Zdrowie

Przesądy dotyczące ciąży: czy wierzyć w znaki

Pin
Send
Share
Send
Send


Ciąża to naprawdę trudny i ekscytujący czas. Co zrobić, aby wszystko było dobrze z dzieckiem? Co robić podczas porodu, aby uniknąć problemów? Podobne pytania dręczą kobietę przez dziewięć miesięcy. Często kobiety w ciąży nie tylko słuchają zaleceń lekarzy, ale także zwracają uwagę na popularne przesądy. Ale czy warto im wierzyć? Czy wróżby mogą pomóc lub zranić?

Dlaczego jest tak wiele do zrobienia o kobietach w ciąży

Ciąża to bardzo ważny okres, który zrozumiano w czasach starożytnych. Wszyscy ludzie chcą łatwo rodzić i tworzyć zdrowe, silne dziecko. W tym miejscu nastąpi główny cel - ostrzegają kobietę o możliwym niebezpieczeństwie, chronią przyszłą matkę i jej dziecko.

Nasi przodkowie nie wiedzieli praktycznie nic o świecie, w którym żyją io przebiegu ciąży. Nieznane jest zawsze porośnięte mitami i uprzedzeniami, więc nie ma nic dziwnego w tym, że pierwsze znaki pojawiły się w starożytności.

Dzisiaj proces rodzenia i rodzenia dziecka jest bardzo dobrze badany przez lekarzy, ale ludzie nadal wierzą w znaki. Dlaczego tak Najprawdopodobniej powód jest taki sam - przyszłe matki po prostu chcą chronić się przed niebezpieczeństwami na tyle, na ile to możliwe, więc nawet obserwują głupie i bezsensowne zakazy.

Główne zadanie zajmie - ochrona ciąży przed zagrożeniami

Co nie robić w ciąży

Czy można powiedzieć, że wróżby są tylko reliktem przeszłości i powinniśmy o nich zapomnieć? To kwestia kontrowersyjna. Wiele przesądów naprawdę nie ma sensu, ale są takie, które naprawdę mogą uratować ciężarną kobietę przed problemami. Aby żyć pełnią życia i pozbyć się strachu, konieczne jest rozważenie wszystkich znaków z medycznego punktu widzenia i kontrowersyjnych kwestii, aby skonsultować się z lekarzem.

Zagraj z kotem

Wiele kobiet w czasie ciąży boi się bawić z kotami, ponieważ są one pewne, że przyciągnie to wielu wrogów w życiu dziecka. To oczywiście nie jest prawdą, ale nadal istnieje medyczne uzasadnienie tego omenu. Koty tolerują toksoplazmozę - chorobę, która może przeniknąć przez łożysko do płodu i zakłócić rozwój układu nerwowego dziecka. Czy to oznacza, że ​​kobieta nie może dotykać kotów przez dziewięć miesięcy? Oczywiście, że nie. Niemożliwe jest dotknięcie zwierząt ulicy kobiety w ciąży, ale koty domowe są całkiem bezpieczne. Jeśli kobieta jest już chora na toksoplazmozę, rozwinęła odporność, a komunikacja z kotem nie przyniesie szkody.

Kobiety w ciąży powinny uważać na obcych i koty

Usiądź na progu

Nasi przodkowie powiedzieli również, że próg jest granicą między dwoma światami, miejscem, w którym złym duchom najłatwiej jest „dostać” kobietę w ciąży, więc w żadnym wypadku nie można na niej usiąść. Ale nawet jeśli nie wierzysz w ciemne siły, staraj się nie trzymać progu: z powodu przeciągu możesz zostać zdmuchnięty, co jest bardzo, bardzo niepożądane, gdy nosisz dziecko.

Krzyż nogi

Czy wiesz, dlaczego niektóre dzieci rodzą się z krzywymi lub niezdarnymi nogami? Według przekonań moja matka jest winna, która uwielbiała siedzieć ze skrzyżowanymi nogami. W rzeczywistości taka postawa jest naprawdę niepożądana: krążenie krwi w kończynach dolnych jest zaburzone. Konsekwencje nie są najlepsze: w macicy i płodzie brakuje tlenu i składników odżywczych, a także mogą rozwijać się żylaki. Ale tutaj siedzenie w takiej pozycji nie prowadzi do stopy końsko-szpotawej i krzywizny nóg.

Kupuj rzeczy z wyprzedzeniem

Ludzie mówią, że rzeczy zakupione z wyprzedzeniem z pewnością przyciągną złe duchy, a przekleństwo spadnie na matkę i dziecko. Kilkaset lat temu naprawdę miało to sens: śmiertelność podczas porodu była bardzo wysoka, wszystko może nie być przydatne. Ale dzisiaj ogromna większość porodów kończy się dobrze, co oznacza, że ​​nie będzie już sensu w tym znaku. Ponadto zakupy z wyprzedzeniem są nawet przydatne: po pojawieniu się dziecka, oczywiście nie masz na to czasu, a wysłanie świeżo przygotowanego taty na zakupy nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Ludzie mówią, że dziecięce ubrania kupione wcześniej trafią na złe duchy.

Są ryby i czerwone jagody

Ludzie mówią, że jeśli kobieta w ciąży zjada rybę, wtedy jej dziecko urodzi się głupie, a jeśli czerwone jagody są, wtedy skrofuluje. Czy powinienem ufać tej woli? Zostało naukowo udowodnione, że owoce morza i jagody o jasnoczerwonym kolorze mogą powodować silne reakcje alergiczne. Jeśli kobieta spożywa za dużo tych pokarmów, dziecko może mieć predyspozycje do alergii. Ale oczywiście nie stanie się głupi z powodu ryby.

Porozmawiaj o ciąży

Niektórzy sprawiedliwi utrzymują w tajemnicy nawet fakt ciąży, ponieważ wierzą, że w tym przypadku żaden zły duch nie może zaszkodzić dziecku. Z punktu widzenia psychologii istnieje sens utrzymywania tajemnic na wczesnym etapie. Po pierwsze, ciągłe przesłuchiwanie może bardzo obciążać ciężarną kobietę, a niepokój w pierwszym trymestrze jest dość niebezpieczny. Po drugie, poronienia nie są rzadkością na początku ciąży, bez względu na to, jak smutne jest to przyznać. Jeśli nikt nie wiedział o ciąży, nie będziesz musiał opowiadać smutnych wiadomości i zranić się.

Najlepszą opcją jest rozmowa o ciąży po 13-14 tygodniach. Już dłużej nie ma sensu utrzymywać tajemnicy - inni mogą to zauważyć, a obawy, że tajemnica została ujawniona, nie są pożądane dla przyszłej matki.

Strzyżenie i farbowanie włosów

Dziś bardzo popularne jest przekonanie, że podczas noszenia dziecka nie można zmienić fryzury. Jest to wyjaśnione w następujący sposób: we włosach ukryta jest cała moc osoby, odcinając loki, tracisz ją. Dla kobiety w pozycji jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ potrzebuje dużo siły, aby nosić dziecko. W rzeczywistości nie ma naukowych uzasadnień dla tego omenu - możesz ciąć włosy, jak chcesz, to nie zaszkodzi dziecku.

Ale farba naprawdę nie jest tego warta. Farba do włosów zawiera sporo chemikaliów, które nie są przydatne dla płodu.

Możesz ciąć włosy w ciąży, ale nie powinieneś być malowana

Powiesić ubrania

Mówi się, że jeśli kobieta podnosi ręce, wieszając bieliznę, dziecko zaplątuje się w pępowinę i dusi. Jest to oczywiście uprzedzenie, ale długi pobyt w pozie z podniesionymi rękami może być naprawdę szkodliwy. Faktem jest, że dopływ krwi do kończyn dolnych pogarsza się, płód otrzymuje mało tlenu i składników odżywczych. Taka postawa może również prowadzić do omdlenia.

Powiedz datę dostawy

Wiele kobiet w ciąży nie mówi nikomu, nawet mężowi, kiedy dziecko powinno się urodzić. Uważa się, że każdy, kto wie o porodzie, mimowolnie zwiększa mękę podczas samego procesu. Oczywiście nie ma naukowych dowodów na to, ale psychologowie radzą, aby nie mówić wszystkim o dacie urodzenia, ale ograniczyć je do najbliższych. Dla kobiety będzie łatwiej: nikt nie będzie nękał pytaniami „i kiedy rodzić?”. i „już urodziłaś?”.

Dzianina i szyć

Nawet w czasach starożytnych ludzie kojarzyli linę z pępowiną, wierzyli, że wiązany węzeł symbolizuje splątaną pępowinę, która uniemożliwia dziecku oddychanie. Dlatego jeden z przesądów ciężarnych kobiet nie może szyć, dziać, coś do tkania. Rzeczywiście, rękodzieło nie może w żaden sposób prowadzić do splątania pępowiny, więc jeśli lubisz robić na drutach, rób to w czasie noszenia dziecka.

Jedyny ważny punkt: nie rób rękodzieła zbyt długo (rób przerwy na kłamanie lub chodzenie) i wybierz wygodną pozycję. Długie siedzenie w jednym miejscu osłabia dopływ krwi do narządów miednicy, co może prowadzić do braku tlenu u dziecka.

Uważa się, że jeśli kobieta w ciąży szyje i robi na drutach, wtedy jej dziecko zaplątuje się w pępowinę, ale w rzeczywistości nie jest to prawdą.

Spójrz na okropności i brzydotę

Uważa się, że jeśli kobieta w ciąży patrzy na coś okropnego lub po prostu brzydkiego, rzuca ją na swoje dziecko, dziecko może urodzić się z deformacjami lub chorobami. W rzeczywistości oczywiście nie pojawi się brzydota, ale nie zaleca się patrzenia na coś strasznego. Strach i inne negatywne emocje mogą być szkodliwe dla kobiety, zwłaszcza na początku ciąży.

Weź kąpiel

„Jeśli kąpiesz się w wannie podczas porodu, narodziny zaczną się przedwcześnie” - wiele kobiet w delikatnej sytuacji musiało natknąć się na to stwierdzenie. Tutaj musisz dokonać rezerwacji. Kąpiel gorącą wodą może naprawdę spowodować wcześniejszy początek porodu, ale kąpiel w ciepłej wodzie jest nawet przydatna: pomoże ci się zrelaksować i pozbyć się stresu.

Rób zdjęcia

Ludzie mówią, że nie warto robić zdjęcia, gdy niosą dziecko, w przeciwnym razie rozwój dziecka stwardnieje w chwili, gdy zostanie uchwycony. Oczywiście fotografowanie w czasie ciąży nie powoduje takiego efektu, ale nadal istnieją pewne wady. Jeśli kobieta ma niską samoocenę i jest niezadowolona z siebie, każda sesja fotograficzna może wywołać tylko negatywne emocje, które są teraz bardzo niepożądane.

Mówią, że jeśli zrobisz zdjęcie kobiecie w ciąży, płód zatrzyma się w tym momencie

Inne bezsensowne znaki

Istnieją inne znaki, które nie są w żaden sposób wyjaśnione przez naukę i nie przynoszą żadnych korzyści:

 • nie można przejść przez przewody lub węże - przewód zostanie splątany i dziecko nie będzie w stanie się wydostać;
 • nie możesz czesać włosów w piątek - złe duchy dostaną twoje dziecko;
 • podczas strachu nie należy chwytać twarzy ani ciała - dziecko będzie miało w tym miejscu brzydkie znamiona;
 • nie można wytrzeć ręcznikiem kuchennym - dziecko będzie miało silne wydzielanie śliny;
 • nie możesz pluć ani patrzeć na zgniłe mięso - dziecko będzie cierpieć całe życie z powodu nieświeżego oddechu;
 • nie możesz pić z wiadra - okruchy będą miały zgagę.

Stosunek innych do kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży należy zawsze traktować z troską i uwagą, ponieważ jej pozycji nie można nazwać prostą. Istnieje kilka znaków, które regulują stosunek innych do kobiety w delikatnej sytuacji:

 • gdy jesteś w ciąży, nie możesz przeklinać - dziecko będzie miało dużo pieprzyków, plam;
 • teściowa nie może przysiąc na kobietę w ciąży - cała sprawiedliwa płeć w tej rodzinie dozna przekleństwa;
 • nie możesz skrzywdzić, skarcić kobiety w pozycji - sam przestępca będzie musiał cierpieć.

Wszystko to wymaga jednego naukowego wyjaśnienia - wszelkie nadużycia lub kłótnie mają negatywne emocje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia matki i dziecka.

Istnieje przekonanie, że jeśli obrażasz język, gdy kobieta jest na miejscu, to jej dziecko będzie miało wiele pieprzyków

Oznaki zbliżającego się narodzin

Jak zrozumieć, że twoje dziecko wkrótce się urodzi? Sądząc po powszechnym przekonaniu, poród rozpocznie się wkrótce, jeśli:

 • jakieś zwierzę wbiegło do domu lub poleciało;
 • Zebrałeś torbę w szpitalu;
 • zrobiłeś ogólne sprzątanie.

A jeśli dwa pierwsze znaki są fikcją, to ostatnie można łatwo wyjaśnić z punktu widzenia nauki. Czyszczenie, zwłaszcza ogólne, jest dość poważnym ćwiczeniem. Każdy ładunek zwiększa ton macicy, zaczyna spadać, co prowadzi do początku porodu. Dlatego w ostatnich miesiącach ciąży przedstawiciele płci pięknej do czyszczenia mieszkania i generalnie nie obciążają: po takim porodzie można rozpocząć przedwcześnie.

Istnieje inne wyjaśnienie - syndrom zagnieżdżenia. W 32-37 tygodniu ciąży, to znaczy krótko przed urodzeniem, kobiety w ciąży pragną wyjść, naprawić mieszkanie, zorganizować wszystko dla dziecka. Jest to jeden z pierwszych zwiastunów porodu.

Według dość dobrze znanego znaku ogólne sprzątanie zapowiada zbliżanie się do pracy.

Jak ułatwić proces narodzin

Zgodnie z popularnym przekonaniem, aby ułatwić poród, potrzebujesz:

 • żuć włosy;
 • urodzić z płynącymi włosami;
 • usuń wszystkie okrągłe przedmioty i biżuterię;
 • otwórz wszystkie drzwi, okna, szuflady w domu;
 • odgryźć skorupę czarnego chleba.

Sądząc po znakach, poród będzie łatwiejszy, jeśli podczas porodu ojciec dziecka usunie odpowiedni but od matki, uwolni pas i dotknie pleców kobiety kolanem. Mąż może także wlać kobiecie w ciąży zimną wodę za rogiem - wtedy proces narodzin będzie bardzo szybki.

Jest jeszcze jeden znak: na krótko przed narodzinami kobieta powinna rzucić zasłonę na podłogę i kilkakrotnie nad nią przejść. Jeśli kobieta w ciąży poszła wcześniej do szpitala położniczego, nie można jej wyjąć z domu, w przeciwnym razie kobieta będzie cierpieć podczas narodzin dziecka.

Spośród wszystkich powyższych, sensowne jest mieć dwa: rozpuścić włosy i usunąć okrągłe przedmioty (i inne ozdoby). Poród z luźnymi włosami będzie wygodniejszy dla kobiety, ponieważ nic jej nie będzie przeszkadzać. Na przykład na warkoczach nie jest tak wygodnie leżeć, a ciasne ogony zaciskają skórę głowy.

W niektórych szpitalach położniczych luźne włosy są koniecznością. Włosy są po prostu usuwane pod czapką - a kobieta jest wygodna, a włosy nie przeszkadzają.

Biżuteria podczas porodu jest również niepożądana z przyczyn obiektywnych. Kobieta może zranić siebie lub personel medyczny pierścionkami lub bransoletkami, trzymając się czegoś, nie wspominając o tym, że akcesoria nie są wystarczająco sterylne. Ponadto biżuteria może przeszkadzać matce, na przykład ściskać. Ale jeśli kobieta niczego nie rozprasza, łatwiej będzie się odprężyć, co oznacza, że ​​poród będzie łatwiejszy.

Wideo: objawy w czasie ciąży

Żaden przesąd nie powinien być traktowany jako przewodnik do działania. Chociaż niektóre z nich naprawdę odpowiadają prawdzie, jest wiele bezużytecznych znaków. Przed wykonaniem tego zalecenia, zastanów się kilka razy, a raczej skontaktuj się z lekarzem.

Obejrzyj film: 12 Dziwnych Zwyczajów z Innych Krajów (Czerwiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send