Moda

50 pomysłów, jak zrobić modne spodenki ze starych dżinsów - instrukcje krok po kroku

Pytanie o to, jak dawać nowe życie starym dżinsom, aby je modne szorty, jest istotne dla każdej dziewczyny, w szafie, w której leżała przynajmniej jedna para niepotrzebnych, zużytych spodni. Jednak wiele osób ma pewne trudności z opcjami projektowania nowego produktu. Zwracamy uwagę na kreatywne pomysły tworzenia wyjątkowych damskich spodenek ze starych dżinsów o wyjątkowym designie.

Modny strój letni

Nudne stare dżinsy można przyciąć, ozdobić koralikami i koronką, a otrzymasz romantyczne szorty

Nowe życie może dać spodnie w każdym stylu.

Wybierz długość dla szortów

Współczesne kobiety mody często myślą, jak zrobić modne szorty ze starych dżinsów. Wybór długości przyszłych szortów zależy nie tylko od naszych pragnień i preferencji. Aby nowy produkt okazał się naprawdę piękny i oryginalny, należy wziąć pod uwagę kształt dżinsów, a także to, jak mocno pasują do ciała. Najczęstsze rodzaje szortów zależą od ich długości:

 • krótki;
 • klasyczny, który na swojej długości powyżej kolan od 8 do 12 cm;
 • Bermudy, których długość sięga kolana;
 • Capri, długość do łydek, nieco krótsza od zwykłych spodni.

Aby nowy produkt okazał się naprawdę piękny i oryginalny, należy wziąć pod uwagę kształt dżinsów, a także to, jak mocno pasują do ciała.

Bermudy świetnie nadają się do miejskiego stylu

Super-krótkie spodenki pasują, być może, tylko na plaży

Wskazówka!Na krótkie spodenki i capri racjonalne używanie obcisłych dżinsów. Idealne warianty klasycznych spodenek i bermudów będą uzyskiwane zarówno ze swobodnych, jak i ciasnych spodni.

Krótkie spodenki jeansowe ze zgrywanie: lekcje umiejętności

Bardzo oryginalne i popularne w świecie mody damskiej są dziś krótkie spodenki z podartym, zniszczonym, wytartym efektem. Ale nie każda dziewczyna myśli o tym, jak zrobić takie modne spodenki ze starych, zapomnianych dżinsów. W końcu trzeba będzie sporo czasu i wysiłku, aby stworzyć takie piękno w domu własnymi rękami, dając drugie życie bezpańskim spodniom.

Więc musisz rozpocząć tę procedurę od dopasowania spodni. Nosząc dżinsy, kredki lub szpilki, musisz robić na nich znaki w miejscach, w których zamierzasz przyciąć, na przykład w środku uda

Więc musisz rozpocząć tę procedurę od dopasowania spodni. W dżinsach, kredkach lub szpilkach musisz zaznaczyć je w miejscach, w których zamierzasz przyciąć, na przykład w środku uda. Spodenki zaprojektowane w tej wersji będą miały frędzle na dole. Dlatego linia cięcia powinna być oznaczona 2-3 cm niżej niż przewidziana długość gotowego produktu.

Po zdjęciu dżinsów należy narysować kredę pod linią linijki, która zostanie odcięta od nogi. Linie cięcia powinny być wykonane tak, aby szorty miały dno w kształcie litery V. Tak więc produkt będzie wyglądał o wiele ciekawiej i bardziej oryginalnie niż przy bezpośrednim przycinaniu. Po przygotowaniu dżinsów są przycięte.

Weź stare dżinsy

Zmierz długość przyszłego produktu na innych szortach

Pod linią narysuj gładkie linie cięcia

Dla wygody można najpierw przyciąć nogi tylko do połowy

Następnie przejdź do projektu krawędzi obrzeża spodenek. Możesz to zrobić na jeden ze sposobów:

 • ręcznie;
 • w pralce.

Pierwsza opcja polega na ręcznym wyciągnięciu poprzecznych włókien z produktu. Mniej czasochłonna druga metoda. Konieczne jest umycie szortów w pralce w trybie z dużą częstotliwością obrotów. Jeśli po pierwszym praniu frędzel nie jest tak bujny, jak zamierzano, procedurę można powtórzyć. Po osiągnięciu pożądanego rezultatu krawędzie obu nóg muszą być zszyte, aby uniknąć dalszych zakłóceń w procesie noszenia.

Linie cięcia powinny być wykonane tak, aby szorty miały dno w kształcie litery V. Tak więc produkt będzie wyglądał o wiele ciekawiej i bardziej oryginalnie niż przy bezpośrednim przycinaniu.

Następnie musisz strzępić nitki wzdłuż linii plasterka, aby nadać produktowi niegrzeczny wygląd

Szorty są gotowe. Następnie możesz je ozdobić dowolnie.

Aby wytrzeć efekt, wystarczy przetrzeć je w wybranych miejscach papierem ściernym lub zwykłą kuchenną tarką do sera. Przód powstałych spodenek można wykonać za pomocą nożyczek i rozcięć noża papierniczego, których krawędzie są również ozdobione frędzlami. A nowe podarte szorty są gotowe do montażu!

Wskazówka! Podczas tworzenia podartych spodenek, ważne jest, aby pamiętać, że podczas noszenia i w wyniku prania, otwory zwiększą rozmiar. Dlatego sloty nie powinny być zbyt duże.

Modne szorty w stylu ombre zrób to sam

Jednym z dzisiejszych trendów jest kolorowanie gradientowe lub tzw. Ombre. Otrzymała szeroką popularność tej techniki w wyborze rozwiązań kolorystycznych do odzieży. Proponujemy rozważyć proces tworzenia interesujących wariantów modnych spodenek damskich w tym stylu z odrzuconych starych dżinsów.

Szorty Ombre

Najpierw musisz przyciąć stare dżinsy do wymaganej długości, stosując reguły, które zostały wcześniej określone. Po tym możesz bezpiecznie przejść do szortów barwiących.

W tym celu zostaną użyte specjalne farby akrylowe na tkaninie. Jeśli jest to sucha farba, należy dokładnie przestudiować jej instrukcje i rozcieńczyć wodą w odpowiedniej proporcji.

Konieczne jest rozróżnienie dwóch podstawowych metod kolorowania gradientowego produktu:

 • używając farby tego samego koloru;
 • przy użyciu farb o różnych kolorach.

Jeśli zrobimy gradientową kolorystykę szortów farbą tego samego koloru, najpierw rozcieńczamy ją w wodzie, aby kolor cieczy nie był zbyt nasycony. Następnie w pojemniku z wodą umieszczamy większość produktu na pięć minut. Po wyjęciu szortów i rozcieńczeniu pozostałego barwnika w tej samej wodzie. W cieczy, która staje się ciemniejsza, obniżamy produkt ponownie na pięć minut. Ale teraz jest krótszy niż poprzednio. Druga linia na szortach będzie jaśniejsza i ciemniejsza.

Długość przyszłego produktu zależy tylko od wyobraźni i preferencji smakowych.

Krawędzie nie mogą być poszarpane i toczyć się

Możesz także eksperymentować z dżinsami dla dzieci.

Aby wykonać barwienie gradientowe kilkoma kolorami, farby muszą być stosowane naprzemiennie po obu stronach produktu, a na krawędziach, aby utworzyć płynne przejście do mieszania kolorów.

Wskazówka! Aby uzyskać płynne przejście między odcieniami jednego koloru podczas mieszania farb, farby muszą należeć do spójnej palety. Jeśli nie planuje się płynnego przejścia, można użyć różnych kolorów.

Dla miłośników sztuki

Całkiem dobry pomysł - dać stare dżinsy nowe życie i uczynić je modnymi szortami, ozdobionymi eleganckimi wzorami. Rysunki są tworzone za pomocą farb na tkaninie, a także jednym ze sposobów:

 • szablony;
 • szczotki;
 • koronki.

Całkiem dobry pomysł - dać stare dżinsy nowe życie i uczynić je modnymi szortami, ozdobionymi eleganckimi wzorami.

Technika tworzenia rysunków na produkcie przy użyciu szablonów jest prosta i prosta. W tym celu należy wyciąć wybrane zdjęcia na kartonie, a następnie, umieszczając je w odpowiednich miejscach na płótnie produktu, nanieść farbę pędzlami lub gąbką w miejscach wycięć

Zwykła koronka może być używana jako szablon.

Technika tworzenia rysunków na produkcie przy użyciu szablonów jest prosta i prosta. W tym celu należy wyciąć wybrane zdjęcia na kartonie, a następnie, umieszczając je w odpowiednich miejscach na płótnie produktu, nanieść pędzelkami lub farbą gąbkową w miejscach wycięć. Zwykła koronka może być używana jako szablon.

Jest też inny, nie mniej interesujący sposób na utworzenie wzoru na szortach przy użyciu koronkowych elementów. Aby to zrobić, koronki należy zwilżyć w roztworze bieli i przymocować do produktu przez pół godziny. Ze względu na blaknięcie tkaniny pod wpływem wybielacza, na szortach pojawi się ornament koronki.

Najbardziej kreatywnym sposobem tworzenia wzorów na dżinsowych szortach jest bezpośredni rysunek dłoni. W tym celu rysunek jest początkowo nakładany kredą na produkt, a następnie malowany specjalnymi farbami.

Jest też inny, nie mniej interesujący sposób na utworzenie wzoru na szortach przy użyciu koronkowych elementów. Aby to zrobić, koronki należy zwilżyć w roztworze bieli i przymocować do produktu przez pół godziny.

Ze względu na blaknięcie tkaniny pod wpływem wybielacza, na szortach pojawi się ornament koronki

Najbardziej kreatywnym sposobem tworzenia wzorów na dżinsowych szortach jest bezpośredni rysunek dłoni.

Wskazówka! Farby akrylowe można zastąpić pisakami na tkaninie, ponieważ znacznie wygodniej jest malować nimi małe elementy.

Modne „gwiazdy” spodenki ze starych dżinsów

Ciekawym sposobem na stworzenie jasnych modnych spodenek ze starych jeansowych spodni jest zastosowanie chaotycznych i bezkształtnych plam, których skład tworzy wizualny efekt gwiazdowej przestrzeni kosmicznej.

Kieszeń z gwiazdą

Ten wzór powinien być stosowany w ciemnych dżinsach. Do jego projektowania potrzebne są:

 • wielobarwne farby akrylowe na tkaninach;
 • wodny roztwór białego.

Ten kolorowy wystrój jest korzystny, ponieważ umożliwia szeroki zakres wyobraźni i kreatywności.

Po tym, jak dżinsy osiągną pożądaną długość, rozpoczyna się proces twórczy. Bardziej racjonalne jest przeprowadzanie barwienia na podłodze, zakrywanie go folią wstępną lub inną powłoką, która nie przepuszcza farby.

Po pierwsze, za pomocą szortów natryskowych spryskanych bielą, rozcieńczonych w wodzie, losowo, w różnych miejscach. Rozpylanie tego roztworu nie powinno być bardzo obfite. Po pojawieniu się wyblakłych, wyblakłych fioletowych plam na czarnej dżinsowej tkaninie, można je ponownie spryskać bielą, aby mocniej „oderwać” kolor.

Kto powiedział, że linia cięcia musi koniecznie być płaska?

Takie fale można stworzyć, okrążając czapkę spod szamponu.

Wytnij kółka i szorty gotowe!

Następnie musisz przejść do natychmiastowej pracy z farbami. Mogą być mieszane ze sobą w różnych odcieniach i używać czystych kolorów. Musisz zanurzyć gąbkę w farbie i zastosować ją do wyblakłych plam, które już istnieją na szortach. Okresowo stosowane kolory należy zmienić.

Aby stworzyć gwiazdy na „zewnętrznym” drelichu, możesz użyć szczoteczki do zębów. Aby to zrobić, pędzel jest zanurzony w białej farbie, a następnie przez spryskanie farby palcem ze szczeciny powstają liczne małe plamki i kropki. Poszczególne części szortów można również intensywniej podświetlić na biało.

Wykonujemy zgrane szorty z klasycznych dżinsów

Użyj noża papierniczego, aby wykonać kilka cięć na produkcie i wyciągnąć nici z tkaniny.

Pół godziny pracy i masz nowe ubrania w szafie

Zauważ, że w trakcie noszenia i mycia otwory będą się tylko zwiększać

Nie dajcie się ponieść postrzępieniu nici, bo inaczej nic nie będzie nosić

Modne szorty

Po całkowitym wysuszeniu szorty są odwrócone na przeciwną stronę i ozdobione w ten sam sposób. Możesz stworzyć „gwiazdowy” wystrój na wprost. Do utrwalania farb i ostatecznego suszenia produkt należy pozostawić przynajmniej na dzień.

Wskazówka! Lepiej jest stosować wodny roztwór bieli (1: 2), aby uniknąć korozyjnych włókien tkankowych i powstawania dziur.

Oryginalne szorty z koronkową ozdobą

Bardzo elegancki i kobiecy wygląd mają szorty, ozdobione koronkowymi wstawkami. Ta technika dekoracji również należy do kategorii prostych i tanich w czasie. Nie trzeba być wykwalifikowanym rzemieślnikiem w dziedzinie cięcia i szycia, aby szyć mały kawałek koronki z główną tkaniną produktu.

Bardzo elegancki i kobiecy wygląd posiadają szorty ozdobione koronkowymi wstawkami.

Ta technika dekoracji również należy do kategorii prostych i tanich w czasie.

Istnieje wiele opcji zdobienia dżinsowych szortów z koronkowymi elementami. Do najbardziej popularnych należą:

 • koronkowa dekoracja na dolnej krawędzi;
 • dodatek jeansowych szortów z koronkowym paskiem;
 • boczne wstawki koronkowe - zewnętrzne i wewnętrzne;
 • koronkowe paski na kieszeniach;
 • pasek koronki na całym produkcie (z przodu, z tyłu, z jednej strony, z obu - lot fantazyjny).

Koronkę można ozdobić, a tylną kieszeń

Przyklej lub zszyj kilka ozdobnych pasków.

Jako przykład przyjrzymy się, jak ozdobić modne szorty ze starych dżinsów koronką po bokach:

 • Aby to zrobić, należy wziąć cienkie nici do szycia odpowiedniego tonu, igły i, odpowiednio, bawełnianej koronki wstążki.
 • Najpierw musisz przygotować dżinsy - przyciąć je do zamierzonej długości. Oryginalny wygląd z koronkowym dekoltem jako krótkie i klasyczne szorty oraz Bermudy i Capri.
 • Następnie boczne szwy nowych szortów są parowane na żądaną długość, z głównej tkaniny produktu wycinany jest klin. Z wybranej koronki należy również wyciąć podobny klin odpowiedniego rozmiaru. Za pomocą szpilek zawiń klin od zewnątrz, aby przypiąć go do bocznych szwów szortów.
 • Upewnij się, że nie jesteś zbyt leniwy, aby przymierzyć produkt, aby upewnić się, że nie zaciska się po bokach. Po tym szyj szwy zgrabne, niezauważalne z przodu lub ściegu. Dostajemy oryginalny design letnich spodenek.
 • W ten sam sposób można również zastosować klin z boku z niewłaściwej strony. W tym przypadku krawędzie dżinsów, które zachodzą na koronkę, można zszyć lub ozdobić lekkim frędzlami.

Dla rzemieślników na najwyższym poziomie możesz ozdobić szorty haftem

Wskazówka! Lepiej jest preferować pastelowe kolory koronki (na przykład białe, beżowe i brzoskwiniowe) i unikać jasnego wystroju, aby nie przeciążać wyglądu produktu.

Eleganckie błyszczące szorty z cekinami

Jednym ze sposobów na zrobienie biżuterii dla modnych damskich szortów, stworzonych z dżinsów, jest szycie różnych drobnych elementów dekoracyjnych - cyrkonii, nitów, cekinów, koralików itp.

Jednym ze sposobów na zrobienie biżuterii dla modnych damskich szortów, stworzonych z dżinsów, jest szycie różnych drobnych elementów dekoracyjnych - cyrkonii, nitów, cekinów, koralików itp.

Metoda zdobienia szortów cekinami za pomocą kleju i żelaza

Dekorowanie tymi elementami można również wykonać na różne sposoby:

 • dekoracja poszczególnych elementów szortów (kieszenie, pasek, mankiety, mankiety itp.);
 • wystrój głównej tkaniny tkaniny (pojedyncze elementy, na płótnie, z tyłu, z przodu, z jednej strony itp.).

Sugerujemy krok po kroku studiowanie procesu ozdabiania produktu cekinami, aby stworzyć specjalny efektowny obraz.

Po przycięciu starych dżinsów do wymaganej długości przejdź do dekoracji nowego produktu. W tym celu musisz kupić niezbędną ilość biżuterii i zdecydować z wyprzedzeniem, jak dokładnie rozdzielić je między szorty.

Placer strazikov na szortach

Proces szycia cekinów - nie z szybko. Wymaga to szczególnej troski, koncentracji i znacznego czasu. Ale efekt uzyskany w rezultacie jest tego wart.

Cekiny są zwinięte i ułożone. W przypadku rolek sytuacja jest nieco prostsza, ponieważ są szyte maszynowo. Takie cekiny są bardziej racjonalne w użyciu do dekoracji dużej powierzchni dżinsu.

Rozległy wystrój z cekinami

W tej metodzie lepiej wybrać specjalną błyszczącą tkaninę i szyć na szorty.

Zrób wzór na papierzeCutuj niezbędny kawałek materiału

Delikatnie szyj materiał do szortów.

Niesamowity produkt gotowy

Jeśli wystrój szortów jest umiarkowany, możesz użyć jednoczęściowych cekinów. Są szyte ręcznie. Błyskotka powinna być umieszczona na płótnie, od wewnątrz powinna być wciągnięta do środka za pomocą igły i nici i wyciągnięta z przodu. Następnie igłę należy obrócić na lewą stronę w pobliżu krawędzi. Następnie procedura się powtarza, dopiero teraz igła z nitką jest odwrócona na drugą stronę cekiny.

Wskazówka! Nie zaleca się używania intensywnego wystroju z cekinami na spodenki jeansowe typu stretch. Ponieważ tkaniny tego typu są elastyczne i mają tendencję do rozciągania, może to spowodować pęknięcie ciasnych szwów i zrzucenie cekinów.

Dlatego nie trzeba wyrzucać starych, zużytych dżinsów. Dużo ciekawiej jest dać im drugą szansę istnienia - w postaci oryginalnych modnych spodenek. Nowy produkt zachwyci zarówno Ciebie, jak i osoby wokół ciebie, przede wszystkim dlatego, że będzie wyróżniać się wśród ubrań innych dziewczyn - w końcu nie będziesz w stanie znaleźć dokładnej kopii projektu, który sam stworzyłeś.