Zdrowie

Ćwiczenia Kegla dla zdrowia kobiet i mężczyzn

Pin
Send
Share
Send
Send


Wszyscy wiedzą, że ćwiczenia są bardzo pomocne. Nie tylko pomagają zachować zdrowie, ale także przyczyniają się do leczenia chorób. Obecnie różne rodzaje gimnastyki terapeutycznej są uważane za pomocniczy środek regeneracji, nawet jeśli chodzi o nieszkodliwe choroby płuc. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że wymagają one czasu, a wynik nie jest natychmiast zauważalny. Ale starożytne systemy medyczne, na przykład Ajurweda, przydzielone do wykonywania jednej z głównych ról. W tym gimnastyka dla intymnych mięśni znanych od starożytności. Wzmianka o tym znajduje się w naukach tantrycznych Wschodu. W XX wieku gimnastyka intymna była nadal rozpowszechniona wśród wschodnich kobiet i mężczyzn, ale Europejczycy i Amerykanie zapoznali się z nią dopiero w 1952 roku dzięki naukowcowi Arnoldowi Kegelowi, który opracował i opublikował system ćwiczeń mających na celu rozwiązanie niektórych problemów ginekologicznych. I możesz je wykonywać w domu.

Czym jest system ćwiczeń kegla

System Kegla to zestaw ćwiczeń mających na celu rozwój mięśni krocza i dna miednicy. Z reguły w procesie życia u kobiet nie ma potrzeby używania tych mięśni, więc, pozostając w stanie zrelaksowanym, osłabiają się.

Ćwiczenia Kegla pomagają trenować różne mięśnie dna miednicy.

Jedną z głównych funkcji mięśni intymnych jest utrzymywanie narządów miednicy. Jeśli mięśnie tracą elastyczność, z czasem organy zaczynają opadać. Z tego powodu krążenie krwi jest zaburzone w miednicy małej, powstaje zastój płynów, występują różne choroby układu moczowo-płciowego i zaburzenia hormonalne. Ponadto traci się wrażliwość ścian pochwy, a życie seksualne nie jest już przyjemne. Wykonywanie ćwiczeń na systemie Kegel pomaga uniknąć wymienionych problemów.

Konieczność stworzenia systemu ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy Amerykańskiego ginekologa Arnolda Kegla pojawiła się w trakcie ich działalności zawodowej. W szczególności interesował się sposobami leczenia nietrzymania moczu u kobiet. Wykorzystał metody rozwoju swojego poprzednika, doktora Joshuy Davisa, który doradzał kobietom wzmocnienie dna miednicy za pomocą systematycznego napięcia mięśni intymnych, aby uniknąć pęknięcia krocza podczas porodu, aw 1952 r. Wprowadził środowisko medyczne do kompleksu ćwiczeń.

Gimnastyka Kegla pomaga przywrócić pełnię życia seksualnego

Wskazania do gimnastyki dla mężczyzn i kobiet

Przygotowanie do ciąży i porodu. W miarę wykonywania ćwiczeń tkanka mięśniowa staje się coraz bardziej elastyczna, dzięki czemu nabiera zdolności do łatwego rozciągania. Pomoże to uniknąć rozbieżności w mięśniach wewnętrznych podczas okresu rozrodczego i łez podczas porodu.

 1. Okres poporodowy. Ćwiczenia Kegla są wykonywane w celu przywrócenia napięcia mięśniowego.
 2. Pominięcie narządów miednicy. Ponieważ jedną z przyczyn tego problemu jest osłabienie mięśni dna miednicy i mięśni wewnętrznych, ich wzmocnienie pomaga przywrócić normalną pozycję narządów. Ćwiczenia można również wykonywać w celu zapobiegania. Niestety, jeśli dojdzie do poważnego zaniedbania lub, co więcej, wypadnięcie narządów już się wydarzyło, gimnastyka nie pomoże.
 3. Nietrzymanie moczu i kału. Ćwiczenia w pełni wyleczone, z wyjątkiem przypadków spowodowanych nieodwracalnymi obrażeniami. Początkowo stworzono kompleks Kegla, aby rozwiązać ten problem.
 4. Hemoroidy. Gimnastyka Kegla pomaga tylko na wczesnym etapie i sprawdziła się jako środek zapobiegawczy. Hemoroidy występują na tle zaburzeń krążenia w miednicy, a systematyczne napięcie mięśni pomaga przywrócić przepływ krwi i przepływ limfy.
 5. Choroby zapalne układu moczowo-płciowego. Ćwiczenia częściej odgrywają rolę prewencyjną. Ich działanie rozciąga się na powolne choroby przewlekłe. Na przykład, jeśli kobieta okresowo cierpi na zapalenie pęcherza lub zapalenie przydatków, gimnastyka pomoże uniknąć zaostrzeń choroby.
 6. Ból menstruacyjny. Kobiety zauważają, że pod warunkiem systematycznego wykonywania gimnastyki intymnej, dni krytyczne są przenoszone znacznie łatwiej. Znika nie tylko ból, ale także zespół napięcia przedmiesiączkowego.
 7. Anorgasmia. Ćwiczenia zwiększają wrażliwość ścian pochwy i zmniejszają jej objętość.

Wielu mężczyzn regularnie wykonuje ćwiczenia Kegla w celu zwiększenia erekcji.

Pomimo faktu, że system ćwiczeń Kegel został pierwotnie stworzony do leczenia i profilaktyki chorób kobiecych, z czasem został dostosowany dla mężczyzn. Obecnie te ćwiczenia są bardzo skuteczne w męskiej połowie populacji. Pomagają przywrócić aktywność seksualną, wzmocnić erekcję i radzić sobie z zapaleniem gruczołu krokowego na wczesnym etapie.

Film: przegląd ginekologiczny na temat ćwiczeń Kegla i stosowania perineometru

Co jest potrzebne do wykonywania gimnastyki

Aby korzystać z gimnastyki intymnej, ważne jest, aby trenować wszystkie grupy mięśni miednicy. Nie tylko te znajdujące się przy wejściu do pochwy, ale także wewnętrzne, wspierające narządy kobiece. Zasadniczo, jeśli kobieta dobrze czuje głębokie mięśnie, żadne dodatkowe urządzenia nie są wymagane do ich treningu. Ale pochodzi z doświadczeniem i na początku będzie znacznie łatwiej poradzić sobie z symulatorem. Nazywa się to perineometrem. Jest to cyfrowy symulator pneumatyczny przeznaczony do kontrolowania siły kompresji mięśni i tworzenia dodatkowego obciążenia, aby pomóc im się rozwijać.

Oprócz perineometru istnieją inne urządzenia do rozwoju mięśni dna miednicy, takie jak kulki dopochwowe lub jaja z jadeitu.

Nowoczesne urządzenie jest ulepszonym analogiem symulatora opracowanego przez Kegla i składa się z czujnika elastycznego, tak zwanego ekspandera dopochwowego oraz samego urządzenia, które kontroluje siłę kompresji mięśni intymnych. Ekspander i urządzenie są połączone gumową rurką.

Konieczne jest użycie perineometru w następujący sposób.

 1. Umieść ekspander w pochwie.
 2. Wpompuj do niego powietrze. Aby to zrobić, w nowoczesnych urządzeniach wystarczy nacisnąć przycisk.
 3. Ściśnij mięśnie pochwy, obserwując, jak prasa jest zrelaksowana.
 4. Wyświetl na ekranie wskaźniki siły kompresji.

Niektóre symulatory mają różne wbudowane funkcje. Na przykład możesz włączyć tryb treningowy. Przez dwadzieścia minut sam symulator powie Ci, kiedy rozciągać mięśnie, a kiedy odpoczywać. Pod koniec sesji pokaże dynamikę mięśni.

Instrukcje wykonywania ćwiczeń Kegla w domu

Gimnastyka intymna jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od poziomu treningu. W takim przypadku warunkowo można rozróżnić dwa poziomy. Pierwszy jest dla tych, którzy dopiero zaczynają wykonywać ćwiczenia. Drugi jest dla tych, którzy mają już doświadczenie.

Podstawowe dla początkujących

Pozycja wyjściowa - leżąca na plecach.

 1. Mięśnie łonowe Tension PC. Musisz powoli ściskać mięśnie wokół pochwy i pozostawać w tej pozycji przez 6-8 sekund. Aby się zrelaksować Powtórz 30 razy.
 2. Podobne ćwiczenie, ale mięśnie muszą być napięte przez co najmniej 30 sekund. Aby się zrelaksować Powtórz 10 razy.
 3. Ściśnij i rozluźnij mięśnie tak szybko, jak to możliwe. Z czasem prędkość może wzrosnąć do dwóch razy na sekundę. Zrób tak długo, jak masz siłę, próbując ukończyć co najmniej 30-50 szponów.
 4. Używając trenera Kegla lub specjalnych piłek dopochwowych, spróbuj wycisnąć je do środka. Celem ćwiczenia jest wykorzystanie nie tylko mięśni znajdujących się przy wejściu do pochwy, ale także mięśni jego górnych części.
 5. Naprzemienne napięcie mięśni w odbycie i pochwie. W praktyce nie jest to łatwe, ale ćwiczenie jest przydatne. W krótkim czasie pomaga dowiedzieć się, jak zarządzać mięśniami.

  Bardzo ważne jest, aby wszystkie ruchy mięśni intymnych (z wyjątkiem ćwiczeń wypychających) były wykonywane w kierunku do góry.

 6. Ruch wyrzucający. Konieczne jest poluzitsya tylko kosztem intymnych mięśni. Odbyt pozostaje rozluźniony. Pozostań w tej pozycji przez 3-5 sekund. Biegnij nie więcej niż 10 razy.
 7. Wciągam Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, nazywane również „windą”. Uzupełnia kompleks dla początkujących i jest najtrudniejszy. Celem ćwiczenia jest doświadczenie wszystkich sekcji mięśni intymnych. Tradycyjnie mięśnie te można podzielić na trzy „podłogi”. Pierwszym jest pierścień mięśniowy przy wejściu do pochwy. Drugi to głębsze mięśnie, które znajdują się na poziomie kości łonowej (nie chodzi o prasę, ale o mięśnie wewnętrzne), czyli mięśnie wewnętrzne pochwy. I wreszcie trzeci poziom to najgłębsze obszary znajdujące się na poziomie macicy. Wszystkie wymienione „piętra” należy z kolei skompresować. Zacznij od pierwszego i ruszaj w górę, rozciągając napięcie na głębsze poziomy mięśni. Potem stopniowo schodź. Powtórz co najmniej 20 razy. W miarę rozwoju doświadczenia górne partie mięśni mogą być odciążone, co powoduje rozluźnienie mięśni przy wejściu do pochwy.

Ćwiczenia muszą być wykonywane codziennie. Zaleca się wykonywanie 2-5 podejść dziennie.

Wideo: Zasady wykonywania ćwiczeń gimnastycznych Kegla

Poziom zaawansowany

Nie oznacza to pojawienia się zasadniczo nowych ćwiczeń. Zadanie komplikuje fakt, że podstawowe szkolenie odbywa się w różnych pozach. Kiedy ciało przyjmuje określoną pozycję, wywiera nacisk na niektóre mięśnie. Przypuśćmy, że jeśli rzucisz prawą stopę na lewą stronę i zaczniesz ściskać mięśnie intymne, główną pracę wykona lewa ściana pochwy. Odpowiednio, przeciwnie, jeśli lewa stopa zostanie umieszczona po prawej stronie, wtedy prawa ściana będzie działać.

Do wykonywania ćwiczeń zalecane są następujące pozycje:

 • wstawanie;
 • na kolanach i łokciach;
 • w pozycji lotosu:
 • leżąc na boku (najpierw na jednym, potem na drugim).

Z czasem możesz zacząć wykonywać ćwiczenia podczas chodzenia, w tym po schodach.

Dla rozwoju intymnych mięśni przydatne jest wykonywanie ćwiczeń Kegla w różnych pozycjach.

Zmiana pozycji pomoże ci nauczyć się czuć pochwę nie tylko jako całość, ale także z każdą jej ścianą: lewą, prawą, przednią i tylną. W rezultacie możliwe jest osiągnięcie poziomu, w którym ściany pochwy można łatwo napiąć z kolei, będąc absolutnie w dowolnej pozycji.

Dla mężczyzn

Mężczyźni są zachęcani do wykonywania tego samego zestawu ćwiczeń, z kilkoma wyjątkami. Tak więc naprzemienne napięcie regionów pochwowych i ich ścian nie ma dla nich znaczenia. Powszechny błąd mężczyzn: wykonywanie ćwiczeń ze względu na odbyt. To jest złe. Aby zidentyfikować „właściwy” mięsień, należy go przerwać w momencie oddawania moczu. Mięsień zaangażowany w to i musi być następnie skompresowany podczas ćwiczeń.

Obecnie istnieją różne systemy gimnastyki intymnej: vumbilding, imbilding, Vagiton system. Wszystkie są oparte wyłącznie na ćwiczeniach Kegla i są bardzo do siebie podobne. Reklama jakiegoś systemu jako wyjątkowego to nic innego jak marketingowa sztuczka.

Wideo: gimnastyka intymna dla mężczyzn

Cechy ćwiczenia

Istnieją zalecenia, które pomogą ci w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń Kegla, w zależności od rodzaju choroby, jaką ma kobieta i od tego, czy urodziła.

Gimnastyka za nie rodzenie dziewcząt

Niektóre kobiety uważają, że gimnastyka intymna jest przeznaczona tylko dla osób, które już mają problemy z mięśniami intymnymi lub mogą pojawić się z powodu wieku lub nadchodzącej porodu. To nieporozumienie. Nagie dziewczyny, które nie mają problemów zdrowotnych, mogą również wykonywać ćwiczenia Kegla. Pomoże im to przygotować się do poczęcia i porodu, a także zminimalizować ryzyko rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Mogą wykonywać pełen zakres ćwiczeń Kegla, w tym te najtrudniejsze.

Wideo: wyniki intymnej gimnastyki

Podczas ciąży

Gimnastyka Kegel jest bardzo przydatna dla kobiet w ciąży, ale zanim to zrobisz, na wszelki wypadek musisz skonsultować się z lekarzem.

Podczas ciąży ważne jest, aby wybrać odpowiednią postawę do ćwiczenia. W pierwszym trymestrze ciąży, gdy płód jest mały, a żołądek pozostaje płaski, można wykonywać ćwiczenia stojące, siedzące lub leżące. W kolejnych trymestrach postawa leżąca może powodować nadmierny nacisk na narządy, więc gimnastyka jest wykonywana tylko w pozycji pionowej.

Po porodzie

Ważne jest, aby gimnastyka intymna nie była traumatyczna i nie powodowała dyskomfortu. Dlatego nie jest konieczne rozpoczynanie ćwiczeń natychmiast po porodzie. Mięśnie muszą wyzdrowieć. Ponadto musisz poczekać, aż krwawienie ustanie. Optymalny czas na rozpoczęcie zajęć to 2-3 tygodnie po narodzinach dziecka. Gimnastyka powinna zacząć się od minimalnego obciążenia.

Po cięciu cesarskim

Okres pooperacyjny (dotyczy to nie tylko cięcia cesarskiego, ale także innych operacji jamy brzusznej) jest przeciwwskazaniem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ponadto napięcie mięśni intymnych po operacji może prowadzić do rozbieżności szwów. Dlatego rozpoczęcie gimnastyki Kegla jest możliwe tylko za zgodą lekarza. Z reguły okres rehabilitacji trwa około dwóch miesięcy. Następnie możesz zacząć wykonywać proste ćwiczenia na mięśnie intymne, az czasem trzeba będzie położyć nacisk na ich najgłębsze partie, ponieważ podczas operacji dotknięte zostały najpierw mięśnie gładkie macicy.

Z pominięciem macicy

Gimnastyka pomaga w początkowej fazie. Subtelności jego wdrożenia należy omówić z lekarzem. Oceni indywidualne cechy struktury żeńskich organów i określi, czy istnieje ryzyko ich uszczypnięcia. Gimnastyka Kegla w przypadku wypadnięcia macicy powinna rozpoczynać się od napięcia odbytu, a dopiero po kilku sesjach przejść do mięśni pochwy. Ćwiczenia wykonywane są tylko w pozycji leżącej. Korzystanie z innych pozycji będzie możliwe tylko wtedy, gdy lekarz zarejestruje pozytywne zmiany.

W przypadku pominięcia kobiecych organów zaleca się wykonywanie ćwiczeń Kegla w celu wycofania przepony.

Nietrzymanie moczu

Początkowo ćwiczenia Kegla zostały opracowane specjalnie w celu zwalczania tego problemu i to właśnie nietrzymanie moczu można najłatwiej leczyć za pomocą gimnastyki intymnej. Dlatego w przypadku jego wystąpienia należy natychmiast rozpocząć intensywny trening. Pierwsze wyniki pojawią się bardzo szybko.

Z hemoroidami

Choroba może występować na różne sposoby i nie wszystkie przypadki ćwiczeń Kegla będą skuteczne. W niektórych przypadkach, przeciwnie, mogą być szkodliwe, na przykład, gdy występuje utrata hemoroidów. Dlatego gimnastyka intymna odbywa się w fazie remisji choroby. Na początku warto skupić się na mięśniach intymnych, eliminując obciążenie odbytu.

Po usunięciu macicy

Tak poważna operacja, jak usunięcie macicy, obfituje w różne konsekwencje charakterystyczne nie tylko dla okresu pooperacyjnego. W szczególności mogą wystąpić regularne krwawienia, uporczywe naruszanie oddawania moczu i defekacji, ból. Aby zminimalizować konsekwencje operacji, ginekolodzy zalecają wykonywanie ćwiczeń Kegla. Ale musisz je uruchomić nie wcześniej niż 2 miesiące po operacji. Musisz zacząć od lekkich ćwiczeń, starając się nie doświadczać silnego napięcia.

Wideo: gimnastyka dla intymnych mięśni w pozycji siedzącej

Podczas miesiączki

Krytyczne dni nie są przeciwwskazaniem do ćwiczeń Kegla, ale jeśli pacjent ma bolesne okresy, napięcie mięśni tylko zwiększy dyskomfort i krwawienie. W tym okresie lepiej jest powstrzymać się zarówno od gimnastyki intymnej, jak i od wysiłku fizycznego.

Dla napięcia mięśni i skurczu pochwy

Kobiety, które regularnie wykonują ćwiczenia dla mięśni intymnych, zauważają, że pochwa jest zwężona po kilku miesiącach treningu. Ćwiczenia w tym przypadku powinny być wykonywane intensywnie iw różnych pozach. Nie zapominaj o szkoleniu głębokich części pochwy, w przeciwnym razie jej średnica zmniejszy się tylko na poziomie wejścia, podczas gdy wewnątrz nadal będzie dodatkowa przestrzeń.

dobry wynik daje połączenie kompresji mięśni intymnych z uniesieniem miednicy

Aby osiągnąć orgazm

Gdy intymne mięśnie wzmacniają się, zwiększa się ich wrażliwość, a poprawa krążenia krwi, która następuje poprzez trening, prowadzi do „reanimacji” zakończeń nerwowych. Dlatego ćwiczenia Kegla mogą rozwiązać problem z orgazmami. Ponadto pochwa staje się węższa, co poprawia kontakt między partnerami. Jeśli długo oczekiwany orgazm nadal nie nadejdzie, możesz spróbować wykonywać ćwiczenia w trakcie seksu, wybierając te, które są w tej chwili najprzyjemniejsze. Czasami wystarczy wycisnąć pochwę i naprawić ją w takim stanie przez cały czas trwania aktu seksualnego.

Причины отсутствия оргазма далеко не всегда связаны с физиологией. Психологические проблемы и неправильное отношение к сексу тоже довольно часто мешают полноценным ощущениям во время близости. В этом случае упражнения Кегеля не помогут решить проблему. Здесь, скорее всего, потребуется помощь психолога.

Противопоказания

Ряд серьёзных заболеваний мочеполовой системы требует соблюдения особого режима, исключающего любые нагрузки на органы. Упражнения Кегеля также попадают под запрет.

 1. Инфекционные и вирусные заболевания половых органов и органов малого таза в период обострения.
 2. Злокачественные и доброкачественные опухоли.
 3. Последняя стадия пролапса тазовых органов.
 4. Сосудистые расстройства в органах малого таза.
 5. Маточные кровотечения.

Aby osiągnąć wynik, konieczne jest regularne trenowanie mięśni intymnych.

W każdym przypadku, aby uniknąć pogorszenia się obecności jakichkolwiek chorób związanych ze sferą moczowo-płciową, należy skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem ćwiczeń. To samo należy zrobić podczas ciąży. Nie jest to przeciwwskazaniem do gimnastyki Kegla. Wręcz przeciwnie, regularne ćwiczenia mogą znacznie ułatwić poród. Ale jednocześnie, jeśli ciąża nie jest całkiem gładka i istnieje zagrożenie poronieniem, gimnastyka może zaszkodzić.

Recenzje

W sieci można znaleźć pozytywne recenzje na temat systemu ćwiczeń Kegel, pozostawione nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn.

Opinie kobiet

Po porodzie zacząłem ćwiczyć kegel. Odkąd wykonałem cesarskie cięcie, po wypisaniu z domu zacząłem mieć problemy z nietrzymaniem moczu. Poszedłem do lekarza, zbadał mnie i powiedział, że operacja została wykonana niepoprawnie, podczas szycia coś było szyte gdzieś niezbyt poprawnie, ale można to poprawić. Powiedział też, że lekarz o imieniu Kegel opracował i wprowadził w życie szereg ćwiczeń zaprojektowanych specjalnie dla takich pacjentów jak ja (no i nie tylko, Kegel opracował te ćwiczenia dla tych kobiet, które mają opadanie pochwy, opadanie macicy nietrzymanie moczu z powodu stresu i tak dalej). Niezależnie od tego, czy chcesz wykonywać te ćwiczenia, czy nie, możesz sam określić. Prosty test. Jeśli podczas intymności (partner za nią) usłyszysz dźwięki wydobywające się z pochwy, jest to pierwszy objaw osłabienia mięśni. Musisz je wzmocnić! Najważniejszą rzeczą jest określenie, które mięśnie muszą być trenowane. Lekarz zalecił samodzielne określenie, po włożeniu palca lub ginekologicznego nieotwartego lustra do pochwy, tutaj jest wygodniejsze dla kogoś, kto ściska mięśnie pochwy, aby dokładnie zapamiętać, które mięśnie działają w danym momencie. A potem wszystko jest proste. Kiedy jesz w autobusie, prowadzisz samochód, jesz, kładziesz się i odpoczywasz, oglądaj telewizję, na ogół rób, co chcesz, zacznij trenować mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie moczu i życie miłosne. Moje nietrzymanie moczu ustało po pięciu dniach zajęć. A kiedy poszedłem do lekarza, byłem gotowy na operację plastyczną. Wszystko jest w twoich rękach, powiedział mi lekarz, i uwierzyłem w to. Bądź zdrowy i szczęśliwy!

ek9345

//otzovik.com/review_950212.html

Kiedy zacząłem uprawiać seks, wszystko było w porządku i byłem zadowolony ze wszystkiego. Miałem i mam tylko jednego partnera. Bardzo się martwiłem, że nie czuję tego orgazmu z pochwy, myślałem, że to nastąpi, trzeba poczekać i wszystko się wydarzy. Minęły lata, ale nigdy mnie nie odwiedził ... A potem, po zerwaniu całego Internetu, natknąłem się na forum, na którym dziewczyna napisała o podobnym problemie i znalazła rozwiązanie dzięki ćwiczeniom Kegla. Nie miałem wielkiej nadziei na tę metodę, ale postanowiłem spróbować i sprawdzić to sam. Zacząłem je robić latem, przez 3 miesiące dziennie. Jeśli podróżowałeś autobusem, siedząc przed telewizorem lub komputerem, lub po prostu myjąc naczynia i robiąc to. Czasami okazało się, że zostało to zrobione raz, czasami często, w sumie zajęło 10-15, maksymalnie 20 minut. I zrobiłem to równolegle z czymś i nie było to wcale napięte ani ze szkodą dla czasu. Mój MCH zauważył, że istnieje „wąski” i nie rozumiem, o co chodzi. Mówi, że czuje się jak za pierwszym razem. I ja sam to odczułem, nie do opisania. Ale czekałam na kolejne, czekałam na to uczucie, które do mnie nie przyszło ... to nie było w pośpiechu, to wszystko ... i czekałam !!! Przez trzeci miesiąc byłem w stanie opanować mięśnie, zrobiłem to lekko, nie było to zbyt zwyczajne i jakoś nowe. Mogłem kontrolować swoje uczucia w określony sposób. Kontrolowałem mięśnie tak, jak chciałem i wiesz co? Czułem coś niezrozumiałego, nie wiem jak to opisać, ale w rezultacie wciąż osiągałem to, czego chciałem !!!!! Hurra !!!!! Poszedłem na to tak długo ... W wyniku moich zajęć otrzymałem 3 miesiące.

El_Ester

//irecommend.ru/content/kak-ispytat-samoe-vysshee-chuvstvo-udovolstviyaya-smoglamoya-istoriya-iz-zhizni-otzyv-ne-roz

Piszę tę recenzję jako osoba kompetentna, która zajmuje się imbildingiem od kilku lat. Kto jest bardzo interesujący w tym, co mówi, może szukać informacji w Internecie. W mojej praktyce były też ćwiczenia Kegla i treningi z jajeczkami i kulkami dopochwowymi. Chciałbym poświęcić tę recenzję osobom, które poważnie decydują się trenować w ten sposób intymne mięśnie. Porównajmy więc efekt piłek i ćwiczeń Kegla. Piłki i inne symulatory trenują mięśnie na całej długości, Kegel trenuje tylko mięśnie wejścia i pozostawia tak zwane „zanurzenia” wewnątrz - niewprawne mięśnie. Z tego samego powodu nie mogę nazwać ćwiczeń Kegla absolutnym asystentem. I lepiej jest skontaktować się z lekarzem przed takim „samoleczeniem”, na pewno nie doradzi złego! Nikomu nie zniechęcam do korzystania z techniki Kegla, tylko trening jest znacznie bardziej skuteczny w przypadku symulatorów !!!

ketaminka

//irecommend.ru/content/potreniruites-neskolko-let-i-rodite-potom-rekomenduite-pishu-otzyv-kak-vumbilder-so-stazhem

Po drugim porodzie czułam się nieswojo uprawiając seks. Zacząłem więc ćwiczenia, jak mówią, blisko. Teraz mąż mówi to jako dziewczyna. A co najważniejsze, dzięki tym treningom zacząłem doświadczać orgazmu pochwowego.

2e9j4gjpcqmmjz

//galya.ru/clubs/show.php?dlimit=24&p=1&id=237175#allcomments

Dowiedziałem się o tych ćwiczeniach z książki, którą przeczytałem przed pojawieniem się dziecka. Nie pamiętam dokładnie, jaka to była książka. Ale tam szczegółowo opisano, jak wykonywać te ćwiczenia - i zacząłem ćwiczyć dokładnie przed porodem, a nie po nim. Dzięki tym ćwiczeniom udało mi się praktycznie uniknąć zerwania podczas naturalnego porodu, był tylko jeden mały shovchik, który szybko się uzdrowił.

Sonata Nikol

//otzovik.com/review_2623603.html

Opinie mężczyzn

Jeśli chodzi o prostatę, możesz lepiej kontrolować siebie podczas seksu, orgazm jest silniejszy i dłuższy, ale najważniejsze jest to, że możesz wytrzymać dłużej, kiedy przyciskasz go do toalety, ale okoliczności nie ułatwiają.

Shuxer

//forum.pickup.ru/index.php?/topic/134091- ćwiczenia kegel-recenzje /

Niezwykle przydatne ćwiczenie, ogólnie, wychowanie fizyczne jest przydatne. Najważniejsze, aby robić regularnie, a nie od czasu do czasu lub gdy występują pewne problemy. Aby przeznaczyć na trening tylko 30-40 minut dziennie, nie nadużywaj alkoholu i nikotyny, a będziesz olbrzymem w łóżku przez bardzo długi czas. Sądząc na własną rękę, w ciągu 48 lat praktycznie nie było problemów w łóżku, a zainteresowanie kobietami nie słabnie.

Maxi

//forum.gpills.me/index.php?topic=440.0

Zrobiłem. Seks jest stabilny przez 4-6 godzin. A orgazm jest naprawdę dłuższy.

Solntsevsky

//forum.pickup.ru/index.php?/topic/134091- ćwiczenia kegel-recenzje /

Ciągle robię z zapalenia gruczołu krokowego, około czterech miesięcy, nie zauważyłem żadnego pogorszenia. Myślę, że w kompleksie dało to efekt, USG gruczołu krokowego nie wykazuje nieprawidłowości, chociaż ból, mniej wyraźny, nie zniknął. Robię w różnych pozycjach, leżąc na masażu (wibro), chodząc, na kolanach przed komputerem, w pozycji brzozy i tak dalej.

grawer

//hron-prostatit.ru/forum/viewtopic.php?t=11078

Oczywiście ćwiczenie Kegla odgrywa szczególnie ważną rolę w dziedzinie zdrowia mężczyzn. To ćwiczenie doskonale wypełnia złożone leczenie przeciwko zapaleniu gruczołu krokowego. To ćwiczenie jest również odpowiednie dla zdrowych mężczyzn, ponieważ dzięki ćwiczeniu Kegla można utrzymać napięcie mięśniowe stref erogennych. Człowiek, który jest zaangażowany w to ćwiczenie, może utrzymać stan erekcji i kontrolować czas trwania stosunku seksualnego, a także otrzymywać powtarzające się orgazmy.

Aleksandrr

//healthprostata.ru/forum/viewtopic.php?f=3&t=25

Wykonywanie ćwiczeń na systemie Kegla pomaga radzić sobie z różnymi rodzajami chorób ginekologicznych i urologicznych. Gimnastyka dla mięśni intymnych poprawia krążenie krwi, usuwa zastój płynów i pomaga odnowić komórki, dzięki czemu ma miejsce odmłodzenie, nie tylko organów zaangażowanych w ćwiczenia, ale także całego ciała, ponieważ istnieje stymulacja gruczołów płciowych, co prowadzi do normalizacji tła hormonalnego. A to z kolei jest jednym z głównych warunków zachowania młodzieży. Ale jednocześnie nie można żądać niemożliwego od systemu Kegla. Jeśli dana osoba ma poważne choroby nowotworowe, zakaźne lub wirusowe, to niestety gimnastyka będzie bezsilna. Nie jest konieczne rozważanie ćwiczeń Kegla jako panaceum na wszystkie choroby i lekceważenie tradycyjnych metod leczenia. W przypadku braku przeciwwskazań do ćwiczeń, oba można skutecznie łączyć.

Obejrzyj film: Zapomniane mięśnie #3 MIĘŚNIE DNA MIEDNICY "Kegla" (Kwiecień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send