Zdrowie

Czepek pływacki damski w basenie - jak wybrać?

Pin
Send
Share
Send
Send


Czepek pływacki dla kobiet jest niezbędnym atrybutem prawdziwych pływaków

Włosy, fryzura - częsty wskaźnik kobiecości, zdrowia, wizerunek przedstawiciela pięknej połowy ludzkości, więc fani pływania mają logiczne pytanie: czy potrzebujesz czepka? Publiczność jest jednomyślna: tak! Jest stylowa, dobra do włosów i szczególnie ważna w przypadku profesjonalnych sportowców.

W wielu basenach nie wpuszczaj bez wody do czapek. Więc staraj się chronić odpływ przed zatkaniem

Co za dziwny dodatek?

Pływanie to wyjątkowy sposób na utrzymanie zdrowia (wszystkie grupy mięśni są napięte i odprężone), waga (do 300 kalorii jest spalana w ciągu godziny, a nawet bierne pływanie), a nawet przyjemna znajomość. Ale jak wyglądać atrakcyjniej?

Na forach odbywają się dyskusje na temat kapeluszy na basenie, gdzie większość dziewcząt jest niezadowolona z ich wyglądu. Z różnych powodów odbicie w lustrze może nie być ustawione - kształt twarzy zmienia się, ktoś próbuje opuścić huk (wolą nie zdejmować go pod nakryciem głowy), odstający kok z włosów zebranych z tyłu głowy nie powoduje rozkoszy.

Cechy nabycia:

 • Damskie czepki pływackie są nie tylko całkowicie dopasowane. Czasami wybierany jest styl, w którym akcesorium znajduje się w obszarze „czoło - uszy - tył głowy”, a część głowy jest bardziej swobodna (proporcja głowy zmienia się wizualnie).
 • Wizualnie wyróżnij się, przyciągnij uwagę i ponownie zmień proporcję twarzy, która pomoże czapkom do pływania ze wzorem, ulgą (są nawet fałszywe ozdoby - kwiaty, płetwy, łuki).
 • Pod mocą udekorować kapelusz tekstylny i nadać mu wyjątkowy charakter (haftować, szyć koraliki lub cyrkonie).

Wskazówka!Doświadczeni instruktorzy i psychologowie mówią: pojawienie się w stroju kąpielowym to drobiazg, na który nie należy zwracać uwagi. Najważniejsze jest, aby kupić akcesoria, w których wygodnie jest pływać, i chodzi o strój kąpielowy.

Wiele kobiet wstydzi się nosić kapelusz, ponieważ nie podoba im się ten wygląd. Na ratunek przychodzą oryginalne i modne modele.

Człowiek, który postanowił zadbać o swoje zdrowie i zademonstrować swoje ciało bez ubrania (w kostiumie kąpielowym), zrobił już krok w kierunku pięknego ciała, więc nie ma się czego wstydzić.

Czy można zarządzać?

Masywne czepki kąpielowe damskie (dla dziewczynek o długich grubych włosach) lub obcisłe są osobistymi wyborami. Ale czapki - obowiązkowy atrybut niektórych pul. Ten szczegół garderoby początkującego lub doświadczonego pływaka musi znajdować się w arsenale z kilku powodów:

 • Nie zatykaj włosów z basenu odpływowego (mokre włosy, narażenie na chlorowaną wodę prowadzi do dodatkowych strat). Według niektórych informacji na głowie osoby znajduje się 90-150 tysięcy włosów, z których każdego dnia może wypaść nawet 100 sztuk. Aby zapewnić bezpieczeństwo fryzur i czystość publicznego basenu, niezbędna jest czapka (czasami w ośrodkach pływackich oferowane są akcesoria jednorazowego użytku).
 • Chroni uszy przed wilgocią i zapaleniem ucha środkowego.
 • Mokre długie i średnie włosy przyczyniają się do szybkiej utraty ciepła przez organizm, co prowadzi do hipotermii.
 • Bez nakrycia głowy prędkość pływaka maleje (jeśli mówimy o treningu dla szybkich typów pływania).

Mokre długie i średnie włosy przyczyniają się do szybkiej utraty ciepła przez organizm, co prowadzi do hipotermii

 • A najważniejsze: czapka nie zawsze będzie niezawodnym ochraniaczem przed zwilżaniem pasm, ale pozwoli zaoszczędzić czas na suszenie włosów. Współczesny dzień kobiety jest malowany godziną i minutą, nie ma czasu na suszenie włosów po każdej wizycie na basenie (również efekt suszarki do włosów negatywnie wpływa na ich strukturę)

Modele gumowe

W latach 60. XX wieku modne stały się kapelusze lateksowe (gumowe). Ich pojawienie się jest zobowiązane do odwiecznych ideałów kobiecego piękna, na których ołtarzu czasami leżało zdrowie, a nawet życie dziewczyny (perm, elektryczne curling). Aby zepsuć loki, uzyskane dzięki takiej pracy, nie chciał, ale byłoby nierozsądnie odmówić odwiedzenia basenu, wakacje na plaży.

Były damskie czepki pływackie, które każda fashionistka próbowała kupić.

Obecnie popularne są gumowe „braci”, lateksowe i silikonowe kapelusze. Są one podobne pod względem nieprzepuszczalności (chociaż nie mogą zapewnić suchych włosów na 100%). Istnieją znaczne różnice.

Zawiera modele lateksowe:

 • Produkty te zostaną uratowane jako „jednorazowe” wieczko. Odporność na zużycie dla więcej niż kilku klas może być niewystarczająca (tanie towary).
 • Stosunkowo niski koszt - 250-300 rubli za sztukę, jeśli są to marki globalne (jak TYR). Na stronach hurtowych zakupów można znaleźć od 100-150 rubli. W sekcji „używane” zawsze jest szansa na znalezienie jeszcze tańszego.
 • Modele te są bardziej odpowiednie dla właścicieli krótkich włosów, lateksu na długie nici, według opinii będę trzymać, noszenie takiego kapelusza nie jest zbyt wygodne.

Czapka zakrywa uszy przed wnikaniem wody i rozwojem zapalenia ucha

Wskazówka! Opinie ekspertów nie są tak kategoryczne. Obecnie producenci oferują zaawansowany technologicznie lateks, który znacznie różni się od poprzednich modeli „gumowych”. Niektórzy pływacy preferują strój lateksowy (dla niektórych materiał może powodować alergie, chociaż współczesny przemysł wykorzystuje ten materiał nawet do wytwarzania produktów medycznych, takich jak „produkt numer 2”).

Najważniejsze - nie zapomnij użyć talku (lub proszku dla niemowląt) przed założeniem, aby włosy nie przylegały do ​​akcesoriów. Po wyjęciu i umyciu pod bieżącą wodą należy wysuszyć na stole lub parapecie, ale nie na baterii lub pod palącym słońcem! Dotyczy to również innych modeli.

Era silikonowa

Zanim kupisz czepki damskie, musisz zapoznać się ze światowym liderem sprzedaży - silikonową wersją czapek. Ten materiał jest również bardzo elastyczny, ma swoje zalety:

 • Szybko noszone (akcesoria lateksowe w tej materii są gorsze), trwalsze w porównaniu z poprzednim analogiem.
 • Podczas zakładania ostrych przedmiotów (szpilek, szpilek, pierścieni na palcach, bransoletek) należy unikać.
 • Łatwy do zakładania (bez talku, nie zelektryfikowany) i szybko usuwany. Nie powoduje reakcji alergicznej.

 

Silikonowe kapelusze u szczytu popularności

 • Krawędzie („opaska” nakrycia głowy) są grubsze niż główna część (zapewnia ochronę przed mokrymi włosami).
 • Ale wysoka elastyczność materiału (może rozciągać się prawie 2 razy) czasami powoduje dyskomfort dla pływaków, wywierając nacisk na głowę. Wtedy wygodniej jest wybrać takie akcesorium jak czepek damski - do długich włosów (opcja objętościowa).

To ważne! Przedział cenowy jest również szeroki. Można znaleźć modele od 120 rubli do 900, co nie różni się zbytnio od kosztów modeli lateksowych. Istnieją opcje i znacznie droższe (w zależności od producenta, jakość silikonu, ornamentu). Marki popytu dostępne po ich cenie. To AliExpress (wodoodporne kapelusze od 160 rubli), Lipotes (od 140 rubli).

Kiedy liczy się piękno

Damska czepek pływacki jest tekstylny, ale wodoodporny - to największe marzenie, które łączy w sobie piękno, wygodę, suchość loków o dowolnej długości (w tym wspaniałe długie włosy).

Początkowo wszystkie czapki pływackie były podzielone na wodoodporne (do nurkowania) i mokre (tekstylne). Istotą najnowszych modeli jest zbieranie włosów, które nie przeszkadzają w wykonywaniu aerobiku wodnego, pływaniu bez zanurzenia w wodzie z głową. Plus - nie ma ograniczeń w projektowaniu (takie akcesoria stają się prawdziwymi dziełami sztuki). Minus - włosy stają się mokre.

Piękna czepek kąpielowy

Nakrycie głowy może działać i niezależnie kojarzyć akcesoria do pływania. I możesz kupić gotowe - są wykonane z tego samego materiału co kostiumy kąpielowe (ale materiał zawiera nici poliuretanowe lub silikonowe - dla bardziej komfortowego dopasowania i elastyczności).

Cena takich tekstyliów (na bazie poliestru i / lub elastanu) może wynosić od 160 rubli i więcej (firmy azjatyckie, takie jak Joss, oferują opcje budżetowe).

Jasny model budżetowej marki Joss

Wskazówka! Ale jeśli te opcje nie pasują do zwilżonych modeli, należy przejść do połączonych typów. Takie tekstylne nakrycia głowy utrzymają włosy w suchości.

Idealny model

Najlepsze produkty są połączonymi opcjami. Są to kapelusze, których zewnętrzna warstwa jest wykonana z silikonu (gumowany wodoodporny materiał), wewnętrzna - na bazie tkaniny.

Cechy takich modeli:

 • Wygoda pod każdym względem - to akcesorium utrzymuje włosy w suchości, nie przykleja się do nici, szybko się zużywa i łatwo usuwa.
 • Opracowano modele, które nie różnią się zewnętrznie od gęstych analogów silikonowych (popularnych wśród sportowców, zachowują właściwości hydrodynamiczne) lub modnych tkanin (zewnętrznie właściciele z marszczeniami, podszewkami, ale utrzymują loki na sucho).

Najlepsze produkty są połączonymi opcjami. Są to kapelusze, których zewnętrzna warstwa jest wykonana z silikonu, wewnętrzna - z tkaniny.

 • Przedział cenowy ze względu na wysoki koszt różni się od poprzednich opcji. Za 550-1200 rubli można zamówić w Internecie (BECO), zarówno klasyczne akcesoria, jak i rysunki dla dzieci, są modele z napisami (Slogan SPEEDO).

Czapkę w cytrynach reprezentuje Speedo

Gama popularnych kapeluszy sportowych marki owocowej

Wskazówka! Wybór kapelusza do pływania, jeśli nie jest to zawody międzynarodowe lub olimpijskie, lepiej zostawić swoje preferencje. Ktoś bardziej komfortowy w lateksowej czapce, bujne dziewczyny, chętniej polubią akcesoria silikonowe, nie chłodzą, z dodatkową przestrzenią na ogon lub wiązkę. Tekstylne i łączone - również dziś wysoko cenione. Ale nie wystarczy wybrać niezbędną część do pływania - musisz ją prawidłowo obsługiwać.

Jak nosić ten kapelusz?

Z wyborem jest łatwiej - istnieje rozmiar dla dzieci i dorosłych (prosty i obszerny, dla dziewczynek ze wspaniałą fryzurą). Korzystanie z kapeluszy w praktyce jest trudniejsze. Jeśli po prostu włożysz zwykły kapelusz na wyjście (jest to wygodne dla kogoś), będziesz musiał dostosować się do atrybutu uzdatniania wody.

Wskazówka!Przed założeniem zdejmują biżuterię z palców i nadgarstków (pierścionki, zegarki, bransoletki) i zaleca się pozostawienie kolczyków i wsuwek w domu (tylko tekstylne kapelusze nie są tak wybredne przy kilku małych nakłuciach). Czasami ostre paznokcie z manicure z dżetów również naruszają integralność nakrycia głowy do pływania.

Lepiej jest natychmiast związać kosmyki wiązką z tyłu głowy, przeczesując frędzle, a następnie założyć czapkę

 • Dla uczestników długowłosego basenu doradza się: lepiej zawiązać kosmyki kępką z tyłu głowy; Nauka noszenia kapelusza jest początkowo zalecana w domu (trening nie boli).
 • Jeśli nakrycie głowy jest gumowe, posyp proszek talkiem od wewnątrz.
 • Dłonie są złożone w łódkę i przechodzą wewnątrz czapki, są rozciągnięte od wewnątrz. Czasem zakładane tak, aby dłoń „wyglądała” w różnych kierunkach.
  W tym stanie czapka jest noszona na głowie (ręce pozostają w nakryciu głowy).
 • Początkowo czapka jest noszona na części przedniej (głowa w dół), a następnie na uszach - z tyłu głowy. Linia włosów za, uszy powinny być zakryte (jeśli nie jest to model skrócony).
 • Ostrożnie zdejmują także nakrycie głowy (aby nie uszkodzić włosów i akcesoriów). Po pierwsze, palce przechodzą pod czapką z tyłu głowy, a następnie delikatnie - od czubka głowy i czoła, po czym produkt jest płukany i suszony w sposób naturalny.

To ważne!Pomimo niezbędnej gęstości i maksymalnego dopasowania, ten atrybut powinien być wygodny - zaburzenia krążenia krwi i nieprzyjemne skojarzenia z pływaniem w basenie jeszcze nikomu nie przyniosły korzyści.

Usunięcie zatyczki w ten sposób może uszkodzić produkt i włosy.

Czapka jako środek do osiągnięcia sukcesu?

Co ciekawe, wybór tej niezbędnej części sprzętu sportowego mistrzów sportu i uczestników konkurencyjnych programów i zawodów jest jeszcze bardziej kłopotliwy. Producenci kombinezonów zwracają uwagę obiecującymi stwierdzeniami.

Tak więc, podczas gdy głównymi wiodącymi konkurentami są firmy SPEEDO (anglo-amerykański projekt) i Arena (włoska marka). Twórcy obiecują zwiększenie prędkości pływaka (do 0,1 sekundy) i zmniejszenie oporu wody o 5-16%. Dla sportowców, którzy bronią honoru kraju, dodatkowe ułamki sekundy odgrywają dużą rolę, chociaż sami pływacy zapewniają, że często nie jest to najnowszy rozwój tkanin, ale umiejętność pływania. Ponadto kompletne wyposażenie trudno nazwać tanimi (zestawy „kąpielówek lub kostiumów kąpielowych + okularów + czapek” czasami kosztują 30 tysięcy rubli i więcej).

Najważniejsze jest, aby nie ścigać mody, ale wybrać według siebie i poprawnie założyć główny dodatek do basenu, od którego zależy zdrowie włosów, uszu, a także samopoczucie i nastrój

W świetle takich kosztów nawet zwykły kapelusz kombinowany wygląda tanio. Ale najważniejsze jest, aby nie ścigać mody, ale wybrać według siebie i prawidłowo założyć główny dodatek do basenu, od którego zależy zdrowie włosów, uszu, a także samopoczucie i nastrój. Dla kobiet ostatnia cyfra jest prawie na pierwszym miejscu.

Obejrzyj film: WŁOSY vs TRIATHLON - fryzury triathlonistek, woda, czepek na basen (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send