Piękno

Najskuteczniejsze owijanie ciała na cellulit w domu - Przepisy

Skuteczne owijanie cellulitu w domu może pokonać problem

Wiele kobiet, które borykają się z problemem cellulitu, ale nie mają okazji regularnie odwiedzać salonów kosmetycznych, powinno wiedzieć: istnieje wyjście z tej nieprzyjemnej sytuacji - skuteczny okład z cellulitu w domu. To zabieg kosmetyczny. Opiera się na zasadzie tworzenia „efektu cieplarnianego” dla problematycznych obszarów ciała za pomocą specjalnych środków. Jeśli prawidłowo przeprowadzasz zabiegi w domu, przestrzegasz jasnych przepisów i instrukcji, możesz osiągnąć wynik nie gorszy niż w salonie.

Zawijanie opiera się na zasadzie tworzenia „efektu cieplarnianego” dla problematycznych obszarów ciała za pomocą specjalnych środków.

Glina - środek nr 1 do owijania w domu

Jednym z powszechnych sposobów skutecznego przeciwdziałania cellulitowi jest stosowanie gliny w domu. Przed rozpoczęciem procedury musisz poświęcić trochę czasu na przygotowanie specjalnej mieszanki antycellulitowej na jej podstawie. Wiele skutecznych sposobów i przepisów na jego przygotowanie jest dystrybuowanych i używanych przez kobiety, między innymi:

 • glina plus cynamon;
 • glina „plus” czerwona papryka (palona).

Wskazówka! Wszystkie rodzaje okładów należy wykonać po starannym przygotowaniu skóry do zabiegu: biorąc prysznic, stosując peeling oczyszczający. Pory się otworzą, ciało i skóra będą gotowe do wchłonięcia składników odżywczych, usunięcia nadmiaru z ciała. W przeciwnym razie procedury stracą skuteczność.

Jako jedną z opcji można wziąć niebieską glinkę, dodać do niej starannie posiekany cynamon (lub kupić go w formie mielonej). Ta mieszanina musi być rozcieńczona zwykłą wodą, ale nie natychmiast, ale przez stopniowe wstrzykiwanie jej małych porcji, naprzemiennie z mieszaniem. Mieszanina powinna uzyskać konsystencję podobną do płynnej śmietany.

Druga receptura wiąże się z koniecznością zmieszania półtorej łyżeczki czerwonej papryki (gorącej) z gliną (można również niebieską). Dodaj do nich trochę wody. Następnie wszystkie składniki są zmieszane. I wykonywana jest procedura owijania. W tym przypadku opiera się na właściwościach czerwonej papryki, związanych z poprawionym przepływem krwi i krążeniem krwi. Jest to jeden z niezbędnych czynników sprzyjających rozkładowi tłuszczów.

Ciało pokryte gliną jest owijane za pomocą konwencjonalnej folii samoprzylepnej. Powyżej konieczne jest przykrycie kocem, wystarczająco ciepłym, aby zapewnić wysoki poziom ocieplenia.

Po tym etapie przygotowawczym możesz rozpocząć owijanie bezpośrednio. To jest zrobione w ten sposób. Mieszanka antycellulitowa przygotowana w jednym z wybranych receptur jest nakładana na te części ciała, w których występuje wyraźny problem.

Ciało pokryte gliną jest owijane za pomocą konwencjonalnej folii samoprzylepnej. Z góry należy przykryć kocem, wystarczająco ciepłym, aby zapewnić wysoki poziom ocieplenia. Zaleca się utrzymywanie tego kosmetyku na ciele przez około 30 minut. Po tym powinieneś wziąć prysznic.

Wskazówka! Jeśli istnieje potrzeba połączenia procedury pozbywania się cellulitu z powrotem elastyczności skóry, kosmetolodzy zalecają dodanie do gliny oliwek, kukurydzy i oleju lnianego.

„Płonące” opakowanie z użyciem musztardy w proszku

Zawijanie musztardy przed cellulitem jest również opcją dla skutecznego zabiegu kosmetycznego w domu. Podstawą tego typu owijania cellulitu jest zwykła sucha musztarda w postaci proszku, którą łatwo dostać w każdym sklepie spożywczym.

Podobnie jak w poprzedniej metodzie z gliną, w przypadku musztardy konieczne jest przede wszystkim przygotowanie specjalnej mieszanki do owijania. Istnieje również kilka przepisów na każdy gust i preferencje. Wśród nich najczęstsze są:

 • mieszanka proszku musztardowego na bazie miodu;
 • mieszanina gorczycy na bazie kwasu octowego.

W pierwszym przypadku proszek musztardowy miesza się z miodem w stosunku 1: 1. Ten ostatni jest podgrzewany przedtem za pomocą kąpieli wodnej. Jeśli mieszanina do owijania wydaje się zbyt gruba, można użyć zwykłej przegotowanej wody do rozcieńczenia jej do pożądanej konsystencji. Możesz dodać mieszankę oliwy z oliwek, oleju lnianego.

Aby przygotować mieszankę w domu, eksperci zalecają stosowanie zwykłej suchej musztardy, zamiast kupować specjalnie zaprojektowaną do tego mieszankę w salonie piękności.

Następnie powtarzany jest sam proces owijania: nakładanie mieszaniny na ciało, owijanie go folią spożywczą. Ale ta wersja procedury nie zapewnia spokojnego odpoczynku pod kocem przez kilka minut, ale angażuje się w ćwiczenia sportowe, które uzupełniają efekt gorczycy. Przepływ krwi wzrośnie. Aktywuje również rozkład tłuszczu podskórnego. Dlatego lepiej ubrać się w ciepłą piżamę i intensywnie ćwiczyć, aby procedura nie została zmarnowana. Po 30 minutach musisz wziąć prysznic, a czystą i suchą skórę z kremem cellulitowym.

Aby przygotować mieszankę do owijania zgodnie z drugą recepturą, należy wymieszać dwie łyżki musztardy z dwiema łyżeczkami cukru herbacianego. Do tej mieszaniny dodaje się szczyptę soli morskiej, około 10 ml octu. Po dokładnym wymieszaniu mieszanina nabiera konsystencji papkowatej.

Ta antycellulitowa mieszanka jest nakładana lekkimi ruchami masażu na skórę w tych częściach ciała, w których występuje problem. Mieszankę należy wcierać w skórę. Następnie folię spożywczą stosuje się do owijania, tradycyjnie również - ciepłej piżamy, koca. Czas zabiegu to także pół godziny. Następnie należy wziąć prysznic i wyleczyć ciało kremem cellulitowym.

Wskazówka! Aby przygotować mieszankę w domu, eksperci zalecają stosowanie zwykłej suchej musztardy, zamiast kupować specjalnie zaprojektowaną do tego mieszankę w salonie piękności.

Wynika to z faktu, że musztarda sucha zachowuje więcej efektu spalania, dlatego jest bardziej skuteczna. Należy go używać ostrożnie, aby zachować zalecane proporcje, aby uniknąć poparzeń.

Gorczyca poprzez spalanie poprawia krążenie krwi w komórkach, co pomaga procesowi spalania tłuszczu

Ocet w walce z cellulitem

Obecnie w praktyce kosmetologii znane są różne metody skutecznego owijania cellulitu za pomocą octu w domu. Wśród nich są procedury z:

 • ocet winogronowy;
 • ocet jabłkowy.

Tak więc, całkiem skuteczne wśród tych metod pozbywania się cellulitu jest użycie roztworu octu jabłkowego. Jest wystarczająco prosty, aby gotować w domu. Nie wymaga dużo czasu. Aby to zrobić, weź jedną szklankę określonego octu i rozcieńcz ją, dodając do niej cztery szklanki czystej czystej wody.

Aby wykonać procedurę owijania, należy użyć wcześniej przygotowanych pasków z tkaniny. Muszą być zwilżone w roztworze i nawijać te części ciała, które są problematyczne, a na wierzch kulka folii przylegającej. Po wyschnięciu tkaniny możesz zakończyć procedurę owijania i wziąć prysznic. Skóra jest przetwarzana w końcowej fazie za pomocą kremu do ciała o działaniu nawilżającym.

Dla kobiet, które chcą używać octu jabłkowego, możesz rozważyć taki interesujący przepis. Do 100 ml 9% octu jabłkowego dodaje się czystą bieżącą wodę w stosunku 1: 1. Do roztworu wlewa się sól morską w objętości 1/5 łyżeczki.

Do celów kosmetycznych lepiej jest użyć octu jabłkowego lub winogronowego

Musisz poczekać, aż sól całkowicie się rozpuści. Dopiero potem zwilż tkaninę w roztworze i zawiń ją w problematyczne miejsca. Ze szczytu tkaniny musisz owinąć się folią spożywczą, aby uzyskać efekt cieplarniany

Konieczne jest podtrzymanie „kompresu” nie mniej niż godzinę Następnie weź prysznic i nawilż skórę ciała kremem.

Wskazówka! Aby osiągnąć pożądany rezultat w walce z cellulitem za pomocą octu winien wynosić około 15-18 takich zabiegów w zakresie od jednego do dwóch dni.

Codzienne zabiegi nie przyniosą efektu, poza tym mogą spowodować uszkodzenie skóry.

Domowy salon piękności: procedura owijania miodem

Oparte na nim właściwości miodu i okładów są skuteczne i szeroko stosowane w salonie przed cellulitem. Ale przepisy na przygotowanie mieszanek do procedury są dość proste, więc nie możesz marnować zbyt wiele czasu i zasobów, aby odwiedzić specjalistyczne salony, ale zorganizować je we własnym domu. Najczęściej do tego celu używa się:

 • miód z mlekiem;
 • miód z olejkami eterycznymi;
 • miód z musztardą;
 • miód z żółtkiem jaja itp.

Oparte na nim właściwości miodu i okładów są skuteczne i szeroko stosowane w salonie przed cellulitem

Oferujemy zapoznanie się z najbardziej ulubionymi i popularnymi mieszankami receptur na okłady z miodu.

Na przykład miód z dodatkiem mleka jest skuteczną mieszanką, którą zaleca się przygotowywać z miodu kwiatowego, który jest wyłącznie naturalny (ponieważ sztuczny miód nie ma wszystkich niezbędnych właściwości tego produktu w jego naturalnej postaci). To samo dotyczy mleka - najlepszym rozwiązaniem byłoby mleko domowej roboty.

Składniki te miesza się w stosunku 1: 2. Powstała „lotna” mieszanina musi obejmować problematyczne obszary ciała. Owiń górę folią spożywczą. Czas trwania procedury owijania w tym przypadku wynosi 45 minut. Po tym czasie możesz wziąć prysznic.

Opakowanie miodu i musztardy to kolejna ciekawa procedura z tej kategorii domowych okładów z cellulitu. To nie tylko pomaga pozbyć się irytującego problemu, ale również służy równolegle jako sposób na oczyszczenie skóry ciała i przywrócenie jej. Pozytywny wpływ właściwości miodu i palącej musztardy jest także na układ krążenia.

Do domowych zabiegów kosmetycznych zawsze wybieraj wyłącznie naturalne składniki.

Dlatego przepis jest następujący. Przyjmuje się naturalny miód, który jeszcze się nie zagęści, dodaje do niego suchą musztardę w proszku (1: 1) i dodaje do nich 1-2 krople olejku eterycznego. Ta mieszanina perfum jest nakładana na ciało w 40-50 ° C, po czym jest spłukiwana pod prysznicem. Procedura jest nieco kłująca. Dlatego konieczne jest wykonanie go w odstępach nie krótszych niż jeden dzień.

Wskazówka! Nie używaj ciepłych ubrań ani koców podczas wykonywania zabiegów owijania cellulitu. Wiadomo, że miód po podgrzaniu traci swoje właściwości lecznicze. Dlatego będzie wystarczająca ilość żywności dla tych receptur, które zapewniają jej użycie.

Skuteczne owijanie ciała cellulitem w domu: nuty kawowe

Wiele kobiet walczy z cellulitem jak raczej skuteczny okład z kawą w domu. Naturalnie do wykonania zabiegu używana jest tylko kawa naturalna. Ma właściwości oczyszczające skórę, poprawia przepływ krwi, przyspiesza metabolizm organizmu i rozkład tłuszczu podskórnego, eliminuje rozstępy na ciele.

Po wstępnym przygotowaniu skóry, tradycyjnie, mieszaninę do zabiegu nakłada się na ciało. Również mieszanki z użyciem kawy są zróżnicowane:

 • kawa z gliną (niebieski, biały);
 • mielona kawa bez zanieczyszczeń;
 • gęsta kawa z algami;
 • mielona kawa z pieprzem i miodem itp.

Wiele kobiet walczy z cellulitem jak raczej skuteczny okład z kawą

Do najprostszych wariantów procedury kawowej należy owijanie kawą i gliną (po zabiegu z użyciem zmielonej kawy bez zanieczyszczeń). Jeśli są gotowe mielone kawy, możesz z nich korzystać. Jeśli nie, musisz zrobić kawę celowo.

Glina (niebieska lub biała) jest dodawana do grubości w stosunku 1: 1. Po schłodzeniu mieszaniny do temperatury tolerowanej przez skórę, należy ją bardzo szybko nałożyć na ciało, aby ciepło nie zdążyło się rozproszyć. Następnie należy owinąć ciało folią spożywczą, założyć coś ciepłego lub owinąć dywanik.

Ponadto procedurę ocieplenia pod kocem można zastąpić aktywnym ćwiczeniem. Mieszankę utrzymuje się na ciele przez godzinę, a następnie zmywa pod ciepłym prysznicem. Ta metoda owijania jest zalecana dla tych kobiet, które próbują pozbyć się rozstępów.

Ciekawą opcją wśród innych kosmetologów jest mieszanka kawy z miodem i pieprzem w walce z cellulitem. W tym celu fusy z kawy, nasączone gorącą wodą, zmieszane z miodem. Do mieszanki dodaje się niewielką szczyptę czerwonej papryki. Mieszankę nakłada się na ciało, po czym należy przejść pod koc.

Nie ma dokładnego czasu przechowywania mieszaniny na ciele. Czas trwania zabiegu zależy od wrażliwości skóry. Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, lepiej unikać tej metody owijania, aby zapobiec pojawieniu się oparzeń.

Wskazówka!Zaleca się wykonywanie zabiegów antycellulitowych przy użyciu kawy naturalnej, owijając jako całość nie więcej niż dziesięć razy w miesiącu.

Przerwy między zabiegami w celu uzyskania skutecznej ekspozycji na kofeinę powinny być w przybliżeniu równe.

Kawa ma właściwości oczyszczające skórę, poprawia przepływ krwi, przyspiesza metabolizm organizmu i rozkład tłuszczu podskórnego, eliminuje rozstępy na ciele

Przyjrzeliśmy się więc najpopularniejszym wśród współczesnych kobiet metodom radzenia sobie z cellulitem w domu poprzez owijanie. Procedury pakowania nie ograniczają się do tego arsenału przepisów. Dzisiaj kosmetologia wykorzystuje wiele opcji łączenia naturalnych, naturalnych substancji i produktów w oparciu o znane efekty terapeutyczne, które mogą mieć na organizm w połączeniu.

Dlatego istnieje wiele możliwości eksperymentowania. Po wypróbowaniu różnych technik pozbywania się cellulitu za pomocą owijania, możesz wybrać najbardziej odpowiednie dla swojego ciała i wyeliminować ten problem w domu.

Obejrzyj film: Jak się pozbyć cellulitu? Przepis na domowy zabieg! DSS #1 (Luty 2020).

Загрузка...