Piękno

Skuteczne ćwiczenia na szyję dla osteochondrozy - najlepszy kompleks

Pin
Send
Share
Send
Send


Lekarze zalecają regularne wykonywanie ćwiczeń na szyję w osteochondrozie, ponieważ żaden lek nie będzie działał lepiej niż gimnastyka

Lekarze zalecają regularne wykonywanie ćwiczeń na szyję w osteochondrozie, ponieważ żaden lek nie będzie działał lepiej niż gimnastyka. Dziś jest to powszechna choroba, ponieważ większość czasu spędzamy na naszych komputerach stacjonarnych lub przed komputerem. Obciążenie kręgów obszaru szyjki macicy zwiększa się również podczas pracy z ładunkiem, a nawet podczas podnoszenia ciężkich paczek z produktami. Nawiasem mówiąc, choroba jest prawie niemożliwa do wyleczenia. Dlatego przy najmniejszym bólu w strefie szyjnej wykonuj proste ćwiczenia.
Pytasz, co to jest osteochondroza? Jest to uszkodzenie chrząstki stawowej, dzięki któremu praca stawów jest zakłócona. Każdego dnia choroba dotyka coraz więcej młodych ludzi, ponieważ prowadzą siedzący tryb życia. Dlatego zalecenia, które dziś uważamy, będą przydatne dla dorosłych w różnym wieku.

Codziennie osteochondroza dotyka coraz więcej młodych ludzi, ponieważ prowadzą siedzący tryb życia.

Objawy osteochondrozy

Aby być pewnym potrzeby ćwiczeń, ważne jest dokładne określenie obecności osteochondrozy. Wystarczy wykonać gimnastykę terapeutyczną i profilaktyczną, jeśli występują takie objawy związane z typem choroby:

 • ból tnący, który przechodzi z szyi do obszaru łopatki i przez przedramię do palców rąk, charakteryzuje się zapaleniem korzonków szyjnych;
 • nudny ból w okolicy potylicznej i szyjnej, który pojawia się w stawie ramiennym, klatce piersiowej, przedramieniu, jest dopuszczalny dla zespołu odruchowego podrażnienia;
 • stały ból głowy, szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia - objawy zespołu tętnicy kręgowej, dla których sama gimnastyka nie wystarczy;
 • miejscowy ból w okolicy szyjki macicy, obszar łopatek i serce, które pogarsza się podczas skrętów głowy lub kichania, wyróżnia się zespołem sercowym.

Ważne jest ustalenie na czas obecności objawów choroby i rozpoczęcie ćwiczeń na czas, aby je wyeliminować.

Ból szyjki, przechodzący z szyi do okolicy łopatki i przez przedramię do palców, charakteryzuje zapalenie szyjki macicy

Wskazówka! Pamiętaj, że ćwiczenie nie wyleczy choroby, ale tylko wyeliminuje ból. Jak tylko przestaniesz ćwiczyć, dyskomfort powróci.

Ćwiczenia profilaktyczne

Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy ludzie prowadzący siedzący tryb życia są podatni na osteochondrozę szyjki macicy. Jeśli nie chcesz doświadczyć nieznośnych bólów głowy, szyi, rąk, łopatek, a nawet serca, wykonaj ćwiczenia profilaktyczne. Będą cię chronić, a także poprawią dopływ krwi do mózgu, co prowadzi do poprawy pamięci i koncentracji. Tak więc gimnastyka na szyi nie będzie zbyteczna.

Zwróć uwagę na fakt, że wszystkie ćwiczenia muszą być wykonywane płynnie i bez nagłych ruchów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko odniesienia obrażeń. Więc usiądź wygodnie.

 • Usiądź dokładnie na krześle i rozluźnij ramiona. Następnie wykonaj maksymalne obroty głowy 10 razy w prawo i lewo. Jeśli nie możesz zrobić tego powoli z powodu bólu, kilka ostrych szarpnięć głową w różnych kierunkach pomoże ci.
 • Usiądź na krześle z prostym grzbietem. Opuść powoli głowę i sięgnij jak najdalej do podbródka. Jak tylko to się stanie, zamrozić na 10 sekund. Powtórz operację co najmniej pięć razy.
 • Usiądź na krześle, rozluźnij ręce. Musisz zmaksymalizować podbródek i delikatnie przechylić głowę do tyłu. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Jeśli nie masz osteochondrozy, ale pracujesz stale w napiętej pozycji, te ruchy są również pomocne dla ciebie.

Jeśli nie chcesz doświadczyć nieznośnych bólów głowy, szyi, rąk, łopatek, a nawet serca, wykonaj ćwiczenia profilaktyczne.

 • Nie wstając z krzesła, połóż dłoń na czole i przechyl głowę do przodu, aby dłoń mocno naciskała na nią. Pokonaj opór przez 10 sekund. Po regularnych ćwiczeniach wzmacniasz przednią szyję.
 • Stań prosto i rozluźnij ramiona. Konieczne jest podniesienie ramion tak wysoko, jak to możliwe, i pozostanie w powstałej pozie przez 10 sekund. Po ich rozluźnieniu weź oddech i poczuj, że twoje dłonie znacząco przyciągają ramiona do podłogi. Powtórz 5-10 razy.
 • Połóż plecy na twardej powierzchni (lepiej, jeśli jest na podłodze). Musisz podnieść głowę 8 razy i pozostać w tej pozycji przez 10 sekund. Ćwiczenie powtarzane co 5 sekund.

Wskazówka! Przed rozpoczęciem ćwiczeń stwórz odpowiednią atmosferę dla siebie, na przykład włącz kojącą muzykę lub poczekaj, aż dzieci zasną. Hałas zapobiegnie koncentracji.

Wzmocnienie i rozluźnienie mięśni szyi

Kompleks ćwiczeń należy rozpocząć od prostej rozgrzewki, aby nie ciągnąć mięśni i nie zaszkodzić sobie więcej. Aby to zrobić, idź kilka minut na pełnej stopie, skarpetach i piętach, aż poczujesz przypływ ciepła. Przejdźmy więc bezpośrednio do realizacji specjalnych ćwiczeń.

 • Trzykrotnie połóż dłoń na czole i naciskaj ją przez 10 sekund, napinając szyję. Następnie wykonaj tę samą manipulację za pomocą karku.
 • Alternatywnie naciśnij go lewą lub prawą ręką na skroni. Również za 10 sekund za każdym razem.

Kompleks ćwiczeń należy rozpocząć od prostej rozgrzewki, aby nie ciągnąć mięśni i nie zaszkodzić sobie więcej

 • Odchyl głowę do tyłu i spróbuj dotknąć ucha do ramienia. Wykonaj ćwiczenie, na przemian zmieniając ucho, pięć razy.
 • Wykonuj w różnych kierunkach pięciokrotne ruchy głowy. Najpierw w jedną stronę, potem w drugą.
 • Prawą ręką weź lewy policzek i pomóż sobie obracając głowę.
 • Poproś kogoś w domu o masowanie mięśni znajdujących się między kością a okolicą potyliczną (gdzie znajduje się miękka część). Intensywny ból zostanie zastąpiony relaksującą ulgą.
 • Poproś o masowanie górnej części łopatki podczas leżenia. W tej strefie przymocowany jest główny mięsień szyi. Po ostrym bólu przychodzi przyjemne ciepło.
 • W pozycji, ramiona prosto w dół ciała. Teraz odcedź je i trzymaj w tej pozycji przez co najmniej 30 sekund. Gdy to robisz, wyprostuj plecy i powoli opuść łopatki i ramiona. Kiedy skończysz, zrelaksuj się.
 • W pozycji stojącej delikatnie opuść tył głowy, tak aby kręgi szyjne były skręcone. Wyobraź sobie, jak podstawa kręgosłupa porusza się wzdłuż danej trajektorii. Unikaj gwałtownych ruchów. Powinieneś czuć, że kręgi schodzą jedna po drugiej. Doskonała wydajność - obniżone ramiona i podbródek na piersi. Podczas prostowania poruszaj się w odwrotnej kolejności. Powtarzaj ćwiczenie, aż ciepło pojawi się w okolicy szyi.
 • Stań prosto i pochyl się równolegle do podłogi. Płynnie rozłóż ramiona. Spróbuj pociągnąć koronę do przodu w tym samym czasie i opuść łopatki do kręgosłupa. Spraw, by mięśnie kręgosłupa działały tylko.

ćwiczenia można wykonywać w dowolnej dogodnej dla Ciebie pozycji. Ale lepiej jest zmieniać sekwencję i wykonywać gimnastykę leżącą, stojącą, siedzącą

Ćwiczenia można wykonywać w dowolnej dogodnej dla Ciebie pozycji. Ale lepiej jest zmieniać sekwencję i wykonywać gimnastykę leżącą, stojącą, siedzącą.

Wskazówka! Regularna gimnastyka pomaga zmniejszyć ból, przywrócić przepływ krwi w dotkniętych obszarach i poprawić ogólny stan zdrowia.

Gimnastyka na szyję według Sishonina

Dyrektor naukowy LOT Bubnovsky i kompatybilność jest szefem kliniki zdrowia i kliniki rehabilitacyjnej XXI wieku w Rostowie nad Donem, a Alexander Shishonin, konsultant London Body School Studio w Moskwie, oferuje własną metodę przywracania pacjentom mięśni odcinka szyjnego. Jej cecha w ustalaniu przepisów. Gimnastyka jest dostępna dla każdego i jest łatwa do wykonania.

Poproś o masowanie górnej części łopatki podczas leżenia. W tej strefie przymocowany jest główny mięsień szyi. Po ostrym bólu przychodzi przyjemne ciepło

Przyjrzyjmy się skutecznym ćwiczeniom według metody Shishonin, które muszą być powtarzane pięć razy w różnych kierunkach.

 • Metronom. Usiądź na twardej powierzchni, lepiej na krześle i powoli, bez nagłych ruchów, pochyl głowę. Podczas ruchów stopniowo próbuj dotrzeć do prawego ramienia za pomocą korony. Gdy tylko pojawi się zauważalne napięcie w twoich chorych mięśniach, musisz pozostać w tej pozycji przez 30 sekund. Następnie zajmij główną pozycję i wykonaj tę samą manipulację w innym kierunku.
 • Wiosna. Opuść głowę jak najwięcej. Stań nieruchomo w tej pozycji przez 30-40 sekund. Po tym musisz powoli wyciągnąć szyję do przodu i do góry. Zatrzymaj się ponownie w tym samym czasie.
 • Rzut oka na niebo. Obróć głowę w lewo, aż się zatrzyma. Powinien pojawić się ostry ból. Poczekaj 30-40 sekund. Gdy ból zaczyna się zmieniać w celu rozgrzania, powtórz skręty w przeciwnym kierunku.
 • Rama. Powoli połóż lewą rękę na prawym ramieniu, chociaż na początku może się to wydawać niewygodne. Trzymaj łokieć tak, aby był równoległy do ​​podłogi. W tym momencie prawa ręka leży spokojnie w kolanie. Przytrzymaj pozycję przez 30-40 sekund, a następnie wykonaj tę samą manipulację w przeciwnym kierunku.
  Fakir. Połącz dłonie nad głową, aby łokcie były równoległe do podłogi. Teraz powoli obróć głowę w prawo. Napraw na 30-40 sekund i powtórz ćwiczenie po lewej stronie.
 • Czapla W pozycji siedzącej pozostaw dłonie rozluźnione na kolanach. Teraz powoli i delikatnie pociągnij podbródek, aby poczuć napięcie mięśni. Jednocześnie weź ręce za plecy. Pozostań w tej pozycji przez pół minuty. Powtórz w innym kierunku i lekko pociągnij mięśnie za pomocą schludnej głowy przechylonej w różnych kierunkach.
 • Gęś Wstań prosto. Umieść palce równolegle do podbródka. Powoli pociągnij szyję do przodu. Odwróć głowę w prawo i sięgnij do ramienia, aż poczujesz dyskomfort. W tej pozycji pozostań przez 30-40 sekund. Powtórz w przeciwnym kierunku.

Oprócz zapobiegania osteochondrozie, ćwiczenia wzmocnią mięśniowy gorset w klatce piersiowej i szyi

Oprócz zapobiegania osteochondrozie, ćwiczenia te wzmocnią mięśniowy gorset w klatce piersiowej i szyi, poprawią ukrwienie, powrócą do pracy i pozytywnie wpłyną na układ nerwowy.

Wskazówka! Wykonuj zestaw ćwiczeń przy każdej okazji. Nawet w pracy w biurze możesz spędzić 10 minut na swoim zdrowiu podczas przerwy.

Ćwiczenia Dr. Bubnovsky

Dr Bubnovsky jest znany z tego, że udało mu się połączyć najskuteczniejsze ćwiczenia dla obszaru szyjki macicy w jeden kompleks, który pomaga pozbyć się bólu w możliwie najkrótszym czasie. Jego gimnastyka może być wykonywana w różnym wieku, bez obawy o komplikacje. Efekt, który otrzymujesz po dwóch tygodniach regularnych zajęć.

Lepiej jest łączyć ćwiczenia z masażem ręcznym.

Przetestujmy technikę i my, wykonując wszystkie ćwiczenia w ścisłej kolejności.

 • Usiądź prosto na krześle. Teraz delikatnie i powoli przechyl głowę do prawego ramienia. W tym czasie spróbuj pociągnąć za doładowanie. Kiedy poczujesz napięcie mięśni, zatrzymaj się na 30-40 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie w przeciwnym kierunku.
 • Trzymaj głowę jak najdalej i pozostań w pozycji przez 30-40 sekund. Następnie przesuń palcem w górę i do przodu.
 • Obracaj głowę gładko w jednym kierunku, aż napięcie mięśni pojawi się w okolicy szyjki macicy. Powtórz także turę. Wystarczy pięć ćwiczeń w innym kierunku.
 • Połóż lewą rękę na prawym ramieniu i delikatnie obróć głowę w przeciwnym kierunku. Napraw wynikową pozę na 30 sekund. Powtórz w drugą stronę.
 • Połącz dłonie nad głową z łokciami równoległymi do podłogi i wykonuj skręty w różnych kierunkach, za każdym razem ustalając pozę na kilka sekund.
 • Wstań prosto i pociągnij szyję do przodu, obracając głowę do ramienia. Kiedy pojawia się ból, zatrzymaj się na 30 minut. Upewnij się, że plecy są płaskie.

Dr Bubnovsky zaleca gimnastykę codziennie, aż ból ustąpi. Następnie możesz zmniejszyć częstotliwość do dwóch razy w tygodniu.

Ćwicz codziennie, aż ból ustąpi.

Aby zwiększyć skuteczność ćwiczeń, połącz każde ćwiczenie z niezależnym masażem szyi:

 • płynnie poruszaj okolicą potyliczną i zejdź do kręgosłupa, zwiększając ciśnienie i prędkość;
 • masuj kręgi opuszkami palców w okręgu;
 • zapnij szyję z tyłu i masuj w górę;
 • Powtórz procedurę dla przedniej części szyi.

Błogosławię cię!

Jeśli nie ma 10 wolnych minut, zastąp ćwiczenia lekkim pocieraniem obszaru problemowego i przechyl głowę.

Jeśli przez długi czas pracujesz przy komputerze, lekarze zalecają Ci ćwiczenia na szyję co godzinę. Jeśli nie ma 10 wolnych minut, zastąp ćwiczenia lekkim pocieraniem obszaru problemowego i przechyl głowę.

Obejrzyj film: Ćwiczenia na odcinek szyjny (Czerwiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send