Moda

Jak zrobić szminkę w domu? - Wszystkie sekrety (wideo)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jak zrobić szminkę w domu to gorący temat dla wielu fashionistek, którzy są przyzwyczajeni do zwracania należytej uwagi i troski o usta

Jak zrobić szminkę w domu to gorący temat dla wielu fashionistek, którzy przyzwyczaili się zwracać należytą uwagę i dbać o usta. Domowa szminka to naturalny, wysokiej jakości produkt, który nie szkodzi ciału. Lot kobiecej wyobraźni i bogactwo naturalnych składników pozwalają tworzyć prawdziwe domowe arcydzieła, tworząc efekt ekspresyjnych i atrakcyjnych ust.

Domowa szminka to naturalny, wysokiej jakości produkt, który nie szkodzi ciału.

Podstawowy zestaw składników

Aby zrozumieć, w jaki sposób można wykonać wysokiej jakości szminkę w domu, należy zapoznać się z listą składników, których potrzebujemy. Jest to tak zwany podstawowy zestaw składników, który nie zależy od rodzaju szminki wybranej do przygotowania. W tym celu musisz:

 • podstawa do szminki;
 • płynny olej / witaminy (kapsułki);
 • aromaty;
 • barwnik;
 • dodatkowy składnik smakowy (opcjonalnie).

Podstawa jest często podejmowana wosk pszczeli lub wosk palmowy. Jeśli znane są reakcje alergiczne na te produkty, kosmetolodzy zalecają stosowanie w tym procesie części wosku Carnauba lub Candelilla. Stosuje się również masło shea (awokado, migdały, mango), które zapewnia działanie odżywcze.

Podstawą szminki często jest wosk pszczeli lub wosk palmowy

Płynne oleje są używane do przygotowania szminki, aby nadać jej niezbędną teksturę i połysk. W tym celu preferowany jest olej jojoba, kokos lub oliwka.

Olejki eteryczne, wanilia i inne naturalne składniki są używane jako smaki. Ich obecność jest wybierana na podstawie pragnień samej kobiety.

Do przygotowania kolorowych szminek stosuje się barwniki. W ich roli mogą służyć jako wyjątkowe produkty spożywcze i wydobywane z naturalnych elementów (kakao, marchew, kurkuma, buraki itp.) Farby. Częste stosowanie nieżywnościowych barwników nieżywnościowych - kredek woskowych.

Każdy środek słodzący lub środek leczniczy może być użyty jako dodatkowy element smakowy. Ale są to komponenty dodawane wyłącznie przez osobiste preferencje.

Wskazówka!Wysokiej jakości szminka wymaga zgodności z odpowiednimi proporcjami składników: 30 procent wosku + 30 procent ciekłego oleju + 40 procent stałego oleju.

Kredki woskowe są często używane do produkcji kolorowych szminek.

Proces wytwarzania domowej szminki od A do Z

Aby zorganizować nieprzerwany, płynny proces gotowania szminki w domu, należy najpierw przygotować wszystkie narzędzia, a mianowicie:

 • składniki;
 • wyroby przeznaczone do kąpieli wodnej;
 • pomarańczowy kij / drewniana łyżka;
 • strzykawka;
 • pojemnik do nalewania gotowej szminki.

Pierwszym krokiem tego procesu będzie kąpiel wodna, w której należy stopić wosk i wszystkie pobrane oleje - płynne, stałe. Ważne jest, aby nastąpiło rozpuszczenie, a nie wrzenie.

Po uzyskaniu niezbędnej stopionej mieszaniny dodaje się do niej oleje, aromaty, witaminy, barwnik, słodzik i inne rzeczy. Wszystko musi być dokładnie wymieszane do stanu jednorodnej masy.

Mieszając różne dodatki z bazą, tworzysz nowe, unikalne receptury. Nie bądź leniwy, aby je zapisać. Jeśli je lubisz, zawsze możesz skontaktować się z nimi ponownie.

Jako pojemnik na nową szminkę możesz użyć tub pod spodem

Następnie powstałą substancję za pomocą strzykawki wlewa się do pojemnika, który przyjmuje się jako zbiornik do przechowywania przygotowanej szminki.

Wskazówka! Jeśli używasz pojemnika pod starą szminką, umieść folię na dnie, aby produkt nie wyciekał przez szczeliny w pojemniku. Staraj się nie wylewać produktu na górę, ponieważ po ochłodzeniu szminka rozszerzy się i przekroczy granice pojemnika.

Sekrety tworzenia matowej szminki

Trendem tego sezonu są szminki w różnych odcieniach z matowym efektem na ustach. Teraz masz szansę dowiedzieć się, jak łatwo zrobić efektowną matową szminkę do ust w domu.

Zgodnie z podstawową recepturą jej przygotowania, musisz wziąć:

 • wosk (pszczoła i kandelabr) - jedna łyżeczka;
 • oleje (rycynowy i jojoba) - pół łyżki;
 • dwutlenek tytanu - jedna łyżeczka (można kupić w aptece);
 • mika - 8 łyżeczek;
 • olej z kiełków pszenicy - pół łyżki;
 • smaki - jedna lub dwie kropelki.

Modna teraz matowa szminka może być również wykonana samodzielnie.

Aby przygotować szminkę, zetrzyj ją, aby uzyskać jednorodną konsystencję miki, dwutlenku tytanu i kiełków pszenicy. W innym zbiorniku w kąpieli wodnej topi się wosk, do którego dodaje się oleje, energicznie miesza. Po połączeniu obu pojemników i również dokładnie wymieszać w łaźni wodnej. W końcowym etapie, po wyjęciu pojemnika z kąpieli wodnej, do mieszaniny dodaje się barwnik i aromat. Pomadka wlewa się do specjalnie wziętego zbiornika i chłodzi.

Wskazówka! Jeśli chcesz uzyskać domową matową szminkę z efektem nawilżenia ust, możesz dodać do mieszaniny kapsułkę witaminy E. Pomoże to zapewnić dodatkowe odżywianie ust, jeśli są zbyt suche.

Spektakularne czerwone usta robią to samemu

Miłośnicy ekspresyjnych ust będą zastanawiać się, jak zrobić w domu jasnoczerwoną szminkę własnymi rękami? Często używane są dwa kluczowe składniki, aby szminka była czerwona:

 • sok z buraków;
 • barwnik spożywczy na bazie korzenia alkanu.

Czerwona szminka może być przygotowana na bazie soku z buraków

Aby przygotować czerwoną szminkę na bazie soku z buraków, najpierw przygotuj „barwnik” na kilka dni. W tym celu buraki muszą nalegać na olej roślinny, aby sok kontaktował się z woskiem. Podczas samego gotowania użyj jednej łyżeczki wosku pszczelego, oleju kokosowego i masła shea, które rozpuszczają się i łączą w kąpieli wodnej. Po tym musisz dodać do nich koncentrat soku z buraków i dokładnie wymieszać. W końcu szminkę należy wlać do zbiorników i pozostawić do ostygnięcia.

Aby przygotować w domu czerwoną szminkę na bazie proszku korzeni alkanów, stop dziesięć łyżek oleju jojoba i oliwy z oliwek w łaźni wodnej. Po określonym czasie konieczne jest usunięcie mieszaniny z kąpieli i dodanie do niej proszku alkanowego w objętości jednej łyżki stołowej. Kiedy nalega, konieczne jest, aby mieszanina była filtrowana gazą.

W następnym etapie przygotowania należy stopić jedną łyżkę wosku pszczelego w kąpieli wodnej, do której następnie wlać kolorowy olej. Po uzyskaniu nieznacznego ochłodzenia powstałej szminki, jako aromatu, możesz wrzucić do niej kilka kropli wybranego olejku.

Wskazówka!Jako dodatkowe składniki możesz użyć oleju kamelia (5 procent całkowitej masy olejków), ekstraktu z nasion grejpfruta i wanilii. Będą odgrywać rolę naturalnych smaków i substancji słodzących.

Do każdej domowej szminki można dodawać odżywcze oleje

Domowa czarna szminka

Kobiety, które wolą wyglądać spektakularnie, nie raz zastanawiały się, czy można przygotować czarną szminkę w domu i jak to zrobić poprawnie? Tutaj szczegółowo podzielimy się tym sekretem.

W przypadku czarnej szminki domowej kluczową kwestią jest wybór barwnika przy zachowaniu podstawowej bazy. Najczęściej czarne kredki woskowe są używane jako pigment. Są całkowicie bezpieczne. Są wykonane na bazie nietoksycznej, ponieważ są przeznaczone dla dzieci, które mogą je „skosztować”.

W kąpieli wodnej stopić jedną łyżeczkę wosku pszczelego i masła shea. Po połączeniu tych składników w jednorodną masę dodaje się do nich dwa gramy oleju z awokado i kiełków pszenicy. Wszystko dokładnie wymieszano i uzupełniono wstępnie wcieraną woskową czarną kredą. Przed całkowitym rozpuszczeniem mieszaninę poddaje się starzeniu w kąpieli, a następnie wlewa do zbiorników.

Wskazówka! Jeśli chcesz uzyskać nie czystą czarną szminkę i czarny i brązowy odcień, użyj startego kakao, czarnej czekolady w procesie wytwarzania kosmetyków.

Aby zrobić czarną czekoladową szminkę, musisz wziąć:

 • wosk pszczeli, masło kakaowe i masło shea - jedna łyżeczka;
 • olej z kiełków pszenicy i tarta czarna czekolada - po jednym gramie;
 • olejek pomarańczowy i imbirowy - trzy krople;
 • miód - pół łyżeczki.
Do tworzenia czarnej szminki, czarne kredki woskowe są najczęściej używane jako pigmenty.

Tradycyjnie należy zacząć przygotowywać bazę - stopić wosk, masło kakaowe i masło shea w kąpieli wodnej. Następnie należy wymieszać miód, startą czekoladę i olej z kiełków pszenicy w jednolitą konsystencję powyższych składników. Konieczne jest dokładne wymieszanie wszystkich składników, aż do całkowitego rozpuszczenia. Na koniec sezonujemy szminkę pysznym, pachnącym imbirem i pomarańczą. Powstały produkt będzie miał specyficzny czarno-brązowy kolor, jak również przyjemny egzotyczny smak.

Balsam do ust domowej roboty

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym gąbki wymagają dodatkowej opieki i ochrony. W domu istnieje wiele sposobów prawidłowego wykonania naturalnej, nieszkodliwej szminki higienicznej. Proponujemy, aby rozważyć najprostszy i najtańszy balsam do ust do wyboru na czas i składniki do produkcji domowej.

Aby się przygotować, musisz najpierw wybrać i przygotować komponenty. W takim przypadku proponuje się nadanie pierwszeństwa zestawowi składającemu się z:

 • wosk pszczeli - pół łyżeczki;
 • masło kakaowe i olej jojoba - jedna łyżeczka;
 • olej z wiesiołka - kilka kropli.

Najpierw posiekaj wosk pszczeli, dodaj masło kakaowe i stop na pięć do dziesięciu minut, aż substancje zostaną dokładnie wymieszane w łaźni wodnej. Po pojawieniu się składników o jednolitej konsystencji można dodać do nich olej jojoba i kontynuować procedurę z ciągłym mieszaniem.

Zaleca się stosowanie do przygotowania higienicznych balsamów, a mianowicie oleju z wiesiołka, ponieważ ma wiele kwasów tłuszczowych.

Przed dodaniem oleju z pierwiosnków konieczne jest delikatne schłodzenie mieszaniny. Po tym można go bezpiecznie wlać do przygotowanego zbiornika. W celu utwardzenia można na chwilę wysłać do lodówki terapeutyczny balsam do ust.

Wskazówka! Do przygotowania balsamów higienicznych zaleca się stosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ ma dużo kwasów tłuszczowych. Te ostatnie odżywiają skórę na ustach w zimną, mroźną, suchą pogodę. Jako analogi możesz użyć mięty, oleju rozmarynowego.

Odcień w domu: różne przepisy

Kategoria odcieni to cienkie, barwne pigmenty do ust, które są w stanie nadać naturalny odcień. Tinty zapewniają miękki, zbliżony do naturalnego ton.

W domu można wykonać popularne metody, takie jak pomadka do ust:

 • przy użyciu glicerolu;
 • stosowanie barwnika z olejem;
 • przy użyciu barwnika i wody;
 • z klejem.

Często w przepisie na odcienie występuje klej PVA.

W przypadku receptury na bazie gliceryny należy wziąć jeden lub dwa buraki, a także glicerynę w ilości trzech łyżek stołowych. Buraki należy umyć i obrać, a następnie pokroić w kostkę. Glicerynę należy stopić w kąpieli wodnej, dodać do niej wcześniej przygotowane kostki buraczane. W ciągu 20 minut przebywania w kąpieli gliceryna zmieni kolor na czerwony na buraki. Po skończonym odcieniu wlewa się do gotowanego słoika i używa do ust.

Wskazówka! Jeśli chcesz uzyskać bardziej nasycone czerwone odcienie, aby wytrzymać mieszankę w kąpieli wodnej, powinno to być około 40 minut.

Do zabarwienia klejem należy przygotować listę składników: nietoksyczny PVA, a także barwniki spożywcze. W pojemniku należy upuścić kilka kropli PVA, po czym dodać barwnik i wymieszać. Przy takim makijażu ust, powinieneś być ostrożny i wykonać pierwszy test na reakcje alergiczne skóry na klej. Jeśli w ciągu godziny nie wystąpią żadne skutki uboczne, możesz użyć tego domowego kosmetyku.

Podobną procedurę przeprowadza się przy użyciu jako podstawy dla kleju, ale oleju (migdałowego, oliwkowego itp.).

W domu barwnik do gotowania praktykowany jest w jeszcze prostszy i tańszy sposób - poprzez rozcieńczanie żywności o wymaganym kolorze w zwykłej wodzie. Powstały kolorowy płyn jest nakładany na usta pokryte balsamem, a wierzch uzupełniany jest warstwą bezbarwnego połysku.

Szminka do ust w domu - to prawdziwa i stosunkowo niedroga przyjemność.

Pomadka do ust: gotowanie w domu

Dla tych, którzy są zainteresowani tym, jak możesz zrobić szminkę własnymi rękami w domu, przyjrzymy się bliżej jednej z metod.

Jest to konieczne, aby to zrobić:

 • Wazelina - 1/4 filiżanki;
 • olej roślinny - 2 łyżki;
 • kapsułki witaminy E;
 • barwnik spożywczy

Wazelinę i olej roślinny należy połączyć w jednym pojemniku i dokładnie wymieszać. Po tym, gdy masa tych składników stanie się jednorodna, należy wysłać ją do mikrofalówki na 45-50 sekund.

W podgrzanej mieszaninie musisz dodać barwnik spożywczy w wybranym kolorze. Przesyłane są tam również składniki smakowe. Wśród nich najbardziej popularne są wanilia i proszki do uprawy napojów. Witamina E, która jest obecna wśród składników, działa jak środek nawilżający skórę ust.

Bogactwo przepisów pozwala tworzyć dzieła sztuki, które są naprawdę wyjątkowe i oryginalne.

Kreatywne kobiety mody, wytwarzające płynną szminkę na bazie wazeliny, znalazły inne interesujące rozwiązanie - dodając błyszczące wyroby cukiernicze do powstałego produktu kosmetycznego, aby produkt był bardziej skuteczny.

Wskazówka! Nie można perederzhiv bazy mikstury na płynną szminkę w kuchence mikrofalowej, ponieważ składniki ulegną zniszczeniu na zawsze.

Szminka do ust w domu to prawdziwa i stosunkowo tania przyjemność. Bogactwo przepisów pozwala tworzyć dzieła sztuki, naprawdę wyjątkowe i oryginalne. Uzupełnia to inny ważny czynnik: pomadki do ust wykonane są z naturalnych składników własnymi rękami. Ponieważ są całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiet.

Obejrzyj film: DIY: jak zrobić własną POMADKĘSZMINKĘ?! (Kwiecień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send