Zdrowie

Jak powiedzieć o swojej ciąży: tradycyjne i oryginalne sposoby

Pin
Send
Share
Send
Send


Kiedy kobieta widzi dwa paski w szybkim teście, a następnie potwierdza ten wynik u ginekologa, może odczuwać kontrowersyjne uczucia. Przyszła matka rozumie, że musi dzielić się dobrą nowiną z innymi, ale nie wie, jak to zrobić.

Jak zgłaszać ciążę w tradycyjny sposób

Tradycyjną opcją jest zaproszenie ukochanego mężczyzny do kawiarni lub restauracji lub na kolację przy świecach w domu, aby zgłosić wiadomości o jego interesującej pozycji. Jeśli mówimy o rodzicach, to przyszłe uzupełnianie rodziny można opowiedzieć na wspólnej kolacji. Jednak przyjaciele tradycyjnie mogą dowiedzieć się o nadchodzącym radosnym wydarzeniu nieco później, kiedy pojawi się brzuch.

Kiedy należy zgłosić ciążę

Po pierwsze, oczywiście musisz porozmawiać o interesującej sytuacji męża lub ukochanej osoby. Ma prawo wiedzieć o tym najpierw, ponieważ to z nim stworzysz nową rodzinę. Dopiero po tym należy wysłać do rodziców.

Tradycyjnym sposobem, aby powiedzieć człowiekowi o ciąży, jest pójść do kawiarni, restauracji, a nawet pójść nad morze, aby pójść na plażę i opowiedzieć dobrą nowinę.

Mój mąż dowiedział się o mojej ciąży kilka godzin po tym, jak upragnione dwa paski znalazły się w moich rękach. Prawie natychmiast dowiedział się o tym i rodzicach, przyjmując wiadomości za pewnik. Nie miałem wtedy żadnych szefów: pracowałem dla siebie, więc i tutaj wszystko było proste i jasne. Ogólnie wszystko poszło idealnie.

Jak pierwotnie poinformować męża o ciąży

Jeśli nie chcesz zgłaszać swojej ciąży w tradycyjny sposób, zawsze możesz wykazać się wyobraźnią i powiedzieć swojemu ukochanemu w oryginalny sposób, że wkrótce nastąpi uzupełnienie w rodzinie.

Zdjęcia USG

Po 3-4 tygodniach ciąży pierwsze badanie USG może pokazać zapłodnione jajo z zarodkiem. Aby przygotować niespodziankę, poproś uzista o ceniony obraz i przedstaw go na różne sposoby:

 • wydrukuj na waflu i udekoruj ciasto;
 • trzymaj ręce w pięści i pytaj: „W której ręce?”, a następnie pokaż obraz ultradźwiękowy;
 • drukować na koszulce i chodzić po domu, aż twój mąż odgadnie;
 • Dołącz zdjęcie ultradźwiękowe do lustra itp. Kobieta w ciąży może powiedzieć swojemu mężowi o swojej sytuacji, dołączając zdjęcie ultradźwiękowe do lustra.

Kolaż zdjęć

Gdy mąż pracuje, zbierz swoje udostępnione zdjęcia i stwórz z nimi plakat.

Utwórz kolaż zdjęć z udostępnionych zdjęć.

Udekoruj kolaż zdjęć sercami, bocianami, niemowlętami w pampersach, sutkach i wózkach. Kiedy mąż wchodzi na próg domu, powiedz głośno i radośnie „Gratulacje!” I niech zgadnie z czym.

Udekoruj kolaż zdjęć sercami, bocianami, niemowlętami w pieluchach, sutkach i wózkach

Niespodzianka Ciasta

Napisz notatkę na małej kartce papieru ze słowami „Jestem w ciąży” i umieść ją w jednym z ciast z nadzieniem. Najpierw oznacz i nakarm męża. Upewnij się, że nie zjada notatki.

Upiec ciasta, w jednym z nich dołącz notatkę ze słowami „Jestem w ciąży”

W kręgu przyjaciół

Ta metoda jest odpowiednia dla tych par, które nie boją się informować innych o ciąży na wczesnym etapie. Zbierz przyjaciół przy tym samym stole, a gdy wieczór będzie w pełnym rozkwicie, zaproś ich do zrobienia ogólnego zdjęcia. Weź aparat, a kiedy wszyscy będą gotowi, powiedz „Jestem w ciąży” zamiast „uśmiech”. Tak więc zdjęcie pozostanie zaskoczonymi twarzami przyjaciół i twojego męża.

Ogłoś ciążę zamiast nudności „Uwaga, wynajęta”

SMS od bociana

Kup kartę SIM wcześniej. Kiedy mąż idzie pod prysznic lub w inne sprawy, pozostawiając telefon obok siebie, zapisz w swoim telefonie numer nowej karty SIM, tak aby był wymieniony jako Bocian. Gdy współmałżonek wyjeżdża do pracy, wyślij mu SMS-a z nowego numeru ze słowami „Witam! Będę za 9 miesięcy”.

Wyślij swojemu mężowi SMS z bociana

Test ciążowy

Kup piękne pudełko, umieść w nim test ciążowy i milszą niespodziankę. Możesz prezentować taki prezent swojemu mężowi na różne sposoby.

Galeria zdjęć: opcje rejestracji pudeł z testami ciążowymi

Ciasto

Zamów lub piecz dwudrożny tort testowy. Zaproś męża do picia herbaty „z niespodzianką”.

Galeria zdjęć: rodzaje ciast, które pomagają w zgłaszaniu ciąży

Jak powiedzieć rodzicom (twoim i mężowi) o ciąży

Rodzice powinni również dowiedzieć się o rychłym uzupełnianiu rodziny. Ale kiedy i jak im o tym powiedzieć, to Ty i twój współmałżonek decydujesz.

Wskazówki

Możesz sprawdzić reakcję rodziców na nową sytuację dzięki podpowiedziom. Na przykład, mając wspólną kolację z rodzicami (twoją i twoim mężem), możesz dyskretnie rozpocząć rozmowę o dzieciach. Powiedz mi, jak nie możesz się doczekać, aby zaaranżować przedszkole lub kupić wiele drobnych rzeczy. Jeśli rodzice są zadowoleni z kontynuowania tej rozmowy, możemy przejść do następujących sekcji, opisanych poniżej. Niekoniecznie od razu mów o ciąży. Jeśli rozmowa okazała się ciepła i chcesz otworzyć swój sekret, możesz to zrobić.

Podpowiedz rodzicom o swojej interesującej pozycji.

Ale zdarza się, że rodzice nie są gotowi na takie wiadomości. W tym przypadku musisz ich uspokoić, mówiąc, że ty i twój mąż jesteście już całkiem dojrzali do uzupełnienia rodziny.

Małżonek nie powinien milczeć. Pozwól mu powiedzieć, że jest bardzo zadowolony z tej wiadomości i nie może się doczekać spotkania z dzieckiem.

Uwaga

Najprostszym sposobem napisania notatki jest uniknięcie rozmowy, ponieważ po przeczytaniu wiadomości rodzice mogą zadzwonić.

Możesz powiedzieć rodzicom o ciąży z notatką.

Jeśli wiadomość dla nich jest radosna, lepiej jest powiedzieć im wszystko osobiście. Ale w przypadku odmowy rodzicom zostania dziadkami i niechęci do zdenerwowania, możesz napisać coś w stylu: „Jestem w ciąży. Jak tylko będziesz mógł przyjąć tę wiadomość i znaleźć się na pozytywną rozmowę, zadzwoń”. Wtedy nie musisz oczekiwać złych wiadomości od bliskich.

Pomoc strony trzeciej

Rodzice nie zawsze chętnie słuchają o ciąży swoich dzieci. Jeśli spodziewasz się podobnej reakcji, zaproś kogoś do rozmowy z nimi, która może mieć pozytywny wpływ na ich opinię. Może to być krewny lub dziewczyna - twój lub rodzic. Władza tej osoby dla rodziców musi być bezwarunkowa. W takim przypadku możliwe będzie uniknięcie „żaru namiętności”, a po jakimś czasie przyszli dziadkowie przyzwyczają się do wiadomości i będą w stanie odpowiednio je dostrzec.

Kolacja

Ta metoda jest dobra dla rodziców, którzy oczekują pojawienia się wnuków. Zaproś ojca i mamę, teścia i teściową, a także osoby, z którymi chcesz się podzielić tymi wiadomościami. Spędź miły wieczór przy stole z smakołykami, porozmawiaj o rodzinnych tradycjach, obejrzyj zdjęcia rodziców. Następnie, z mężem, ogłosić ciążę.

Na kolację można również piec ciasta i dołączać notatki do każdego z nich. A następnie obserwuj, jak jeden z krewnych najpierw uczy się tej wiadomości i jak na nią reaguje.

Dlaczego rodzice są trudni do przyjęcia córki w ciąży

Kiedy rodzi się dziewczyna, wychowują ją ze szczególną czułością i chronią ją z całej siły. Przecież to nie jest chłopiec, ciągle drapiący się w kolana i walczący w pobliżu domu. Rodzice marzą, że kiedy ich córka dorośnie, spotka przyzwoitą osobę, z którą będzie żył szczęśliwym życiem. Z tymi myślami żyją. Ale tutaj w życiu ich córki pojawia się zupełnie (lub nieco) nie ten, o którym marzyli, że zobaczą obok niej.

Rodzice marzą, że kiedy ich córka dorośnie, poznają przyzwoitą osobę.

Ich córka, taka mądra i piękna kobieta, niewątpliwie zasługuje na najlepsze. Kiedy wychodzi za mąż za nieprzyjemną osobę do rodziców lub po prostu z nim mieszka, nadal mają nadzieję, że dziewczyna doceni jej wartość i pójdzie do innej. I tutaj mówi, że jest w ciąży. Jaka jest reakcja rodziców w tym przypadku? Oczywiście negatywne. W tym momencie rozumieją, że nie ma gdzie się wycofać, a teraz ich córka będzie żyła z takim niegodnym, ich zdaniem, człowiekiem do końca swoich lat. Istnieją dwa sposoby:

 • rodzice godzą się i akceptują współmałżonka córki;
 • rodzice w końcu psują relacje z córką i mężem.

Tak się złożyło, że musiałem tylko powiedzieć ojcu o mojej ciąży: mama opuściła życie wcześnie. Nie od razu odpowiedział na tę wiadomość. Na początku powiedział coś „dobrego” przez telefon, a następnie 15 minut później oddzwonił i zaczął omawiać szczegóły ciąży i zapytać, kiedy powinienem urodzić. O drugim ciążowym tacie, który dowiedział się w ten sposób. Przyszedł jako Święty Mikołaj na Boże Narodzenie, aby pogratulować mojej córce. I miałem już dobrze zaznaczony brzuch. Mój mąż i ja nie mówiliśmy nikomu o ciąży. Tato pogratulował mi, a następnie ponownie zaczął rozmawiać o szczegółach. Stwierdzam, że im starszy mężczyzna, tym więcej czasu potrzebuje na „strawienie” poważnych informacji. Najważniejsze - nie obrażaj się z wyprzedzeniem.

Jak zgłosić nieplanowaną ciążę

Zgłaszanie ciąży, która nie była zaplanowana, jest zawsze trudne. Powinno to być wykonane prawidłowo i tak szybko, jak to możliwe.

Przede wszystkim opowiedz o ciąży nie rodzicom, ale ojcu dziecka. Aby to zrobić, zaproś go na obiad i poprowadź szczerą rozmowę. W tym czasie podpowiedz człowiekowi, że jesteś gotowy na narodziny dziecka i spójrz na jego reakcję. Jeśli się z tym zgodzi, powiedz nam, że wkrótce zostanie tatą. Kiedy odpowiada, że ​​jest jeszcze wcześnie, przedstaw argumenty na temat twojej gotowości do narodzin dziecka. Muszą się wcześniej przygotować. Na przykład powiedz nam, co już osiągnąłeś w życiu, iz jakich powodów możesz zostać matką.

Podczas rozmowy podpowiedz człowiekowi, że są gotowi na narodziny dziecka i podążaj za jego reakcją

Jeśli twoje argumenty są nieskuteczne, nadal opowiadaj nam o ciąży. Nie żądaj szybkiej odpowiedzi od mężczyzny. Być może potrzebuje czasu na „przetrawienie” wiadomości. Jeśli w rezultacie reakcja jest negatywna, powiedz, że sam rodzisz i wychowujesz to dziecko. Czasami zdarza się, że tylko po kilku miesiącach mężczyźni rozumieją, co mogą stracić.

Daj człowiekowi czas na realizację wiadomości

Jeśli ukochana osoba nie chce urodzić dziecka, najprawdopodobniej kocha siebie bardziej niż ciebie. Zastanów się, czy dziecko potrzebuje takiego ojca. Jednak w życiu wszystko jest możliwe: może priorytety mężczyzn zmienią się z czasem.

Okazuje się, że obie moje ciąże były nieplanowane. Ale śmiało mówiłem o nich ojcu moich dzieci. Kiedy zaszłam w ciążę z pierwszą dziewczyną, mój mąż i ja nie byliśmy jeszcze malowani. Zgłosiłem tę wiadomość wieczorem, kiedy wrócił z pracy. Powiedział: „W takim razie pilnie musimy pobiec do rejestratora”. Uznał moją drugą ciążę za pewnik. I nie martwiłem się ani w pierwszym, ani w drugim przypadku, że reakcja może być negatywna. Może dlatego, że jest miły, bardzo kocha dzieci i odwzajemniają jego uczucia.

Jak zgłosić ciążę, jeśli przyszła mama jest jeszcze nastolatką

W tym przypadku rodzice prawdopodobnie zareagują negatywnie. Więc najpierw porozmawiaj z młodym mężczyzną. Powiedz mu bezpośrednio, że jesteś na miejscu. Nie rób tego przez telefon: rozmowa z własną osobą może być bardziej pozytywna. Jeśli facet mówi, że ma aborcję, to możesz zrobić to, co opisano powyżej, gdy mężczyzna odmawia przyjęcia dziecka.

Następnie idź do rodziców. Jeśli boisz się powiedzieć im o ciąży, zaproś ze sobą autorytatywnego krewnego: jej rodzice nie zgorszą się. Jeśli ojciec dziecka nie odmówi, lepiej udaj się do jego rodziców i opowiedz o swojej sytuacji i uczuciach. Nie myśl z wyprzedzeniem o tym, jak zareagują, ponieważ mówienie o tym jest nadal konieczne.

Jeśli uważasz, że rodzice młodego mężczyzny normalnie zareagują na wiadomości, najpierw powiedz im. Potem wszyscy razem idź do swojej mamy i taty.

Jak i kiedy powiedzieć szefowi o ciąży

Wszyscy wiedzą, że kierownictwo uwielbia pracowitych pracowników, którzy nie odpoczywają, nie chorują i nie wychodzą na urlop macierzyński. Dlatego rozmowa z szefem może być trudna.

Co doradza prawo pracy

Prawo stanowi, że kobieta w ciąży powinna zapoznać się z jej prawami. Ma prawo:

 • w trudnych warunkach przenieść do łatwej pracy, zachowując wynagrodzenie;
 • zażądać obniżenia stawek produkcyjnych;
 • odmówić szkodliwych warunków pracy;
 • poprosić o elastyczny harmonogram pracy;
 • pracować w niepełnym wymiarze godzin lub co tydzień;
 • otrzymywać wynagrodzenie podczas badania lekarskiego;
 • być sprawdzane w godzinach pracy.

Głowa nie może angażować ciężarnego pracownika do pracy w nocy lub w godzinach nadliczbowych, zmuszać do pracy w święta lub weekendy. Nie ma prawa odwołać przyszłej matki, wysłać jej w podróży służbowej ani wyznaczyć okresu próbnego.

W trudnych warunkach kobieta w ciąży może zostać przeniesiona do lżejszej pracy przy zachowaniu wielkości wynagrodzenia.

W przypadku jednej ciąży urlop prenatalny trwa 70 dni, a ciąża mnoga - 84 dni. Urlop poporodowy trwa 70 dni w pierwszym przypadku, 100 dni w drugim, przy komplikacjach przy porodzie matka jednego dziecka może być w domu po 86 dniach kalendarzowych. Jeśli kobieta nie korzystała wcześniej z urlopu wypoczynkowego, może dodać ją do urlopu macierzyńskiego.

Jak przygotować się do rozmowy

Wszystko zależy od tego, jaka atmosfera panuje w zespole. Jeśli relacje z kolegami i szefami są przyjazne, to nie można przygotować się do rozmowy. Jeśli menedżer jest surowy i jesteś pewien, że wiadomości o ciąży nie zostaną przez niego dobrze przyjęte, odpowiedz sobie na następujące pytania:

 • co chcesz osiągnąć od szefa;
 • czy powrócisz do tego miejsca pracy po narodzinach dziecka;
 • kiedy planujesz urlop macierzyński;
 • ile pracy możesz fizycznie zrobić;
 • Czy zgodziłbyś się na opiekę, gdy zaoferuje ją szef odszkodowania pieniężnego;
 • komu jesteś gotowy zaoferować swoje miejsce.

Pomimo ostrego temperamentu szefa, nadal jest mężczyzną i nie ma nic nienaturalnego w twojej ciąży. Dlatego musi cię zrozumieć. Najważniejsze - nie musisz się martwić. Zapisz z wyprzedzeniem wszystko, co chcesz powiedzieć szefowi i zapamiętaj.

Kiedy dowiesz się, że jesteś na miejscu, w najbliższej przyszłości umów się na spotkanie z głową. Aby zaaranżować rozmówcę dla siebie, wybierz naturalny makijaż i kobiece ubrania. Zanim wejdziesz do biura, zamknij oczy na chwilę i pomyśl o czymś przyjemnym. Mów znacząco i krótko z męskim szefem, emocjonalnie z kobietą, z naciskiem na szczegóły.

Opowiedz szefowi o ciąży i planach w sposób znaczący i krótki, o kobiecie - emocjonalnie, ze szczegółami

Jeśli masz napięcie w trakcie rozmowy, spróbuj abstrakować i wyobraź sobie, że to wszystko dzieje się nie z tobą, ale z niektórymi postaciami z filmu. Jeśli to nie pomoże, zakończ rozmowę. Zajmie to trochę czasu i być może szef, po uspokojeniu się, znajdzie kompromisowe wyjście z sytuacji. Propozycje wyrażenia zgody na zorganizowanie na piśmie.

Kiedy powiedzieć kolegom o ciąży

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj relacji masz z kolegami. Ale nawet jeśli są przyjaźni, nie trzeba im mówić o ciąży. Jeśli nagle pojawią się jakieś trudności w jego procesie, będziesz musiał poświęcić swoich kolegów swojemu sekretowi, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebował ich pomocy. При дружном и доброжелательном коллективе беременность можно и не скрывать: таким образом вы сможете наслаждаться своим положением и получать поддержку от окружающих.

Если отношения с коллегами у вас хорошие, то беременность скрывать необязательно

Советы психолога

Рассказывать о беременности лучше всего в благоприятное время, когда родители или руководство находятся в хорошем настроении. Начать беседу лучше спокойным доброжелательным тоном и не нарушать спокойствия на протяжении всего разговора. Если вы чувствуете, что начинаете раздражаться, то оставьте разговор до лучших времён. Возможно, собеседник тоже успокоится и оценит ситуацию в вашу пользу. Nie zaleca się zgłaszania ciąży w następujących sytuacjach:

 • ważne negocjacje;
 • napięta sytuacja w zespole lub rodzinie;
 • choroba lub śmierć bliskiej osoby;
 • przeciążenie osoby, którą chcesz zgłosić.

Odczekaj niekorzystny moment. A kiedy zobaczysz, że sytuacja się stabilizuje, powiedz nam od razu.

Opinie kobiet o tym, jak rozmawiały o swojej ciąży

Znalazłem piękny obraz z testem ciążowym, zrobiłem skrót na pulpicie, przemianowałem go i umieściłem ikonę jego ulubionej gry i ukryłem etykietę gry, to znaczy, żeby w ogóle nie odróżniać, siada do gry, włącza się i jest zdjęcie - testik i podpis na zdjęciu ” Niespodzianka! World of Tanks jest w porządku.

Gość

//www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/3882287/3/

Mama została poinformowana przez telefon, a ona była zachwycona, a jej teściowa została poinformowana o jej urodzinach, nie zauważyły ​​żadnej specjalnej reakcji. Ogólnie rzecz biorąc, teściowa miała straszny stres, że w wieku 45 lat nazywała się babcią w pracy. Moja matka po 37 latach została babcią po raz drugi, moja siostra sześć miesięcy wcześniej urodziła wnuka, a ja urodziłam wnuczkę. Poszła i powiedziała: „Urodził się wnuk - to połowa babci, ale urodziła się wnuczka, teraz jestem prawdziwą babcią”.

Yulishna

//deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/kak_vy_skazali_roditeljam_o_beremennosti/

Hm Więc przeszedłem tę trudną ścieżkę. Pracuję od marca, 24 lutego zaszłam w ciążę. Poszedłem do biura i zacząłem od tego, że byłem strasznie niekomfortowy, ale nadal muszę powiedzieć, prędzej czy później, mówię wcześnie, ponieważ nie chcę narażać dziewczyn z moją troską i że powinienem zostać znaleziony i przygotować się na czas. Dobrze! Gratulacje! Teraz dowcipy brzmią: „Cześć, jak się masz? Dopóki nie urodziłeś?” Krótko mówiąc, wszystko poszło dobrze. Mam czwarty miesiąc. Żołądek nie, może ukryć kolejne 2 miesiące. Dokładnie, ale zdecydowałem, że i tak będę musiał porozmawiać, a to pozwoli mi lepiej niż komuś!

Natalie

//deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/kak_skazat_o_beremennosti_nachalniku/

Nawet przed ślubem mój mąż kategorycznie sprzeciwiał się drugiemu dziecku, urodziłam pierwsze, a kiedy zaszłam w ciążę za drugim razem (nadal nie rozumiem, jak to się stało, ponieważ były one starannie chronione), przygotowała się, powiedziała wszystko mężowi i przygotowała się na skandal. I wziął kalendarz i zaczął zastanawiać się, kiedy miał twarz, i przedyskutować, co musimy zrobić z narodzinami ... Zabawne jest to, że teraz przekonuje trzeciego do narodzin trzeciego, on także ustanawia swoich synów ... Tak oni, mężczyźni, rozumieją?

IO

//www.woman.ru/relations/men/thread/3905065/

Wideo: kto, kiedy i jak opowiedzieć o swojej interesującej pozycji

Aby nie martwić się po raz kolejny, lepiej natychmiast powiadomić bliskich i przełożonych o swojej ciąży. Najważniejsze jest wybranie spokojnego, życzliwego tonu, a jeśli zaczniesz się denerwować, opuść rozmowę i odłóż ją na lepsze czasy. Mężczyźni i rodzice, którzy długo czekali na to wydarzenie, mogą zaskoczyć, zmieniając odkrycie swojego sekretu w prawdziwe święto, którym naprawdę jest.

Obejrzyj film: Dr Magda Havas Prawda o technologiach bez przewodowych (Listopad 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send