi w 2010 r. Manicure księżycowy, który pojawił się na jednym z pokazów, odzyskał popularność. Ten sposób pokrywania paznokci ma jeszcze jedną nazwę - „hollywoodzka lub odwrócona kurtka serwisowa”.

Wskazówka! Jeśli chcesz uzyskać dokładnie klasyczną wersję kurtki księżycowej w stylu lat 20., powinieneś używać tylko czerwonych odcieni lakieru. Odwiert w podstawie powinien być otwarty lub pokryty bezbarwnym lakierem.

Aktualne trendy

Szczyt popularności hollywoodzkiego francuskiego spadł na lata 2011-2012. Po pojawieniu się na podium Diora branża zaczęła nawet produkować sparowane lakiery matowe zaprojektowane specjalnie do manikiur francuskich i hollywoodzkich.

Dzisiaj w Europie ten typ projektu paznokci nazywa się manicure Dior. W końcu to dzięki Diorowi w 2010 roku manicure księżycowy, który pojawił się na jednym z pokazów, zyskał popularność.

Istnieje sposób na pokrycie gwoździ i innej nazwy - „hollywoodzka lub odwrócona kurtka”

Szczyt popularności hollywoodzkiego francuskiego spadł na lata 2011-2012

Dzisiejsza hollywoodzka kurtka to mieszanka odcieni, faktur, kształtów i wzorów. Manicure Lunar w 2019 r. Ma następujące funkcje:

 • malowany obszar w obszarze otworu może być zarówno mały (znacznie mniej naturalny), jak i przeciwnie, zajmować znaczną przestrzeń;
 • linia rozdzielenia księżyca jest łukowata, fazowana, falista lub zygzakowata;
 • może mieć nie tylko ostre, ale również płynne przejście gradientowe (wykonywane w technice ombre);
 • możesz łączyć nie tylko rodzaje lakierów, ale także tekstury; oprócz kamienia można używać dowolnych opcji połysku; manicure księżycowy można również nakładać szelakiem (trwała powłoka na bazie żywicy);
 • otwór można pozostawić bezbarwny lub w postaci kropkowanej linii lub wzoru.

Pomalowany obszar w obszarze otworu może być zarówno mały (znacznie mniej naturalny), jak i przeciwnie, zajmować znaczną przestrzeń

Linia separacji księżyca jest w kształcie łuku, fazowana, falista lub zygzakowata.

Możesz łączyć klasyczną i księżycową kurtkę

Wskazówka! Kurtka hollywoodzka, wykonana techniką akcentowanego manicure, wygląda bardzo nietypowo, gdy jeden lub kilka paznokci ma doskonały design.

Odmiany projektu

Istnieją dwa typy księżycowego francuskiego. W pierwszym przypadku podstawa paznokcia jest poplamiona wklęsłą linią uśmiechu równoległą do naskórka, w drugiej - wypukłą (otwór na paznokieć jest całkowicie pomalowany). Aby stworzyć kontrast podczas rysowania wzoru wklęsłego, lakier musi być matowy. W drugim przypadku księżyc może się wyróżniać kolorem lub być pokryty bezbarwnym lakierem.

Wypukła wersja kurtki księżycowej

Wklęsły księżyc

Otwór jest ozdobiony błyskotkami

Gwoździe mogą być również wykonane w postaci podwójnego lub potrójnego półksiężyca. Aby uzyskać większą wyrazistość, sam otwór lub gwóźdź jest ozdobiony folią, błyskotkami, cyrkoniami, błyskotkami lub wzorami. Kurtka hollywoodzka może być wykonana w formie skosu, rogu, a nawet fali lub zygzaka. Najnowsze opcje są bardziej złożone w wykonaniu.

Wskazówka! Linia wyznaczająca księżyc i gwóźdź może być całkowicie przezroczysta. Podwójna lub potrójna linia kontrastu biegnąca wzdłuż tej linii, przy użyciu jednego lub więcej kolorów, również wygląda nietypowo.

Gwoździe mogą być również ułożone w formie podwójnego lub potrójnego półksiężyca.

Często brokat jest używany do malowania księżyca

Używany manicure księżycowy w połączeniu z francuskim. W tym przypadku lakier jest malowany nie tylko na otworze, ale także na końcówkach paznokcia

Używany manicure księżycowy w połączeniu z francuskim. W tym przypadku lakier jest malowany nie tylko na otworze, ale także na końcówkach paznokci. Oba łuki są rysowane równolegle. Ta opcja może jednak wizualnie zmniejszyć długość płytki paznokcia, dlatego przy zbyt krótkich paznokciach lub szerokich palcach nie zaleca się jej używania.

Jakie kolory połączyć

Jednym z sekretów manicure księżycowego jest właściwy dobór kombinacji kolorów. Aby uzyskać największy efekt, należy wybrać kontrastujące odcienie w harmonii ze sobą:

 • do codziennego użytku wybierane są spokojne odcienie tonów niskich, na przykład czekolada i brzoskwinia, biały i jasny liliowy, pastelowy lub jasnoróżowy; Jednak najkorzystniejsze wygląda jak hollywoodzka kurtka z jasnymi i bogatymi odcieniami lakierów;

Jednym z sekretów manicure księżycowego jest właściwy dobór kombinacji kolorów.

Do codziennego użytku wybierane są spokojne odcienie tonów niskich, na przykład czekolada i brzoskwinia, biały i jasny liliowy, pastelowy lub jasnoróżowy.

Jednak najbardziej korzystna wygląda kurtka Hollywood z jasnymi i bogatymi odcieniami lakierów

 • wygląda świetnie połączenie korala i malachitu, jasnej pomarańczy i fioletu i ciemnoniebieskiego, beżu, brzoskwini, srebra lub złota i czerni;
 • Od wiosny do najgłębszej jesieni w projektowaniu paznokci można bezpiecznie stosować jasne i bogate kolory: mięta i kanarek żółty, biały i karmazynowy; Możesz nawet pomalować paznokcie w paski wszystkich kolorów tęczy (sam otwór pokryty jest neutralnym lakierem pastelowym);
 • Oddzielnie trzeba powiedzieć o połączeniu matowych kolorów i połysku; w wersji klasycznej mile widziane jest tylko używanie jednolitych tekstur; ale możesz je zmieniać, jeśli chcesz; aby się nie mylić, lepiej najpierw eksperymentować z ich kombinacją na błyszczącym arkuszu papieru.

Od wiosny do najgłębszej jesieni jasne i bogate kolory mogą być bezpiecznie stosowane w projektowaniu paznokci.

Pastelowe połączenie kolorów

Jasna podstawa i srebrny otwór

Wskazówka! Najczęstszym jest zastosowanie jasnego lakieru w obszarze księżyca. Ale to nie znaczy, że musisz ściśle przestrzegać tej zasady. W rzeczywistości odwrotne podejście może czasami dać nawet bardziej korzystne wyniki.

Kim jest manicure księżycowy?

Jeśli francuski manicure jest odpowiedni dla prawie wszystkich, to hollywoodzka kurtka nie zawsze jest odpowiednia. Niepożądane jest stosowanie manicure księżycowego na krótkich paznokciach. W końcu metoda ta wizualnie je skraca, więc przed zastosowaniem hollywoodzkich paznokci francuskich lepiej jest rozwijać się przynajmniej do średniej długości.

Niepożądane jest używanie go na zbyt szerokich płytkach paznokciowych - manicure księżycowy w tym przypadku tylko uwydatni niedociągnięcia.

Czarno-biały manicure księżycowy

Niepożądane jest stosowanie manicure księżycowego na krótkich paznokciach. W końcu metoda ta wizualnie je skraca, więc przed zastosowaniem hollywoodzkich paznokci francuskich lepiej jest rozwijać się przynajmniej do średniej długości

Księżycowy manicure z oryginalnym wzorem palca serdecznego

Wskazówka! Jeśli płytka paznokcia jest za krótka, lepiej zastosować wąski pasek koloru wzdłuż naskórka. Na paznokciach po regeneracji może być więcej odmian. Na przykład kurtka księżycowa może poruszać się w niewielkiej odległości od naskórka.

Kształt księżyca zależy od wybranego stylu. Księżycowy wzór z zakrzywionym kształtem księżyca pasuje do dziewcząt lub kobiet, które wybrały klasyczny styl. Szczęście w tym samym czasie są wybrane kojące odcienie. Różnorodne wzory można wykonać, zmieniając metody barwienia studni: powlekanie większą lub mniejszą częścią lakieru.

Delikatne zdobienia paznokci

Połączenie manicure księżycowego z kwiatowym wzorem

Na palcu pierścieniowym linia księżyca jest ozdobiona kamieniami.

Miłośnicy awangardy mogą używać śmielszych rozwiązań: udekorować każdy z paznokci w różnych kolorach i odcieniach, udekorować szablonami lub wzorami i ozdobić koralikami, folią lub kryształkami.

Metody aplikacji

Francuski manicure Lunar można stosować na kilka sposobów:

 • szablony (specjalne paski zakrywające otwór, można je wykonać ze zwykłej szkockiej): proces szablonowy jest uważany za najłatwiejszy;
 • za pomocą folii: jest starannie przycięty, tak że jej krawędź biegnie wzdłuż konturu podstawy paznokcia;
 • za pomocą delikatnego pędzla: lakier jest nakładany od zewnętrznych krawędzi do środka; jednak starannie wybieraj księżyc pędzlem tylko przez doświadczonego rzemieślnika.

Możesz zastosować manicure księżycowy za pomocą szablonów (specjalne paski zakrywające otwór, możesz je zrobić ze zwykłej taśmy samoprzylepnej): proces szablonowy jest uważany za najłatwiejszy

Przy użyciu folii: jest starannie przycięte, tak że jej krawędź biegnie wzdłuż konturu podstawy paznokcia

Używając cienkiego pędzla: lakier nakłada się od zewnętrznych krawędzi do środka; jednak starannie wybierz księżyc pędzlem tylko doświadczonego mistrza.

Wskazówka! Zagięcie otworu dla każdej osoby jest indywidualne, więc użycie standardowych szablonów może nie zawsze być skuteczne. Lepiej jest tworzyć własne.

Rodzaje szablonów

Za pomocą szablonów możesz zrobić manicure księżycowy w domu, nawet przy braku umiejętności zawodowych. Mocując je w różnych częściach płytki paznokcia, można uzyskać różne opcje projektowania. Istnieje kilka rodzajów szablonów:

 • okrągłe z otworem obwarzanka;
 • w formie koła: w celu wybarwienia łuku i podstawy płytki paznokcia możliwości projektowe są ograniczone, niemożliwe będzie narysowanie za jego pomocą oddzielnych pasków;
 • prostokątny;
 • w postaci zakrzywionych lub falistych linii.

Za pomocą szablonów można zrobić manicure do domu w domu nawet przy braku umiejętności zawodowych

Podczas mocowania ich w różnych częściach płytki paznokcia można uzyskać różne wzory

Połączenie księżyca i francuskiego manicure

Wskazówka! Każdy szablon może być wykonany niezależnie od zwykłej szkockiej.

Wymagane materiały

Aby stworzyć modny manicure księżycowy (patrz zdjęcie), zadziała każdy zestaw do francuskiej kurtki. Do pracy będzie wymagane:

 • kilka pilników do paznokci z różnymi materiałami ściernymi;
 • odtłuszczacz;
 • bezbarwny lakier (będzie służył jako podstawa);
 • szablony;
 • dwa lub więcej kontrastowych lakierów: aby manicure wyglądał korzystnie, lepiej jest użyć matowych kompozycji;
 • w obecności wzorów cienki pędzel do ich zastosowania;
 • utrwalacz;
 • koraliki, połysk, folia lub cyrkonie do dekoracji.

Paznokcie w kształcie księżyca natychmiast przyciągają wzrok, więc ich przygotowanie powinno być bez zarzutu.

Najmniejsze zadziory i pozostałości skórek zostaną zauważone właśnie tam.

Ważnym warunkiem jest długość paznokci - na paznokciach o różnej długości każdy manicure będzie wyglądał niezręcznie

Wskazówka! Zbyt płynne lakiery rozprzestrzeniają się na paznokciu i tworzą się kroplówki, dlatego do pracy należy wybrać raczej lepkie roztwory.

Techniki wydajności

Paznokcie, zdobione w stylu księżyca, natychmiast przyciągają wzrok, więc ich przygotowanie powinno być bez zarzutu. Najmniejsze zadziory i resztki naskórka zostaną natychmiast zauważone. Ważnym warunkiem jest długość paznokci - na paznokciach o różnej długości każdy manicure będzie wyglądał niezręcznie.

Podczas tworzenia hollywoodzkiej kurtki w domu należy przestrzegać następujących zasad:

 • aby utrzymać lakier dłużej i wygładzić, lepiej jest odtłuścić paznokcie przed nałożeniem go;
 • Najpierw nakłada się warstwę bazową na płytkę paznokcia; naprawi to dekoracyjny lakier i ułatwi proces rysowania obrazu;
 • najprostszą metodą jest naprzemienne malowanie pierwszego obszaru księżyca, a następnie nakładanie kontrastowej powłoki;
 • aby kontrastujące lakiery nie mieszały się, warstwa powłoki musi całkowicie wyschnąć po pierwszym zabarwieniu;

Aby lakier był dłuższy i gładszy, przed nałożeniem lepiej jest odtłuścić paznokcie

Najprostszą metodą jest naprzemienne wypełnianie pierwszego obszaru księżyca, a następnie zastosowanie kontrastowej powłoki.

Aby kontrastujące lakiery nie były mieszane, po pierwszym farbowaniu powłoka musi być całkowicie sucha.

 • przed nałożeniem drugiego lakieru przygotowana powierzchnia półksiężyca jest całkowicie pokryta naklejką;
 • Jeśli masz pewne umiejętności, możesz najpierw zakryć paznokcie podstawowym lakierem, a następnie narysować półksiężyc w pobliżu księżyca.

Wskazówka! Procedura stosowania manicure księżycowego jest wystarczająco długa, więc powinieneś być cierpliwy. Być może w pierwszych eksperymentach zawiedziesz, ponieważ ta metoda wymaga cierpliwości i najwyższej dokładności.

Ozdobny manicure księżycowy

Ten sposób projektowania jest dziełem sztuki. Każda praca jest wyjątkowa - w końcu za każdym razem tworzone są nowe i nowe obrazy i wzory na paznokciach. W tej technice rysowanie obrazów może być dowolne. W projektowaniu gwoździ można stosować nie tylko rysunek, ale nawet stiuk lub koronkę. Wzory można również układać z dżetów lub koralików.

Połączenie manicure księżycowego z malowaniem na paznokciach

Niesamowity obraz

Ten wzór może służyć jako manicure ślubny.

Połączenie matowego lakieru w obszarze otworu i wzorów kolorów na pozostałej części paznokcia wygląda niezwykle kontrastowo. Główną część płytki paznokciowej można ozdobić kwiatami, obrazami księżycowego zachodu słońca, górami, motylami lub zabawnymi postaciami.

Wskazówka! Nawet w domu możesz urozmaicić manicure księżycowy prostymi wzorami. Aby to zrobić, możesz użyć wzorzystych szablonów, kropek (urządzeń do rysowania na paznokciach, przypominających długopis), cienkich pędzli, zwykłych markerów, a nawet wykałaczek. W dzisiejszym nurcie jako wzór grochu, a także wzory kwiatowe lub geometryczne.

Manicure księżycowy nakładany szelakiem

Szelak to trwała i odporna powłoka, która stanowi swoistą hybrydę lakieru i żelu. Do nakładania takiej powłoki wymagane są specjalne narzędzia i obecność lampy UV, więc najczęściej odbywa się to w salonach. W połączeniu ze złożonym manicure, który jest kurtką księżycową, procedura ta będzie kosztowna.

Szelak nazywany jest trwałą i odporną powłoką, która jest rodzajem hybrydowego lakieru i żelu

Przy ostrożnym obchodzeniu się, manicure księżycowy nakładany lakierem żelowym może trwać do 2-4 tygodni

Ta metoda pomaga znacząco wzmocnić paznokcie: chronione warstwą powłoki, są mniej narażone na stres fizyczny, nie łuszczą się i nie pękają

Aby usunąć szelak, potrzebne są specjalne narzędzia i osprzęt, więc będzie on również musiał zostać usunięty w kabinie. Dlatego pilnie zastąpić manicure w domu jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Przy ostrożnym obchodzeniu się, manicure księżycowy nakładany lakierem żelowym może trwać do 2-4 tygodni. Ta metoda pomaga znacząco wzmocnić paznokcie: chronione warstwą powłoki, są mniej narażone na stres fizyczny, nie łuszczą się i nie pękają. Zmniejsza się również stopień narażenia na nie szkodliwych substancji i chemii gospodarczej.

Pin
Send
Share
Send
Send