Piękno

Jak rozjaśnić włosy w domu: Nadtlenek, cynamon, miód - Co wybrać?

Pin
Send
Share
Send
Send


Możesz zmienić kolor włosów w domu, nie powodując większych szkód w lokach.

Czy marzysz o tym, aby Twój naturalny kolor był nieco jaśniejszy lub o kolorowym odcieniu jaśniejszym odcieniu? Rozjaśnianie włosów to świetny sposób na aktualizację obrazu, uczynienie go bardziej żywym i stylowym. Do tej pory wyjaśnienie loki nie stanowi dużego problemu - wystarczy odwiedzić dowolny salon kosmetyczny, w którym profesjonalny mistrz spełni każde życzenie klienta. Istnieje jednak kilka wad - wysoki koszt takiej procedury, a także znaczna szkoda, jaką zawodowe wyjaśnienie wywiera na zwijanie się. Dlatego procedura rozjaśniania włosów domowych staje się coraz bardziej popularna. Jak rozjaśnić włosy - czytaj dalej.

Do barwienia w domu używano różnych narzędzi - rozjaśniania farb do włosów, nadtlenku wodoru, a także różnych metod ludowych

Jak rozjaśnić włosy w domu

Do barwienia w domu używano różnych środków - rozjaśniających farb do włosów, nadtlenku wodoru, a także różnych metod ludowych. Te ostatnie obejmują użycie cynamonu, imbiru, rumianku, cytryny, miodu lub wywaru gliceryny. Oczywiście korzyści z takich wyjaśnień są oczywiste - dzięki temu narzędziu można nie tylko uzyskać nowy, jaśniejszy odcień włosów, ale także znacznie poprawić ich kondycję.

Wskazówka! To wybielanie ma znaczącą wadę - z jego pomocą nie można drastycznie zmienić koloru loków i stać się jasną blondynką. Metody ludowe mogą rozjaśnić włosy nie więcej niż 1-3 tony.

Przechodząc do kolorowania w domu, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Jeśli jesteś płonącą brunetką, lepiej nie używać oświetlenia domowego, ponieważ wynik może być najbardziej katastrofalny.
  • Dziewczęta o grubych, grubych lub twardych włosach raczej nie uzyskają pięknego koloru loków w procesie rozjaśniania domu. W takich przypadkach najlepiej jest skontaktować się z doświadczonym profesjonalistą.
  • Nie powinieneś eksperymentować z przebarwieniami nici po ich perm. Pamiętaj też, aby zwracać uwagę na stan loków - przy wykrywaniu rozdwojonych końców pierwszym krokiem do zmiany obrazu powinno być leczenie włosów. Dopiero po poprawie stanu włosów możemy przystąpić do zmiany ich odcienia.

Dzięki środkom ludowym można nie tylko uzyskać nowy, jaśniejszy odcień włosów, ale także znacznie poprawić ich kondycję.

  • Właściciele uroczej blondynki nie powinni być gorliwi w odwiedzaniu basenów. Jak wiadomo, chlor jest dodawany do wody w basenie, który jest w stanie nadać nieprzyjemny zielony odcień wybielonym lokom.

Specjalna farba

Najłatwiejszym i najłatwiejszym sposobem uzyskania jaśniejszego odcienia włosów jest użycie chemicznego barwnika rozjaśniającego. Nie możesz obejść się bez profesjonalnej farby do włosów, jeśli zdecydujesz się radykalnie zmienić kolor włosów o więcej niż 2-3 tony. Użycie jakiejkolwiek farby do loków nie kryje żadnych wielkich sztuczek - wystarczy dokładnie przestrzegać instrukcji zawartych w opakowaniu.

Jako część każdej farby rozjaśniającej koniecznie należy przedstawić agresywną substancję chemiczną, która neutralizuje naturalny pigment we włosach. W większości przypadków jest to nadtlenek wodoru lub amoniak. Oczywiście, takie agresywne elementy nie mają zbyt korzystnego wpływu na stan loków, a zatem musisz zrobić wszystko, co niezbędne, aby chronić włosy w jak największym stopniu.

Najprostszy i najłatwiejszy sposób na uzyskanie jaśniejszego odcienia włosów - przy użyciu chemicznego barwnika rozjaśniającego

Pierwszym krokiem w zmianie koloru loków jest ich przygotowanie. Wielu profesjonalnych fryzjerów radzi kobietom farbować tylko nieumyte włosy, ponieważ tworzy to niewidzialny „film” na ich powierzchni, który chroni strukturę pasm podczas farbowania.

Przykryj ramiona starym ręcznikiem - dzięki temu ubrania nie dostaną się do barwnika. Musisz także zadbać o ochronę skóry na czole, skroniach i szyi przed farbą. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnego środka ochronnego, który jest sprzedawany w sklepach kosmetycznych lub innych kremach odżywczych.

Jeśli nie chcesz stawić czoła podrażnieniom i wysypkom, pamiętaj o wykonaniu testu alergicznego przed farbowaniem włosów. W tym celu nałóż farbę na mały obszar skóry głowy lub na łokieć, pozostaw na około pół godziny i dokładnie spłucz. Oprócz określania możliwych reakcji alergicznych, ten test pozwala zobaczyć, jaki kolor włosów wykaże się po rozjaśnieniu i czy warto używać tego barwnika do reszty włosów.

Jeśli nie chcesz stawić czoła podrażnieniom i wysypkom, pamiętaj o wykonaniu testu alergicznego przed farbowaniem włosów.

Obecnie farba rozjaśniająca jest dostępna w różnych formach - emulsjach, kremach, preparatach olejowych lub proszkach. Dla jasnego domu farba w postaci kremu jest uważana za najlepszą opcję - jest dość gruba, nie rozprowadza się na włosach, zapewniając najbardziej jednolite nakładanie i rozprowadzanie. Oczywiście nie ma potrzeby kupowania narzędzia do barwienia w metrze lub na straganie. Jeśli cenisz swoje loki, dawaj pierwszeństwo tylko wysokiej jakości produktom renomowanych producentów.

Surowo zabrania się eksperymentowania z czasem trwania procesu barwienia. Wiele dziewcząt w dążeniu do jaśniejszego odcienia utrzymuje barwnik na włosach o wiele dłużej niż wskazano w instrukcjach - nie tylko nie poprawia to odcienia pasm, ale także niekorzystnie wpływa na ich stan.

Nie możesz obejść się bez profesjonalnej farby do włosów, jeśli zdecydujesz się radykalnie zmienić kolor włosów o więcej niż 2-3 tony.

Po dokładnym zmyciu farby pamiętaj, aby pielęgnować włosy odżywczą lub nawilżającą maską, która przywróci jej blask i zdrowy blask.

Wskazówka! Właściciele niebiesko-czarnych włosów i dziewcząt, którzy wcześniej używali henny do barwienia, nie powinni eksperymentować z prostowaniem w domu. Aby uniknąć kolorowego odcienia marchewki loków, blondirovanie powinny być wykonywane tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Nadtlenek na ratunek

Nadtlenek wodoru jest jednym z najłatwiejszych, niedrogich i popularnych narzędzi pomagających w rozjaśnianiu domowych włosów. To dzięki pomocy nadtlenku możesz rozjaśnić loki czerni. Ale to narzędzie ma wady - jest w stanie zniszczyć mieszek włosowy i strukturę samych włosów, co prowadzi do utraty i złamania pasm. Nadtlenek wodoru można stosować zarówno oddzielnie, jak iw połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi.

Nadtlenek wodoru jest jednym z najłatwiejszych, niedrogich i popularnych narzędzi pomagających w rozjaśnianiu domowych włosów.

Najłatwiejszy i najszybszy sposób na rozjaśnienie włosów: musisz dokładnie umyć włosy i grzebień. Upewnij się, że na włosach nie pozostały splątane guzki, co może mieć wpływ na ostateczny wynik barwienia. Dla wyjaśnienia będziesz potrzebował 1 butelki 30% nadtlenku, który w zależności od pożądanego rezultatu może być rozcieńczony wodą w równych proporcjach. Nałóż produkt na włosy na różne sposoby - na przykład za pomocą butelki z rozpylaczem lub wacików. Nadtlenek przetwarza korzenie i całą długość pasm, zostawiając na 30-60 minut, w zależności od tego, jak ciemny jest odcień włosów. Należy pamiętać, że użycie nadtlenku wodoru nie będzie w stanie rozjaśnić loków w mgnieniu oka, dlatego może być konieczne kilka takich procedur.

Nadtlenek wodoru z rumiankiem - do przygotowania tego środka wlać 100 g kwiatów rumianku za pomocą 300 ml gorącej wody, zagotować na małym ogniu i pozostawić do zaparzenia przez co najmniej 40 minut. Następnie 50 ml nadtlenku wlewa się do bulionu z rumianku, mieszaninę dokładnie miesza się i nakłada na korzenie i całą długość loków za pomocą płatków bawełnianych. Zaleca się przechowywanie produktu na włosach przez co najmniej pół godziny. Aby wzmocnić efekt rozjaśnienia, możesz rozgrzać włosy suszarką do włosów lub owinąć je folią.

Dość skuteczny kolor można uzyskać z nadtlenku, rumianku i wódki. W tym celu wymieszać w szklanym pojemniku 500 ml wódki, 200 g kwiatów rumianku i 50 ml nadtlenku wodoru. Również w naczyniu można dodać kilka kropli olejku eterycznego z cytryny, znanego z efektu rozjaśniania. Pozostaw naczynie w ciemnym i suchym miejscu na 14 dni infuzji, po czym produkt można wykorzystać do rozjaśnienia w domu, stosując przez 30-50 minut na wilgotne włosy.

Dość skuteczny kolor można uzyskać z nadtlenku, rumianku i wódki.

Pachnące przepisy cynamonowe

Jedną z najbardziej popularnych i powszechnych metod rozjaśniania włosów domowych jest stosowanie cynamonu. Ta przyprawa nadaje loki jaśniejszy i jaśniejszy odcień.

Wskazówka!Szczególnie skutecznie rozjaśnia cynamon na ciemnych włosach. Ale naturalne blondynki lub jasnowłose dziewczyny powinny uważać na podobne eksperymenty, ponieważ wschodnia przyprawa może dać blond włosom wyraźny czerwony lub czerwonawy odcień.

Istnieje wiele przepisów na używanie cynamonu jako domowego rozjaśniacza. Może być używany zarówno niezależnie, jak iw połączeniu z innymi komponentami.

Rozcieńczyć przyprawę oczyszczoną wodą w stosunku 1: 1. Wszystko dokładnie wymieszać, aby uzyskać kremową masę, po czym można przejść bezpośrednio do wyjaśnienia. Nałóż kompozycję barwiącą na włosy dokładnie umyte i lekko wysuszone ręcznikiem, delikatnie rozprowadź na całej długości, przykryj włosy polietylenem lub załóż czepek. Cynamon należy trzymać jak najdłużej na lokach - można go nawet zostawić na całą noc i dokładnie zmyć rano.

Istnieje wiele przepisów na używanie cynamonu jako domowego rozjaśniacza. Może być używany zarówno niezależnie, jak iw połączeniu z innymi komponentami.

Możesz użyć innego przepisu, mieszając w równych ilościach proszek cynamonowy i naturalny miód. Jeśli miód jest zbyt gruby, należy go podgrzać w kąpieli wodnej lub lekko rozcieńczyć czystą wodą. Zasada stosowania rozjaśniającej mieszanki jest taka sama jak w pierwszym przypadku.

Aby nie tylko rozjaśnić loki, ale także zadbać o nie, zmieszaj proszek cynamonowy, płynny miód i oliwę z oliwek w stosunku 3: 2: 2. Mieszaninę miesza się aż do uzyskania jednorodnej masy i nanosi się na dokładnie umyte włosy przez co najmniej 6-8 godzin.

Wskazówka!Oczyszczoną wodę, która służy do uprawy cynamonu, można zastąpić świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Efekt rozjaśniania tego zostanie znacznie wzmocniony.

Cynamon można połączyć z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny i wzmocnić efekt rozjaśnienia.

Jak bez szkody dla włosów w domu?

Aby uzyskać lśniące, piękne jasne loki, możesz użyć innych popularnych przepisów, których jest bardzo wiele. Na przykład skupimy się na kilku prostych, niedrogich i niezwykle skutecznych sposobach.

Wiele kobiet zdaje sobie sprawę z rozjaśnienia cytryny. Jest aktywnie wykorzystywany przez kobiety mody i aby uzyskać blond słońce. W tym celu świeżo wyciśnięty sok z cytryny miesza się z dowolną maską do włosów w stosunku 4: 1 lub tylko ciepłą wodą. Ponadto kompozycję nanosi się na dokładnie umyte włosy bawełnianą gąbką, a po 3-4 godzinach zmywa się ją szamponem.

Wskazówka! Możesz zastąpić ciepłą wodę wywarem z kwiatów rumianku - w rezultacie możesz dostać pysznego słonecznego blondu.

Również w przypadku nieszkodliwych pasm rozjaśniających w domu można użyć kefiru, który nakłada się na włosy w czystej postaci lub miesza z łyżką brandy, soku z cytryny i żółtka jaja.

Również w przypadku nieszkodliwych pasm rozjaśniających w domu można użyć kefiru, który nakłada się na włosy w czystej postaci lub miesza z łyżką brandy, soku z cytryny i żółtka jaja

Wiele dziewcząt słyszało o zaletach imbiru, ale nie wszyscy wiedzą, że można go również użyć do rozjaśnienia włosów. Przepis jest bardzo prosty i skuteczny - wymieszaj łyżkę posiekanego korzenia imbiru ze szklanką świeżo wyciśniętego soku z cytryny i lekkiego piwa. Nałóż mieszankę na włosy przez kilka godzin.

Rozjaśnione włosy - opinie kobiet

W Internecie można znaleźć setki tysięcy recenzji dziewcząt, które zastosowały jedną z powyższych metod rozjaśniania włosów domowych.

Olga, 23 lata: „Z natury mam ciemne, grube włosy. Chciałem trochę zmienić mój zwykły styl, ale nie odważyłem się użyć chemicznej farby do włosów, ponieważ może to uszkodzić końcówki i doprowadzić do utraty. Użyłem cynamonu i miodu - rezultat mnie uszczęśliwił. Włosy stały się jaśniejsze o 3 tony. ”

Z pomocą cynamonu możesz nie tylko rozjaśnić włosy o trzy tony, ale także stymulować ich wzrost

Natalia, 28 lat: „Próbowałem rozjaśnić włosy nadtlenkiem wodoru. Wcześniej eksperymentowałem z rumiankiem i miodem, ale nie zauważyłem żadnych specjalnych rezultatów. Postanowiłem radykalnie rozjaśnić je nadtlenkiem - loki stały się bardzo piękne odcień karmelowo-pszenny. To prawda, że ​​nadtlenek wysusza końcówki włosów trochę, ale regularne maski i oleje pomagają rozwiązać ten problem. ”

Elena, 32 lata: „Mam czekoladowo-brązowe włosy, które chciałem zrobić na wiosnę trochę lżejsze. Nie zmieniaj drastycznie koloru, ale raczej rozjaśnij go. Znajomy poradził mi, abym spróbował cynamonu w proszku z miodem. włosy po prostu zaczęły świecić Jeden minus tej procedury polega na tym, że jeśli trzymasz ją przez długi czas, miód zaczyna płynąć nieprzyjemnie po szyi, więc musiałeś zwinąć szyję ręcznikiem.

Wiele kobiet zdaje sobie sprawę z rozjaśnienia cytryny. Jest aktywnie wykorzystywany przez kobiety mody i aby uzyskać blond słońce

Daria, 27 lat: „Aby rozjaśnić włosy, zawsze używałem kefiru. To proste i bardzo przydatne narzędzie, które jest częścią wielu masek do włosów. Ale nie wszyscy wiedzą, że kefir może również odświeżyć cień włosów kilkoma odcieniami. Nakładam kefir na loki 3-4 raz w tygodniu - kolor staje się lżejszy, znika nieprzyjemna żółtość, ale oczywiście ta metoda nie zadziała dla dziewcząt, które marzą o tym, by zmienić się z brunetki w blondynkę naraz ”.

Nadzieja, 22 lata: „Ostatnio przeczytałem o toniku do włosów na jednym forum. Postanowiłem go wypróbować, ponieważ moje blond loki były już dla mnie dość nudne. Ale kolor okazał się zupełnie inny niż ten malowany na butelce - jest zbyt ciemno. A potem postanowiłem nie czekać do nowego odcienia Zmyć włosy i postaraj się je rozjaśnić samodzielnie w domu, naprzemiennie rozjaśniając cytrynę, imbir i kefir, a po 6-7 zabiegach odcień moich włosów stał się znacznie lżejszy, a ponadto był przyjemny połysk i jedwabistość. Procedury należy regularnie powtarzać. ”

Pin
Send
Share
Send
Send