Piękno

Bezprzewodowa ładowarka mobilna - 7 najlepszych modeli

Pin
Send
Share
Send
Send


Bezprzewodowa ładowarka mobilna - bardzo wygodny nowoczesny gadżet

Co roku bezprzewodowa ładowarka mobilna zyskuje coraz większą popularność. Jak to działa? Jak wybrać odpowiedni model? Czy ładowanie bezprzewodowe jest naprawdę lepsze niż klasyczne?

Bezprzewodowe ładowanie smartfona lub innego gadżetu odbywa się ze względu na zmienne pole magnetyczne generowane przez specjalną stację

Zasada działania

Bezprzewodowe ładowanie smartfona lub innego gadżetu odbywa się ze względu na zmienne pole magnetyczne generowane przez specjalną stację. Aby naładować urządzenie musi być wyposażone w odpowiednią cewkę indukcyjną, która odbiera przesyłaną energię.

Ten standard zasilania bezprzewodowego nazywa się Qi (w języku rosyjskim wymawiany „Qi”). W przyszłości konsorcjum WPC planuje utworzenie stacji w miejscach publicznych, a następnie udostępnienie ich każdemu użytkownikowi. Umożliwia to ładowanie urządzenia na odległość, bez długiego poszukiwania ładowania przewodowego.

Wskazówka!Aby jak najszybciej naładować urządzenie, trzymaj je blisko stacji. Faktem jest, że wraz ze wzrostem odległości między nimi proces ładowania będzie wolniejszy.

Dzięki temu gadżetowi możliwe jest ładowanie urządzenia z pewnej odległości, bez długiego poszukiwania ładowania przewodowego.

Wady

Niestety na tym etapie technologia ładowania bezprzewodowego ma więcej wad niż zalet. Oto kilka z tych minusów:

 • niska wydajność;
 • niska prędkość;
 • stosunkowo wysoki koszt;
 • Szybkość ładowania baterii urządzenia zależy od odległości między nią a stacją.

Na przykład wydajność dowolnego ładowania przewodowego wynosi 97 procent. Jednak takie wyniki są nadal nieosiągalne dla technologii bezprzewodowej. W rezultacie istnieje dodatkowe zużycie energii elektrycznej, które jest zużywane, gdy stacja ładująca czeka na podłączenie urządzenia. W przypadku ładowania przewodowego problem ten rozwiązuje się po prostu przez odłączenie, ale oczekuje się znacznie więcej od Qi.

Ponadto większość przedstawicieli tej technologii ma dłuższy (w porównaniu z klasycznym ładowaniem) czas pracy. Warto zauważyć, że niektóre modele ładują baterię jeszcze szybciej, ale w tym celu należy umieścić urządzenie bezpośrednio na stacji. Czy tego rodzaju wykorzystywanie jest oczekiwane przez użytkowników, którzy kupują ładowanie bezprzewodowe? Ponadto koszt takich urządzeń jest znacznie wyższy.

Wskazówka!Wybierając odpowiedni model ładowania bezprzewodowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj urządzenia, do którego jest przeznaczony. Faktem jest, że baterie smartfonów i tabletów mają pewną siłę prądu, a stacja o niższych charakterystykach po prostu nie może ich naładować.

 

Jak wybrać ładowanie bezprzewodowe?

Przed rozpoczęciem wybierania sprawdź, czy urządzenie obsługuje standard bezprzewodowy Qi. Aby to zrobić, użyj wyszukiwania na stronie internetowej WPC Consortium. Warto również wziąć pod uwagę, że do takiego ładowania potrzebne są dwie rzeczy: stacja (nadajnik) i odbiornik w urządzeniu. Niektóre modele smartfonów i tabletów są już wyposażone w takie moduły. Jeśli twój gadżet nie jest jednym z nich, odbiornik należy zakupić osobno.

Wskazówka! Jeśli jesteś właścicielem iPhone'a, oprócz panelu bezprzewodowego (to znaczy stacji ładującej) musisz także kupić specjalny futerał z modułem. Połączenie odbywa się za pomocą standardowego złącza ładowania.

Przegląd najlepszych modeli

AuraDock

To bezprzewodowe ładowanie jest jednym z najlepszych w swojej klasie i jest kompatybilne z wieloma urządzeniami.

Wskazówka! Jeśli chcesz używać go w parze z telefonem iPhone 6, musisz dodatkowo kupić adapter odbiornika Lightning. Podłączany jest do standardowego złącza ładowania. Niestety, ze względu na jego duży rozmiar, nie można go ukryć wewnątrz obudowy.

Bezprzewodowe ładowanie AuraDock - jeden z najlepszych w swojej klasie

Najważniejsze funkcje:

 • prąd - 1 A;
 • napięcie - 5 V;
 • położenie smartfona podczas ładowania - dowolne w odległości 0,4-1 cm;
 • Prędkość ładowania - 4 godziny.

Po zakończeniu procesu ładowania urządzenie zgłosi za pomocą odpowiedniego wskaźnika. Warto zauważyć, że Auradock może być używany w połączeniu z tabletami, smartfonami i innymi gadżetami, które obsługują standard Qi.

Koszt tej opłaty bezprzewodowej wynosi 100 USD. Jeśli korzystasz z iPhone 6 lub iPhone 6 Plus, musisz zapłacić dodatkowo za adaptery auraTag-i6 i i6P po 20 daollarów.

AuraDock to uniwersalna bezprzewodowa ładowarka mobilna, która może być używana w połączeniu ze wszystkimi urządzeniami zgodnymi z Qi.

Pierścień Powermat

To bezprzewodowe ładowanie opiera się na tej samej metodzie indukcji elektromagnetycznej, ale działa zgodnie z innym standardem - PMA 3. Jest mniej powszechne niż Qi, ale jest również wymagane.

Wskazówka! Przed zakupem Powermat Ring upewnij się, że Twoje urządzenie jest zgodne ze standardem PMA 3.

Ładowanie Powermat Ring łączy się z portem microUSB lub Lightning

Przede wszystkim warto zauważyć atrakcyjny wygląd tego bezprzewodowego ładowania. Wykonany jest w formie pierścienia, który łączy się z portem microUSB lub Lightning. Aby naładować smartfon lub inne urządzenie do noszenia, musisz umieścić je na stacji Powermat. Uwaga: działa na sieci 220 V. W przypadku podłączenia bezprzewodowego ładowania 380 V urządzenie może się nie powieść.

W porównaniu z poprzednim gadżetem Powermat Ring ma bardziej atrakcyjną cenę. Użytkownicy będą musieli zapłacić około 100 USD za cały zestaw: 55 USD za Power Ring i 44 za Powermat. Tę cenę można wytłumaczyć niższą popularnością standardu PMA 3, który ma mniej (w porównaniu ze standardem Qi) liczby gadżetów.

Ultra-cienka bezprzewodowa podkładka ładująca z obsługą Qi

Ta opłata budżetowa od Anker oferuje długą listę obsługiwanych urządzeń i stylowy wygląd. Stacja ma kształt dysku i jest wyposażona we wskaźnik i port microUSB.

Koszt nadajnika to 27 USD.

Ładowanie Ultra-Slim Qi-Enabled Wireless Charging Pad

Wskazówka! Aby korzystać z tego bezprzewodowego ładowania, musisz także kupić odbiornik Qi.

PALIWO IOn

Jeśli chodzi o Fuel iON, może on być używany do ładowania smartfona, tabletu lub innego urządzenia do noszenia znacznie szybciej niż analogi pracujące w standardzie Qi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysoce wydajnego związku magnetycznego, który przekazuje energię bezpośrednio do urządzenia.

Aby naładować telefon za pomocą FUEL iON, będziesz potrzebować:

 • Magnetyczna podkładka ładująca (stacja w postaci płaskiego dysku);
 • Ładowanie magnetyczne Stant (ta sama stacja ładująca, tylko w postaci stojaka pionowego);
 • FUEL iON iPhone 6 Case.

Urządzenie FUEL iOn ma najniższy koszt prezentowanych modeli

Warto zauważyć, że urządzenia te są oficjalnie autoryzowane i zalecane przez Apple. Tak więc w przypadku problemów gwarancja producenta nie zostanie anulowana.

Koszt systemu wynosi 10 dolarów.

PowerQi T-100

Ta mało znana ładowarka mobilna oferuje przystępną cenę i szeroką listę obsługiwanych gadżetów. Warto zauważyć, że aby obsługiwać system na konkretnym smartfonie, musisz kupić odpowiedni odbiornik.

Pakiet zawiera stojak, zasilacz (5 V, 1 A), kabel microUSB i indywidualny odbiornik dla każdego modelu telefonu. Koszt systemu wynosi 35 dolarów. Ponadto użytkownicy będą musieli zapłacić około 10 USD za odbiornik.

Urządzenie jest wykonane z białego błyszczącego plastiku i wygląda jak prostokąt ze ściętymi krawędziami o wymiarach 150x80x10 mm. Uwaga: na krawędziach stacji nie ma gumowanych elementów, które trzymałyby smartfon w jednej pozycji, więc mocowanie pozostawia wiele do życzenia. Po podłączeniu urządzenia system wydaje sygnał dźwiękowy i zmienia kolor wskaźnika na niebieski.

Aby obsługiwać system PowerQi T-100 na konkretnym smartfonie, musisz kupić odpowiedni odbiornik.

Odbiornik jest płaską anteną i małą płytką ze sterownikiem, które należy zainstalować pod osłoną smartfona na odpowiednich złączach.

Wskazówka! Ten model bezprzewodowej ładowarki mobilnej jest idealną opcją nawet dla tych urządzeń, które nie są wyposażone w specjalne złącza. W tym przypadku połączenie odbywa się za pośrednictwem microUSB.

Średni czas ładowania akumulatora za pomocą PowerQi T-100 wynosi 3,5 godziny. Biorąc pod uwagę niższy (w porównaniu z innymi systemami ładowania bezprzewodowego) koszt, model ten można bezpiecznie nazwać jednym z najlepszych kandydatów.

Samsung PG920

Model ma kompaktowe wymiary i dużą prędkość ładowania. Rozwój grupy Samsung wyróżnia się również niezawodnością i wszechstronnością: jest kompatybilny z prawie wszystkimi istniejącymi smartfonami.

Cena: 30 dolarów.

Samsung PG920 ma wysoką prędkość ładowania

Tylt vu

Ostatni kandydat - Tylt Vu, przyciąga użytkowników dobrym wzornictwem i przyjazną dla użytkownika formą. Jego cechą wyróżniającą jest to, że podczas ładowania smartfon znajduje się pod kątem, dzięki czemu można go używać bez odłączania od źródła zasilania.

Cena: 38 dolarów.

Urządzenie Tylt Vu

Wskazówka! Przy wyborze odpowiedniego ładowania bezprzewodowego najlepiej jest kupić uniwersalne gadżety. Dzięki temu możesz z niego korzystać po zakupie nowego smartfona.

Test porównawczy niedrogi ładunek Qi

Do testu wybrano 5 kandydatów w cenie 7-15 dolarów. Wszystkie z nich dawały prąd 5 V 1 A na wyjściu, różnica dotyczyła tylko prądu wejściowego: dwa modele wymagały 5 V 1,5 A, a pozostałe trzy - 5 V 2 A. Ponadto żaden przedstawiciel firm markowych nie uczestniczył w tym teście . Niektórzy kandydaci byli nawet sprzedawani bez opakowania detalicznego, ponieważ zwiększyłoby to koszt urządzenia.

Wskazówka! Jeśli zakupiłeś jeden z tych modeli, najpierw wymień kabel USB. Faktem jest, że dołączone akcesoria mają niską przepustowość (co najwyżej 500 mA), co zmniejsza wydajność stacji.

Do testu każdy telefon został rozładowany do 14%, po czym został wyłączony i pozostawiony na 5 minut - aż ostygnie do temperatury pokojowej. Po włączeniu został aktywowany tryb „W samolocie”.

W rezultacie odkryliśmy, że:

 • najtańsza opłata miała stabilny kształt i duże wymiary, dzięki czemu łatwo można było na niej zlokalizować telefon dowolnej wielkości;
 • zniekształcone ładowanie Qi wykazało największą moc, co oznacza, że ​​będzie w stanie ładować smartfon nawet przez osłony i grube obudowy;
 • ładowanie budżetu Q8 ładowało smartfon szybciej niż inne (w ciągu zaledwie 2 godzin) i jednocześnie pokazywało drugą moc testu - 770 mA;
 • aby naładować telefon od 90 do 100 procent, musisz poczekać kolejne 30 minut.

Jeśli się spieszysz, możesz bezpiecznie przerwać ładowanie, aby osiągnąć 90%. Faktem jest, że aby w pełni naładować baterię, trzeba będzie poczekać co najmniej pół godziny

Wskazówka! Jeśli się spieszysz, naładuj telefon tylko do 90 procent - to ładowanie akumulatora wystarczy do większości zadań.

Podsumowując

Podstawą bezprzewodowej ładowarki mobilnej jest zmienne pole magnetyczne, które jest tworzone przez specjalną stację i przekazuje energię do telefonu. Aby go zdobyć, musi być wyposażony w specjalną cewkę indukcyjną (odbiornik).

Bez względu na to, jaki rodzaj bezprzewodowego ładowania kupujesz, napotkasz następujące wady:

 • niska wydajność;
 • niska prędkość;
 • zależność od odległości między stacją a telefonem.

Ponadto większość opłat bezprzewodowych wiąże się z wysokimi kosztami (40, 50 lub więcej dolarów), dzięki czemu ich zakup staje się niedostępny dla większości użytkowników. W tym przypadku możesz zwrócić uwagę na chińskich odpowiedników (na przykład Q8), które są prawie tak dobre jak konkurenci marki. Natychmiast po zakupie należy wymienić standardowe kable USB, ponieważ mają one niską przepustowość.

Jeśli się spieszysz, możesz bezpiecznie przerwać ładowanie, aby osiągnąć 90%. Faktem jest, że aby w pełni naładować baterię, trzeba będzie poczekać co najmniej pół godziny.

Oczywiście, jeśli jesteś w domu i nie spieszysz się, nie jest to trudne. Jednak w ciągu dnia, w ciągłym ruchu, możesz wyłączyć urządzenie za opłatą 90%. Nie szkodzi to baterii, a zaoszczędzisz pół godziny cennego czasu.

Obejrzyj film: Ładowarka Bezprzewodowa Do Telefonu 70 zł vs 200 zł (Listopad 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send