Moda

Pierwsza modelka z kontraktem męskim: historia Casey Legler

Teraz trudno jest zaskoczyć modelki o androgynicznym wyglądzie tych, którzy choć trochę podążają za światem mody - na okładkach i wybiegach odważni Tami Glauser, Raine Dove i inne niezwykłe dziewczyny.

Pionierem, który wygrał kontrakt męski z agencją modelek był były francuski pływak Casey Legler, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w 1996 roku.

Wysoki wzrost rzędu 190 cm, ostre funkcje, mocny podbródek i krótka fryzura - cechuje Legler, który pozwolił kobiecie nadać branży mody nowy wektor rozwoju.

Model urodził się w 1977 roku i od 13 roku życia był zafascynowany pływaniem. Jej hobby przyczyniło się do powstania męskiego typu figury, który został doceniony przez jej przyjaciela i fotografa na pół etatu Cass Bird.

Zgodnie z radą Cassa były pływak wziął udział w kilku sesjach zdjęciowych, których wyniki zostały wysoko ocenione przez przedstawicieli agencji Ford Model. Wraz z nim Casey i rozpoczął współpracę, podpisując umowę na reklamę odzieży męskiej.

Legler została pionierką, która jako pierwsza zabezpieczyła warunki tego rodzaju współpracy. Odważny akt modelu został wysoko oceniony przez przedstawicieli świata mody, ale sama Casey twierdzi, że wszystkie pochwały należy kierować do fotografa. To on zaproponował kobiecie udział w wyjątkowym eksperymencie.

Niezwykły model jest przekonany, że piękno powinno pozostać pięknem bez względu na stereotypy i separację płci. Legler nie uważa się za mężczyznę, ale nie chce wyglądać jak kobieta - cierpi na lekki dyskomfort z powodu długich włosów, obcasów i sukienek.

„Świat mody jest tylko odzwierciedleniem tego, co dzieje się w społeczeństwie. Społeczeństwo staje się coraz bardziej wolne, ludzie są wyzwoleni i mają możliwość spojrzenia na to, czego chcą. Czy to nie wspaniałe?” - pyta Casey.

Historia francuskiego modelu, który swoją odwagą i otwartością podbił serca wielu wielbicieli, dowodzi, że każdy może znaleźć swoje miejsce w życiu, akceptując siebie takimi, jakimi są.

Obejrzyj film: 10 najbardziej nietypowe modele świata mody (Grudzień 2019).

Загрузка...