Zdrowie

Witaminy z grupy B - energia i zdrowie

Pin
Send
Share
Send
Send


Współcześni ludzie nie lubią słowa „hipowitaminoza” i dlatego nie myślą o swoim życiu bez przyjmowania witamin, które wspierają zdrowie, aktywność, wigor i zdolność do pracy. Ale nie zawsze tak było.

Nieco ponad sto lat temu pojawił się termin „witaminy” i tak ważne wydarzenie miało miejsce, gdy odkryto witaminy z grupy B niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów organizmu. Obecnie ta grupa związków obejmuje B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, a także substancje podobne do witamin wytwarzane przez sam organizm - B4, B8, B10. Każdy z nich odróżnia nie tylko liczbę i nazwę, ale także wartość życia ludzkiego i codzienną konsumpcję.

Dlaczego potrzebujesz witamin z grupy B?

Te rozpuszczalne w wodzie witaminy biorą udział we wszystkich rodzajach metabolizmu, normalizują układ sercowo-naczyniowy i nerwowy, przewód pokarmowy, wspierają odporność, chronią wzrok, pomagają zwalczać stres, regulują metabolizm energii, poprawiają skórę i błony śluzowe itp. Niedobór witaminy B może powodować objawy takie jak zmęczenie, osłabienie, problemy z pamięcią, słaby sen.

Jednak witaminy z grupy B nie są wytwarzane przez organizm i wchodzą w nie wraz z pożywieniem. Jest to prawdziwe pod warunkiem, że dana osoba jest zdrowa, a jego jedzenie można uznać za pełne i zrównoważone.

Dlaczego brakuje?

W rzeczywistości uzyskanie wymaganej ilości witamin z grupy B nie jest takie łatwe, chociaż można je znaleźć w wielu warzywach, owocach, zieleni, produktach mlecznych i mięsnych, rybach, kawiorach, orzechach, grzybach, jajach, zbożach, chlebie itp. Niestety witaminy są szybko niszczone podczas gotowania. Należy wziąć pod uwagę fakt, że organizm szczególnie potrzebuje ich w okresie choroby i rehabilitacji, ciąży, podczas przyjmowania antybiotyków, hormonalnych środków antykoncepcyjnych, leków moczopędnych, alkoholu, kofeiny, gdy substancje zawarte w produktach nie tylko niszczą tę witaminę i aktywnie ją usuwają organizm, ale także zakłócają jego wchłanianie. Jednocześnie brak witamin z grupy B ma negatywne konsekwencje. Dlatego zaleca się stosowanie kompleksów witaminowych, które są bardziej skuteczne niż oddzielne przyjmowanie każdego z witamin z tej grupy. Na przykład witaminy B złożone z Amwaya.

Funkcje NUTRILITE ™ B-Complex Plus

Kompleks jest odpowiednio zbilansowany pod kątem zdrowego odżywiania u dorosłych i młodzieży. Wszystkie standardy zawartości (w mg i procent zapotrzebowania dziennego), a co za tym idzie, spożycie każdej witaminy są w niej ściśle przestrzegane. Składa się z 7 podstawowych witamin z tej grupy - B1, B2, niacyny, B6, kwasu foliowego, B12, biotyny, kwasu pantotenowego. Ważne jest, aby 6 z nich pochodziło głównie ze źródeł naturalnych. Wartość energetyczna 1 tabletki wynosi 0,7 kcal (7,11 kJ).

Jak to zrobić?

W ciągu miesiąca należy spożywać tylko 1 tabletkę kompleksu B dziennie z posiłkami. Ta metoda jest taka sama dla dorosłych i dzieci powyżej 11 lat. Oczywiście, zanim zaczniesz go przyjmować, lepiej udać się do lekarza po poradę, aby przyjmowanie witamin było korzystne, a nie szkodliwe.

Obejrzyj film: Witamina B12, leczy ból i inne choroby. Sprawdź jakie. (Styczeń 2023).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send