Moda

Obrazy z sukienkami w stylu Gatsby - bilet do świata luksusu!

Kiedy ukazał się film Great Gatsby, moda lat 20. zaczęła grać w nowe kolory. W całej swojej różnorodności, luźności i ekstrawagancji schodziła z ekranu na podium iw prawdziwym życiu. Zainteresowanie tym stylem nie ustało jak dotąd.

Społeczeństwo weszło w nową erę. Po okropnościach pierwszej wojny światowej ludzie potrzebowali szczęścia, bogatego i jasnego życia. Po trudnych normach i regułach XIX wieku chciałem wolności. Lata dwudzieste były czasem kontrowersji i kontrastów, jazzu i olśniewających piękności. Film „The Great Gatsby” był w stanie pokazać tę różnorodność i szybko zyskał fanów.

Jak to się stało w XXI wieku? Stylizacja jest bliska oryginałowi, choć ma swoje własne niuanse. Ale główne cechy są zachowane. Po pierwsze - to proste cięcie. Wąskie gorsety, bufiaste spódnice i obszerne ryushki należą do przeszłości, ustępując miejsca lekkim, luźnym i przewiewnym sukienkom. Niska talia i głęboki dekolt z przodu lub z tyłu nadają obrazowi szczególny urok.

Takie modele często nie miały w ogóle rękawów, ale czasami spotykano „skrzydła”. Długość sukienki zmieniła się z czasem: jeśli na początku lat 20-tych długość maxi była popularna, w środku była nieco powyżej kolana, a pod koniec lat 20. minął czas. Teraz klasyczny jest uważany za tuż nad kolanem. Jeśli sukienka jest krótsza, jest wizualnie wydłużana za pomocą grzywki, która stała się kolejnym symbolem tego stylu.

Dla kogo jest sukienka w stylu Gatsby? Przede wszystkim są to delikatne dziewczyny o typie „prostokąta”. Obóz nastolatki, cienkiej, z małymi piersiami, stał się szczególnie popularny podczas wydarzeń filmu. Na tym typie zaprojektowano wszystkie modele modnych strojów tamtych czasów. Właściciele figury „klepsydra” lub formy krzywoliniowe tej opcji nie są odpowiednie. Lepiej jest preferować inny styl.

Bohaterka filmu jest przykładem piękna tamtych czasów.

Kolejna cecha sukienki w stylu Gatsby - bogata biżuteria. Mogą być na samej sukience lub dodane do obrazu jako akcesoria wykonane z kamieni szlachetnych, piór lub nici perłowych. Luksus i szyk nie są zbyteczne, gdy mówimy o modzie tego okresu! Nakrycia głowy wyglądają szczególnie imponująco. Mogą to być wstążki, opaski na głowę, szaliki, również bogato zdobione. Obraz uzupełni fryzurę: włosy ułożone są w fale przylegające do głowy.

Wizerunek głównego bohatera filmu stał się symbolem stylu Gatsby'ego.

Sukienka w stylu Gatsby nie nadaje się na codzienny wieczór. Ale jeśli pojawisz się na wakacjach na takim obrazie, na sali nie będzie obojętny.

Obejrzyj film: Ubrania jak obrazy. Dosłownie! Street Fashion (Październik 2019).

Загрузка...