Zdrowie

Joga dla początkujących w domu - 50 inspirujących zdjęć

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzisiaj joga stała się stylem życia dla wielu. Praktycznie każdy klub fitness ma zajęcia w tej dziedzinie. Jednak joga jest również dostępna dla początkujących w domu.

Świetnym sposobem na utrzymanie zdrowia i pięknej sylwetki jest joga dla początkujących w domu. Wideo umożliwia oglądanie prostych ćwiczeń. Wiele klubów sportowych i centrów fitness oferuje zajęcia jogi. Jednak z ogromnym pragnieniem możesz robić w domu i osiągać wspaniałe rezultaty.

Zajęcia jogi przyczyniają się do odmłodzenia i uzdrowienia ciała, a także zapewniają harmonię w szybkim tempie życia

Joga jest techniką rozwoju duchowego i rozwoju.

Hatha joga ma na celu rozwój ciała fizycznego

Asany zawarte w tym systemie są tysiąclecia

Zajęcia jogi przyczyniają się do odmłodzenia i uzdrowienia ciała, a także zapewniają harmonię w szybkim tempie życia. Aby robić swoje ulubione rzeczy w domu, powinieneś dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego oddychania podczas ćwiczeń, rozgrzewki i prostych asan dla początkujących.

Korzystne efekty jogi

Joga jest techniką rozwoju duchowego i rozwoju. Hatha joga ma na celu rozwój ciała fizycznego. Asany zawarte w tym systemie są tysiące lat. Są skuteczne w osiąganiu lepszego poziomu zdrowia i rozwiązywaniu problemów z wyglądem.

Żaden rodzaj wychowania fizycznego nie pomoże ci wypracować całego ciała jak joga.

Asany w jodze mają na celu kompleksowe badanie nawet najgłębszych mięśni.

Pomaga także ustalić procesy metaboliczne w organizmie.

Inne rodzaje kultury fizycznej nie pozwalają organizmowi pracować tak dokładnie, jak joga, co pomaga w ustaleniu procesów metabolicznych w organizmie, a także pozbywa się zacisków mięśniowych i przywraca pełnoprawną pracę kręgosłupa, układu oddechowego i trawiennego.

Asany w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi to masaż narządów wewnętrznych i trening wszystkich grup mięśniowych.

Zaciski mięśni występują po stresujących sytuacjach. Jednocześnie stare skargi, uczucia i wstrząsy powstają w muskularnej skorupie. Joga stopniowo pozwala zniszczyć tę powłokę i przywrócić pełną pracę mięśni.

Ponadto systematyczne ćwiczenia przyczyniają się do koncentracji uwagi, a także pomagają rozwijać siłę woli i wytrwałość. Po dwóch tygodniach regularnych zajęć możesz pozbyć się bólu pleców.

Joga dla całej rodziny jest nie tylko przydatna, ale także zabawna

Praktyka pomoże pozbyć się zacisków mięśniowych i przywrócić pełnoprawną pracę kręgosłupa, układu oddechowego i trawiennego.

Asany w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi to masaż narządów wewnętrznych i trening wszystkich grup mięśniowych.

Wskazówka! Joga oznacza szczególny sposób życia, właściwe odżywianie. Na przykład nawyk picia wody rano jest dobry. Dla lepszego funkcjonowania jelit można dodać trochę soku z cytryny. Jeśli dodasz imbir, możesz uzyskać lepszy ładunek żywotności niż po kawie.

Co musisz wiedzieć podczas ćwiczeń w domu

Dostając się do jogi, musisz zaplanować konkretny harmonogram zajęć. Idealną opcją jest ćwiczenie przez godzinę dziennie.

Na samym początku jogę należy spędzać 15 minut dziennie. Następnie stopniowo zwiększaj czas zajęć po przyzwyczajeniu się. Do ćwiczeń potrzebna jest mata poliuretanowa i luźna odzież.

Systematyczne ćwiczenia promują koncentrację uwagi, a także pomagają rozwijać siłę woli i wytrwałość.

Po dwóch tygodniach regularnych zajęć możesz pozbyć się bólu pleców.

Praktyka godzinowa pozwoli włączyć wszystkie mięśnie do pracy, a następnie całkowicie je rozluźnić

Poniższe zasady mają zastosowanie do uprawiania jogi w domu:

 • Pokój powinien być wygodny, bez przeciągów. W zimnym pomieszczeniu mięśnie są trudniejsze do rozgrzania.
 • Nie powinno być irytującego hałasu i światła. Możesz włączyć muzykę relaksacyjną.
 • Aby odpocząć na początku zajęć, możesz użyć postawy trupa Shavasany.
 • Każde ćwiczenie powinno być wykonywane w wolnym tempie: wejście, ustalenie pozycji i wyjście do pierwotnej pozycji.
 • Każda asana jest wykonywana 4-6 razy.
 • Zajęcia powinny być prowadzone na czczo. Przed treningiem musisz wypić trochę wody.

Dostając się do jogi, musisz zaplanować konkretny harmonogram zajęć. Idealną opcją jest spędzanie godziny dziennie na ćwiczenia.

Na samym początku jogę należy spędzać 15 minut dziennie. Następnie stopniowo zwiększaj czas zajęć, po tym jak się przyzwyczaisz

Na początku możesz nie być w stanie wykonać większości asan. Nie zniechęcaj się. Stopniowo ciało będzie używane i stanie się bardziej giętkie.

Wskazówka! Nie wprowadzaj asan do doskonałości przez ból. Na początku ćwiczenia możesz wykonać małą amplitudę. Zapobiegnie to obrażeniom i zwichnięciom.

Najpierw rozgrzej

Przed treningiem zaleca się wykonanie rozgrzewki lub lekkiego obciążenia kardio. Przy odpowiedniej rozgrzewce temperatura ciała powinna wzrosnąć o kilka stopni. Jeśli nie przygotujesz mięśni, może to spowodować napięcie lub rozciągnięcie.

Nie próbuj natychmiast wiązać się w węzeł. Naucz się zaczynać prostsze asany

Jedną z głównych zasad jogi jest brak przemocy. Każdy ruch powinien przynieść ci przyjemność. Nie pozwól, by ból

Szczególnie ważne jest rozgrzanie przed opanowaniem mostu, pozycji lotosu lub różnych sznurków.

Rozgrzewka pomaga złagodzić napięcie w szyi i dolnej części pleców, co poprawia przepływ krwi, usuwa napięcie i normalizuje oddychanie. A także pozwala rozgrzać mięśnie i psychicznie dostroić się, aby wykonywać bardziej złożone ćwiczenia.

Każde ćwiczenie powinno być wykonywane w wolnym tempie: wejście, ustalenie pozycji i wyjście do pierwotnej pozycji

Musisz zjeść na kilka godzin przed treningiem, aby jedzenie miało czas na trawienie, a nie uszkodzenie narządów wewnętrznych.

Podczas treningu możesz pić wodę, jeśli potrzebujesz.

Kompleks rozgrzewający składa się z następujących ćwiczeń:

 • W pozycji stojącej głowa pochyla się w kierunku prawego ramienia. W tym samym czasie prawa ręka podnosi się, a dłoń jest umieszczana po lewej stronie głowy. Głowa powinna być lekko pociągnięta do ramienia. Pozycja zostaje ustalona na 20 sekund. Następnie podobne ruchy wykonywane są w innym kierunku. Tylko pięć razy w każdym kierunku przez 10-15 sekund.
 • Stojąc prosto, podnieś ręce prosto do góry i połącz ręce nad głową. Oprzyj się na prawo na 20 sekund, a następnie na drugą stronę.
 • Nogi rozstawione na szerokość ramion. Lewa noga jest zgięta w kolanie. Podnóżek jest przenoszony na palec. Połóż lewą rękę na kolanie i napraw pozycję na kilka sekund.
 • Z pozycji stojącej ręce podnoszą się. Następnie musisz pochylić się do przodu i dotknąć podłogi rękami. Uwaga koncentruje się na dolnej części pleców. W tej pozycji musisz pozostać przez 30 sekund.
 • Stopy należy układać jak najszerzej, a następnie położyć ręce na podłodze. W tej pozycji powinien pozostać przez 30 sekund.
 • Wykonując ćwiczenia, musisz podążać za oddechem. Zbocza są wykonywane na wydechu i podnoszone podczas wdechu.

Jeśli wybrałeś własne mieszkanie na zajęcia, upewnij się, że w pokoju nie ma przeciągów.

Niech nic cię nie odwróci od praktyki. Wyłącz telefon, dodatkowe światło. Możesz włączyć kojącą muzykę i lekkie aromatyczne kije

Nie pracuj w zimnym pomieszczeniu. Istnieje ryzyko zranienia. Mięśnie jak ciepło

Wskazówka! Ważną częścią praktyki jogi jest ciągłość i regularność treningu. Lepiej jest poświęcić 20 minut na zajęcia każdego dnia niż robić kilka godzin raz w tygodniu.

Drogi oddechowe

Odpowiedni oddech powinien towarzyszyć każdemu treningowi. Należy wykonać następujące podstawowe ćwiczenia oddechowe:

 • Oczyszczający oddech pozwala oczyścić drogi oddechowe. W tym samym czasie wykonuje się głęboką inhalację, a następnie, bez wstrzymywania oddechu, wykonuje się wydech w małych porcjach przez usta rozciągnięte i zaciśnięte w uśmiechu. Ciało wydechowe musi być napięte. Następnie wykonywany jest nowy oddech.

Oczyszczający oddech pozwala oczyścić drogi oddechowe

Podczas asan nie wstrzymuj oddechu. Wdech i wydech powinny być wolne.

Zaleca się rozgrzanie lub lekkie ćwiczenia przed treningiem.

 • Ćwiczenia na wesołość można wykonywać po przebudzeniu. Powinieneś wstać prosto i odłożyć ramiona. Ręce z pięściami ciągniętymi wzdłuż ciała. Potem musisz wstać na palcach i wziąć pełny oddech. Oddychanie jest opóźnione o kilka sekund. Powolny wydech przez nozdrza wykonuje się po powrocie do pierwotnej pozycji.
 • Ćwiczenie z wstrzymywaniem oddechu pozwala poprawić stan układu oddechowego. Aby wykonać ćwiczenie, musisz wstać prosto i wziąć pełny oddech, a następnie wstrzymać oddech do maksimum. Następnie wykonuje się silny wydech przez otwarte usta.

Wskazówka! Nie należy wykonywać oddychania jogicznego w przypadku chorób krwi, zapalenia płuc, wysokiej gorączki i urazów czaszkowo-mózgowych.

Ćwiczenia dla początkujących

Kompleks jogi pomaga nie tylko radzić sobie z problemami fizycznymi, ale także pozwala przywrócić zdrowie psychiczne.

Zajęcia powinny rozpoczynać się od powitania ćwiczeń.

Przy odpowiedniej rozgrzewce temperatura ciała powinna wzrosnąć o kilka stopni.

Jeśli nie przygotujesz mięśni, może wystąpić napięcie lub rozciąganie.

Szczególnie ważne jest rozgrzanie przed opanowaniem mostu, pozycji lotosu lub różnych podziałów.

Pozdrowienia z Samasthiti

W pozycji stojącej musisz położyć nogi razem, a stopy równolegle do siebie. Tył jest niezbędny do wyprostowania i rozciągnięcia szyi. Dłonie powinny być połączone z przodu klatki piersiowej. To powinno podnieść brzuch. Spójrz przed siebie. Oddychanie powinno być głębokie i spokojne.

Asana Tadasana

Pozę wykonuje się w następujący sposób:

 1. Musisz wstać prosto, nogi razem.
 2. Stopy muszą być mocno poruszone. W tym samym czasie kolana i mięśnie bioder są napięte. Podczas wykonywania asany grzbiet powinien być prosty, a głowa podniesiona.
 3. Ramiona opadają wzdłuż ciała i odwracają się w jego stronę z dłońmi. Konieczne jest rozluźnienie mięśni twarzy.
 4. Ważne jest, aby skupić się na centrum ciała. W tej pozycji musisz pozostać przez kilka minut.

Wskazówka!Ważne jest, aby móc się zrelaksować. Aby to zrobić, na pierwszych zajęciach możesz opanować technikę głębokiego relaksu.

Przechylanie się do tyłu powinno być wykonane przez mocne zaciśnięcie pośladków i popchnięcie miednicy do przodu.

Podczas treningu staraj się pozbyć zbędnych myśli. Bądź w chwili obecnej

Kompleks jogi pomaga nie tylko radzić sobie z problemami fizycznymi, ale także pozwala przywrócić zdrowie psychiczne

Asana Vrikshasana (drzewo)

Ta asana jest wykonywana w celu wzmocnienia stawów, mięśni nóg i normalizacji układu nerwowego. Przyczynia się do rozwoju aparatu przedsionkowego.

Asana składa się z następujących ruchów:

 1. W pozie góry musisz zgiąć prawą nogę i przesunąć kolano na bok.
 2. Stopa jest umieszczona na lewym udzie.
 3. Prawe kolano powinno znajdować się w tej samej płaszczyźnie co ciało.
 4. Z oddechem musisz podnieść ręce nad głowę.
 5. Dłonie są połączone ze sobą.

Stanowisko jest wykonywane w ciągu dwóch minut. Następnie ćwiczenie jest wykonywane dla drugiej nogi.

Wskazówka!Aby uniknąć obrażeń, musisz nauczyć swoje ciało posłuszeństwa, a nie tylko wykonywać pewne ruchy. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane tylko tak daleko jak to możliwe.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka asana wydaje się niewykonalna, nie cofaj się, spróbuj zrobić to na swoim poziomie.

W końcu, jeśli nie spróbujesz, nigdy ci się nie uda

Asana Trikonasana (Trójkąt)

Trójkąt do ćwiczeń pomaga zredukować tkankę tłuszczową, a także pobudza organizm. Szczególnie polecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Asana jest wykonywana w następujący sposób:

 1. Musisz wstać prosto. Odległość między stopami powinna wynosić około jednego metra. Ręce są wyhodowane z dłońmi w dół. Podczas wydechu przechylasz się w lewo, aż dotknie podłogi.
 2. Spojrzenie skierowane jest na podniesioną prawą rękę. W inspiracji musisz wrócić do pozycji wyjściowej.
 3. Następnie przechyl w prawo.

Ćwiczenie odbywa się pięć razy w każdym kierunku.

Trikonasana pomaga zredukować tkankę tłuszczową, a także pobudza organizm.

Szczególnie polecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Wskazówka! Klasy najlepiej wykonywać boso, więc będzie lepsza przyczepność.

Bhujangasana (Snake)

Asana ma na celu odmłodzenie i uzdrowienie rdzenia kręgowego. Pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Zalecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Odbywa się w kilku etapach:

 1. Leżąc na brzuchu, musisz zgiąć łokcie.
 2. Podczas wydechu głowa unosi się gładko. Równocześnie ramiona są wyprostowane, a ciało odchyla się do tyłu.
 3. Podbródek podnosi się, a ramiona są odciągane do tyłu.

W pozie musisz mieć kilka sekund. Następnie możesz zejść do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia należy wykonywać kilka razy.

Wskazówka!Nie należy odkładać rozpoczęcia rozwoju technologii do poniedziałku. Lepiej zacząć w tej chwili. Proste ćwiczenia pomogą przygotować ciało na stres.

Jeśli nie możesz sięgnąć nogami rękoma, użyj pasków, ręczników, w dowolny sposób.

Halasana (ułożenie pługa)

Asana ma pozytywny wpływ na kondycję kręgosłupa. Dzięki temu ćwiczeniu możesz wzmocnić układ nerwowy i poprawić tarczycę.

Odbywa się w kilku etapach:

 1. W pozycji leżącej ramiona powinny być rozciągnięte wzdłuż ciała.
 2. Stopy wznoszą się i odkładają za głowę. W tym przypadku kolana powinny być proste.
 3. Po podniesieniu nóg wykonuje się wydech.

W tej pozycji możesz zostać na minutę. Możesz zacząć od mniej czasu. Asana jest powtarzana kilka razy.

Wskazówka!Ta asana nazywana jest odwróconą. Takie ćwiczenia nie są zalecane kobietom w krytycznych dniach.

Różne pasma masują narządy wewnętrzne i pomagają poprawić trawienie.

Sarvangasana (świeca) lub brzoza

To niezwykła asana, która poprawia krążenie krwi.

Postawa jest następująca:

 1. Musisz leżeć na plecach.
 2. Na oddechu trzymaj nogi podnoszone.
 3. W pozycji pionowej nogi muszą być podparte za pomocą rąk

W tej pozycji początkujący muszą mieć nawet minutę. Z czasem czas stopniowo wzrasta do 10 minut.

Wyjście z asany powinno być gładkie. Nogi powoli spadają. Jednocześnie wszystkie kręgi się rozluźniają.

Wskazówka!Cicha i relaksująca muzyka może być wykorzystana jako tło. Zaleca się również stosowanie nagrań dźwięków naturalnych, śpiewu ptaków lub różnych dźwięków lasu.

Różne odwrócone asany i stojaki ułatwiają przepływ krwi do mózgu.

Adho Mukha Shvanasana (Stawka psa, twarzą w dół)

Asana jest wykonywana w celu wzmocnienia kręgosłupa.

 1. Musisz dostać się na czworakach, a dłonie rozłożyć palce do przodu.
 2. Stopy, kolana i ramiona są rozstawione na szerokość ramion.
 3. W tej pozycji miednica jest odsuwana do tyłu i do góry. To powinno uzyskać slajd.
 4. Plecy powinny być kontynuacją linii rąk. Obcasy dotykają podłogi.

W tej pozycji musisz rozluźnić brzuch. Piersi powinny sięgać do kolan, a kość ogonowa do sufitu.

Pysk poza psem jest dość dostępny dla początkujących. Początkowo obcasy nie mogą sięgać podłogi. Trzymaj je lekkie, ale popychaj je na podłogę

Balasana (dziecięca poza)

Aby odpocząć lub na koniec cyklu ćwiczeń, ta asana jest wykonywana.

 1. Konieczne jest uklęknięcie i obniżenie miednicy na piętach.
 2. Przy głębokim oddechu ciało powinno być pochylone do przodu. W tym przypadku ciało powinno być dociśnięte do przodu ud.
 3. Czoło musi dotykać podłogi. Plecy powinny pozostać płaskie.
 4. Ręce wyciągnęły dłonie do tyłu.
 5. W tej pozycji powinno pozostać kilka minut. Ważne jest, aby spokojnie oddychać i czuć, jak działa klatka piersiowa.

Aby wydostać się z asany, najpierw głowa powoli podnosi się, a potem reszta ciała.

Wskazówka!Jeśli masz problemy ze stawami, żyłami lub kręgosłupem, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem praktyki.

Nie wykonuj asan po znacznym wysiłku fizycznym, po wizycie w wannie i po spożyciu alkoholu oraz pierwszego dnia po wystąpieniu miesiączki

Savasana (Gnijąca poza)

Najlepszą postawą do złagodzenia stresu i zmęczenia jest shavasana. Ćwiczenia należy wykonywać przez 12-15 minut dziennie, aby zmniejszyć napięcie. Może zastąpić kilka godzin snu. Ponadto regularne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi i zwiększają energię w organizmie.

Składa się z kilku prostych kroków:

 1. Trzeba leżeć wygodnie na plecach. Ramiona znajdują się wzdłuż ciała.
 2. Zamknij oczy i wyeliminuj obce odgłosy.
 3. Ważne jest, aby osiągnąć spokojny oddech.
 4. Jednocześnie wszystkie części ciała stopniowo się rozluźniają. Najpierw stopy, nogi, ramiona, brzuch, klatka piersiowa, szyja i głowa.
 5. Konieczne jest rozluźnienie mięśni twarzy.

Od stanu całkowitego relaksu powinien iść stopniowo. Ćwiczenie to można wykonać na samym początku zajęć lub na ich zakończenie.

Wskazówka!Palenie nie jest powodem do rezygnacji. Możliwe, że po pewnym czasie po systematycznych treningach decyzja o rzuceniu palenia przyjdzie sama.

Если вы чувствуете недомогание, временно откажитесь от занятия

Przeciwwskazania

Zajmując się domem, należy szczególnie uważnie monitorować ich uczucia i stan. Niezalecane szkolenie w następujących przypadkach:

 • W wysokiej temperaturze.
 • SARS, ostre infekcje dróg oddechowych i różne objawy przeziębienia.
 • W okresach zaostrzenia chorób przewlekłych.
 • W przypadku naruszenia układu sercowo-naczyniowego.
 • Nie wykonuj asan po znacznym wysiłku fizycznym, po wizycie w wannie, a także po spożyciu alkoholu oraz pierwszego dnia po wystąpieniu miesiączki.

Istnieją specjalne ćwiczenia, które są wybierane dla przyszłych matek. Pomagają wzmocnić okolicę lędźwiową, uczą głębokiego oddychania, relaksują się i ułatwiają poród

Specjalne asany pomogą odzyskać siły po porodzie. Zajęcia mają na celu poprawę stanu psycho-emocjonalnego kobiet, a także przywrócenie napięcia mięśniowego

Szkoły jogi

Najpopularniejszym kierunkiem hatha jogi jest styl statyczny. Został on opracowany przez współczesnych nauczycieli jogi B.К.S. Iyengar - dla ludzi w każdym wieku io każdej kondycji fizycznej. Można stosować specjalne urządzenia: ławki, poduszki lub cegły.

Koncentruje się na naprawianiu asan i utrzymywaniu pewnego stanu przez kilka minut.

Warto również podkreślić inne obszary i szkoły:

 • Ashtanga vinyasa yoga inny dynamiczny styl. Wszystkie asany są połączone aktywnymi przejściami. Wykorzystuje specjalną technikę oddychania, koncentrację i utrwalenie oka. Ważne jest przestrzeganie zdrowego stylu życia.
 • Scharakteryzowano styl statyczny Szkoła Bojko. Technika ma na celu poprawę wszystkich systemów ciała i głębokiego relaksu.
 • Joga Kundalini powstał na bazie jogi, sztuk walki i zachodniej psychologii. Szkolenie może obejmować zarówno ćwiczenia statyczne, jak i dynamiczne.
 • Joga 23 został stworzony przez Andrei Sidersky. Obejmuje 23 skuteczne kompleksy. Na początku zajęć szczególna uwaga skupiona jest na opracowaniu gorsetu mięśniowego. Jednocześnie ujawniają się bloki i klipy w organizmie.
 • Joga dla dzieci został opracowany przez Françoise Friedman w latach 80-tych. Obejmuje sparowane treningi dzieci i rodziców. Składa się z pewnych asan, praktyki oddechowej, relaksu i masażu.

Najpopularniejszym kierunkiem hatha jogi jest styl statyczny. Został on opracowany przez współczesnych nauczycieli jogi B.К.S. Iyengar

Koncentruje się na naprawianiu asan i utrzymywaniu pewnego stanu przez kilka minut.

 • Kierunek Shandor zapewnia metody badania krok po kroku. Asany uzupełniają elementy qigong. Badane są również dynamiczne łączniki. Styl zawiera rytmiczne oddychanie, a także badanie węzłów energetycznych.
 • Szkoła Bihar składa się z prostych asan, technik oddychania i procedur oczyszczania.
 • Sivanada kierunek odnosi się do ruchów statycznych. Jako rozgrzewkę stosuje się złożone „powitanie słońca”. Wszystkie ruchy są opanowywane stopniowo.
 • Szkoła Ar Santam został stworzony w latach 60. guru Statsenko GG System składa się z ośmiu kroków. Początkowo uczniowie uczą się prostych asan, technik oddychania i stosują ziołolecznictwo, metody oczyszczania ciała i post.

Wskazówka! Różne szkoły jogi mogą prezentować rozstrojenie tych samych asan na różne sposoby. Dynamika praktyki może się różnić, uwaga zostanie zwrócona na różne aspekty. Ważne jest, aby wybrać jedną ze szkół i rozwijać się zgodnie z jej zasadami. Wtedy nastąpi skuteczny rozwój.

Specjalne przypadki jogi

Joga jest popularna wśród różnych grup ludzi. Interesujące kompleksy zostały wynalezione dla następujących grup:

 • Ćwiczenia z jogi są odpowiednie dla pełnego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Szkolenie może obejmować elementy gry, terapię artystyczną lub terapię jogi.
 • Istnieją specjalne ćwiczenia, które są wybierane dla przyszłych matek. Pomagają wzmocnić okolicę lędźwiową, uczą głębokiego oddychania, relaksują się i ułatwiają poród. Istnieje specjalny program w różnych trymestrach.

Joga znana jest ze swojego efektu terapeutycznego.

 • Specjalne asany pomogą odzyskać siły po porodzie. Zajęcia mają na celu poprawę stanu psycho-emocjonalnego kobiet, a także przywrócenie napięcia mięśniowego.
 • Terapia jogi jest uważana za etap przygotowawczy. Ćwiczenia dobierane są w zależności od stopnia choroby i indywidualnego samopoczucia.

Wskazówka!Aby uzyskać wynik po treningu, musisz wykonywać wszystkie czynności świadomie iz maksymalnym rozluźnieniem tych mięśni, które nie są zaangażowane w asanę.

Regularne zajęcia jogi pozwolą ci doświadczyć życia w pełni.

Systematyczne zajęcia jogi stopniowo rozwijają zdolności umysłowe i umysłowe. Wybierając odpowiedni zestaw ćwiczeń, możesz utrzymać młodość i piękno przez długi czas. Kiedy tak się dzieje, szkolenie sił duchowych poprzez stwardnienie całego organizmu.

Obejrzyj film: PRACA W DOMU DZIEŃ ZA DNIEM - weekly VLOG #2 (Czerwiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send