Zdrowie

Seks w czasie ciąży - korzyści lub szkody?

Pin
Send
Share
Send
Send


Pytania o intymne relacje martwią wszystkie pary oczekujące na dziecko. Kiedy możesz uprawiać seks, a kiedy lepiej się powstrzymać? Jak sprawić, aby seks dla kobiety w ciąży był przyjemny i użyteczny? Co może zaszkodzić przyszłej matce podczas seksu? Wszyscy przyszli rodzice powinni znać odpowiedzi na te pytania.

Weź pod uwagę termin

Jeśli nie ma przeciwwskazań, możesz zaangażować się w prawie do 9 miesięcy. Najważniejsze jest, aby seks był łagodny i rzadki. Ale jeśli istnieje groźba poronienia, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, konieczne jest wstrzymanie się od głosu. Najbezpieczniejszym okresem intymności seksualnej jest 4-6 miesięcy ciąży: płód jest dobrze przymocowany do macicy i nadal jest daleki od porodu. W późniejszych okresach intymność jest niepożądana - może wywołać przedwczesne porody, zwłaszcza jeśli przyszła matka zostanie doprowadzona do orgazmu. Orgazm stymuluje skurcze macicy, a skurcze mogą się rozpocząć. Ale jeśli nadszedł czas porodu, wielu radzi się uprawiać seks - dla łagodnej stymulacji porodu. Jeśli chodzi o seks analny, powszechnie uważa się, że jest szkodliwy. Aby ludzie doświadczeni w tej materii nie mówili, jest to nienaturalny czyn, który może poważnie uszkodzić odbyt.

Mąż obejmuje ciężarną żonę

Bliskość przyszłych rodziców

Jaki jest stosunek płci do kobiety w ciąży? Podczas stosunku płciowego wzrasta krążenie krwi, wzrasta poziom serotoniny, co podnosi nasz nastrój. Mięśnie pochwy otrzymują dla siebie tak zwane ćwiczenia, ćwiczenia przed porodem. Wszystko to ma korzystny wpływ na ciało kobiety w ciąży. A jeśli matka jest zadowolona, ​​dziecko też jest szczęśliwe. Ponadto intymność między przyszłymi rodzicami tylko wzmacnia związek.

Seks jest szkodliwy dla przyszłej matki, jeśli jest szorstki z ostrymi ruchami. Jeśli po tym kobieta w ciąży dojdzie do tonu macicy, żołądek zacznie boleć. Dzieje się tak również wtedy, gdy pozycja partnerów jest niewłaściwie wybrana.

Bezpieczna postawa

Pozy muszą wybierać te, które nie wywierają nacisku na żołądek. Idealna postawa, gdy para kłamie, kobieta z boku, a mężczyzna z tyłu. A kiedy kobieta jest na czworakach, a mężczyzna jest w tyle, penetracja będzie najgłębsza, jest niebezpieczna. Najważniejszą rzeczą jest wygoda dla przyszłej matki. We wczesnych stadiach pozy są dopuszczalne, gdy ktoś jest na szczycie, jeśli nie ma silnego nacisku na żołądek.

Podczas ciąży uważaj na postawy, w których kobieta czuje głęboką penetrację lub nacisk na brzuch

Możliwe problemy i przeciwwskazania

Często przyszłe mamy nie chcą intymności seksualnej. I to jest fizjologicznie zrozumiałe. Całe ciało jest skonfigurowane do noszenia dziecka. I oczywiście atrakcja seksualna znika. Aby rozpalić pragnienie w ukochanym, mężczyzna może dać jej relaksujący masaż. Możesz wziąć kąpiel razem. Gra wstępna dostosuje się do pożądanej fali. Wszystko to działa, gdy kobieta czuje się dobrze. Ale jeśli ma silne zatrucie, ogólne osłabienie, senność, to lepiej odłożyć radości miłości.

Przeciwwskazania do stosunku płciowego:

  • zagrożone poronienie
  • nadciśnienie macicy
  • ból podbrzusza
  • brązowy lub krwawiący
  • ciąża mnoga (choć problem jest kontrowersyjny)

Kobieta w ciąży powinna poinformować swojego ginekologa o wszystkich tych objawach i oczywiście potrzebuje odpoczynku seksualnego. Pozwoli to uratować zdrowie przyszłej matki i życia dziecka. Ponadto seks jest przeciwwskazany, jeśli partner ma jakiekolwiek zakażenia przenoszone drogą płciową. W tym przypadku mężczyzna musi przejść niezbędne leczenie, a kontakt seksualny jest dozwolony tylko z prezerwatywą.

Wcześniej uważano, że seks jest szkodliwy w czasie ciąży. Ale współcześni położnicy twierdzą, że jest odwrotnie. Dziecko jest chronione przez wystarczająco grubą, umięśnioną ścianę macicy i zatyczkę śluzu, która uszczelnia szyjkę macicy; podczas stosunku płyn owodniowy tłumi wszystkie wibracje.

A także seks w ciekawej pozycji to świetna okazja do relaksu. Nie bój się, że „latasz”, nie używasz prezerwatyw i innych środków antykoncepcyjnych.

Opinie kobiet

Teraz 20 tygodni i chcę dużo więcej niż przed ber-ti w ogóle. Sądzę, że są to hormony i zwiększone krążenie krwi „tam”, ale nie chodzi o samo pragnienie, by to zrobić, ale w potrzebie (tak jakbym wyleczył seksualnie niektóre pigułki seksualne). Śnię w nocy i „Chcę wszystkiego w środku”

gość

//www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/4270948/

Wszystko zależy od tego, jak postępuje twoja ciąża. Byłem lekarzem, któremu pozwolono prawie do końca ciąży. Pamiętaj tylko, że z powodu orgazmu może się rozpocząć poród (przynajmniej tak mi powiedziano) powodzenia

Nastya

//www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=1765

Te same śmieci, mam już 19 tygodni, toksyk minął, ale nie chcę uprawiać seksu, dopóki nie będę obrzydzony, jakie są alternatywne metody, nawet jeśli się nad tym zastanowić. Chociaż najlepsza przyjaciółka mówi, że miała przeciwieństwo bycia szaloną seksualną w czasie ciąży, zawsze chciała. Najwyraźniej oba przypadki są wariantami normy. Mój mąż jest zadowolony z rzadkich czasów, kiedy jestem mniej w sobie, jeśli odmówię, nie jestem obrażony, mam nadzieję, że będzie to kontynuowane.

groszek

//www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/4270948/

Wideo: opinia lekarza na temat seksu w czasie ciąży

Aby seks w czasie ciąży przyniósł tylko korzyści, należy zwrócić uwagę na czas trwania ciąży, zdrowie i samopoczucie przyszłej matki. I nie ryzykuj zdrowia i życia przyszłego dziecka, jeśli są jakieś przeciwwskazania.

Obejrzyj film: Czy wolno uprawiać miłość w czasie ciąży (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send