Piękno

Jak dziewczyna zaczyna biegać od zera? - Skuteczny program dla początkujących

Pin
Send
Share
Send
Send


Zanim zaczniesz biegać od zera, będziesz musiał zapoznać się z pewnym zestawem niezbędnych reguł i umiejętności.

Zanim zaczniesz biegać od podstaw, będziesz musiał zapoznać się z pewnym zestawem niezbędnych reguł i umiejętności. Przecież bieganie jest jednym z rodzajów lekkoatletyki, rodzajem sztuk walki, dlatego wymaga treningu, nawet na początku kariery sportowej.

Często lenistwo przeszkadza w realizacji dużych i małych rzeczy.

Aby dowiedzieć się, czy możesz prawidłowo zacząć biegać regularnie i z łatwością wytrzymywać odległości od zera do trzech kilometrów, należy najpierw oderwać piąty punkt z sofy. Często lenistwo przeszkadza dużym i małym rzeczom. Ale jeśli twoje organy nie są własnością państwa, postać jest daleka od ideału, a spotykasz się tylko z przyjaciółmi na portalach społecznościowych, ścieżki parków i placów czekają na twoje wielkie i małe osiągnięcia na szczyt zwycięstwa. Zwycięstwo nad własnym lenistwem.

Motywy wątpiących

Nasi przodkowie do ekstrakcji żywności musieli wspinać się na drzewa, biegać przez długi czas w trudnym terenie, rzucać kamieniami i włóczniami w obiekty łowieckie, skakać z wysokości i nurkować na głębokość bez żadnych adaptacji. Zasady przetrwania dyktowały sposoby wdrożenia.

Cywilizowana osoba stoi na szczycie łańcucha pokarmowego i nie przejmuje się głodem. Żywność można uzyskać, nie wychodząc na zewnątrz, do pracy, bez wychodzenia z pomieszczenia, do komunikowania się, pozostawania w zamkniętej przestrzeni, do leczenia, bez wystawania nosa z mieszkania. Rosnący brzuch, smutne ramiona i słabe kończyny, najbardziej zdolne tylko do wywierania nacisku na pedały samochodu i przyciski pilota - portret zmodernizowanej osoby.

Co może być powodem do uprawiania sportu? Jak przekazać przeciętnemu człowiekowi, co dokładnie dzisiaj zacząć od zera jest konieczne do utraty wagi, zdrowia i pełnego życia?

Śnij i konceptualizuj to, do czego dążysz, prezentując uzyskany wynik.

 1. Podaj do publicznej wiadomości swoje zamiary uprawiania sportu (teraz ci, którzy są wokół ciebie, będą zadawać pytania).
 2. Motywacja pieniężna. Jeśli nie masz osobistego sponsora, który jest gotowy zapłacić za twoje małe i wielkie osiągnięcia w bieganiu, serwis internetowy Gym-pact zapewnia każdemu opornemu zawodnikowi nagrodę pieniężną kosztem leniwych ludzi, którzy pomijają zajęcia.
 3. Śnij i konceptualizuj to, do czego dążysz, prezentując uzyskany wynik. Zidentyfikuj przeszkody, które mogą wystąpić po drodze. Więc już mentalnie przygotowujesz się do wypadków.

Wskazówka! Podejmij namacalny prezent dla motywacji. Może to być coś słodkiego po „wyczerpujących” biegach.

Strój

W rzeczywistości wszystko jest proste, by zhańbić. Odzież powinna być wygodna, przestronna, wykonana z naturalnych tkanin i dobrana odpowiednio do pory roku. To oczywiście nie oznacza, że ​​w śnieżną porę roku trzeba nosić futro i nosić buty zimowe do biegu. Jeśli zdecydujesz się na jogging w chłodnej porze roku, jesienny dres będzie idealnie pasował.

Z pytaniem o buty trzeba będzie myśleć. Menedżerowie sklepów sportowych, chcąc wypromować produkt, zaoferują tuzin rodzajów trampek: od butów do biegania na asfalcie z podeszwami wiosennymi po takie, które pozwalają uprawiać lekkoatletykę w trudnym terenie.

Potrzebuje sprzętu do biegania

Ale nie łamaj głowy przez długi czas: weź regularne klasyczne buty do biegania, które anatomicznie powtórzą kształt stopy z wygodnym podbiciem i na zwykłej płaskiej podeszwie. Każde inne obuwie jest przeznaczone do umiejętnego przemieszczania stopy podczas joggingu, po zakupie, który zobowiążesz się dostosować do niego podczas zajęć.

Wybór bielizny zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących sportowców ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza, jeśli sportowiec jest kobietą, wyróżnia się pompą form. Kup biustonosz do treningu w specjalistycznych sklepach.

Wskazówka! Wybierając trampki, zwróć uwagę na pasek helu pod kciukiem. Jego obecność ułatwi obciążenie stawów.

Jogging - czas

W pytaniu „Jak i dlaczego trzeba zaczynać biegać od zera rano”? główny punkt to „zacznij biec”. Ponieważ trening można wykonać, gdy jest to wygodne. Poranne bieganie dla wielu jest niewygodne z powodu źle pomyślanego układu dnia. W godzinach wieczornych wręcz przeciwnie, można dodać ładunek i kilka kilometrów, a także włączyć ćwiczenia rozciągające na zajęciach.

Sport nie jest ciężarem, ale zdrowiem. Traktuj to jako wspaniałą rozrywkę.

Co najważniejsze, pamiętaj:

 • Sport nie jest ciężarem, ale zdrowiem. Traktuj to jako wspaniałą rozrywkę;
 • różne trasy do joggingu służą jako dodatkowy środek pobudzający;
 • piękna, jasna odzież sportowa tworzy pozytywne myśli;
 • komunikacja z odnoszącymi sukcesy i zmotywowanymi osobami zwiększy chęć uprawiania sportu;
 • połączenie joggingu z innymi rodzajami zajęć na świeżym powietrzu urozmaica wypoczynek i dyscypliny;
 • kalorie są bardziej intensywne rano.

I zdobądź monitor pracy serca. Monitorując bicie serca, zasygnalizuje, czy opuścisz dozwoloną strefę w zależności od wieku. Niektóre typy tego urządzenia niezbędne do działania mają opcję obliczania kalorii w arsenale.

Wskazówka!Pierwsze tygodnie dla początkujących są najtrudniejsze. 2-3 razy w tygodniu przez 40 minut na jogging lub szybkie chodzenie będzie wystarczające.

Indyjski i przedsionkowy bieg, aby pomóc otyłym

Istnieje kilkanaście rodzajów technik biegania. Ale który pasuje do osób otyłych? I czy można zacząć biegać w taki czy inny sposób z dużą masą od podstaw? Wszystko jest możliwe. Najważniejsze jest obliczenie obciążenia.

Zdobądź monitor pracy serca. Monitorując bicie serca, zasygnalizuje, czy opuścisz dozwoloną strefę w zależności od wieku.

Jeśli wiek przekroczył czterdzieści lat, waga przekracza 80 lat, a gdy miał 20 lat, zatrzymał się na 1 m 60 cm, a bieg na dystansie 300 m już zasługuje na szacunek. Znacznie ważniejsza jest regularność zajęć i zmiana wysiłków, niż dążenie do rezultatu. Zacznij od małych ładunków. Na przykład, co słyszałeś o rasie indyjskiej?

Chwalebni indyjscy wojownicy w swoich legendarnych kampaniach mogliby pokonywać odległości z takim przebiegiem 1,5 raza szybciej niż zwykle. I polega na:

 • Jogging - 100 m.
 • Normalny chód z aktywną pracą łokcia - 100 m.

Zmieniaj się ze sobą. Początkowa odległość wynosi 1000 m. Stopniowo zwiększaj odległość do pokonania. Ten typ biegu może przyjąć nawet żylaki.

Urzęsiona podstawa jest taka sama, tylko krótsza niż odległość: biegniemy - 30 m, pokonujemy dystans w odstępach co 30 m. Ale z powodu częstej zmiany rytmu serce jest przeciążone. Przy użyciu tej metody konieczne jest zmierzenie impulsu.

Wskazówka!Nie gonić za wagą. Okresowe poranne pomiary objętości talii pokażą wyraźniejszy obraz.

Różne trasy biegowe służą jako dodatkowy środek pobudzający.

Kształtowanie biegania - polowanie na zdrowie

Jeśli zaczniesz trenować od chodzenia, wtedy nieuchronnie pojawi się pragnienie biegania wieczorem lub rano, zaczynając od zera. W zasadzie zwykłe chodzenie spala tyle samo kalorii, co bieganie. Różnica to tylko okres.
Przedstawiciele słabszej płci sugerują, że dla nich być może istnieją specjalne programy do biegania. Pytając „jak założyć dziewczynę i nie przestawać biegać od zera?”, Czekają na konkretną odpowiedź. Tutaj wszystkie środki są dobre. W szczególności tego rodzaju zajęcia sportowe, takie jak kształtowanie wyścigu.

Skuteczność tej metody polega na jej wyjątkowości. Bieg kształtowania przyczynia się do:

 • poprawić postawę;
 • stymulacja aparatu przedsionkowego;
 • uzyskanie podstaw cardio;
 • opanowanie gimnastyki aerobowej.

Istota przebiegu kształtowania jest następująca:

 • bieg do przodu - 20 kroków;
 • bieganie po lewej stronie ciała - 10 kroków;
 • bieganie po prawej stronie ciała - 10 kroków;
 • bieganie wstecz - 10 kroków;
 • skacze z lewej strony - 10 razy;
 • skacze z prawej strony - 10 razy;
 • bieganie do przodu, wysokie kolana - 10 kroków;
 • biegnij naprzód swoją twarzą, próbując dotknąć pięt pośladków - 10 kroków;
 • bieganie z maksymalną prędkością - 10 kroków.

Połączenie joggingu z innymi zajęciami na świeżym powietrzu urozmaica wypoczynek i dyscypliny

Następnie jest 100 kroków w aktywnym tempie, jednocześnie wykonując szarpnięcia rękami przed klatką piersiową: w górę iw dół, w lewo iw prawo, z zakrętem - bez obracania ciała. Wyścigi składają się z 5 powtórzeń. Między każdym z nich - 20 kroków normalnego chodzenia.

Wskazówka! Pod koniec tego treningu rób przysiady lub pół przysiady.

Klasyczny gatunek - kłus

Jeśli bieganie trwa mniej niż 20 minut, to nie przyniesie to dobrego. Co więcej, wydajność jest wysoka z dwóch wyścigów i niska z jednej.

Na początek - rozgrzej się. Bieganie w takim tempie i odległości, które pozwoli ci nie stracić oddechu, ale sprawi, że będziesz się trochę pocił.

Główna część. Należy biegać tyle, ile pozwalają na to oddychanie i muskulatura. Czujesz się zmęczony, zrelaksuj się w podróży, nieznacznie zmniejszając tempo wyścigu. Następnie wykonaj myślnik: tutaj musisz biec jak najszybciej.

Wniosek - zaczep. Na tym etapie konieczne jest przywrócenie ciągłego rytmu oddychania.

Początkowo trzymaj się minimalizmu: 200 m dla rozgrzewki, 50 m dla relaksu (jeden krok lub spokojny bieg), 400 m dla podstawowego treningu, 50 m dla odpoczynku, 100 m dla maksymalnego szarpnięcia, 50 m dla zaczepu.

Kalorie są bardziej intensywne rano.

Przeciwwskazania do biegania:

 • ostre zapalenie kręgosłupa i stawów;
 • ciąża;
 • otyłość;
 • ryzyko zakrzepicy.

Wskazówka! Podczas biegu obserwuj swój oddech: powinien być gładki, bez szarpnięć. Oddychajcie.

Rozładowanie może się ładować

Ktoś robi poranne biegi w parku w nadziei na utratę nadwagi, inna część biegaczy w ten sposób dba o zdrowie, ale są tacy, którzy kręcą się wokół stadionu, marzą o zdobyciu rangi w swoim ulubionym sporcie.

Próbując na odległość, nie powinieneś zawracać sobie głowy tym, jak zacząć biegać, przechodzić od zera do rozładowania. Zdając sobie sprawę ze znaczenia szkolenia, musisz dążyć do osiągnięcia najlepszych wyników i zgodności ze standardami.

Aby osiągnąć przypisanie kategorii sportowej, należy spełnić obowiązki:

 • kategoria konkurencji;
 • zawody w mierzeniu czasu;
 • poziom sędziowania.

Istnieją również masowe zrzuty, które są przyjmowane w konkursach o znaczeniu regionalnym. Nie zależą od czasu. Ale są one ograniczone czasem działania - 2 lata. W tym czasie zawodnik musi poprawić lub potwierdzić wypis. W przeciwnym razie zostanie usunięty.

Zdając sobie sprawę ze znaczenia szkolenia, musisz dążyć do osiągnięcia najlepszych wyników i zgodności ze standardami

Jako przykład ilustruje standardy, które mają zastosowanie do najbardziej powszechnych odległości.

Standardowy / bieg 5000 m / 3000 m / 100 m

 • Mężczyźni 15: 30,0 / 9: 00,0 / 11,2
  Kobiety 18: 10,0 / 10: 40,0 / 13,0

Wskazówka!Uruchom bieg ze stoperem w dłoni i upewnij się, że standardy są surowe.

Pomoc początkującym - praca samych początkujących

Wiele programów sportowych przeznaczonych dla profesjonalistów. Rodzaje zajęć, plany treningowe, czas - wszystko jest przemyślane w najmniejszym szczególe. A jak być początkującym sportowcem? Jak zaczynają biegać i osiągać szczyt od podstaw, jeśli program działa tylko dla zaawansowanych sportowców?

Nie tak źle. Poniżej znajduje się tabela ze szczegółowym programem dla początkujących. Jest przeznaczony dla kręgu osób, które zajmują rangę pracowników wiedzy, a zatem prowadzą siedzący tryb życia. Angażując się w ten program, doskonalisz swoje umiejętności na drodze do poprawy postaci.

Podczas biegu zawsze noś ze sobą butelkę niegazowanej wody. Treningowi towarzyszy obfite pocenie się - utrata wilgoci. I wciąż nie silny organizm początkującego nie jest w stanie poradzić sobie z pierwszymi ładunkami. Mogą wystąpić nudności, zawroty głowy, w których po prostu potrzebujesz podaży płynów.

Podejmij odpowiedzialnie i wybierz trasę: na wczesnych etapach szkolenia niedopuszczalne jest bieganie na niedoścignionym, posiadanie windy, terenu

Eksperci zalecają, aby nie jeść przed uprawianiem sportu. Ale jeśli masz niską hemoglobinę lub jesz ściśle według harmonogramu, to odmów jedzenia co najmniej 2-3 godziny przed treningami. Ponieważ podczas wyścigu, z powodu jedzenia w żołądku, może wystąpić kneblowanie.

Podejmij odpowiedzialnie i wybierz trasę: na wczesnych etapach treningu niedopuszczalne jest bieganie na niedoścignionym, dźwiganie, ukształtowanie terenu. Spowoduje to dodatkowe trudności i może nawet przyczynić się do obrażeń stóp.
Zgodność z powyższym spowoduje, że uprawianie sportu będzie przyjemnym i przyjemnym wydarzeniem.

Wskazówka!Powyższy program zwróci Cię bez uszczerbku na zdrowiu we właściwym kierunku szkolenia, nawet jeśli były nieobecności. Możesz zacząć biegać i nie rozwodzić się nad teorią!

Dobre nogi dla ciebie!

Obejrzyj film: Zakochałam się w asertywności! Katarzyna Machlowska-Hulok wywiad (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send