Piękno

Jak malować brwi ołówkiem i cieniami - Pełna recenzja

Pin
Send
Share
Send
Send


Brwi obramowują twarz, robią wyraziste oczy. Twój wygląd zależy od ich kształtu.

Piękne, zadbane brwi o harmonijnej formie - to podstawa spektakularnego i atrakcyjnego makijażu. Prawidłowo zdobione łuki brwiowe mogą sprawić, że kobiecy wizerunek będzie bardziej wyrafinowany, nadać mu kompletność i harmonię. Z każdym sezonem, moda dyktuje coraz więcej nowych trendów w makijażu, a co roku nauczymy się na nowo, jak prawidłowo pokolorować brwi - na przykład przez wiele lat cienkie, prawie niezauważalne brwi pozostały „nicią”. Dzisiaj trendem są jasne, wyraziste brwi, grube i dość szerokie. Ale co z tymi dziewczynami, które nie należą do szczęśliwych posiadaczy idealnych funkcji? Oczywiście korzystam z kosmetyków.

Odpowiedni kształt i kolor brwi to klucz do udanego wizerunku.

Jak wybrać kształt i kolor

Zanim zaczniesz stosować makijaż, powinieneś zwracać szczególną uwagę na kształt i kolor tej części twarzy, ponieważ ostateczny rezultat zależy od tego, jak harmonijnie wyglądają Twoje brwi.

Prosta brew

Brwi o ostrym kącie zgięcia

Wskazówka! Wybór kształtu brwi nie może być traktowany niedbale. Zbyt grube, proste krawędzie nadają twarzy zły, niezadowolony wyraz, a cienkie „sznurki” sprawiają, że twarz jest trochę zaskoczona, dziecinnie naiwna. Kształt brwi powinien być jak najbliżej innych rysów twarzy.

Konieczne jest rozważenie następujących czynników:

 • Formularz.
 • Kolor.
 • Gęstość

Aby stworzyć idealne brwi, są specjalne szablony

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować - jakie brwi są idealne dla twojego wyglądu. Istnieje kilka rodzajów tej części twarzy - prosta, zaokrąglona, ​​zakrzywiona. Jednocześnie mogą mieć miękki lub ostry kąt zgięcia, który również musi być brany pod uwagę. Idealna forma jest zdefiniowana następująco:

 1. Przymocuj ołówek do twarzy, łącząc dwa punkty - zewnętrzną granicę skrzydeł nosa i czoło, przez wewnętrzny kącik oka. Wynikowy punkt staje się początkiem czoła.
 2. Następnie określamy kąt zgięcia - aby to zrobić, rysujemy linię od zewnętrznego skrzydła nosa, przez zewnętrzną stronę tęczówki oka, do czoła. Ten punkt służy jako środek, zakręt.
 3. Ostatnim etapem jest narysowanie linii od skrzydła nosa do świątyni, przez zewnętrzny kącik oka. Na tym poziomie włosy powinny się kończyć.

  Za pomocą tego schematu można określić idealny kształt brwi.

Grubość brwi powinna być również symetryczna i harmonijna. W większości przypadków artyści makijażu uważają go za idealny, jeśli brwi są lekko uniesione od początku do zgięcia i mają taką samą grubość. Od zakrętu do czubka brwi powinny być lekko rozcieńczone, stają się bardziej eleganckie.

Brew od początku do zgięcia powinna być lekko uniesiona i mieć taką samą grubość. Od zakrętu do czubka brwi powinny być nieco cieńsze, stają się bardziej eleganckie.

Nadmiernie podniesione brwi sprawiają, że mimika jest zaskoczona

Dzięki tak zwanej zasadzie trzech linii można uzyskać idealny kształt łuków brwiowych. Kolejnym ważnym punktem jest gęstość brwi.

Wskazówka! Myśląc o tym, jaka gęstość brwi będzie optymalna, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę cechy swojego wyglądu. Przy dużych rysach twarzy należy preferować grube, raczej szerokie brwi, a cienkie brwi są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli sprawisz, że brwi będą grubsze i grubsze, będą silnie kontrastować z cienkimi rysami twarzy.

Jeśli włosy są zbyt długie, można je nieco skrócić zwykłymi nożyczkami do paznokci. Jeśli problem jest radykalnie przeciwny, a twoje brwi są rzadkie, za pomocą kosmetyków możesz nadać im idealny kształt i grubość.

Jeśli chodzi o kolor brwi, powinien być jak najbardziej naturalny i naturalny. Pomimo wszystkich modnych trendów, delikatna blondynka o grubych czarnych brwiach wygląda po prostu śmiesznie, jak brunetka z białawymi lub brązowymi brwiami. Wizażystki radzą dziewczętom pamiętać o złotej zasadzie - kolor włosów brwiowych powinien być o 1-2 odcienie ciemniejszy niż odcień włosów.

Kolor włosów brwiowych powinien być o około 1-2 odcienie ciemniejszy niż kolor włosów.

Idealny kształt brwi dla każdego typu twarzy

Absolutnie wszystkie brwi pasują do dziewczyn o owalnym kształcie twarzy.

Dziewczęce o podbródku z miękkim łukiem

Szczęśliwi właściciele idealne owalne twarze może bezpiecznie eksperymentować z kształtem i grubością brwi - nadają się do różnych opcji. Mogą to być grube brwi, zaokrąglone, proste, z miękkim lub ostrym zakrętem.

Z okrągła twarz należy wybrać formę brwi, które wizualnie „pociągną” twarz, czyniąc ją bardziej elegancką i bardziej wyrafinowaną. Idealnym rozwiązaniem będą zakrzywione brwi z miękkim lub ostrym rogiem. Nie należy eksperymentować z zaokrąglonymi krawędziami - sprawią, że twarz będzie jeszcze bardziej okrągła i szersza.

Kobiety z kwadratowy typ twarzy Zaleca się skupienie na pięknych, zakrzywionych łukach brwi o zaokrąglonym kształcie, które wizualnie sprawiają, że kwadratowa twarz jest bardziej harmonijna i miękka.

Dziewczyny z twarz w kształcie serca lub z szerokimi, kanciastymi kośćmi policzkowymi, najlepiej jest wybrać szerokie brwi z gładką krzywizną. Ze względu na ten kształt rysy twarzy łagodzą się, kątowość staje się mniej wyraźna.

Kobiety o kwadratowym kształcie twarzy powinny skupić się na pięknych, zakrzywionych łukach brwi o zaokrąglonym kształcie, które wizualnie sprawiają, że kwadratowa twarz jest bardziej harmonijna i miękka.

Dzięki okrągłej twarzy idealnym rozwiązaniem będą zakrzywione brwi z miękkim lub ostrym rogiem.

Jak malować brwi ołówkiem, cienie

W drodze do doskonałości nowoczesna kobieta nie zatrzymuje się prawie na niczym, a niedoskonały kształt jej brwi również nie staje się przeszkodą. Do osiągnięcia ideału stosuje się różne sztuczki i kosmetyki - najczęściej jest to ołówek, cienie brwiowe lub najbardziej kardynalna metoda korekcji w postaci barwnika do brwi.

Niezbędny zestaw narzędzi do pięknych brwi

Korekcja brwi ołówkiem

Najbardziej powszechny i ​​łatwy w użyciu jest uważany za ołówek do brwi. Zanim zaczniesz malować brwi, musisz wybrać odpowiedni ołówek, pamiętając o niektórych zasadach:

 • Ołówek do brwi powinien być mocny i wytrwały. W żadnym wypadku nie zaleca się używania produktów o śmiałej fakturze - takie linie nie będą wystarczająco jasne i po pewnym czasie będą po prostu rozmyte. Najlepiej kupić odporny lub ultra odporny ołówek.
 • Nie używaj ołówków do brwi do brwi. Są zbyt miękkie i tłuste, dlatego po pewnym czasie zostaną rozmazane.
 • Ołówek powinien być ostry - należy go ostrożnie ostrzyć specjalną ostrzałką, uważając, aby nie uszkodzić rysika.

Jak malować brwi. Krok 1

Jak malować brwi. Krok 2-3

Jak malować brwi. Krok 4

Obecnie sklepy kosmetyczne sprzedają ołówki do brwi, które są dostarczane ze specjalnymi pędzlami do czesania włosów brwiowych lub gąbek, które są używane do pióra ołówka. Takie środki 2 w 1 są bardzo wygodne i łatwe w użyciu, dzięki czemu makijaż jest bardziej ekspresyjny i naturalny.

Główną zaletą używania ołówka do brwi jest to, że narzędzie to pozwala na stosowanie lekkich, cienkich pociągnięć, które w naturalny sposób kolorują brwi, nadając im piękny, harmonijny kształt. Jak wspomniano powyżej, kolor brwi powinien być o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy niż odcień włosów. Kolor ołówka powinien być wybrany zgodnie z tą samą zasadą.

Sama technika rysowania ołówkiem wygląda tak - brwi należy delikatnie czesać specjalnym pędzlem, aby włosy były ułożone we właściwym kierunku. Następnie za pomocą ołówka nanieś lekkie pociągnięcia pomiędzy włosy, nie rysując wyraźnej linii, ale stosując lekkie pociągnięcia. Potrzebujesz narysować w kierunku wzrostu włosów.

Technika rysowania ołówkiem do brwi. Krok 1-2

Technika nakładania ołówka na brwi i pióra. Krok 3-4

Wskazówka! W żadnym wypadku nie należy rysować pojedynczej linii ciągłej ani mocno naciskać ołówka - w tym przypadku można uzyskać absurdalny, nienaturalny obraz. Wszystkie ruchy powinny być tak lekkie i łatwe, jak to możliwe.

Używając ołówka do brwi, musisz pamiętać o kilku prostych zasadach:

 • Pociągnięcia najlepiej stosować w kilku rzędach - najpierw zastosuj dolny rząd pociągnięć, a następnie potraktuj górę.
 • Zaczynamy malować brwi najlepiej od nosa do czubka brwi. W tym przypadku na początku włosy powinny być miękkie i gładkie, na zakręcie brwi - wyraźniejsze i wyraźniejsze, a dla „ogona” wystarczy kilka ruchów.

Piękne i zadbane brwi, wymyślone ołówkiem

 • Jeśli chcesz uzyskać jasne i wyraziste brwi, przeczesz nieco włosy, narysuj linię ołówkiem i szczotkuj włosy jak zwykle.
 • Przy pomocy linii gąbki powinien być trochę cienia.
 • Po zakończeniu „sesji” rysowania, delikatnie szczotkuj włosy brwi, przymocuj brew za pomocą żelu mocującego, jeśli to konieczne.

Wskazówka! Powszechnym błędem wielu kobiet w dążeniu do piękna jest użycie czarnego, czarnego ołówka do brwi. Jeśli nie chcesz wyglądać śmiesznie, pamiętaj - tych narzędzi można używać tylko przez palenie brunetek.

Oprócz ołówka możesz dostosować kształt i grubość brwi za pomocą cieni. Zaletą cieni jest to, że dzięki ich pomocy możesz uzyskać jaśniejszy, bardziej naturalny i naturalny efekt. Cienie rysują bardziej miękkie i obszerniejsze linie niż ołówek. Technika aplikacji jest praktycznie taka sama jak przy użyciu ołówka - w ten sam sposób cienkie pociągnięcia są nakładane między włosami w kierunku ich wzrostu. Podstawowe zasady barwienia brwi cieniami:

Możesz również dostosować kształt brwi za pomocą cieni.

 • Pierwsza zasada pięknego, naturalnego makijażu - wybór odpowiednich kosmetyków. Należy pamiętać, że do makijażu brwi należy wybrać tylko matowy cień do oczu bez połysku. Najmniejsze ziarno masy perłowej - a będziesz wyglądać, jakbyś zebrał się w karnawale noworocznym.
 • Aby zrobić spektakularny cień do makijażu, musisz zadbać o odpowiedni pędzel. Jeśli zastosujesz cień szerokim pędzlem, otrzymasz zbyt szerokie i nienaturalne brwi. Spróbuj znaleźć cienki, ostry pędzel w sklepie. W skrajnym przypadku, jeśli nie masz takiego pędzla, możesz użyć zwykłego wacika bawełnianego.
 • Podobnie jak w przypadku używania ołówka, a cienie do powiek powinny być pomalowane brwiami dopiero po nałożeniu podkładu i proszku. W przeciwnym razie narzędzia tonalne zastosowane do już pomalowanych brwi sprawią, że linie będą nierówne i rozmyte.
 • Cienie powinny mieć zwartą i stabilną konsystencję, nie powinny się kruszyć ani mieć kruchej struktury. Im twardszy jest kosmetyk, tym piękniejszy będzie wynik.

Technika stosowania cieni jest identyczna z ołówkiem

Zabarwienie brwi za pomocą cieni ma kilka wad, z których główną jest brak trwałości takiego makijażu. W przypadku upałów, pocenia się, pływania w morzu lub rzece lub po prostu zmoknięcia w deszczu brwi po prostu „pływają” i tracą swoje idealne kontury. Aby to zrobić, fani korekcji brwi cieniami powinni zawsze nosić w torebce swój ulubiony kosmetyk i od czasu do czasu zabarwiać brew.

Makijaż brwi, wykonany przez cienie, okazuje się bardziej naturalny i naturalny, a zatem doskonały do ​​codziennego wyglądu. Jeśli chcesz uzyskać jaśniejsze i bardziej nasycone brwi, które mogą stać się głównym celem makijażu wieczorowego, najlepiej narysować je ołówkiem.

Mówiąc o zaletach i wadach cieni i kredek do makijażu, warto podkreślić, że z całą wspaniałością asortymentu w sklepach kosmetycznych paleta kolorów ołówków jest wciąż węższa niż cienie. Wiele dziewczynek z rzadkimi, niezwykłymi kolorami włosów po prostu nie może znaleźć dla siebie idealnego ołówka do brwi. Ogromna różnorodność cieni pozwala szybko rozwiązać ten problem.

Cienie są mniej odporne niż ołówek, ale mają szerszą paletę odcieni.

Czy w ogóle trzeba malować brwi?

Malowanie lub nie malowanie brwi jest decyzją, oczywiście każda kobieta akceptuje dla siebie niezależnie. Niektórzy z płci pięknej uważają swoje brwi za idealne i nie potrzebują żadnej korekty. W większości przypadków wiele współczesnych dziewcząt preferuje makijaż permanentny - specjalny rodzaj tatuażu, w którym na brwi nakładany jest specjalny pigment barwiący. Po tatuowaniu nie trzeba malować brwi - ich idealna forma wymaga korekty dopiero po 3-4 tygodniach.

Nie można zawracać sobie głowy codziennym makijażem i malować brwi specjalną farbą. Ten makijaż wystarczy na kilka miesięcy.

Za brwiami wymaga regularnej opieki - tak złożonej i systematycznej, jak w przypadku innych części twarzy. Konieczne jest smarowanie skóry w okolicach łuków brwiowych kremem nawilżającym lub odżywczym, stosowanie różnych masek i peelingów. Możesz także użyć specjalnych kosmetyków do wzrostu brwi, które można kupić w popularnych sklepach internetowych lub salonach kosmetycznych. Takie preparaty kosmetyczne można z powodzeniem zastąpić olejem łopianowym, migdałowym lub rycynowym - w rezultacie otrzymasz silne, piękne i zdrowe włosy brwiowe.

Pin
Send
Share
Send
Send