Zdrowie

Jak uszyć poduszkę dla kobiet w ciąży własnymi rękami? - Klasa mistrzowska

Pin
Send
Share
Send
Send


Często trudno jest chodzić i czuć się nieswojo, siedząc lub leżąc podczas ciąży. Brzuch objętościowy nie pozwala na zajęcie wygodnej pozycji.

Często trudno jest chodzić i czuć się nieswojo, siedząc lub leżąc podczas ciąży. Brzuch objętościowy nie pozwala na zajęcie wygodnej pozycji. W tym okresie specjalne wsparcie lub wałek o określonym kształcie staną się prawdziwym zbawieniem. Taka poduszka pomoże ci wygodnie pozostać i odpocząć. Jeśli nie ma ochoty wydawać pieniędzy na taki produkt, to za pomocą specjalnych instrukcji i drobnych umiejętności w szyciu okaże się wspaniałą poduszką dla kobiet w ciąży własnymi rękami.

Takie urządzenie jest przydatne nie tylko podczas ciąży, ale także do karmienia dziecka w przyszłości.

W tym okresie specjalne wsparcie lub wałek o określonym kształcie staną się prawdziwym zbawieniem.

Taka poduszka pomoże ci wygodnie pozostać i odpocząć.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na taki produkt, skorzystanie ze specjalnych instrukcji i małych umiejętności w szyciu będzie świetną poduszką.

Co to jest poduszka dla ciężarnej?

Aby dobrze się wyspać, postawa, w której ciało rozluźnia się w miarę możliwości, zapewnia prawidłowy przepływ krwi. W czasie ciąży rosnący brzuch powoduje stres na kręgosłupie, co przyczynia się do krzywizny i wyglądu zacisków mięśniowych. Poduszka ortopedyczna pomaga utrzymać ciało w wygodnej pozycji, co pomaga rozluźnić mięśnie pleców.

Aby dobrze się wyspać, potrzebna jest pozycja, w której ciało jest najbardziej zrelaksowane

W czasie ciąży rosnący brzuch powoduje stres na kręgosłupie, co przyczynia się do krzywizny i wyglądu zacisków mięśniowych.

Poduszka ortopedyczna pomaga utrzymać ciało w wygodnej pozycji, co pomaga rozluźnić mięśnie pleców

Takie akcesoria tekstylne mają następujące zalety:

 • Pomaga znaleźć kobietom w ciąży wygodną pozycję do spania, odpoczynku, jedzenia, oglądania filmu lub czytania książek.
 • Zmniejsza obciążenie kręgosłupa, co jest szczególnie ważne od drugiego trymestru. Wałek służy jako podparcie dla nóg, boków lub pod talią.
 • Ta opcja poduszki może być umieszczona pod brzuchem, co nie spowoduje żadnego dyskomfortu.
 • Poduszka jest rozłożona równomiernie, co odciąża mięśnie.

Wskazówka! Po urodzeniu dziecka służy do karmienia. Z jego pomocą możesz uwolnić ręce, co zmniejszy presję na plecy. Z walca możesz stworzyć miejsce do spania i bawić się z dzieckiem.

Jakie są kształty i rozmiary?

Zanim sam zdecydujesz, jak uszyć poduszkę dla kobiet w ciąży, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów:

 • Kształty i zagięcia rolek. Produkty ortopedyczne uwzględniają cechy anatomiczne kobiety w ciąży. Mogą być używane do odpoczynku w pozycji siedzącej lub leżącej. W przyszłości poduszka służy do opieki nad dziećmi.
 • Wymiary produktu zależą od wysokości kobiety i wymiarów łóżka. Konieczne jest określenie szerokości rolki i całkowitej długości.

Wielkość produktu zależy od wysokości kobiety i wymiarów łóżka.

Konieczne jest określenie szerokości rolki i całkowitej długości

Podczas ciąży musisz ufać własnym uczuciom, które w tym okresie są zaostrzone

Wskazówka! Podczas ciąży musisz ufać własnym uczuciom, które w tym okresie są zaostrzone. Warto więcej zaufać swojemu ciału i wybrać postawę, która jest bardziej podobna. W końcu odczuwany jest dyskomfort związany z niewłaściwym przepływem krwi.

Jak używać poduszki dla kobiet w ciąży?

Dla wygodnego snu należy znaleźć dogodną lokalizację. Ponieważ w tym czasie mięśnie powinny być odprężone, musisz umieścić poduszkę na najbardziej intensywnych obszarach ciała:

 • W przypadku bólu w dole pleców ważne jest złagodzenie kręgosłupa. Możesz położyć się na jednej stronie i postawić stopę na wierzchu wałka.

Dla wygodnego snu należy znaleźć dogodną lokalizację. Ponieważ w tym czasie mięśnie muszą być odprężone, musisz umieścić poduszkę na najbardziej intensywnych obszarach ciała

 • Jeśli twoje nogi są zmęczone i spuchnięte, możesz położyć poduszkę pod kostkami lub kolanami.
 • Gdy niedogodność na szyi, pod nią wałek. Pozwala to rozciągać i rozluźniać kręgi.

Taka poduszka jest wielofunkcyjna. Z jego pomocą możesz nakarmić dziecko, a także położyć go do łóżka, ograniczając łóżko wysokim wałkiem. Ale można to zrobić, dopóki dziecko nie będzie mogło się odwrócić.

Wskazówka! Jeśli kobieta śpi na plecach, płód ścisnie dolną żyłę główną, co doprowadzi do złego stanu zdrowia i problemów z dopływem krwi. Według statystyk około 27% kobiet woli odpoczywać na plecach.

Odmiany

Poduszki dla kobiet w ciąży wszelkiego rodzaju można łatwo zrobić własnymi rękami. Taki produkt może mieć różne formy - podkowy, bumerangi, bajgle lub banany.

Wskazówka! Aby nie kupować różnych typów rolek, możesz kupić wersję transformatora. Składa się z trzech elementów. Są to dwie proste części i bajgiel. Można je łączyć w formie podkowy, gładkiego wałka lub bumerangu.

Poduszka podkowa

Poduszka U - postać figuratywna różni się wielofunkcyjnością. Zakrzywiony kształt pozwala na podtrzymywanie ciała z dwóch stron, a także pomaga się zrelaksować.
W pozycji po stronie swojego położenia wzdłuż łóżka. Jednocześnie w miejscu zginania znajduje się głowa. Aby odpocząć z podniesionymi nogami - końce produktu krzyżują się pod kolanami. Kochanek często lubi odwrócić taki produkt, ponieważ nie trzeba go przenosić. Dzięki tej opcji plecy i brzuch są obsługiwane równomiernie, a obciążenie jest rozłożone prawidłowo.

Gdy karmienie matki znajduje się wewnątrz podkowy, a jedna krawędź jest wygięta pod grzbietem dziecka. Kształt poduszki pomoże dziecku wygodnie przy pierwszych próbach siadania.

Do takiego ogólnego produktu wymagane jest duże łóżko. Produkt jest wykonany w różnych modyfikacjach. Długość wynosi 280, 340 lub 380 cm Szerokość rolki często ma standardowy rozmiar - 35 cm.

Poduszka w kształcie litery U jest wielofunkcyjna

Produkt - obwarzanek

Tak zwany wałek C-kształtny. Jest on używany w następujący sposób: ułożony wzdłuż łóżka, jedno zgięcie znajduje się pod ciałem, a drugie pod kolanami. Żołądek znajduje się w środku listu. Po porodzie w tej przestrzeni możesz uśpić dziecko.

Produkt - bajgiel - tak zwany wałek C - w kształcie

Wałek w postaci litery G

Taki produkt ma zakrzywiony koniec. Pasuje do ciała. W tym przypadku zagięcie może znajdować się na głowie lub stopach. Istnieją takie warianty produktu: rolkowy kształt prosty lub w postaci haczyka.

Rolka w postaci litery D - taki produkt ma zakrzywiony koniec. Pasuje do ciała.

Poduszka Bumerang

Walec ten jest miękkim narożnikiem, który znajduje się pod plecami, brzuchem, nogami lub pod szyją. Można go złożyć w podkowę lub wyprostować w linii prostej. Zalety tego produktu to kompaktowość i mobilność. Możesz wziąć ze sobą podobną podróż.

Wałek w kształcie banana

Ta opcja jest używana przy ograniczonej przestrzeni. Różni się od równego wałka w małym zakręcie. Można go umieścić pod plecami, pod nogami, a także wokół brzucha.

Ta rolka nie zajmuje dużo miejsca. Nadaje się do spania na boku, a dzięki niemu możesz odpocząć w pozycji leżącej.

Wybór wypełniacza

Warto zwrócić szczególną uwagę na zawartość poduszki. Wypełniacz powinien być bezpieczny dla matki i nienarodzonego dziecka.

Często używany holofiber, który jest syntetycznym puchem. Materiał składa się ze spiralnych włókien, które po ściśnięciu są zagęszczane, a gdy obciążenie zostaje wyeliminowane, przybierają swój pierwotny kształt. Dzięki tej właściwości materiał jest z powodzeniem stosowany w produktach ortopedycznych.

Warto zwrócić szczególną uwagę na zawartość poduszki.

Syntetyczny puch jest sprężystym i miękkim wypełniaczem. Łatwo go zgnieść, ale szybko przyjmuje swoją pierwotną pozycję. Ten materiał dobrze zatrzymuje ciepło i przepuszcza powietrze. Pozwala to uniknąć efektu cieplarnianego.
Jako wypełniacz stosuje się kulki polistyrenowe o średnicy 1 mm. Takie produkty są bardziej sztywne. Utrzymują swój kształt dobrze i mogą otrzymać dowolny kształt. Polistyren jest uważany za doskonały izolator. Zapobiega utracie ciepła. Dlatego w upale na takim materiale poci się ciało.

Dobra jakość powinna mieć materiał na poszewki. Powinien być naturalny i przyjemny w dotyku. Lepiej jest wybrać perkal lub bawełnę.

Wskazówka! Holofiber nie zawiera kleju syntetycznego, więc można go przypisać materiałom hipoalergicznym. A przy wyborze wypełniacza polistyrenowego należy wziąć pod uwagę, że kule wytwarzają szeleszczące dźwięki.

Jak samodzielnie uszyć poduszkę

Anatomiczne rolki nie są tanie. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłaby ręczna poduszka dla kobiet w ciąży. Do tego potrzebne będą wzory i wysokiej jakości materiały. Tworzenie użytecznego produktu musi obejmować następujące kroki:

 • Narysuj odpowiedni wzór. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość produktu, a także szerokość każdego wałka.
Wykonany materiał do cięcia
 • Wykonany materiał do cięcia. Do szycia potrzebne są dwa elementy o tym samym kształcie.
 • Powstałe w ten sposób formy muszą zostać zszyte na obwodzie z niewłaściwej strony. Z jednej strony musisz opuścić mały obszar bez linii. Dzięki temu poszewka na poduszkę jest wywinięta na zewnątrz i wypełniona wypełniaczem.

 

Z jednej strony musisz opuścić mały obszar bez linii. Dzięki temu poszewka na poduszkę okazuje się i wypełnia

Wskazówka! W przypadku takiego produktu należy natychmiast uszyć dwie poszewki na poduszki, które są wykonywane na tych samych wzorach, ale z niewielkim dodatkiem.

Wybór materiału

Poduszka dla kobiet w ciąży własnymi rękami obejmuje naukę klasy mistrzowskiej, która rozpoczyna się od przygotowania materiałów i narzędzi:

 • maszyna do szycia, igły i nici;
 • nożyczki i ołówki;
 • papier do rysowania;
 • Tkaniny na produkty i poszewki na poduszki;
 • wypełniacz.

Tkanina nie powinna powodować reakcji alergicznych. Opcjonalnie można wybrać len, bawełnę lub perkal. A dla poszewek na poduszki możesz użyć dzianiny, weluru lub pluszu. Jeśli czas pozwoli, luksusowa poszewka może być dziana własnymi rękami.

Wypełniacz musi również mieć właściwości hipoalergiczne. Dobrym rozwiązaniem jest holofiber. Ale możesz zastosować inne materiały: piankę, watę, sintepon lub łuskę gryki. Aby zapiąć poszewkę na poduszkę, potrzebujesz rzepu, węża lub guzików.

Wypełniacz musi również mieć właściwości hipoalergiczne.

Wskazówka! Holofiber jest odporny na wszystkie roztocza i pasożyty. Nie absorbuje zapachów, ale należy pamiętać, że boi się zmoknąć. Łuska gryki jest uważana za materiał przyjazny dla środowiska.

Etapy pracy

Najprostszą opcją jest tradycyjna poduszka dla kobiet w ciąży w kształcie podkowy. Uruchom w ten sposób:

 1. Wzór jest narysowany na papierze i wycięty. Tkanina składa się na pół. Przednia strona jest ułożona wewnątrz. Środek wzoru jest połączony z zakrętem materii.
 2. Wzór jest przenoszony na tkaninę.
 3. Tkaninę należy przymocować za pomocą szpilek.
 4. Z tkaniny musisz wyciąć dwa kawałki, które są odwrócone do góry nogami i przymocowane szpilkami.
 5. Szczegóły są omiatane wzdłuż linii konturu i szyte na maszynie do pisania.
 6. Niedokończony jest tylko mały obszar.
 7. Obudowa musi być zszyta prostą linią wzdłuż całego konturu, a nacięcia są przetwarzane za pomocą owerloka, zszywania lub zygzaka.
 8. Pokrywa jest obrócona na zewnątrz.
 9. Przez wypełniacz do lewej dziury. Potem jest szyte.

W podobny sposób możesz szyć produkty o dowolnym innym kształcie.

Korzystanie z wzorów, szyte poszewki na poduszki. Dla nich konieczne jest pozostawienie niewielkich ulg. W podobny sposób możesz szyć produkty o dowolnym innym kształcie.

Przydatne zalecenia

Gdy pojawia się dyskomfort, musisz znaleźć przyczynę. Akcesoria ortopedyczne mają na celu zmniejszenie dyskomfortu w kolanach, kostkach, brzuchu lub ramionach. Jeśli jedno miejsce boli przez długi czas, być może problemem jest słaba postawa, zła dieta lub podnoszenie ciężarów.

Akcesoria tekstylne muszą być wysokiej jakości i mieć gładkie wykończenie.

Gdy ból w kilku miejscach ma wybrać produkt o małym rozmiarze i kształcie klina. W przypadku ogólnego dyskomfortu można kupić poduszkę pełnej długości lub zakrzywiony kształt.

Akcesoria tekstylne muszą być wysokiej jakości i mieć gładką powłokę. Musisz go dotknąć i spróbować złożyć, aby określić, czy materiał obicia nie rozluźnia się.

Podczas snu powinieneś podtrzymywać szyję i głowę. W tym przypadku kręgosłup będzie w pozycji poziomej. Skręcona postawa spowoduje objawy bólu w ramionach lub szyi.

Nie możesz używać poduszki do podtrzymywania dziecka, jeśli może się poruszać. Nie używaj go również jako pościeli dla dzieci, jeśli nie jest ona przeznaczona do użytku przez dzieci.

Nie używaj go jako pościeli dla dzieci, jeśli nie jest ona przeznaczona do użytku przez dzieci.

Badanie użytecznych właściwości i właściwości produktu ortopedycznego stworzy komfortowe środowisko dla każdej kobiety w ciąży. A instrukcja samodzielnego dopasowania pomoże stworzyć wysokiej jakości, wygodną i wielofunkcyjną poduszkę na własną rękę, wykorzystując tylko dostępne materiały.

Obejrzyj film: Kobieta zaszła w ciążę Pielęgniarz zgwałcił upośledzoną pacjentkę (Styczeń 2023).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send