Zdrowie

Efektywne ćwiczenia odchudzające w domu - ćwiczenia!

Pin
Send
Share
Send
Send


Ćwiczenia na nogi odchudzające w domu wraz z ich regularnym wdrażaniem przyniosą widoczne rezultaty.

Wyeliminuj nadmiar tłuszczu podskórnego, napompuj mięśnie w obszarach problemowych, dopasuj kształt nóg, spraw, by były smukłe i atrakcyjne, a także pomóż w domu wykonać zestaw ćwiczeń, aby schudnąć od A do Z. To pytanie nigdy nie straci znaczenia. W końcu atrakcyjne, smukłe nogi - jedna z najbardziej cenionych kobiecych pragnień. Sprawność domowa dla nóg jest dość prosta i skuteczna w przypadku właściwego ćwiczenia. Tak więc piękno nóg, które można stworzyć w domu, nie wymaga dużych poświęceń i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Jednorazowe, przypadkowe treningi, w tym ćwiczenia wyszczuplające nogi, nie mogą zapewnić osiągnięcia pożądanego rezultatu

Pięć zasad sprawności domowej do odchudzania nóg

Jeśli zamierzasz robić fitness w domu, musisz pamiętać ogólne zasady ćwiczeń na nogi odchudzające. Trzymając się ich, możesz osiągnąć pożądany efekt znacznie szybciej.

Najważniejsze zasady sprawności domowej w przypadku odchudzania obejmują:

 • regularność zajęć;
 • niewymienny czas szkolenia;
 • wstępne przygotowanie ciała do wysiłku fizycznego;
 • właściwe oddychanie;
 • właściwe odżywianie.

Jednorazowe, niesystematyczne treningi, w tym ćwiczenia wyszczuplające nogi, nie będą w stanie osiągnąć pożądanego rezultatu. Organizm powinien regularnie pracować nad spalaniem i wydalaniem tłuszczu podskórnego.

Zgodnie z zaleceniami instruktorów, lekarzy, zajęcia powinny odbywać się w tym samym czasie. Wynika to ze zdolności ciała do przyzwyczajenia się do czasu treningu. W tym czasie będzie gotowy do aktywnej pracy nad zniszczeniem tłuszczu.

Przed rozpoczęciem treningu ciało musi być przygotowane. Konieczne jest wykonywanie lekkich ćwiczeń - skakanie, bieganie na miejscu itp. W celu bardziej efektywnego treningu.

Prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń opiera się na fakcie, że rozkład tłuszczu zależy od ilości tlenu w organizmie. Aby krew została nasycona tlenem, trzeba oddychać równomiernie, głęboko, bez wstrzymywania oddechu podczas wykonywania kompleksów mocy.

Przestrzegaj zasad prawidłowego odżywiania. Kilka kawałków ciasta po treningu zrzuci całą pracę

Ćwiczenia na nogi odchudzające nie powinny być wykonywane bezpośrednio po posiłku. Ciało straci czas na przetwarzanie tylko otrzymanych kalorii. A podskórny tłuszcz pozostanie nienaruszony.

Wskazówka! Trening sportowy dla nóg odchudzających musi być połączony z odpowiednim odżywianiem. Produkty z mąki i słodycze, tłuste potrawy i produkty spożywcze powinny być eliminowane z diety.

Pracujemy nad wnętrzem uda

W domu, w trakcie wykonywania ćwiczeń na utratę wagi, kobiety najczęściej stają przed problemem korygowania wewnętrznej strony uda. Z osadzonym tłuszczem w tym obszarze problem jest najtrudniejszy do obsługi.

Niemniej jednak istnieją dość skuteczne kompleksy ćwiczeń sportowych, których regularna i prawidłowa realizacja pozwoli osiągnąć szczupłość nóg nawet w tej strefie. Wśród nich są:

Ćwiczenia dotyczące sprzętu sportowego:

 • przysiady z hantlami;
 • kuca z piłką;
 • ściskając piłkę kolanami;
 • ciało podnosi się z kulą zaciśniętą między kolanami itp .;

kuca bez użycia sprzętu sportowego:

 • pye;
 • szerokie przysiady;
 • „nożyczki” na wyprostowanych nogach itp.

Kucanie to najtańszy sposób na trening.

Na przykład przysiady z hantlami można wykonać w ten sposób. Nogi powinny być umieszczone na szerokości nieco większej niż szerokość ramion. Skarpety odwracają się od siebie, a obcasy odwracają się do siebie. Weź hantle w swoje ręce, które możesz podnieść, utrzymując równowagę w tej pozycji. Następnie możesz wykonać ćwiczenie - powolne kucanie z ugiętymi kolanami pod kątem prostym. Po tym para ruchów w górę iw dół i powrót do pierwotnej pozycji.

W przypadku przysiadów z piłką musi być zaciśnięty między nogami. Następnie wykonuj przysiady w wolnym tempie. Uda powinny być napięte, aby utrzymać piłkę. Następny jest powrót do oryginalnego stojaka.

Ściskanie piłki jest uważane za skuteczne do pracy mięśni na wewnętrznych udach. Trzeba leżeć na plecach, zginać nogi i kolana między nimi. Powinien być maksymalnie skompresowany przez około jedną minutę. Biodra powinny być naciągnięte. Po tym czasie biodra muszą się zrelaksować.

Aby wykonać warstwy, musisz zająć to stanowisko: połóż obcasy i stań na skarpetach. Przysiady należy wykonywać w tej pozycji. Ćwiczenia można również wykonywać na ścianie, jeśli występuje problem z utrzymaniem równowagi we wskazanym stojaku.

Wskazówka!Każde ćwiczenie kompleksu powinno zaczynać się 10 razy w jednym lub dwóch podejściach. Jeśli w wyniku regularnego treningu nogi przyzwyczają się do obciążeń, powinny zostać zwiększone do 20-30 powtórzeń, a liczba podejść do trzech lub czterech.

Hantle przysiad

Jak regulować plecy i bok uda?

Tył uda, pośladków i boku należą do obszarów kobiecych nóg, które najczęściej wymagają regulacji. W domu ćwiczenia wykorzystywane do utraty wagi w tym obszarze problemowym obejmują:

 • przysiady (ze sprzętem sportowym lub bez);
 • rzuca się do przodu;
 • kopnij stopy.

Aby wykonać klasyczny przysiad, musisz położyć nogi nieco szerzej niż miednica. Plecy powinny pozostać proste, bez ugięcia. Z tego stoiska musisz powoli wykonywać przysiady przed zgięciem kolan pod kątem prostym. Następnie wróć do oryginalnego stojaka. Takie przysiady można wykonywać za pomocą sztangi, hantli itp.

Nogi Mahi wykonywane są w różnych pozycjach - leżąc, stojąc, siedząc. Może być bokiem, do przodu, do tyłu. Klasyczny sposób wykonywania backhandu jest uważany za taki. Powinieneś uklęknąć, położyć ręce na podłodze. Następnie należy podnieść i wyprostować jedną nogę. W tej pozycji wyprostowana noga ma się cofać. Nie powinien się zwisać. Następnie powracasz do pozycji wyjściowej i zmieniasz nogi.

Początkowo ataki wydają się być najprostszym ćwiczeniem, ale po kilkunastu powtórzeniach poczujesz efekt.

Ponadto, w celu wykonywania pleców, możesz leżeć na brzuchu, opierając ręce na podłodze. Nogi powinny być uniesione, wyprostowane i jednocześnie kołysane obiema stopami. Wariantem tego ćwiczenia jest również huśtawka z jedną stopą leżącą na boku. Różne techniki wykonywania ruchów powinny być zmieniane z innymi ćwiczeniami w kompleksie w celu utraty wagi nóg w domu.

Ataki techniką podczas regulacji tylnej części ud zapewniają pozycję wyjściową, w której nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym. Weź jedną stopę do tyłu, ale nie kładź kolana na podłodze. Wolna noga, również zgięta w kolanie, powinna być z przodu. Przenosi się na jej masę ciała. Po powrocie do oryginalnych drenów nogi są zamieniane.

Wskazówka!Ćwiczenia na odchudzanie pleców i boków uda, ważne jest, aby były one obecne w złożonych ćwiczeniach do pracy ze wszystkimi trzema grupami mięśni tej strefy. Nie można ograniczyć się do ćwiczeń jednej grupy. Zmniejszy to skuteczność szkolenia.

Tył uda, pośladków i boku należą do obszarów kobiecych nóg, które najczęściej wymagają regulacji.

Jak uzyskać wyszczuplające nogi na kolanach?

Kolana mogą być również problemem dla kobiecych nóg, co wymaga regularnych ćwiczeń w celu utraty wagi w domu. Kobiety pracujące nad korektą kolana powinny pamiętać, że w tej strefie nóg tłuszcz podskórny jest dzielony i wydalany jako ostatni.
W kompleksie dotyczącym utraty wagi kolan racjonalne jest włączenie takich ćwiczeń:

 • chodzenie, bieganie na miejscu z podnoszeniem kolan;
 • zgięcie i rozciągnięcie nóg w kolanach;
 • przysiady.

Tak więc bieganie i chodzenie na miejscu odbywa się z wysokimi kolanami. Pozycja wyjściowa, od której zaczyna się ćwiczenie, to czubek palców. Możesz również zmieniać je z wydajnością z naciskiem na stopę całkowicie.

Zgięcie i wyprost nóg wykonuje się w różnych pozycjach: stojąc, leżąc, siedząc. Możesz też wykonać ćwiczenie w następujący sposób. Musisz leżeć na jednej stronie, mocno opierając się o podłogę przedramieniem. Wolna noga musi być uniesiona i zgięta w kolanie, a następnie rozpiąć. Ważne jest, aby mięśnie nóg były dobrze napięte. Powtórz z drugą nogą.

Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane na podstawie ich własnej siły, od 10 do 30 razy podczas kilku wizyt.

W pozycji stojącej wykonuje się w ten sposób zgięcie i wyprost nóg w kolanie. Konieczne jest wyprostowanie się, wyprostowanie pleców, oparcie o podłogę całą powierzchnią stopy. Następnie należy zgiąć jedną nogę i pociągnąć ją do brzucha rękoma, po czym zgiąć i obniżyć nogę. Następnie musisz zmienić nogę i kontynuować sesję.

W przypadku klasycznych przysiadów, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu w okolicy kolan, należy rozłożyć oryginalny podnóżek na szerokość ramion. Następnie z niej trzeba wstać na skarpetkach, po czym - ponownie upaść na pięty i usiąść. Następny powinien powrócić do pierwotnej pozycji.

Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane na podstawie ich własnej siły, od 10 do 30 razy podczas kilku wizyt.

Wskazówka! Zaleca się łączenie ćwiczeń na odchudzanie kolan za pomocą domowej fitness z masażem w strefie nagiego nagromadzenia tłuszczu przy użyciu kremu wyszczuplającego.

Technologia odchudzania nóg u cieląt za pomocą fitnessu domowego

Jeśli dziewczyna ma do czynienia z zadaniem utraty wagi w strefie brzuchatej łydki, kluczową zasadą treningu powinno być wykluczenie z kompleksu tych ćwiczeń, które przyczyniają się do zwiększenia masy mięśniowej w tej części nóg. Ćwiczenia używane do schudnięcia nóg u cieląt w domu wykonywane są w celu rozciągnięcia mięśni.

Nie zapomnij rozgrzać mięśni przed głównymi ćwiczeniami.

Najbardziej skuteczne będą:

 • skakanka;
 • pye;
 • rozciąganie mięśni łydek podczas stania i leżenia.

Możesz zacząć wykonywać kompleks za pomocą lżejszych ćwiczeń. W tym celu musisz spróbować podnieść ołówek lub inny mały przedmiot z podłogi.
Możesz także, umieszczając ołówek między palcami stóp, spróbować napisać jakieś zdanie w powietrzu. Takie ćwiczenia znacznie rozciągają mięśnie łydek.

Następnie należy postawić jedną stopę na małej platformie. Następnie wykonaj na niej ruch wagi ciała, kładąc na nim drugą nogę. Mięśnie drugiej nogi będą się napinać i rozciągać. Następnie z platformy należy postawić stopę na podłodze, aby przyczepić do niej drugą nogę. Potem zmienia się noga, ćwiczenie się powtarza. Tempo egzekucji musi być utrzymane na wysokim poziomie.

Poniższe ćwiczenie na łydkę polega na leżeniu na plecach. Nogi powinny być wygięte iw tej pozycji rozciągnąć palce każdej stopy maksymalnie.

Uważaj, aby zamiast zmniejszać centymetry w nogach, nie osiągaj ich wzrostu z powodu pompowania masy mięśniowej

Dobre obciążenie mięśni łydek zapewnia ataki. W pozycji stojącej musisz zrobić jeden krok do przodu jedną stopą. Następnie powinien być powoli zgięty w kolanie. Jednocześnie z podłogi nie można go oderwać. Po osiągnięciu maksymalnego możliwego zgięcia, tak aby druga noga również nie oderwała się od podłogi, konieczne jest nieco zatrzymanie się w tej pozycji. Mięśnie lepiej się rozciągają. Potem zmień nogę.

Wskazówka! Rozciąganie mięśni łydek w celu utraty wagi zaleca się połączyć z procedurami relaksujących kąpieli i masażu. Pomoże to zwiększyć krążenie krwi i zwiększyć rozpad i eliminację tłuszczu podskórnego.

Fitness domowy ma dość szeroką gamę ćwiczeń przeznaczonych do regulacji i odchudzania różnych części nóg. Daje to możliwość wyboru i utworzenia dla siebie zestawu ćwiczeń, najbardziej efektywnych i wygodnych.

Z zastrzeżeniem zasad szkolenia po chwili zobaczysz pierwsze wyniki

Jednocześnie ważne jest, aby przejść z jakiej strefy nóg jest problem, a także z ogólnych zasad ćwiczeń domowych. Twoim zadaniem jest uczynić nogi atrakcyjnymi, elastycznymi, smukłymi, nawet bez wychodzenia z domu w drogich siłowniach i klubach fitness.

Obejrzyj film: INTERWAŁOWY TRENING ODCHUDZAJĄCY - ZGRABNA FIGURA+PŁASKI BRZUCH (Listopad 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send