Moda

Czym są gwałtowne rajstopy? - Zbawienie kobiet (widoki, zdjęcia)

Produkty ze wzmocnionych nici naprawdę różnią się zwiększoną trwałością, dlatego są nazywane rajstopami nitowanymi

Produkty ze wzmocnionych nici naprawdę różnią się zwiększoną trwałością. Oczywiście, tkanina jest tkaniną i jeśli, na przykład, zatrzaśnie się na metalowym drucie, to oczywiście rozerwie się. Ale ostrożne noszenie produktu z takiego materiału może służyć nieskończenie długo. Szczegółowo opisujemy niszczące nerwy rajstopy i ich główne typy (zdjęcie).

Więc chodźmy.

Producenci zaczęli dodawać elastomer do zwykłego nylonu - polimeru o wysokiej lepkości i elastyczności

Tajemnice produkcji

Kobiece nogi w kapronie wyglądają bardzo atrakcyjnie. Ale ten materiał ma znaczącą wadę. Tylko najmniejszy puff - i można je wysłać do kosza. W rezultacie na sezon jest czasami wysyłany z tuzinem dość drogich produktów.

Producenci w końcu byli w stanie rozwiązać ten problem. Zaczęli dodawać elastomer do zwykłego nylonu - polimeru o wysokiej lepkości i elastyczności. Te rodzaje nici są nazywane wzmocnionymi, czyli składają się z dwóch rodzajów włókien: ramy o wysokiej wytrzymałości i konwencjonalnego nylonu.

Większość firm rzadko używa terminu „nerwowy” w swoich reklamach i nazywa je „produktami o wysokiej wytrzymałości”. Wszakże taki materiał jest naprawdę bardzo elastyczny, dlatego aby go złamać, trzeba włożyć dużo wysiłku. Bardzo trudno jest to zrobić nawet przy silnym rozciągnięciu. Nawet pazury zwierząt domowych nie pozostawiają widocznych śladów na powierzchni takiej tkanki. Zwiększa wytrzymałość produktów i specjalne tkanie.

Większość firm rzadko używa terminu „nerwowy” w swoich reklamach i nazywa je „produktami o wysokiej wytrzymałości”

Wskazówka! Zewnętrznie rajstopy wytrzymałościowe nie różnią się niczym od normalnych. Określenie ich jakości jest możliwe tylko przy silnym napięciu lub ekspozycji na ostre przedmioty.

Zalety modeli

Oprócz wysokiej wytrzymałości, te rodzaje bielizny mają inne niewątpliwe zalety:

 • wysoka elastyczność pozwala na stosowanie produktów takich jak bielizna korekcyjna; mocno ściskają kobiece nogi, napinając mięśnie łydek;
 • wady takie jak cellulit lub zwiotczała skóra wieku w ciasnych rajstopach stają się mniej zauważalne;
 • wysokiej jakości produkty są w stanie wytrzymać do 1 tysiąca prań, nie tracąc elastyczności i nie tracąc; niektórzy producenci twierdzą, że łatwo tolerują pranie w pralce;
 • produkty znanych marek mają działanie antyalergiczne i antystatyczne.

Produkty wysokiej jakości są w stanie wytrzymać do 1 000 prań, nie tracąc elastyczności i nie tracąc

Wskazówka! Stopy „z uszu” - marzenie każdej nowoczesnej kobiety. Jeśli chcesz wizualnie zwiększyć ich długość, wybierz rajstopy w kolorze butów. Zwiększ ten efekt, używając koloru ubrania. W tym celu konieczne jest powtórzenie koloru rajstop na dole sukienki lub spódnicy.

Rodzaje rajstop

Produkty te różnią się głównie składem, grubością, kolorami i rodzajami tkania. Ich głównym parametrem jest gęstość, mierzona w denier (den). Ich maksymalna gęstość wynosi 200 den, minimum to 5:

 • codziennie: podzielony na super cienkie (do 9 den), cienki (do 15 den grubości), średni (do 40 den), gęsty (do 70 den) i superdenny (do 200 den);
 • podpierająca się z zagęszczoną częścią górną, zawiera w oznaczeniu oznaczenie Up gęstość 40 den;
 • modelowanie (kształtowanie ciała, niektórzy producenci wprowadzają inną etykietę i wyznaczają je jako Fiore i Total Slim); nie tylko brzuch, ale talia, biodra i pośladki; ich gęstość, w zależności od gatunku, wynosi do 180 den;
 • Masaż (wsparcie) ze specjalnym węzłem tkackim 40-80 den; na opakowaniu znajduje się rysunek przedstawiający redystrybucję nacisku na poszczególne części nóg;
Produkty te różnią się głównie składem, grubością, kolorami i rodzajami tkania.
 • ściskanie (przeciwwirusowe) z oznakowaniem w formie krzyża; ciśnienie ucisku zmniejsza się stopniowo od kostki do uda; w zależności od gęstości dzielą się na 3 klasy, przy czym te ostatnie są najbardziej gęste;
 • Sport (Sport): duża gęstość i elastyczna szeroka gama kolorów.

W przeciwieństwie do zwykłych rodzajów rajstop nylonowych, w zależności od składu produktów o wysokiej wytrzymałości mają następującą notację:

 • wraz z wprowadzeniem przędzy poliamidowej (Tactel);
 • z podwójną zawartością lycry (Doppio coperto);
 • bardziej wytrzymałe i elastyczne dzięki trzem pasmom lycry (Lycra 3D).

Wskazówka! W przypadku skóry zbyt podatnej na podrażnienia można wybrać rajstopy ze specjalną impregnacją olejem. Nie tylko chroni skórę, ale także sprawia, że ​​produkty są mocniejsze i bardziej miękkie.

Kompozycja nowoczesnych rajstop o wysokiej wytrzymałości

Takie produkty mogą być wykonane z dodatkiem różnych trwałych i elastycznych włókien syntetycznych, głównie elastonu. Jego odmiany obejmują:

 • spandex (segmentowy poliuretan), materiał, który jest zarówno sztywny, jak i elastyczny; jego zawartość może wynosić 5-25%, aw medycynie do 30%; może zmienić długość 7 razy oryginalną; najpopularniejsza marka Lycra firmy DuPont;

Takie produkty mogą być wykonane z dodatkiem różnych trwałych i elastycznych włókien syntetycznych, głównie elastonu

 • spandex o nazwie Nylon 66, Microflora, opatentowany przez DuPont; oprócz elastyczności, takie rajstopy mają zwiększoną jedwabistość i miękkość, podobny efekt uzyskano dzięki dużej liczbie ultracienkich nici tkanych specjalną technologią;
 • Lycra 3D: kolejna wyjątkowa kreacja DuPont, elaston w niej jest skręcony regularną nitką dwukrotnie w obu kierunkach; produkty pasują tak ściśle do ciała, że ​​nazywane są „drugą skórą”.

Wskazówka! Okazuje się, że rajstopy z lycry i nylonu mogą się nawet zagotować. Chociaż, oczywiście, wyobrażenie sobie sytuacji, w której trzeba to zrobić z rajstopami, jest nadal trudne.

Jak wybrać wysokiej jakości rajstopy odporne na rozdarcie?

Aby ten typ produktu działał znacznie dłużej, przy wyborze należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

 • w wysokiej jakości rajstopach wszystkie szwy powinny być wygodne, nie za dobrze widoczne i idealnie równe, i powinny pozostać tak nawet po rozciągnięciu;
 • wszyscy wiedzą, że pięta i palec u nogi są rozdarte; Jednak wzmocnienie tkanin w niektórych miejscach wymaga specjalnego sprzętu, na który nie wszyscy producenci mogą sobie pozwolić; charakterystyczną cechą produktów ze wzmocnionym dnem jest brak szwu na palcu, jeśli jest, to tylko po złej stronie;
 • jeśli nie chcesz, aby rajstopy stale się zsuwały, wybierz produkty z szerokim pasem;
 • Krocza krocze - kolejny znak jakości; w takich produktach najbardziej intymna część ciebie będzie się pocić mniej;
 • Materiał: idealną opcją były rajstopy z mikrofibry (mikrofibry), spandeksu i lycry, charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością.
W wysokiej jakości rajstopach wszystkie szwy powinny być wygodne, nie za dobrze widoczne i idealnie równe, i powinny pozostać tak nawet po rozciągnięciu

Pięć najlepszych rajstop tego typu obejmuje takie znane marki jak Omsa, Calzedonia, SiSi, Minimi i Marks & Spencer. Opisujemy ich produkty bardziej szczegółowo.

Wskazówka! Aby zapobiec warzeniu syntetycznych polimerów w gorącej wodzie i utracie ich właściwości, rajstopy należy prać w temperaturze do 40 ° C.

Omsa

Produkuje rajstopy tej marki, w tym bardzo mocną i dość przystępną cenowo, znaną włoską firmę Golden Lady.

Wykonane są z poliamidu z dodatkiem wysokiej jakości elastonu, który pozwala rajstopom zachować dobrą formę. Włókna bawełniane lub wełniane można wprowadzać do ogrzanych typów.

Zakres rajstop Osma jest dość szeroki. Firma oferuje opcje bezproblemowe, letnie, dzienne, nieprzezroczyste i wspierające je. Jest oddzielna seria dla młodych fashionistek.

Zakres rajstop Osma jest dość szeroki. Firma oferuje opcje bezproblemowe, letnie, dzienne, nieprzezroczyste i wspierające je.

Miłym plusem jest wprowadzenie zapachów - po zdjęciu rajstop z opakowania poczujesz przyjemny zapach. Ale niestety nie ma w nich umocnionej skarpety. Inną wadą jest pojawienie się na rajstopach w trakcie długotrwałego noszenia małych granulek.

Wskazówka! Jeśli kolor rajstop nie jest całkowicie połączony ze skórą, wtedy nogi będą wyglądać na cieńsze lub, przeciwnie, grubsze niż są w rzeczywistości, a postać będzie wyglądać nieproporcjonalnie.

Calzedonia

Według opinii konsumentów produkty tej włoskiej firmy należą do najlepszych. Dokładna kontrola jakości ich produkcji i nowoczesne technologie umożliwiają osiągnięcie idealnych wyników. Rajstopy są naprawdę bardzo wytrzymałe i absolutnie się nie toczą. Stopa i łydka są rozdzielone, wszystkie shovchiki są równe. Kolejną zaletą jest ufortyfikowany palec u nogi. Są nawet bardzo przyjemne w dotyku i mają gładką, jednorodną strukturę. Cóż, z zakresu produktów tylko oczy biegną.

Produkty tej włoskiej firmy należą do najlepszych.

Oprócz wysokiej wytrzymałości rajstop i bielizny modelującej, istnieją oddzielne serie dla dzieci i kobiet w ciąży. Rodzaje wzorów prezentowane są w grochu, paskach, siatce, różnych rodzajach nadruków i nawet modnych przerwach.

SiSi

Produkty tej marki reprezentowane są nie tylko przez najbardziej znane i najlepsze eleganckie wzory, ale także przez trwałe modele do codziennego noszenia i wyszczuplające opcje korygujące. Duży asortyment, wysoka wytrzymałość na rozciąganie i odporność na haczyki bielizny damskiej SiSi zdobyły zasłużoną sławę wśród kobiecej połowy ludzkości.

Wymieniamy główne linie rajstop tego producenta:

 • Tuttonudo o ulepszonej sylwetce;
 • Ricamato: wzorzyste produkty;
 • Vitabassa z obniżonym pasem;
 • Caldo Inverno: rozgrzany.

Produkty tej marki reprezentowane są nie tylko przez najbardziej znane i eleganckie modele, ale także przez wytrzymałe modele do codziennego noszenia i wyszczuplające opcje korygujące.

Wszystkie te rajstopy są bardzo wygodne i doskonale oddają anatomiczny kształt kobiety, siedzą idealnie na nogach i nie są w ogóle skręcone. Higieniczny bawełniany klin ma wysoką oddychalność.

Być może jedyną rzeczą, jaką chciałbym doradzić producentowi, jest zmiana szwów na bardziej płaskie.

Wskazówka! Silne rajstopy powinny mieć gęstość co najmniej 40 den. Pozostałe modele, nawet przy dodawaniu elastycznych elementów, powinny być noszone ostrożniej.

Minimi

Ta popularna marka, należąca do Lianda Gold, włoskiej firmy, również cieszy się zasłużonym sukcesem. Produkuje rajstopy w różnych modelach i rozmiarach w 17 odcieniach kolorów, w tym w pełnych 6 rozmiarach. Istnieje pięć linii modelu:

 • Codziennie: klasyczny;
 • Elegante: z koronkowymi majtkami;
 • Inverno: obcisłe rajstopy o wysokiej wytrzymałości na ciepły sezon z dodatkiem kaszmiru, bawełny, wełny i angory;
 • Forma ciała: do kształtowania ciała;
 • Urok: designerskie modele.

Popularny włoski producent rajstop

Marks & Spencer

Rajstopy firmy, znajdujące się na liście największych producentów odzieży w Europie, są uważane za bardzo wysokiej jakości. Kolekcja Marks & Spencer jest reprezentowana przez produkty o wysokiej wytrzymałości o różnej grubości i kolorach. Produkcja wykorzystuje specjalną technologię Body Sensor i Magicwear. Wykorzystuje specjalny opatentowany rodzaj tkania, składający się z ogromnej liczby mikrowłókien. Dlatego też, nawet w przypadku uszkodzenia materiału, na rajstopach pojawi się tylko niewielki otwór, który nie odbiega.

Skład produktów ze wzmocnionym palcem zawiera poliamid i elaston. Obecność krocza (wstawki między pończochami) znacznie zmniejsza obciążenie szwów i nie pozwala na ich rozbieżność. Wykonana jest z czystej bawełny. Szeroki pasek pozwala dopasować rajstopy do talii i nie spaść podczas ruchu.
Marks & Spencer jest wyposażony w gładkie i matowe czarne produkty, rajstopy w kolorze ciała i opaleniznę:

 • 10 den grubości;
 • produkty średniej grubości do codziennego noszenia;
 • rajstopy, przeznaczone do noszenia w zimnych porach roku o gęstości do 100 den.

Kolekcja Marks & Spencer reprezentowana jest przez produkty o wysokiej wytrzymałości o różnej grubości i kolorach.

Ciało w takiej bieliźnie absolutnie się nie poci. Eksperci Marks & Spencer wyjaśniają to dzięki obecności specjalnych przekładek powietrznych - „bąbelków”.

Umyć takie produkty można zarówno ręcznie, jak i na maszynie do pisania. Zaleca się mycie produktów o małej grubości 10-20 den tylko ręcznie.

Wskazówka!Możesz skupić się na nogach kobiet za pomocą czarnych rajstop. Noś je tylko z czarnymi butami. Jeśli ten kolor nie jest odpowiedni dla wybranego obrazu, możesz zatrzymać się na mniej ostrym ciemnoszarym.

Obejrzyj film: Czy niewierzący będą zbawieni? (Październik 2019).

Загрузка...