Zdrowie

Dieta na odchudzanie Osama Hamdiy

Pin
Send
Share
Send
Send


We współczesnym świecie rozwija się wiele metod odchudzania. Ich autorzy obiecują kolosalny efekt. Ale w praktyce zadeklarowany wynik nie zawsze pokrywa się z rzeczywistym. Dlatego wielu ludzi ma frustrację w diecie. Jeśli jednak technika ma naukowe uzasadnienie i pozytywne opinie, warto ją wypróbować.

Historia i istota diety

Dieta Osamy Hamdiy została nazwana na cześć jej twórcy, doktora, adiunkta w Harvard Medical School, dyrektora programu klinicznego przeciw otyłości, który został opracowany w Joslin Boston Anti-Diabetic Center.

Osama Hamdy - autor diety opartej na procesach biochemicznych zachodzących w organizmie

Początkowo dieta była przeznaczona do leczenia otyłości u osób z cukrzycą. Jednak ta technika ostatecznie zakochała się w innych ludziach, ponieważ jest łatwo tolerowana, bez głodu.

Dieta Osamy Hamdy opiera się na reakcjach biochemicznych wywołanych przez opracowane wykresy zachowań żywieniowych. Innymi słowy, w okresie utraty wagi można użyć niektórych produktów i całkowicie wykluczyć inne, a także przestrzegać reżimu przyjmowania pokarmu, aby pewne reakcje zaczęły się w organizmie, prowadząc do utraty wagi.

Metoda odchudzania Osamy Hamdy polega na tym, że duża ilość białka dostaje się do organizmu wraz z pokarmem. Jednocześnie minimalizuje się spożycie prostych węglowodanów i tłuszczów. Prowadzi to do tego, że organizm doświadcza poważnego niedoboru energii wytwarzanej przez węglowodany. W obliczu takiego braku energii ciało zaczyna czerpać je z innych źródeł, a mianowicie ze złogów tłuszczu, tj. Tłuszcze podlegają aktywnemu podziałowi. A ponieważ ich spożycie jest również ograniczone, zapasy tłuszczu zaczynają się topić i następuje utrata wagi.

Głównym źródłem białka przez 4 tygodnie zgodnie z metodą Osama Hamdy są jajka lub twaróg. W związku z tym proponuje się dwa rodzaje diet: jajko i twaróg. Produkty te są głównym, ale nie jedynym, przez cały okres utraty wagi.

Dlaczego jaja i twarogi

Wśród produktów jest wiele, które mają zwiększoną zawartość białka. Dlaczego, dla tej metody odchudzania, wybiera się jajka i twaróg?

Twaróg zawiera białko mleka kazeinowego, które ma wysoką wartość odżywczą i odpowiednio zastępuje inne białka zwierzęce. Ponadto białka tworzące produkt zawierają niezbędny aminokwas metioninę, który wspomaga przetwarzanie tłuszczów i zapobiega ich odkładaniu się w wątrobie. Metionina nie jest wytwarzana przez organizm, więc jej spożycie z pokarmem powinno być regularne.

Twaróg zawiera między innymi wiele przydatnych witamin i minerałów, jest łatwo przyswajalny przez organizm i ma minimalne przeciwwskazania do stosowania. Zawartość kalorii w produkcie beztłuszczowym wynosi tylko 110 kcal na 100 g.

Jajka są niedrogim źródłem wysokiej jakości białka. Całe białko jaja jest dobrze wchłaniane przez organizm (98%). Eksperci uważają ten produkt za punkt odniesienia, względem którego oceniane są wszystkie inne białka.

W jajach występuje wiele witamin: A, B, E, D, K. Produkt ten jest również bogaty w minerały: żelazo, fosfor, miedź, jod, wapń, potas itp.

Witamina H (biotyna), która przyczynia się do wchłaniania węglowodanów, zasługuje na szczególną uwagę, a dzięki ich niedoborom zaczyna „brać” węglowodany z tkanki tłuszczowej, tj. Aktywuje proces rozszczepiania tłuszczów.

Wartość kaloryczna jaj wynosi 157 kcal na 100 g produktu.

Jajka pomagają schudnąć

Ile kilogramów możesz stracić

Każda osoba przed pójściem na określoną dietę, należy się zastanawiać, ile kilogramów można schudnąć.

Zgodnie z metodą Osamy Hamdy, niezależnie od wybranej opcji (twaróg lub jajko), w ciągu 4 tygodni można stracić od 10 kg do 28 kg.

Ilość utraconej masy jest proporcjonalna do początkowej masy ciała: im większa jest masa początkowa, tym więcej kilogramów możesz stracić.

Opinia lekarzy i dietetyków

Pomimo faktu, że ta metoda utraty wagi została opracowana przez lekarza, dietetycy nie rozpoznają tego szczególnie. Faktem jest, że dieta była skierowana do osób cierpiących na pewne choroby. Dietetycy zalecają zdrowym ludziom stosowanie zrównoważonej niskokalorycznej diety, aby schudnąć.

Takie ostrożne podejście do tej metody ze strony dietetyków wynika z faktu, że podczas tej utraty masy ciała zaburzona jest optymalna równowaga tłuszczów białkowych i węglowodanów. Może to mieć konsekwencje dla ciała.

Brak tłuszczu może prowadzić do zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego i osłabienia odporności.

Niedoborowi węglowodanów towarzyszy nerwowość i drażliwość, bóle głowy, spadek aktywności fizycznej i umysłowej.

W jakich przypadkach nie możesz użyć techniki Osamy Hamdy

Ponieważ w okresie odchudzania jest ściśle ograniczone do stosowania produktów zawierających proste węglowodany i tłuszcze, stosowanie diety ma swoje ograniczenia:

 • ciąża i laktacja;
 • choroby przewodu pokarmowego (wrzód, zapalenie żołądka);
 • niepowodzenia w wątrobie i trzustce;
 • choroba nerek;
 • zaburzenia aktywności układu sercowo-naczyniowego;
 • indywidualna nietolerancja na jajka lub twaróg.

Zasady dotyczące diety

Aby pokazać dobre wyniki odchudzania przy użyciu metody odchudzania Osamy Hamdiya, musisz przestrzegać pewnych zasad.

 1. Menu diety jest malowane w dzień. Należy ściśle przestrzegać, zmieniać dni tygodnia, a także śniadania, obiady i kolacje są zabronione. Modyfikacje samego menu są również niedopuszczalne - to, co jest napisane, jest tym, co powinno być użyte.
 2. Jeśli jeden dzień diety został pominięty, nie powinien on trwać, ale zaczynać od samego początku.
 3. Jedzenie tą techniką - trzy razy dziennie. Jeśli pojawia się nieznośne uczucie głodu, dopuszczalne jest przekąski: można jeść jabłka lub świeże ogórki w nieograniczonych ilościach. Ale taka przekąska jest możliwa tylko 2 godziny po posiłku.
 4. Jeśli proponowane menu nie określa objętości porcji, produkt można jeść w nieograniczonych ilościach. Nie zapominaj jednak, co rozpoczęło dietę, więc powinieneś kontrolować swój apetyt. Aby nie przejadać się, zaleca się jednorazowe spożycie, aby zmierzyć objętość zwykłego szkła.
 5. Wieczorne posiłki powinny być nie później niż 2-3 godziny przed snem.
 6. Podczas całej diety należy ściśle przestrzegać reżimu picia: należy pić do 2 litrów czystej wody i / lub niesłodzonej zielonej herbaty dziennie.
 7. Surowo zabronione są następujące produkty: tłuszcze roślinne i zwierzęce, ziemniaki, mąka i wyroby cukiernicze, tłuste mięsa (wieprzowina, jagnięcina), tłuste ryby, cukier, alkohol, winogrona, banan, mango, figi, daktyle.
 8. Wszystkie produkty dozwolone w diecie mogą być gotowane, pieczone lub gotowane na parze. Możesz smażyć tylko na suchej patelni ze specjalną powłoką antyadhezyjną.
 9. Przez cały okres utraty wagi dopuszczalna jest aktywność fizyczna. Poprawią tylko końcowy wynik. W tym czasie najlepiej jest ćwiczyć jogę, poranne ćwiczenia i spacery (do 3-5 km).

Przed ugotowaniem kurczaka należy usunąć z niego skórę i zaleca się gotować jajka z miękkim warzeniem (w ten sposób lepiej się trawią, co zapobiega wzdęciom).

Aby nie zaszkodzić zdrowiu i jednocześnie skutecznie schudnąć na diecie Osama Hamdy, dzienne spożycie kalorii powinno wynosić 1100-1200 kcal.

Jeśli dieta trwająca 4 tygodnie jest z jakiegoś powodu trudna, jej czas trwania może zostać skrócony do 2 tygodni, ponieważ główna utrata masy ciała następuje w tym okresie. Pozostałe 2 tygodnie niezawodnie naprawiają wynik utraty wagi.

W przypadku, gdy oczekiwany wynik nie zostanie osiągnięty w ciągu 28 dni, dieta może zostać przedłużona o kolejne 2 tygodnie. W tym samym czasie menu przez 5 tygodni powinno całkowicie powtarzać pierwsze 7 dni, a jedzenie w tygodniu 6 jest identyczne jak w tygodniu 4. Nie zaleca się przedłużania utraty wagi, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Możesz powtarzać dietę dopiero po trzech miesiącach.

Jakie produkty można wykorzystać

Dozwolone produkty obejmują:

 • jaja kurze;
 • twaróg o niskiej zawartości tłuszczu;
 • drób (kurczak, indyk);
 • chude mięso (cielęcina i wołowina);
 • chude ryby z białym mięsem;
 • warzywa, z wyjątkiem ziemniaków;
 • owoce, z wyjątkiem zabronionych. Szczególne miejsce w diecie zajmują owoce cytrusowe - grejpfrut, pomarańcza;
 • ser niskotłuszczowy;
 • kawa, herbata z cytryną;
 • zielenie, cebula, czosnek;
 • przyprawa do sałatek warzywnych.

Galeria zdjęć: Dozwolone produkty

Menu na 4 tygodnie

Poniżej znajduje się menu do odchudzania, malowane według tygodnia i dnia. Różnica między opcją jajka i twarogu polega tylko na tym, że w pierwszym przypadku źródłem białka są jaja, aw drugim - twaróg.

Charakterystyczną cechą diety jest to, że śniadanie w pierwszych dwóch tygodniach jest dokładnie takie samo. W trzecim i czwartym tygodniu oferujemy zestaw produktów, które należy podzielić na 3-4 przyjęcia.

Tabela: 4-tygodniowy plan posiłków

ŚniadanieLunchObiad
1 tydzieńPoniedziałekPół grejpfruta lub pomarańczy, 2 jajka (100 g twarogu)Owoce tego samego typuGotowane lub pieczone mięso
WtorekKurczak gotowany lub pieczony2 jajka (100 g twarogu), 1 tost, sałatka jarzynowa, 1 grejpfrut
ŚrodaPomidory, ser o niskiej zawartości tłuszczu, 1 grzankaGotowane lub pieczone mięso
CzwartekOwoce tego samego typuLiście sałatki i mięso
Piątek2 jajka (100 g twarogu), gotowane warzywa (cukinia, fasola, groszek, zielona cebula)Gulasz rybny, sałata, 1 pomarańcza
SobotaGotowane lub pieczone mięsoMięso, sałata
NiedzielaKurczak, pomidory, gotowane warzywa, 1 pomarańczaGotowane warzywa
2 tygodniePoniedziałekPół grejpfruta lub pomarańczy, 2 jajka (100 g twarogu)Mięso, sałata2 jajka (100 g twarogu), sałata, 1 pomarańcza
WtorekMięso, sałata2 jajka (100 g twarogu), 1 grejpfrut
ŚrodaMięso, ogórki2 jajka (100 g twarogu), pomarańczowy
Czwartek2 jajka, ser o niskiej zawartości tłuszczu, gotowane warzywa2 jajka (100 g twarogu + gotowane warzywa)
PiątekRyba gotowana lub duszona2 jajka (100 g twarogu + gotowane warzywa)
SobotaMięso, 1 pomarańczaSałatka Owocowa (jabłka, mandarynka, melon, brzoskwinia, pomarańcza)
NiedzielaKurczak, pomidory, gotowane warzywa, 1 pomarańczaKurczak, pomidory, gotowane warzywa, 1 pomarańcza
3 tygodniePoniedziałekWszelkie owoce, z wyjątkiem zabronionych
WtorekJakiekolwiek gotowane warzywa
ŚrodaWszelkie dozwolone owoce i warzywa
CzwartekRyby gotowane lub duszone, gotowane warzywa, sałata
PiątekMięso, kurczak, warzywa
SobotaOwoce tego samego typu
NiedzielaOwoce tego samego typu
4 tygodniePoniedziałekMięso 150-200 g lub ćwiartka kurczaka, pomidory i ogórki w 3 kawałkach, 1-2 grzanki, tuńczyk, puszka bez masła - 1 puszka, 1 grejpfrut
WtorekMięso 150-200 g, pomidory i ogórki na 3 sztuki, 1-2 grzanki, 1 jabłko lub gruszka lub 20 g melona lub 1 pomarańcza
Środa100 g twarogu (30 g twarogu + mięso z tuńczyka w puszkach), 200 g gotowanych warzyw, ogórków i pomidorów, 2 szt. Każdy, 1 tost, 1 pomarańcza
CzwartekPół kurczaka, 2 ogórki, 3 pomidory, 1 tost, 1 grejpfrut
Piątek2 jajka (2 łyżki twarogu + 250 g mięsa z kurczaka), 3 pomidory, sałata, 1 pomarańcza
Sobota500-700 g kurczaka, 150 g sera lub twarogu, kefir, pomidory i ogórki, 2 szt. Każdy, 1 toast, 1 grejpfrut
Niedziela30 g twarogu, tuńczyk w puszce bez oleju - 1 puszka, 200 g gotowanych warzyw, pomidorów i ogórków - 2 szt., 1 tost, 1 grejpfrut

Co można gotować podczas diety

Dla wielu głównym problemem w diecie jest monotonne, mdłe jedzenie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się gotować smaczne i zdrowe dania z niskokalorycznych, niskotłuszczowych potraw. Zdrowe odżywianie stało się nawykiem.

Filet z kurczaka w kefirze

Zawartość kalorii wynosi 96 kcal na 100 g produktu.

Aby przygotować danie, będziesz potrzebował:

 • filet z kurczaka - 200 g;
 • kefir - 200 ml;
 • suszona bazylia - ¼ łyżeczki;
 • sól, pieprz, przyprawy - do smaku.
 1. Filet z kurczaka pokroić w kostkę, sól i pieprz, dodać bazylię, włożyć na patelnię, zalać kefirem, dokładnie wymieszać.
 2. Umieść patelnię w rozgrzanym piekarniku o temperaturze 180 ° C i piecz przez 40-45 minut.
 3. Podczas podawania posypać ziołami.

Filet z kurczaka w kefirze - smaczne i pożywne danie

Pomidory nadziewane twarożkiem

Kaloryczne przekąski to 61 kcal na 100 g produktu.

Składniki:

 • twarożek - 100 g;
 • pomidory - 2 szt .;
 • czosnek - 1 ząbek;
 • posiekana natka pietruszki i koperek - 2 łyżeczki.
 • sól, pieprz - do smaku.
 1. Pomyj pomidory, pokrój na dwie połówki.
 2. Usuń miazgę z każdej połowy.
 3. Twaróg dobrze wymieszać widelcem, solą i pieprzem.
 4. Czosnek przeskocz przez prasę, wymieszaj z twarogiem i dodaj warzywa. Wszystkie składniki mieszają się.
 5. Uzyskane wypełnienie wypełnia przygotowane pomidory.

Pomidory z nadzieniem twarogowym - lekka i smaczna przekąska

Piec upieczony

Zawartość kalorii w naczyniu wynosi 97 kcal na 100 g produktu.

Składniki:

 • filety z morszczuka - 200 g;
 • cytryna - szt.;
 • sól, pieprz, papryka - do smaku;
 • posiekane warzywa - 1 łyżeczka.
 1. Filety rybne z soli i pieprzu, posypać papryką, posypać sokiem z cytryny, umieścić w żaroodpornej formie i umieścić w piekarniku nagrzanym do 180 ° C
 2. Piec morszczuka przez 20-25 minut.
 3. Przy podawaniu udekoruj rybę zielenią.

Heck pomaga szybko zaspokoić głód

Jak wyjść z diety

Rezultatem każdej diety jest liczba utraconych kilogramów. I bardzo ważne jest zachowanie wyniku utraty wagi. W tym celu musisz przestrzegać kilku zaleceń.

 • Wskazane jest gotowanie wszystkich produktów, pieczenie lub parowanie.
 • Wyroby cukiernicze i słodycze nie powinny być spożywane bezpośrednio po diecie.
 • W diecie powinno być więcej surowych warzyw i owoców.
 • Porcje powinny pozostać małe, można zwiększyć liczbę posiłków.
 • Należy ściśle przestrzegać schematu picia.
 • Ostatni posiłek powinien być nie później niż 2-3 godziny przed snem.
 • Wskazane jest uprawianie sportu: fitness, joga, jogging, długie spacery.

Efekty uboczne

W okresie utraty wagi możliwe są pewne skutki uboczne związane z ograniczeniem spożycia tłuszczu i węglowodanów:

 • stan nerwowy i drażliwy;
 • depresja;
 • zawroty głowy;
 • upośledzona stabilność jelit (zaparcia, wzdęcia);
 • reakcja alergiczna w postaci wysypek skórnych, świądu, zaczerwienienia (w przypadku diety jajecznej).

Wideo: Dieta jaj Osama Hamdi

Recenzje

14 marca usiadłem na tej diecie i siedziałem na niej bez przerwy przez 3 miesiące. Początkowa waga wynosi 126,7, spadła o 32 kg. Następnie, po prawidłowym odżywianiu, zdjęła kolejne 6 kg. Ale znowu upadła i zaczęła pożerać się słodyczami, ciastkami i sodą. W rezultacie zyskał na wadze do 106 kg. Teraz, 15 marca, postanowiłem zacząć od nowa i usiąść na nim przez kolejne 3 miesiące. Dzisiaj jest 12 dzień, a moja waga wynosi 96,6. Będę na tej diecie do końca (do 70 kg), nawet jeśli nie zniknie w 3 kursach. Tak to jest. Dziewczęta, nie miałam już nadziei na noszenie normalnych ubrań, żeby zobaczyć się tak nawet teraz. Chwyć i uzyskaj świetny wynik. Ale nie rób tego tym, którzy mają problemy z przewodem pokarmowym. Tak! Moi koledzy również stracili na wadze na tej diecie, ale z pewnością nie siedzieli przez 3 miesiące.

oksi97

//otzovik.com/review_1946542.html

Moje pogwałcenie tej diety polega na tym, że nie mogę po prostu jeść jajek bez niczego, więc rzadko je jadłem, a rano ograniczałem się do grejpfruta, w tym czasie nie wiedziałem, że istnieje również opcja twarogu, wybrałbym to wtedy. Po pierwszym tygodniu dostałem na wagę - 4 kg, moja radość nie znała granic, a następnie waga zaczęła opuszczać się coraz mniej, przez 2 tygodnie - 3 kg, a dla 3 - 0 kg, ale poszło dobrze w objętości! Dlatego nie siedziałem przez 4 tygodnie, ponieważ moja waga wzrosła i nie chciałem upuścić kolejnego grama.

sny22

//irecommend.ru/content/s-66-do-59-za-3-nedeli-proshel-god-ne-edinogo-na-vesakhfoto-do-i-posle

Wynik diety

Przez cały etap diety straciłem 10 funtów. Byłem uczulony na jaja w tym procesie, ale nie poddałem się, miałem uczucie głodu, nie zaprzeczę, chociaż dieta nie jest trudna. Zazwyczaj chciałem jeść wieczorem, czasem odmawiałem lunchu lub śniadania, jaja nie wchodziły mi do gardła. Nie wiem o reszcie, ale najbardziej bolesny był trzeci tydzień, w którym trzeba było jeść tylko owoce i warzywa (pod koniec tygodnia były odpusty), ale to był ten tydzień, który dał dobre wyniki pod względem spadku objętości. Bardzo mi się podobało, dzięki tej diecie nauczyłem się kontrolować, teraz nie jem tak jak poprzednio, moja porcja znacznie różni się od poprzednich, wielu zdecydowało się i napisało, że siedzieli na niej iw drugiej rundzie nie odważyłem się. Teraz trzymam się właściwego odżywiania, którego radzę wszystkim.

Oksanka2820

//otzovik.com/review_1409037.html

Dieta Osamy Hamdy ma naukowe uzasadnienie. Według opinii utrata wagi z jej pomocą pozwala osiągnąć wysokie wyniki. Jednak technika ta ma swoje przeciwwskazania i skutki uboczne, których nie należy zapominać.

Obejrzyj film: HARDKOROWE ODŻYWIANIE BY KOKSU, MUDZIN. . (Marzec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send