Moda

Fryzura Pixie-bob do włosów krótkich i średnich: świeża i dziarska!

Pod względem stosunku do krótkich fryzur kobiety warunkowo dzielą się na dwa obozy. Jedna połowa jest przekonana, że ​​dziewczyny po takich zmianach są jak chłopcy. Inne - krótkie włosy są odświeżające i sprawiają, że obraz jest atrakcyjny. Pixie-bob - fryzura, która podobała się obu. Wygląda kobieco, ale jednocześnie odważnie i dynamicznie.

Kiedy strzyżono

Fryzura Pixie-bob charakteryzuje się wydłużonymi pasemkami na twarzy, objętością na koronie i krótkimi włosami z tyłu. Pochodzi z połączenia dwóch fryzur: klasycznej „fasoli” i awangardowego „chochlika” z asymetrycznymi cechami. Pierwszy rzekomo pochodził od tancerki fokstrotów Irene Castle, która odcięła jej długie włosy: przeszkadzały jej w tańcu.

Założycielem drugiego był Audrey Hepburn, którego chłopięca fryzura była związana z otaczającymi go elfami lub wróżkami (z angielskiego wróżka - wróżka, elf).

Ciekawy fakt: również „pikibob” to nazwa rasy kotów. Jest to również ładna istota, ale nie ciągnie wróżek =)

Kto nadaje się do fryzury

Pixie-bob jest odpowiedni dla dziewcząt, które:

  • cienkie, słabe włosy (fryzura dodaje objętości);
  • okrągła lub kwadratowa twarz (idealny kształt jest wybierany ze względu na przemieszczenie objętości i długie pasma na skroniach);
  • podłużna owalna twarz (zaleca się pikowanie prostego bobka, aby zharmonizować proporcje);
  • pełne policzki lub wyraźne kości policzkowe (aby ukryć ten niuans, używaj zaciemnienia podczas kolorowania).

Pełna fryzura dla dziewcząt i kobiet jest przeciwwskazana. Całkowicie otwiera szyję i czyni sylwetkę ciężką, dzięki czemu właściciel nie jest w najlepszym świetle.

Technologia wydajności w kabinie

Fryzura jest wykonywana w kilku warstwach i wymaga dokładnego zbadania każdego aspektu. Kreator techniki może się różnić w zależności od rodzaju fryzury. Standardowy schemat wykonania wygląda tak:

  1. Mistrz oddziela trójkąt od świątyni do świątyni, chwytając koronę. Dzieli głowę na 2 części z pionowym podziałem, a następnie - poziomo na 4 części.
  2. Przycinanie od dekoltu do tyłu głowy, stopniowo wydłużając włosy. Następnie na koronie wybiera się środkowe pasmo, które tnie się procą. W zależności od poziomu zostanie przetworzona strefa potyliczna.
  3. Część ciemieniowa jest wycięta z korony, włosy są podzielone na poziome pasma. Pozostałości zamków ciemieniowych są czesane razem z grzywką po jednej stronie i są przycięte po przekątnej.
  4. Obszar obręczy usznej jest przetwarzany z części skroniowej. Nici są cięte ukośnie z wydłużeniem do twarzy. Wytnij „pasmo na pasie”, przesuwając się z boków do środkowego przedziału.

Po zakończeniu strzyżenia suche włosy są przerzedzane nożyczkami przerzedzającymi.

Pomysły na zdjęcia do krótkich włosów

Pixie bob na krótkie włosy to klasyczna wersja, która pasuje do dam w każdym wieku. Bardzo skutecznie wygląda z ukośnym hukiem. Jeśli włosy zostaną obcięte jak najwięcej, fryzura będzie przypominać mężczyznę.

Pomysły na włosy średniej długości

Wersja bardziej wydłużona niż poprzednia. Włosy średniej długości w tym przypadku można układać na różne sposoby. Mistrz może wybrać asymetryczną wersję kobiecej fryzury lub klasycznej z grzywką dowolnej długości.

To ważne! Strzyżenie nie nadaje się do długich włosów. Jeśli właściciel szykownej długości zamierza zmienić obraz tak drastycznie, musi najpierw usunąć długość do maksimum, a następnie kontynuować cięcie jak bobek.

Pixie bob z i bez grzywki

Długie grzywki sprawiają, że obraz jest kobiecy i dynamiczny.

Strzyżenie z dodatkiem krótkich frędzli odpowiednich romantycznych wyrafinowanych natur, odświeża twarz i czyni ją młodszą.

Pomysły na kręcone i proste włosy

Dziewczyny z fryzurą o małych lokach nie będą działać. Fryzura będzie bardzo trudna do stylizacji, szczególnie w przypadku krótkich pasm. Na falujących włosach piknikowy bob stworzy romantyczny i kobiecy wygląd. Będzie wyglądać lepiej na ciemnych pasmach.

Jeśli włosy są proste i twarde, musisz dodać kaskadę i wykonać podziałkę.

Czy będą pasowały dorosłe kobiety?

Kobiety powyżej 40 i 50 lat zazwyczaj próbują odmłodzić swój wizerunek i nadać mu świeżość. Zgodnie z ich recenzjami, fryzura pixie bob jest idealna do tego celu. Jest to doskonały wybór kobiet, w których duszach króluje młodzież, pomimo liczby w paszporcie.

Nie ma bardziej uniwersalnej fryzury niż wróżka. Pasuje do prawie każdej dziewczyny i pozwoli stworzyć masę obrazów: od śmiałych do ekscytujących i romantycznych.