Moda

Kiedy tygrys chodzi po domu: niezwykłe zwierzęta Mike'a Tysona

Pin
Send
Share
Send
Send


Mike Tyson to legenda światowego boksu, o której każdy słyszał absolutnie, nawet ten najbardziej odległy od tego sportu. Które zwierzę jest idealne dla tak brutalnego wojownika? Oczywiście tygrys!

Iron Mike otrzymał swój przydomek z jakiegoś powodu. Ten człowiek jest silny nie tylko na ringu, ale także na zewnątrz, dlatego nie wszyscy będą zaskoczeni, gdy usłyszał od Mike'a, że ​​jego zwierzak przez pewien czas był tygrysem.

Bokser zawsze był dość ekstrawagancki, co jest dobrze znane każdemu z ugryzionym uchem przeciwnika, więc wielu potraktowało pomysł Mike'a, by kupić trzy tygrysy bengalskie jako coś codziennego. Każda z nich kosztuje Tysona 70 000 USD, a konserwacja jest jeszcze droższa - 4000 USD dziennie.

Każde z tych uroczych małych zwierząt jadło około dziesięciu, a nawet piętnastu kilogramów mięsa dziennie, więc karmienie „kotów” nie było łatwe nawet dla światowej sławy boksera, a poza tym specjalny trener pracujący z tak niebezpiecznymi drapieżnikami również pozostawił dość dużą ilość.

Z trojki Tygrysa Mike'a dwie były samicami, ich nazwa to Kenia i Burza. Męski mistrz nazwał Borisa. Nie wiadomo, czy w tej nazwie było jakieś odniesienie do prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, czy nie.

W rezultacie Mike musiał zrezygnować z utrzymania egzotycznych drapieżników z rodziny kotów z powodu problemów finansowych, więc w 2002 roku tygrysy zostały sprzedane. Właścicielem tatuażu z Indii został jeden z nich, a Mike zrobił na twarzy słynny tatuaż. Później Iron Mike ponownie próbował przewodzić tygrysowi, ale nie był w stanie uzyskać licencji na utrzymanie rzadkich zwierząt i został zmuszony do przeniesienia zwierzęcia do schroniska w stanie Kolorado.

Prawdopodobnie wielu marzyło o stworzeniu egzotycznej bestii, ale nie wszyscy uważali, że odpowiedzialność za takiego zwierzęcia jest kilkanaście, a nawet sto razy wyższa niż w przypadku naszych zwykłych kotów lub psów. Nikt nie wie, jaki byłby los Kenii, Storma i Borisa, gdyby zostali z Mike'em, ale cały świat wie na pewno jedno - pobyt tych pięknych drapieżników z Tysonem na zawsze pozostanie w historii.

Pin
Send
Share
Send
Send