Zdrowie

Jak gotować proste naleśniki z mlekiem? Przepisy krok po kroku ze zdjęciami przekąsek

Jeśli nadal wyrabiasz ciasto na wodzie, warto nauczyć się robić naleśniki z mlekiem, aby stały się ulubionym daniem całej rodziny.

Jeśli nadal wyrabiasz ciasto na wodzie, warto nauczyć się robić naleśniki z mlekiem, aby stały się ulubionym daniem całej rodziny. Wspólnie rozważymy wszystkie rodzaje przepisów i możesz wybrać najbardziej odpowiednie. Dlaczego lepiej gotować naleśniki z mlekiem? Odpowiedź jest oczywista: są piękne, smaczne i dosłownie ukryte w ustach. Każde wypełnienie tego naleśnika ma bogaty smak. Zacznijmy więc.

Naleśniki z mlekiem są piękne, smaczne i dosłownie rozpływają się w ustach.

Jak zrobić cienkie naleśniki z kabaretki

Wszyscy wiemy, że ciasto można ugniatać zi bez drożdży. Teraz przyjrzymy się prostemu przepisowi na ciasto drożdżowe bez drożdży, używając mleka.

Cienkie naleśniki przyjechały do ​​nas z Francji. Można je jeść z nadzieniem i bez niego - kwestia Twojego gustu. Należy pamiętać, że w cieście nie trzeba wkładać proszku do pieczenia, aby pozostał elastyczny. Otwory na takie naleśniki mogą się zdarzyć tylko wtedy, gdy wcześniej dobrze rozgrzejesz patelnię.

Zacznijmy więc gotować cienkie naleśniki z mlekiem. Z proponowanej ilości składników zostanie wyprodukowanych około 15 sztuk o średnicy 22 cm, których ilość może się różnić w zależności od wielkości.

Do robienia cienkich naleśników potrzebujemy:

 • 500 ml świeżego mleka;
 • 3 średniej wielkości jaja kurze;
 • 200 g mąki pszennej pierwszego gatunku;
 • 30 g lub 2 łyżki. l stopione masło;
 • 2 łyżki. l cukier;
 • ½ łyżeczki sól.

Nie ma potrzeby umieszczania proszku do pieczenia w cieście, aby pozostał elastyczny.

Bądź cierpliwy i dobry nastrój, zaczynamy:

 1. Przygotuj produkty. Powinny być w temperaturze pokojowej, aby lepiej się ze sobą połączyć. Rozpuść masło i pozwól mu ostygnąć, aby naleśniki miały rumiany wygląd i delikatny smak.
 2. Umyć i włożyć łuskane jajka do miski w celu pobicia. Mieszamy sól i cukier i mieszamy do uzyskania gładkości. Do tego można użyć widelca, trzepaczki lub miksera. Nie jest konieczne ubijanie piany. Poczekaj, aż cukier i sól zostaną całkowicie rozpuszczone.
 3. W otrzymanej masie dodać 100-150 ml mleka. Nie jest konieczne wylewanie całej ilości, ponieważ podczas dodawania mąki, grube ciasto łatwiej jest mieszać aż do uzyskania gładkości. Jeśli wylejesz wszystko na raz, ciasto wyskoczy z bryłkami, których trudno się pozbyć bez wysiłku.
 4. W pojemności możemy filtrować mąkę. Jest to konieczne, aby usunąć ciasto z zanieczyszczeń i ewentualnych zanieczyszczeń, a także nasycić produkt tlenem.
 5. Mieszaj ciasto, aż będzie gładkie. Nie powinno być grudek.
 6. Dodaj resztki mleka i wymieszaj ponownie.
 7. Wlać stopione masło do ciasta i ponownie wymieszać. Teraz konsystencja jest jak tłusta śmietana.

Zacznij smażyć naleśniki

Aby zapobiec przywieraniu naleśników do patelni, przed smażeniem potrzyj je olejem. Będzie to wystarczające do końca procesu, więc przed każdym nowym naleśnikiem nie trzeba go smarować. Ale wyjątkiem od reguły jest zła patelnia. Jeśli zauważysz, że naleśniki wciąż się trzymają, lepiej jest dodawać masło za każdym razem. Do smarowania można użyć gazy, szczotki silikonowej lub szmatki.

Tak więc, gdy tylko patelnia z olejem jest dobrze rozgrzana, wylej na nią ciasto i jednocześnie obróć je w kółko, aby równomiernie rozprowadzić je po całej powierzchni.

Aby zapobiec przywieraniu naleśników do patelni, przed smażeniem należy je naoliwić.

Kiedy usmażysz kilka naleśników, sam zrozumiesz, ile ciasta wlać do kadzi, aby uzyskać rozmiar naleśnika. Bardzo ważne jest obliczenie prawidłowej ilości ciasta, ponieważ od tego zależy subtelność naleśnika.

NaleŜy obrócić naleśnik, gdy górna warstwa ciasta zaskoczy trochę i przestanie być lepka. Krawędzie w tym momencie zaczynają się nieco ciemnieć. Jeśli odwracasz dokładnie nie działa, wyprostuj naleśnik łopatą.

Kiedy naleśnik staje się różowy z obu stron, należy go wyjąć z patelni. Stale obserwuj proces, aby się nie wypalił, ponieważ smażenie cienkich naleśników zajmuje trochę czasu.

Jedz naleśniki na mleku z dżemem, miodem, śmietaną, skondensowanym mlekiem i innymi ulubionymi farszami

Lepiej jest rozłożyć naleśniki na płaskiej płycie o dużej średnicy i przykryć pokrywką, aby nie ostygły podczas smażenia następnej partii. Smaruj każdy naleśnik masłem, jeśli lubisz grubszy produkt.

Jedz naleśniki na mleku z dżemem, miodem, kwaśną śmietaną, skondensowanym mlekiem i dowolnym innym ulubionym nadzieniem.

Bon apetyt!

Wskazówka! Jeśli ciasto jest zbyt grube, dodaj trochę mleka. A jeśli płynny - mąka.

Naleśniki z dziurami - piękne i smaczne

Jeśli chcesz zaskoczyć swoją rodzinę pięknymi i schludnymi naleśnikami, musisz wybrać przepis na gotowanie z dziurami. Wtedy będą miękkie i delikatne. Nawet najbardziej wyrafinowana teściowa nie odmówi takiej pyszności.

Opinia jest uważana za błędną, że w przypadku naleśników z dziurami należy użyć żeliwnej patelni. Dzięki naszej recepturze okażą się piękne i na nowoczesnych ceramikach.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoją rodzinę pięknymi i schludnymi naleśnikami, musisz wybrać przepis na gotowanie z dziurami.

Aby zrobić piękne naleśniki z mlekiem, będziesz potrzebować:

 • 0,5 litra świeżego mleka krowiego;
 • 2 średniej wielkości jaja kurze;
 • 2 łyżki. l cukier;
 • 5 łyżek. l słonecznik lub inny olej roślinny w cieście, a niektóre do smarowania patelni przed smażeniem;
 • 1 łyżeczka sok z cytryny lub ocet do gaszenia sody;
 • 1 łyżeczka soda stołowa

Zaczynamy gotować pyszne naleśniki w mleku z dziurami:

 1. Ubij jajka razem z cukrem w pojemniku na ciasto widelcem lub trzepaczką.
 2. Wlać mieszaninę masła i mleka, kontynuując ubijanie masy aż do uzyskania jednorodnej konsystencji.
 3. Dodać przesianą mąkę przez sito i zagnieść ciasto bez grudek. Wlej do niego gaszoną sodę i wymieszaj ponownie. Ciasto jest gotowe. Możesz zacząć smażyć naleśniki.

Aby zrobić naleśniki z dziurkami, mocno podgrzej patelnię i posmaruj je olejem słonecznikowym. Wlać trochę ciasta, jednocześnie przewijając patelnię, aby równomiernie rozprowadzić ciasto po dnie. Musisz smażyć naleśniki, aż będą zarumienione po obu stronach.

Aby zrobić naleśniki z dziurkami, mocno podgrzej patelnię i posmaruj je olejem słonecznikowym

Należy pamiętać, że w tym przypadku należy nasmarować patelnię olejem roślinnym za pomocą szczotki silikonowej przed każdym naleśnikiem.

Wskazówka! Naleśniki z dziurkami mogą być wypełnione słonym nadzieniem, na przykład mięsem lub podawane ze śmietaną, miodem, skondensowanym mlekiem.

Czy mogę używać kwaśnego mleka?

Wiele osób uważa pyszne naleśniki na domowej roboty kwaśne mleko. Tej opinii nie można nazwać błędną, ponieważ w tym przypadku są uzyskiwane z lekką kwaśnością i dobrze komponują się ze śmietaną i innymi dodatkami.

Przepis na naleśniki w kwaśnym mleku nie różni się zbytnio od zwykłego, ale jest jeszcze kilka niuansów. Dlatego w pełni rozważamy stopniowe gotowanie pysznych.

Aby zrobić pyszne naleśniki, potrzebujemy następujących produktów:

 • 500 ml domowego kwaśnego mleka;
 • 250 g mąki pszennej pierwszego gatunku;
 • 1 średniej wielkości jajko kurze;
 • Sól i cukier do smaku (w zależności od wypełnienia);
 • 2 łyżki. l olej roślinny (słonecznikowy) w cieście i pozostaw trochę do usmażenia.

Przejdźmy do samego procesu gotowania:

 1. Utrzyj dokładnie jajko, aż pojawi się lekka piana.
 2. Podczas mieszania dodaj jajko, sól i mleko.
 3. Wlać mąkę do mieszanki i wlać olej. Aby ciasto dokładnie się wymieszało, użyj miksera.
 4. Zacznij pieczenie.

Zanim wylejesz ciasto na patelnię, musisz je bardzo dobrze ogrzać. Wtedy dostaniesz schludne dziury. Do pierwszego naleśnika posmaruj powierzchnię olejem roślinnym.

Wiele osób uważa domowe naleśniki z kwaśnego mleka za najsmaczniejsze.

Powoli wlewać ciasto, jednocześnie obracając patelnię, tak aby rozprowadzała się równomiernie po powierzchni. Musisz smażyć z każdej strony, aż naleśnik stanie się złoty.

Podawaj bujne naleśniki ze śmietaną lub słodkim nadzieniem.

Bon apetyt!

Wskazówka! Aby ułatwić zawijanie farszu w naleśniku, należy go wcześniej przygotować. Ciepły naleśnik jest łatwiejszy do uzyskania w pożądanym kształcie niż schłodzony.

Bujne naleśniki z mlekiem

Cienkie ażurowe naleśniki są oczywiście dobre. Ale w Rosji jest mnóstwo koneserów tradycyjnej ludowej wersji bujnych naleśników. Teraz nauczymy się smażyć naleśniki zgodnie z przepisami naszych babć.

Do grubych, przepysznych naleśników potrzebujemy następujących produktów:

 • 2 średniej wielkości jaja kurze;
 • 300 ml świeżego mleka krowiego;
 • 2 łyżki. l cukier;
 • sól do smaku;
 • 300 gramów mąki pszennej pierwszego gatunku;
 • 2,5 łyżeczki. proszek do pieczenia lub 1 łyżeczka. napoje gazowane;
 • 60 g roztopionego masła.

Instrukcje gotowania naleśników krok po kroku:

 1. Ubijaj jajka mikserem lub widelcem z mlekiem i cukrem.
 2. Przesiej mąkę z solą i proszkiem do pieczenia do oddzielnej miski. Połączyć powstałą mieszaninę w jedną i zagnieść ciasto.
 3. Dodaj stopione, ale schłodzone masło do ciasta i wymieszaj ponownie.
 4. Zostaw ciasto na pięć minut.
 5. Rozgrzej dobrze patelnię i posmaruj olejem słonecznikowym lub innym olejem roślinnym.
 6. Wylać ciasto na patelnię z kadzi, rozprowadzając je równomiernie po powierzchni obracając patelnię. Zrób warstwę o grubości co najmniej 4 mm.
 7. Smażyć naleśnik z jednej strony, aż górna część chwyta i przestaje płynąć.
 8. Obróć naleśnik na drugą stronę i smaż, aż stanie się złoty.

Jeśli lubisz potrawy grubsze, natychmiast po wyjęciu z patelni smaruj naleśniki masłem

Wskazówka! Aby ciasto było użyteczne, dodaj zamiast połowy mąki pszennej lub kukurydzy gryczanej.

Przepis bez jaj

Jeśli naprawdę chcesz naleśniki, ale tylko jajka są w lodówce, nie spiesz się, aby przygotować się do wyjścia do sklepu. Znamy przepis na pyszne naleśniki. Nie są gorsze od tradycyjnych, a jeśli dodasz farsz, jest jeszcze lepiej.

Do ich przygotowania będziesz potrzebował:

 • 2 i 1/2 szklanki mąki pszennej pierwszego gatunku;
 • 1 litr świeżego mleka krowiego;
 • 3 łyżki. l cukier;
 • ½ łyżeczki sole;
 • ½ łyżeczki napoje gazowane;
 • 2 łyżki. l olej słonecznikowy (lub dowolne inne warzywo);
 • 60 g roztopionego masła.

Etapy gotowania:

 1. Wymieszaj wszystkie suche składniki i dodaj pół litra mleka. Dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Powinien być mieszanką podobną do gęstej śmietany.
 2. Dodaj do ciasta olej słonecznikowy i dokładnie wymieszaj.
 3. Resztę mleka zagotować i delikatnie, powoli, mieszając, wlać do ciasta.
 4. Roztop masło na patelni, dodaj na gorąco ciasto i wymieszaj.
 5. Ciasto wlać cienką warstwą na bardzo gorącą patelnię i smażyć na średnim ogniu, aż górna część chwyta i mokre plamy znikną.
 6. Obróć naleśnik po drugiej stronie i piecz, aż stanie się rumiany po obu stronach.

Naleśniki można gotować bez jajek

Należy pamiętać, że przed każdym naleśnikiem do smarowania patelni olej nie jest konieczny. Tak, a gotowy produkt nie jest konieczny do obsługi oleju. W jego teście i tak obfitują.

Wskazówka! Aby naleśniki były sznurowane, naleśniki można oddzielić od żółtek i ubić oddzielnie w chłodną piankę. Dodaj je do ciasta do ostatniego.

Słone naleśniki

Jeśli zdecydujesz się zrobić naleśniki z słonymi nadzieniami, takimi jak kapusta lub mięso, możesz skorzystać z naszego prostego przepisu.

Aby przygotować ciasto na słone naleśniki, musisz:

 • 2 średniej wielkości jaja kurze;
 • 1 szklanka świeżego mleka krowiego;
 • 80 g roztopionego masła;
 • 1,5 szklanki mąki pszennej pierwszego gatunku;
 • sól do smaku (1-3 łyżeczki).

Gotowanie słonych naleśników nie różni się od zwykłych instrukcji. W końcu nadają się do pikantnych nadzień.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli naleśniki są rozdarte, należy dodać kolejne ciasto do ciasta lub dać mu czas na naleganie, aby gluten miał czas „zamanifestować się”.

Gotowanie słonych naleśników nie różni się od zwykłych instrukcji. W rezultacie nadają się do pikantnych nadzień.

Oferujemy najlepsze i sprawdzone przepisy na naleśniki z mlekiem. Gotuj, ciesz się, ciesz się rodziną. I pamiętaj, że naleśniki można jeść nie tylko w Dzień Pancake, ale codziennie. Nie odmawiaj sobie przyjemności.

Wskazówka! Jeśli ciasto przyklei się do żeliwnej patelni, nie należy jej myć, ale kalcynować solą i czyścić miękką szmatką. Jeśli problem tkwi w teflonie - gotuj ciasto przez dodanie gorącego płynu.

Obejrzyj film: OWSIANKA JAK JĄ PRZYGOTOWAĆ BY POLUBIĆ (Styczeń 2020).

Загрузка...